پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط SA@M » دو شنبه 6 آبان 1392, 5:16 am

 بسم الله الرحمن الرحیم 
سلام خدمت دوستان سنترالي

همانطور که اطلاع دارید متاسفانه در یکی دو روز گذشته تعدادی از سربازان مرزبانی ما کشته شدند. (تاپیک مربوطه) و باز ملت ما داغدار شدند.

بدون معطلی میروم سر اصل مطلب:

دوستان من حال که دولت تدبير و اميد با صدايي متفاوت بر سر کار اومده، پس ما هم باید متفاوت باشیم و همچون گذشته فقط به حرف زدن بسنده نکنيم! و مانند مردمی متمدن درخواست های خود را با دولتی که خود انتخاب کرده ایم درمیان بگذاریم. و وظیفه ی دولت منتخب برآورده کردن نیاز ها و درخواست های مردمش است.
هم اکنون که چند نفر از اعضاي هيئت دولت در فيسبوک صفحه رسمي دارند و بنا به حرف هاي خودشان به جامعه مجازي احترام ميگذارند، بايد ديد در اين مورد چه عکس العملي نشان خواهند داد.

پيشنهاد من اين هست که يک کمپين ايجاد بشه براي حمايت از مرزبانان کشورمان، درخواست های خود را در همین تایپیک تنظیم کنیم و به امید خدا بعد از نظرات و توافقات کمپین را راه اندازی کنیم.

دوستان حتي اگر اين کمپين در حد مجازي بهم بمونه باز تاثير خودش رو ميذاره! که مطمئنا در صورت خوب اجرا شدن و اطلاع رسانی کردن گسترده همه ی ایرانیان حمایت میکنند. اينطور که در دانشگاه و اطرافم ميبينم مردم خيلي تحت تاثير اين جريان قرار گرفتند که خود نشان دهنده نارضایتی اکثریت از رخداد دوباره چنین اتفاقی هست.

بنده خودم تا جايي که در توانم باشه کارها رو تقبل خواهم کرد و تجربياتي هم در برگزاري کمپين ها دارم. انجمن هاي دانشگاهي ، سايت ها و خيلي ها هستند که مطمئنا در صورت حرکت حمايت خواهند کرد.

موردی که باید با شما در میان بگذارم این هست که تنها از طريق دانشگاه ها و يا انجمن هاي دانشگاهي نميشه اقدام کرد و الا بنده به تنهايي اينکار رو انجام ميدادم. ولي اين قضيه مربوط به همه جوانان اين مملکت هست و بايد از روشی استفاده کرد که همه ي ايرانيان بتوانند در آن شرکت کنند.

حسن ختام:

امام علی علیه السلام میفرمایند: از گذشتگان درس بگیرید قبل از اینکه آیندگان از کار شما درس بگیرند.

اگر پدران همين سربازان 20 سال پيش اقدامي کرده بودند شايد اين گلهاي ميهنم الان زنده بودند. من قصد دارم از گذشتگانم عبرت بگیرم و نگذارم که مرزبانان کشورم که یکی از مورد احترام ترین افراد در جامعه اسلامی هستند به این شکل و مظلومانه کشته شوند.

اينجا اولين جايي هست که اين موضوع رو مطرح ميکنم چون فرهیخته تر شما کسی را سراغ ندارم و جایی غیر از سنترال کلابز هم نمیشناسم که به این تعداد کاربر متفکر داشته باشه.

در صورت حمايت شما همينجا اين طرح رو ادامه ميدهيم.

و در انتها:

فرازي از دعاي امام سجاد (ع) :

« اي پروردگارمن ! به روان مقدس محمد و آل محمد صلي الله عليه و آله رحمت فرست و مرزهاي اسلام را از حمله دشمنان در پناه خود مصون و محفوظ بدار و مرزبانان ما را در ايفاي وظايفي كه به عهده دارند حمايت كن و عطايا و مواهب خود را درباره آنان تكميل فرماي.
به روان مقدس محمد و آل محمد رحمت فرست و بر شمار سربازان ما كه از مرزهاي ما پاس مي دارند بيفزاي و حربه آنان را برضد دشمن كارگر كن و سنگرشان را از آسيب شكست در امان گير و جمع شان را به هنگام دفاع از پريشاني ايمن ساز و به تدبير خويش صفوف شان را بهم بپيوند و رشته وحدت و وصلشان را از هم مگسل و هد ف شان را همواره يكتا گردان و در سا يه صبر و صولت پيروزشان فرماي و حيله هاي نظامي شان را هميشه با پيروزي مقرون دار .

پروردگارا ! به روان مقدس محمد و آل محمد رحمت فرست و جان سربازان ما را كه در مرزها خدمت مي كنند با فروغ علم بيفروز و آنچه نمي دانند به آنان بياموز و آنچه را كه نمي شناسند به آنان بشناسان و چشم شان را در بينايي توانا گردان تا آن حقايقي را كه نمي توانند ديد ببينند . »


والسلام
اندکی صبر...

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1388
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8337 بار
سپاس‌های دریافتی: 12999 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط Java » دو شنبه 6 آبان 1392, 2:46 pm

دوست عزیزم قبل از هر کاری جهت تاثیر گذاری بر رفتار مسئولان کشورمان...باید ببینیم که چه ابزاری موثرتر است!!!

ببینید شما در کره جنوبی,انگلستان , کانادا و.... زندگی نمیکنید که با ایجاد یک کمپین بتوان بر دیگران تاثیر گذاشت! در مملکتی که از لحاظ سرعت اینترنت بعد از افغانستان و پاکستان گور بگور شده قرار دارد...نباید دنبال چنین راهکارهایی بود!!! که یقینا" ماحصلی نخواهد داشت....

ما در جامعه خودمان ابزاری به مراتب فراگیرتر و موثرتر از وب داریم که خوب تمایلی جهت سوق به اون در کسی مشاهده نمیشه؟؟؟ ایجاد یک دیوار حائل مرزی بین ما و کشور تروریست پرور پاکستان نیاز به اراده دارد!!! هزینه کامل کردن این دیوار نیز بنا به گفته خود مسئولان کمتر از هزینه قاچاق سوخت طی یک هفته از طریق مرزهای شرقی است!!!

در کل, این روزها فراخوانی کاردار پاکستان و یا محکوم کردن این اقدام هم راحت است و هم هزینه کمتری دارد...
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 36
تاریخ عضویت: دو شنبه 25 اردیبهشت 1391, 3:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط shekarchimehraboon » سه شنبه 7 آبان 1392, 12:09 pm

منم باهات موافقم ک باید ازشون حمایت کرد ولی چه کنیم ک اونایی ک باید تصمیم بگیرن تا حالا لبه مرز نرفتن ببین ک چقد سخته
ولی با این حال منم پایه ام تو کمک به شما
من طراح هستم کاری از دسته من بر می اومد بگید انجام میدم

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6795 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط mohammad area51 » سه شنبه 7 آبان 1392, 2:54 pm

 تصویر 

سربازها را به مرزها نفرستید

گروه اجتماعی - مرز اقتضائات خود را دارد؛ یک مرزبان باید دیده بان خوبی باشد برای زیرنظر گرفتن تحرکات زمینی و هوایی؛ باید آموزش دیده باشد برای برخورد با کسانی که غیرقانونی قرار است از مرز رد شوند؛ باید حرفه ای باشد برای تغییر آرایش نیروهای نظامی طرف مقابل؛ باید با تجربه باشد برای آنکه بداند در چه زمانهایی چه اتفاقاتی قرار است در مرز بیفتد؛ چگونه و در چه زمانها و موقعیتهایی ممکن است پدیده قاچاق اتفاق بیفتد؛ مرزبان باید مرزبان باشد!

به گزارش بولتن نیوز، در اتفاقاتی که هر از چندگاهی در مرزهای کشور بویژه در مرزهای حساسی چون مرز با پاکستان و افغانستان و کردستان عراق می افتد به خوبی جملات بالا مصداق دارد. تصویر 

جدای از تأثیرگذاری مستقیم و بی واسطه وضعیت سیاست خارجی و احساس قوت و ضعف از طرف آنسوی مرزها که باعث می شود مرزها از امنیت بالایی برخوردار باشند یا نا امن شوند، حضور پرقدرت درون کشور در مرزها ضروریست ملاک عمل دستگاههای ذیربط قرار گیرد

آندسته از سربازان خدمت وظیفه که با توجه به تحصیلات خود اجباراً به نقاط محروم اعزام می شوند متاسفانه در طول تنها 2ماه آموزش آنچنان که باید ورزیده نمی شوند که توان مقابله با اشرار محلی، حملات سازمان یافته خارجی و یا جلوگیری از انواع و اقسام قاچاق دو طرفه (چه از داخل به خارج چه خارج به داخل کشور) را آموزش دیده باشند

لذا در برخورد با موارد فوق دو حالت را بیشتر نمی توان متصور شد:

الف) در برخورد با قاچاق کالا با کوچکترین تهدید یا تطمیعی چشم بروی اتفاقات می بندند و یا اصلاً متوجه قاچاق شدن کالا نمی شوند

ب) در برخورد با حملات اشرار یا حملات سازمان یافته از روی کم تجربگی و البته غیرت میهنی به مقابله کور می پردازند و به شهادت می رسند و یا از روی ترس ناشی از کم سالی و ناپختگی فرار می کنند

در هر حالت حضور سربازان در مرزها در هر یک از اتفاقات قابل پیش بی نی در مرزها کارایی لازم را ندارند.

این امر در کنار خانواده های چشم و انتظار و نگرانی که میدانند در مرزها چه میگذرد و فشار روحی روانی سنگین بر آنها، امنیت اجتماعی جامعه را تا حدودی ملتهب می کند.

میان سرباز و ارتشی، میان سرباز و سپاهی، میان سرباز و نیروهای انتظامی تفاوت بسیار است. پاسدار انقلاب، یک ارتشی زندگی خود را بر مبنای نظامی بودن گذاشته است. از روز اول پذیرفته است که همیشه زندگی اش همراه با مخاطرات نظامی پیش رو است. اما سرباز باید دوره خدمتش را بگذراند و در مواقع اضطراری توان اولیه را داشته باشد که از میهن خود دفاع کند و به طور حتم توان یک پاسدار یا یک ارتشی را ندارد.

۱۲ نفر از ۱۴ شهید سراوان، سرباز بودند. سربازانی که می خواستند پس از دوره خدمت برگردند و شاید دیگر نظامی نباشند در دوره احتیاط!

بولتن نیوز

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهار شنبه 5 بهمن 1390, 12:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط دموکراسی » سه شنبه 7 آبان 1392, 4:07 pm

سلام بنده خوم الان در مرز خدمت میکنم

مرز ترکیه تو شهر ماکو البته از شهر 1 ساعت فاصله داره

فقط اینو بدونین که اینجور جاها اصلا برازنده یک سرباز نیست،سرمای وحشتنک نبود برق اب و گاز

نشستن پشت وانت و گشت از شب تا صبح و یخ زدن،کوهنوردی ،نبود جیره کافی

یک پاسگاه بالای یک کوه که تا 30 کیلومتری هیچ ابادی نیست و درگیری مداوم با قاچاقچی ها...

نمیدونم از شانسمن بود افتادم اونجا یا......؟؟
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهار شنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط Present » سه شنبه 7 آبان 1392, 4:35 pm

  , وقتی بفهمی که چقدر کسانی که از لحاظ تحصیلی و توانایی پایین تر از شما هستند دارند تو شهر خودشون خدمت می کنند اون وقت نمی گی شانس !
الان صبح برای بعضی از امور، نظام وظیفه بودم و دیدم که سربازی که نشسته داره شماره برای دریافت موبایلها میده استوار دو هست در حالی ستوان دو ها که حداقل ارشد دارند سر چهار راه ها دارند پست می دند !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهار شنبه 5 بهمن 1390, 12:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط دموکراسی » سه شنبه 7 آبان 1392, 6:16 pm

Present نوشته شده:  , وقتی بفهمی که چقدر کسانی که از لحاظ تحصیلی و توانایی پایین تر از شما هستند دارند تو شهر خودشون خدمت می کنند اون وقت نمی گی شانس !
الان صبح برای بعضی از امور، نظام وظیفه بودم و دیدم که سربازی که نشسته داره شماره برای دریافت موبایلها میده استوار دو هست در حالی ستوان دو ها که حداقل ارشد دارند سر چهار راه ها دارند پست می دند !

بنده نیز با مدرک لیسانس و درجه ستوان سومی تو دمای منفی 20 درجه پست میدم و هیچ فرقی با سرباز 0 ندارم اونجا

الان اومدم مرخصی ولی فکر برگشت به اونجا مثل خوره به جونم افتاده...

به فکر فروش کلیه م تا معاف شم...جدی میگم
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهار شنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط Present » سه شنبه 7 آبان 1392, 9:32 pm

یک کار بهتر بهت معرفی می کنم ، زنی بگیر که معلولیت جسمی - حرکتی داشته باشه ابتدا برای 5 سال و بعد به صورت دائم معاف می شوی . اینجوری فردا یا پس فردا با این آبهایی که ما تو کشورمون داریم حتما به کلیه هات نیاز پیدا می کنی ولی اینجوری هم به یک زن معلول که توانایی انجام کارها را نداشته سر و سامان می دهی و هم ...
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط SA@M » سه شنبه 7 آبان 1392, 9:58 pm

جناب JAVA تشکر میکنم بابت توجهتون و باید بگم که خیر ما اصلا شبیه این کشورهایی که نام بردید نیستیم! این حرف شما کاملا صحیح است. حتی فرهنگ مردم ما هم عقب تر از این کشورهاست...
اما آخر که چه؟ چه کسی باید تاثیر گذار باشه و ما رو به سمت جلو پیش ببره؟ نمیشه که تا آخر ما دولت رو، دولت بقیه رو و بقیه دیگران رو مقصر بشمارند! مطمئنا تا زمانی که کسی حرکتی نکند این حلقه ی اتهام زنی همچنان به دور خودش میچرخد و ما هم به دور خود...
نظرتون در مورد سرعت اینترنت کم کشور و شمردن این مورد را به عنوان دلیلی بر ناکارامد آمدن ایجاد یک کمپین مجازی رو قبول ندارم، به عنوان مثال فیسبوک را عرض میکنم که با وجود همین سرعت کم، مسدود بودن خود سایت و بسته شدن مداوم نرم افزارهای دور زدن آن باز هم کاربران ایرانی حضوری پر رنگ دارند:

... با توجه به جمعیت ایران در مقایسه با کشورهای پرجمعیتی نظیر چین، ایرانیان همچنان نسبت بسیار بالایی از ضریب نفوذ فیسبوک در کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند.
اما بنا بر آمار دیگری که پایگاه World Internet Stats منتشر کرده، جمعیت کاربران فیسبوک در خاورمیانه در حدود 23 میلیون نفر اعلام شده است که کاربران ایرانی 46 درصد آن را تشکیل می‌دهند. بنابراین آمار کاربران ایرانی رقمی در حدود 11 میلیون نفر می‌شود.
بدلیل فیلتر بودن فیسبوک در ایران و اقدام متقابل فیسبوک در حذف نام ایران از لیست کشورهایی که به آن‌ها خدمات می‌دهد، امکان یافتن آمار دقیق کاربران ایرانی این شبکه اجتماعی امکان‌پذیر نیست، اما آمارهای غیر رسمی از 2 میلیون کاربر فعال و حرفه‌ای، و 12 تا 17 میلیون کاربر دیگر حکایت دارد....
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


دوستان

مسلما اگر اراده ای باشد موفقیتی هم در پیش خواهد بود.
در ابتدای جنگ تحمیلی و دهه ی شصت جنبشی به راه افتاد تحت نام جنبش خلق بلوچ، در دهه ی هفتاد جنبش خلق بلوچ نبود اما امثال ایدوک خان ها بودند که بعد از کشتن سربازها پوست سر ایشان را میکندند! دهه ی هشتاد عبدالمالک ریگی که همه جنایت هایش را به چشم دیدند و در ابتدای دهه ی نود هم صلاح الدین فاروقی! به همه ی اینها قاچاقچیان خورده پا را هم اضافه کنید که همیشه و مداوم در صحنه حضور داشتند.
سه دهه زمان کمی نیست برای یک دولت اگر بخواهد اقدامی کند! چهار هزار کشته رقم کمی نیست برای نادیده گرفته شدن!

تفکر بنده این است که اکنون زمان علنی حرف زدن رسیده، درسته که ما مثل کشورهای پیشرفته نیستیم اما مگر همین ما نیستیم که کشور خودمون رو میسازیم؟ از خودمون شروع کنیم و کارهای یک ملت پیشرفته رو انجام بدیم تا سرانجام دولت ما پیشرفته بشه!

تفکر بنیان گذار انقلاب ما هم همین بوده:
«همه ملت از دولتند و دولت هم از ملت است. دولت و هر چه متعلق به دولت است خدمتگزار ملت است و ملت هم پشتيباني دولت و تا اين هماهنگي ميان قشرها هست، آسيب نخواهد ديد اين جمهوري اسلامي»(صحيفه نور،ج9،صص469-468)
«ما مكلفيم در امور سياسي دخالت كنيم؛ مكلفيم شرعاً ، همانطور كه پيغمبر مي‌كرد، همانطور كه حضرت امير مي‌كرد»(صحيفه نور،ج15،ص59).


حتی اگر این کمپین به نتیجه ی دلخواهش نرسه اما مطمئنا یک قدم رو به جلو برای نشان دادن خواسته ها و یک راه حل برای مردم هست که متحد و دوستانه مشکلات، خواسته ها و اعتراضات خودشون رو به دولت خودشون بگویند.
شاید اگر قبل ماجراهای انتخابات 88 مردم دولت رو عادت داده بودند به اعتراضات و خود مردم هم یاد گرفته بودند اعتراضات مسالمت آمیز رو خیلی از ماجراهای تلخ رو در اون سال نمی دیدیم!
...
از دوستانی که در پ.خ و اینجا حمایت کردند تشکر میکنم. تصویر
اندکی صبر...

Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه 3 شهریور 1386, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1776 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط ramin-am » چهار شنبه 8 آبان 1392, 12:31 pm

شاید این حرفهای من رو خیلی ها نپسندند ولی اشتباه بزرگ زمانی رخ داد که مرزبانی از ارتش به نیروی انتظامی داده شد
در بیشتر کشورها پلیس تنها به کمرکهخا رسیدگی میکنه و این ارتش هست که وظیفه حفاظت از مرزها رو داره
در منطقه غرب به دلیل حظور ارتش و سپاه حالا به دلیل مقابله با گروهای تروریستی و بهانه های دیگر مثل پاکسازی مناطق آلوده به مین اوضاع بهتری حاکم هست
اصولا وقتی این مناطق با این ریسک و خطر بالا هستند باید نیروهای زبده تری وارد عمل بشن چطور که در مسله مقابله با پزاک نیروهای نطامی زبده تر وارد عمل شدن
البته مسایل دیگری هم در مورد آزاد گذاشتن مرزهای شرقی توی ایران دخالت داره که متاسفانه نه میشه اثبات کرد نه میشه گفت
به رویاهایت بی اندیش ..........

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10131 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط typhoon » چهار شنبه 8 آبان 1392, 1:37 pm

جناب SA@M

در نیت خیر شما شکی نیست ، اما اینجا این حرفها جواب نمی ده!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهار شنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: پیشنهاد: ایجاد کمپین حمایت از مرزبانان

پست توسط Present » چهار شنبه 8 آبان 1392, 11:36 pm

چرا همتون به شخصیت معروف گالیور شدید " من می ددددوووننننممم ککککهههه نمی شه" .
یک سنگی تو تاریکی هست ، تا ببینیم چی می شه .
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

ارسال پست

بازگشت به “سوالات، پيشنهادات و انتقادات”