در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1371

تشکر کرده: 2256 مرتبه
تشکر شده: 3531 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردستان

توسط Java » يکشنبه 12 آبان 1392 22:08

ادامه انتشار اسناد فاش شده توسط ادوار اسنودن از فعالیت‌های جاسوسی "آژانس امنیت ملی آمریکا" (NSA) نشان می‌دهد که رهبر جمهوری اسلامی نیز تحت نظر دقیق بوده است. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

روز شنبه دوم نوامبر (۱۱ آبان) روزنامه نیویورک تایمز بخش‌هایی تازه از اسناد فعالیت‌های ان.اس.ای را منتشر کرد که در آن به یک پروژه‌ی جاسوسی پیشرفته با عنوان «عملیات دِرِدنوت» (Operation Dreadnought) اشاره شده است.

بر اساس این گزارش در ماه مه ۲۰۰۹ (بهار ۱۳۸۸) مقامات امنیتی آمریکا متوجه سفر نادر آیت‌الله خامنه‌ای به استان کردستان شدند. پس از آن تصمیم گرفته شد در یک ماموریت بسیار ویژه رهبر جمهوری اسلامی و تیم همراه‌اش تحت نظارت کامل قرار بگیرند.

کنترل مکالمات رهبر جمهوری اسلامی و تیم حفاظتی

سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا در این عملیات همکاری نزدیکی را با سازمان ملی اطلاعات جغرافیایی و نقشه آمریکا و همچنین مرکز ارتباطات رسمی بریتانیا داشته است.

در این عملیات تیم همراه رهبر جمهوری اسلامی، وسايل نقلیه و سلاح‌های آن‌ها از طریق ماهواره مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین مکالمات ترافیک هوایی هواپیماها و هلی‌کوپترها در زمان برخاستن و فرودشان شنود شده است.

اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که ماموران امنیتی آمریکا شنیده‌اند که تیم همراه آیت‌الله خامنه‌ای‌در مورد یافتن یک جرثقیل برای قرار دادن یک آمبولانس و یک ماشین آتش‌نشانی بر روی کامیون‌های کاروان همراه وی صحبت می‌کنند.

همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته، یک سخنرانی عمومی رهبر جمهوری اسلامی در یک ورزشگاه فوتبال در کردستان شنود شده است.

جاسوسی از مقامات ایرانی در مواقع بحرانی

نیویورک تایمز تصریح می‌کند که بر اساس اسناد منتشر شده توسط ادوارد اسنودن،‌در این عملیات ایستگاه‌های دفاع هوایی ایران و مختصات مربوط به ماهواره‌های ایران مورد مطالعه قرار گرفته‌است.

اگرچه گزارش می‌افزاید که هدف اصلی از این عملیات پیشرفته جاسوسی دستیابی به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای نبوده است، ولی به نظر می‌رسد ماموران اطلاعاتی آمریکا تلاش کرده‌اند توان جمع‌آوری اطلاعات مهم در مواقع بحرانی را بررسی کنند.

در اسناد منتشر شده ان.اس.ای از این اقدام با عنوان «انگشت‌نگاری ارتباطات» یاد شده است که به معنای امکان ردگیری ارتباطات بین‌المللی و مکاتبات مرتبط با رهبر جمهوری اسلامی است.

به عنوان نمونه به برنامه هسته‌ای ایران اشاره شده که بر این اساس توانایی شنود مکالمات رهبران ایران، مقامات نظامی و دانشمندان هسته‌ای یک مزیت مهم برای آژانس امنیت ملی آمریکا است.

در اسنادی که روز شنبه ۲ نوامبر توسط نیویورک تایمز منتشر شد، به فعالیت‌های اطلاعاتی ان.اس.ای در دیگر کشورهای جهان نیز اشاره شده است.

http://www.dw.de
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php


Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط Solver » دوشنبه 13 آبان 1392 03:32

چقدر پیشرفته هستند ... حیف از پس جاسوس خودشان بر نمی آیند !

شاید هم پیشرفته نیستند، و خوب بعد از کلی فکر گفتند یکی را بفرستیم افشاگری کند تا دنیا فکر کند پیشرفته هستیم، شاهد هم که از غیب می رسد !

و شاید هردو !

خود محکومی ؟ وقتی سی ان ان درباره مسئله ای حرف میزند یعنی دولت آمریکا اصلا دنبال انکار و پنهان کاری در رابطه با اون موضوع نیست!

ظاهرا این عمل بد و شنود بدجور داره به نفع آمریکا و زنده کردن قدرت حاکمیتش بر دنیا تمام می شود، بالاخره بعد از افتضاح سوریه باید یک طوری خودشان را احیا کنند و بگویند خیلی قوی هستند ...

و البته که به بهترین شکل ممکن از این آب گل آلود که چه عرض کنم گندکاریشان که رو شده دارند ماهی گیری میکنند.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
SA@M, netwet, mahdi2elve, scientist66, Mamal_Moj, zzvf, MISSILE, FREE MAN, رضاخان, KH.I.A.2500, Present, Mahdi1944, Amiiiin, anga2009

Major II

Major IIno avatar
پست ها

135

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 19 مهر 1392 12:46

آرشيو سپاس: 661 مرتبه در 135 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط netwet » دوشنبه 13 آبان 1392 09:40

اطلاعاتی که اسنودن داره فکر کنم رئیس سازمان CIA هم نداشته باشه!
اولین اصل هر سازمان اطلاعاتی طبقه بندی اطلاعات هست تا هر کسی فقط به اون چیزی که نیاز داره بدونه اطلاعات داده میشه خوب یکی به من بگه سمت اقای اسنودن چی بوده که از سیر تا پیاز فعالیت های جاسوسی امریکا اطلاع داره؟!!!!!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب netwet تشکر کرده اند:
Present, SA@M, mz15, Ghost Rider, &mmt, coops, Solver

Major II

Major IIno avatar
پست ها

465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط shadro » دوشنبه 13 آبان 1392 09:49

بنظر منکه همین اسنودن رو خوده آمریکایی ها فرستادن توکشورهای دیگه تا در لباس یک جاسوس فراری بازم جاسوسی کنه :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadro تشکر کرده اند:
SA@M, ne13, KH.I.A.2500, coops, Solver, Present

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

307

تشکر کرده: 1069 مرتبه
تشکر شده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط mohammad tomcat » دوشنبه 13 آبان 1392 20:57

Java نوشته است:همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته، یک سخنرانی عمومی رهبر جمهوری اسلامی در یک ورزشگاه فوتبال در کردستان شنود شده است.


http://www.dw.de


اگه میزدند شبکه ی یک احتمالا میتونستند مستقیم سخنرانی رهبری را گوش بدهند و نیازی به استفاده از تجهیزات پیشرفته هم نبود.
اینا واقعا اینقدر احمق هستند یا ما رو احمق فرض کردند؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad tomcat تشکر کرده اند:
omidr, netwet, MISSILE, un4given.1991, Present, sukhoi37, Ghost Rider, &mmt, arsham33, reza4087, Mahdi1944, ne13, SA@M, Solver, anga2009, atlantis14188, esijoon, platen

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط میهن پرست » دوشنبه 13 آبان 1392 21:29

برای من خیلی عجیبه.گوش کردن ببه صحبت های رهبری تو استادیوم با اون همه بلندگو تجهیزات خیلی پیشرفته نمیخواد.دستگاه های شنود نه چندان عجیب و غریب هم میتونه لب مرز کردستان صدارو بگیره.حالا این چه ربطی داره به شنود صحبت های فرماندهان یا دانشمندان ما تو اتاق در بسته.به نظر منم حجم اظلاعات اسنودن واقعا عجیبه.مگه یه مامکر جوون چقدر اطلاعات داره
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
ne13, Present, &mmt, SA@M

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

محل سکونت

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط mahdi2elve » سه شنبه 14 آبان 1392 16:36

