در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

New Memberno avatar
پست ها

8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 مهر 1392 12:38

آرشيو سپاس: 21 مرتبه در 8 پست

سناریوهای معروف بازی پینت بال ؟

توسط anahitamzd » دوشنبه 29 مهر 1392 12:46

سناريوي تسخير پرچم ( تک پرچم و دو پرچم ) و سناريوي حذفي متداولترين سناريو هاي ورزش پينت بال هستند که به صورت سناريوي پيش فرض در باشگاههاي پينت بال دنيا انجام مي گيرند . همچنين در اکثر تورنمنت هاي جهاني و ليگ هاي کشورهاي صاحب پينت بال به عنوان سناريوي اصلي پذيرفته شده و بازي مي گردند .

سناريوي حذفي
متداولترين بازي پينت بال با سناريوي حذفي انجام مي گيرد . بازيکنان به دو يا چند گروه رقيب تقسيم مي گردند و به بازي مي پردازند . هدف اين سناريو حذف کليه بازيکنان تيم يا تيم هاي حريف مي باشد . تيم نخست و برنده ، تيمي خواهد بود که کليه بازيکنان تيم رقيب را مورد اصابت گلوله رنگي قرار داده و حذف نمايد . در صورتيکه اعضاء به چند گروه تقسيم شده باشند هر گروه سعي مي نمايد با حذف ساير گروه ها آخرين گروه و برنده بازي گردد . با تير اندازي به بازيکنان تيم مقابل و ترکيدن گلوله رنگي و مشاهده اثر آن ، بازيکن خنثي شده و به عبارتي از بازي بيرون رفته و حذف مي گردد . بازيکني که مورد اصابت گلوله قرار گرفته است با بالا بردن دست خود مطابق مسير تعيين شده توسط داور زمين را ترک مي کند . نترکيدن گلوله رنگي و يا پاشيده شدن رنگ از گلوله اي که به جاي ديگري اصابت کرده ، منجر به حذف بازيکن تيم نمي گردد . اين سناريو با حداقل 10 بازيکن و حداکثر 40 بازيکن در قالب دو تيم و يا با توافق طرفين در قالب چند تيم انجام مي گيرد.


سناريوي تسخير پرچم ( تک پرچم و دو پرچم )
سناريوي تسخير پرچم بازيکنان به دو گروه تقسيم مي گردند . در سناريوي تک پرچم ، پرچم در مرکز زمين قرار مي گيرد اما در سناريوي دو پرچم هر کدام از پرچم ها در جايگاه يکي از تيم ها قرار مي گيرد .

● تک پرچم
در اين سناريو بازيکنان در قالب دو تيم در جايگاه شروع خود قرار مي گيرند . پرچم در مرکز زمين بازي قرار گرفته بطوريکه براي تمام بازيکنان قابل رويت باشد . هدف اين سناريو بدست آوردن و تسخير پرچم و حمل آن به جايگاه شروع تيم حريف مي باشد . تيم برنده ، تيمي است که پرچم را تسخير و به جايگاه تيم مقابل رسانده باشد . اين سناريو در بازيهاي رسمي در قالب دو تيم 5 نفره انجام مي گيرد .

● دو پرچم
در اين سناريو به جاي يک پرچم از دو پرچم متمايز استفاده مي شود . پرچم هر تيم به جاي قرار گرفتن در مرکز زمين ، در جايگاه شروع آن تيم قرار دارد . هدف اين سناريو ،بدست آوردن و تسخير پرچم تيم مقابل و برگشت با پرچم تسخير شده به جايگاه شروع تيم خود مي باشد . قرارگرفتن پرچم تسخير شده هر کدام از تيم ها در زمين تيم حريف ، به منزله پايان بازي و اعلام تيم برنده مي باشد . اين سناريو در بازيهاي رسمي در قالب دو تيم 10 نفره انجام مي گيرد . در اين سناريو رعايت نکات زير ضروري است :
1- بازيکني که پرچم را حمل مي نمايد اگر مورد اصابت گلوله قرار گيرد بايد در همان نقطه ايستاده ، پرچم را در هوا نگهداشته تا بازيکن ديگري آن را بدست آورد .
2- بازيکني که پرچم را حمل مي نمايد به هيچوجه حق پنهان نمودن پرچم در زير پيراهن خود را نداشته و بايد آن را به صورت نمايان با خود حمل کند .
3- در سناريوي دو پرچم ، پرچم هر تيم بايد از پرچم تيم ديگر کاملا متمايز باشد .
4 - پرچم ها بايد حداقل 40 سانتیمتر عرض و حداکثر 60 سانتیمتر طول داشته باشند .
5- رنگ پرچم هر تيم بايد با رنگ بازوبند آن تيم همرنگ باشد .

براي آشنايي بيشتر به برخي دیگر از سناریوها اشاره ميشود و در مورد هر كدام از آنها يك بخش اضافه و بحث مي گردد:

*سناریوی سرعتی
*جبران شكست اوليه
*تسليم
*فتح پرچم از وسط
*بیست گلوله
*حذفی
*شكار آهو
و بسياري سناريوهاي متنوع ديگر
منبع : لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anahitamzd تشکر کرده اند:
A3eman, Mahdi1944, AGeNiS1, Present, mjy

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

171

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

Re: سناریوهای معروف بازی پینت بال ؟

توسط aliamous » سه شنبه 30 مهر 1392 09:49

بازی واقعا سرگرم کننده و پر هیجانی است . اما متاسفانه به دلیل عدم وجود شرایط کافی و بالا بودن هزینه ها همه اقشار جامعه امکان استفاده از اون رو ندارند. هر چه که باشه به نظرم خیلی بهتر از بازی های کامپیوتری مسخره با اون گرافیک تکراریشون هست. پیشنهاد میدم هر کسی حداقل یک بار این ورزش رو تجربه بکنه .
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
Present, anahitamzd


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان