در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

نوید سازمان هوافضا برای تولید سامانه‌های موشکی جدید

توسط hani1459 » يکشنبه 12 آبان 1392 21:03

در دهه کنونی که ایجاد صنایع دفاعی موج چهارم برای تولید محصولات نوآورانه پیشگام مطرح است، طراحی سامانه‌های فضایی و موشکی نوآورانه و افزایش تعداد محصولات نوآورانه مورد توجه جدی قرار گرفته است.
       
به گزارش مشرق، سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع به مناسبت 13آبان پانزدهمین سالروز تاسیس این سازمان، بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع پانزده سال پیش در 13 آبان 1377 برای پاسخ به نیازهای جدید نیروهای مسلح و حفاظت از کیان و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی با تدبیر فرماندهی معظم کل قوا با سازماندهی جدید تاسیس شد.

بهره‌مندی موثر از تجارب ارزشمند دفاع مقدس و نبوغ، خلاقیت و استعدادهای درخشان دانشمندان هوافضای وزارت دفاع امروز این سازمان را به رتبه‌ای از توسعه و بلوغ رسیده ‌که علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی‌ ایران‌را وارد رقابت‌های جهانی در عرصه‌های فضایی نموده، در اوج تهدیدها و تحریم‌ها نیز به عنوان نماد توانمندی و اقتدار دفاعی کشور توجه و نگاه همگان را به خود معطوف و با بومی ساختن دانش هوافضایی در کشور، سازمانی دانش بنیان همراه با اقتدار علمی و دفاعی، موجبات غرور و امنیت ملی را فراهم کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، با به فعلیت رساندن دانش و قابلیت‌های بالقوه موجود در کشور در مدت زمان کوتاهی، ایران اسلامی رادر ردیف معدود کشورهای صاحب فناوری‌های پیشرفته هوافضا جهان قرار داد و با به‌کارگیری ظرفیت های علمی و تحقیقاتی کشور، پرنشاط، پرشور و بالنده مسیر حرکت خود را طی می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده است: توسعه صنایع هوافضایی از چند سو مورد اهمیت دولت‌ها و مجامع علمی و تحقیقاتی است. این صنایع دنیایی از فناوری‌های پیشرفته است، موتور توسعه صنعتی کشورهاست و همچنین اشتغالزایی بالای این صنایع و  توسعه آن عامل اصلی در افزایش قابلیت بازدارندگی و مایه مباهات و غرور ملی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تنوع و رشد کمی و کیفی محصولات سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ارتقاء سطح بهره‌وری، اخذ مقام‌های برتر از جشنواره‌های علمی و تحقیقاتی همچون خوارزمی، سلمان فارسی و ... و مراجع ذیصلاح در حوزه‌های مختلف همچون ایمنی، مدیریت و ...، حضور در دانشگاه‌ها و کانون های علمی و از همه مهمتر افزایش رضایت و خرسندسازی ذینفعان کلیدی سازمان از جمله شاخص‌هایی هستند که سازمان آنها را در ارزیابی مستمر خود مورد توجه قرار داده است.

این بیانیه می‌افزاید: محصولات سازمان در حال حاضر در حوزه‌های مختلف فضایی بویژه طراحی و ساخت پایگاه‌های پرتاب و انواع ماهواره‌برها (حامل‌های ماهواره) و دفاعی بویژه طراحی و ساخت سامانه‌های موشکی زمین به زمین، ضد زره، پدافند هوایی، هواپایه و کروز دریایی باعث شده است تا توان نیروهای مسلح و قدرت مانور آنها به نحو چشمگیری افزایش یافته و توان دفاعی و قدرت بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مثال زدنی نموده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: در دهه کنونی که ایجاد صنایع دفاعی موج چهارم برای تولید محصولات نوآورانه پیشگام مطرح است، طراحی سامانه های فضایی و موشکی نوآورانه و افزایش تعداد محصولات نوآورانه مورد توجه جدی قرار گرفته است. به‌دلیل ماهیت و پیچیدگی محصولات هوافضایی، دستیابی به این هدف با سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های نوین هوافضا‌یی و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازمه محقق می‌گردد. توسعه فناوری، علاوه بر افزایش قدرت نوآوری در محصولات هوافضایی، دستیابی به محصولات نوین و پیچیده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌سازد.

این بیانیه می‌افزاید: سازمان صنایع هوافضا با تمرکز روی شاخص‌های توسعه فناوری و رویکرد به فناوری نسل چهارم دفاعی کیفیت محصولات خود را نیز افزایش داده است. شاخص هایی مانند افزایش دقت، افزایش ماندگاری، رادارگریزی، اثربخشی، تاکتیکی‌تر شدن و ... که در کیفیت محصولات این سازمان مورد نظر قرارگرفته‌اند، همگی از مولفه‌های اصلی فناوری نسل چهارم  می‌باشند.

در این بیانیه تاکید شده است: در حوزه فضایی نیز طراحی و ساخت ماهواره‌برهای سفیر و سه پرتاب موفق پی در پی ماهواره‌های امید، رصد و نوید و همچنین کاوشگر پیشگام با ماموریت ارسال موجود زنده به فضا و کسب عنوان نخستین سازمان پرتاب کننده ماهواره در جهان اسلام، که مولود تلاش بی نظیر دانشمندان صنایع هوافضای وزارت دفاع و به عنوان نماد اقتدار علمی و فناوری ایران، نگاه بسیاری از کشورهای جهان و بویژه کشورهای اسلامی را به جمهوری اسلامی ایران معطوف نموده است.

این سازمان در حال حاضر نیز برنامه‌هایی برای طراحی و ساخت پایگاه‌های جدید پرتاب فضایی و طراحی و ساخت ماهواره‌برهای قوی‌تر را نیز در دستور کار دارد که بزودی خبرهای مسرت بخش آن منتشر خواهد شد.

در پایان این بیانیه آمده است: امید است با عنایات حضرت حق و تحت تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا، با اتکاء به توان دانشمندان و کارکنان متعهد و متخصص سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع بتوانیم همواره نقش موثر و شایسته‌ای را در حفاظت از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا نموده، تداوم بخش راه شهیدان،  موجب سرافرازی ملت عزیز ایران و فاتح قله‌های بلند علم و فناوری باشیم.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/2606 ... B%8C%D8%AF
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
رضاخان, nasir irani, anga2009, Shahbaz, Mahdi1944, كيارش, reza4087, Amiiiin, mm1990

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان