سناریوهای معروف بازی پینت بال ؟

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 8
تاریخ عضویت: دو شنبه 29 مهر 1392, 12:38 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 21 بار
تماس:

سناریوهای معروف بازی پینت بال ؟

پست توسط anahitamzd » دو شنبه 29 مهر 1392, 12:46 pm

   تسخير پرچم ( تک پرچم و دو پرچم ) و سناريوي حذفي متداولترين سناريو هاي ورزش پينت بال هستند که به صورت سناريوي پيش فرض در باشگاههاي پينت بال دنيا انجام مي گيرند . همچنين در اکثر تورنمنت هاي جهاني و ليگ هاي کشورهاي صاحب پينت بال به عنوان سناريوي اصلي پذيرفته شده و بازي مي گردند .

سناريوي حذفي
متداولترين بازي پينت بال با سناريوي حذفي انجام مي گيرد . بازيکنان به دو يا چند گروه رقيب تقسيم مي گردند و به بازي مي پردازند . هدف اين سناريو حذف کليه بازيکنان تيم يا تيم هاي حريف مي باشد . تيم نخست و برنده ، تيمي خواهد بود که کليه بازيکنان تيم رقيب را مورد اصابت گلوله رنگي قرار داده و حذف نمايد . در صورتيکه اعضاء به چند گروه تقسيم شده باشند هر گروه سعي مي نمايد با حذف ساير گروه ها آخرين گروه و برنده بازي گردد . با تير اندازي به بازيکنان تيم مقابل و ترکيدن گلوله رنگي و مشاهده اثر آن ، بازيکن خنثي شده و به عبارتي از بازي بيرون رفته و حذف مي گردد . بازيکني که مورد اصابت گلوله قرار گرفته است با بالا بردن دست خود مطابق مسير تعيين شده توسط داور زمين را ترک مي کند . نترکيدن گلوله رنگي و يا پاشيده شدن رنگ از گلوله اي که به جاي ديگري اصابت کرده ، منجر به حذف بازيکن تيم نمي گردد . اين سناريو با حداقل 10 بازيکن و حداکثر 40 بازيکن در قالب دو تيم و يا با توافق طرفين در قالب چند تيم انجام مي گيرد.


سناريوي تسخير پرچم ( تک پرچم و دو پرچم )
سناريوي تسخير پرچم بازيکنان به دو گروه تقسيم مي گردند . در سناريوي تک پرچم ، پرچم در مرکز زمين قرار مي گيرد اما در سناريوي دو پرچم هر کدام از پرچم ها در جايگاه يکي از تيم ها قرار مي گيرد .

● تک پرچم
در اين سناريو بازيکنان در قالب دو تيم در جايگاه شروع خود قرار مي گيرند . پرچم در مرکز زمين بازي قرار گرفته بطوريکه براي تمام بازيکنان قابل رويت باشد . هدف اين سناريو بدست آوردن و تسخير پرچم و حمل آن به جايگاه شروع تيم حريف مي باشد . تيم برنده ، تيمي است که پرچم را تسخير و به جايگاه تيم مقابل رسانده باشد . اين سناريو در بازيهاي رسمي در قالب دو تيم 5 نفره انجام مي گيرد .

● دو پرچم
در اين سناريو به جاي يک پرچم از دو پرچم متمايز استفاده مي شود . پرچم هر تيم به جاي قرار گرفتن در مرکز زمين ، در جايگاه شروع آن تيم قرار دارد . هدف اين سناريو ،بدست آوردن و تسخير پرچم تيم مقابل و برگشت با پرچم تسخير شده به جايگاه شروع تيم خود مي باشد . قرارگرفتن پرچم تسخير شده هر کدام از تيم ها در زمين تيم حريف ، به منزله پايان بازي و اعلام تيم برنده مي باشد . اين سناريو در بازيهاي رسمي در قالب دو تيم 10 نفره انجام مي گيرد . در اين سناريو رعايت نکات زير ضروري است :
1- بازيکني که پرچم را حمل مي نمايد اگر مورد اصابت گلوله قرار گيرد بايد در همان نقطه ايستاده ، پرچم را در هوا نگهداشته تا بازيکن ديگري آن را بدست آورد .
2- بازيکني که پرچم را حمل مي نمايد به هيچوجه حق پنهان نمودن پرچم در زير پيراهن خود را نداشته و بايد آن را به صورت نمايان با خود حمل کند .
3- در سناريوي دو پرچم ، پرچم هر تيم بايد از پرچم تيم ديگر کاملا متمايز باشد .
4 - پرچم ها بايد حداقل 40 سانتیمتر عرض و حداکثر 60 سانتیمتر طول داشته باشند .
5- رنگ پرچم هر تيم بايد با رنگ بازوبند آن تيم همرنگ باشد .

براي آشنايي بيشتر به برخي دیگر از سناریوها اشاره ميشود و در مورد هر كدام از آنها يك بخش اضافه و بحث مي گردد:

*سناریوی سرعتی
*جبران شكست اوليه
*تسليم
*فتح پرچم از وسط
*بیست گلوله
*حذفی
*شكار آهو
و بسياري سناريوهاي متنوع ديگر          :[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

Junior Poster
Junior Poster
پست: 171
تاریخ عضویت: سه شنبه 8 شهریور 1390, 5:37 pm
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: سناریوهای معروف بازی پینت بال ؟

پست توسط aliamous » سه شنبه 30 مهر 1392, 9:49 am

بازی واقعا سرگرم کننده و پر هیجانی است . اما متاسفانه به دلیل عدم وجود شرایط کافی و بالا بودن هزینه ها همه اقشار جامعه امکان استفاده از اون رو ندارند. هر چه که باشه به نظرم خیلی بهتر از بازی های کامپیوتری مسخره با اون گرافیک تکراریشون هست. پیشنهاد میدم هر کسی حداقل یک بار این ورزش رو تجربه بکنه .
هستم اگر نيستم گر نروم ميروم تصویر

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”