تموم افشاگری های این اسنودن همش تقلبی و جعلیه و ساخته خود امریکاست!!!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi2elve تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, shadro, Present, ne13

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط KH.I.A.2500 » چهارشنبه 15 آبان 1392 02:10

سلام و درود

ابتدا این که من حس می کنم اطلاعاتی که این شخص منتشر کرده دارای طبق بندی مشخصی هستند و همگی این اطلاعات مربوط به شنود مخفیانه از رهبران دنیا و یا شنود مکالمه های مردم به صورت سازمان یافته و کلان بوده است. اگر این شخص جاسوس امریکا باشد، حتماً دستگاه های امنیتی و جاسوسی امریکا فکر این را هم کرده اند که همه اطلاعاتی که وی باید منتشر کند، باید در یک طبقه بندی و یک حیطه کاری باشند تا کسی شک نکند.

فعلاً نمی شود حرف های این شخص را صددرصد رد یا تایید کرد و به حرف های این ها نباید زیاد اعتماد شود. ولی از این گونه موقعیت ها باید بیشترین استفاده را جهت نشان دادن چهره پلید امریکا به دنیا ببریم. چند تا سیگنال هست که اگر این شخص بدهد، من شخصاً تصورم این خواهد بود که نباید به وی اعتماد شود. مثلاً ممکن است در آینده اطلاعاتی در مورد مکالمه های مخفیانه رهبران و مسئولان ایرانی، برای ساخت سلاح هسته ای و یا چیزی شبیه به این منتشر کند!
اگر این شخص جاسوس امریکا باشد، نحوه کار به این شکل است که این ها قصد دارند اطلاعات خاصی را(دروغ هایشان را) به صورت هدفمند به خورد افکار عمومی و سیاستمداران ساده لوح در دنیا بدهند، ولی با توجه به سابقه خرابشان، مردم دنیا دیگر به این راحتی ها به حرف های این ها اعتماد ندارند. در نتیجه این ها مقداری اطلاعات درست و قابل اثبات را با مقداری از آن اطلاعات نادرست که دوست دارند مردم باورشان شود، مخلوط می کنند. ابتدا اطلاعات درست را منتشر می کنند تا اعتماد افکار عمومی و حتی برخی از نخبگان سیاسی را به دست بیاورند. سپس خرده خرده دروغ هایشان را هم در لابلای اطلاعات حقیقی منتشر کرده و به ذهن مردم تزریق می کنند تا با این روش مردم تشخیص درست و غلط را ندهند و همه چیز را درست بپندارند.

با فرض جاسوس بودن این شخص، از دیدگاه من این روش انتشار اطلاعات، بیشتر به درد استفاده های بلند مدت می خورد. یعنی امریکایی ها به صورت تاکتیکی خودشان را بی آبرو کرده و مورد هجمه ملت ها و دولت ها قرار می دهند تا برای هدف های بلند مدت و راهبردی خود، از این رسوایی های تاکتیکی به منفعت های بسیار مهمتر و کلان برسند. در حقیقت اگر این شخص جاسوس امریکا باشد و انتشار اطلاعات مأموریتش باشد، باید گفت امریکا الان دارد دانه می کارد تا در آینده محصولش را برداشت کند.
پس از انتشار اسناد توسط «ویکی لیکس»، این دومین رسوایی است. اگر این روند در آینده ادامه پیدا کند و هر از گاهی شخصی اطلاعاتی را منتشر کند، باید با دیده تردید به این روند نگاه کرد.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Mamal_Moj, netwet, Ghost Rider, Present, Solver, &mmt, ne13, Mahdi1944, mahdi2elve, atlantis14188

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

توسط Solver » چهارشنبه 15 آبان 1392 05:13

KH.I.A.2500,  میدانید،

بحث نشان دادن چهره پلید درست است. منتها آمریکا طالب مسئله ای هم مرز با همین چهره است ... ایجاد ترس در جامعه جهانی ... میخواهد بگوید بیخ گوش شما هستیم! و بترساند مردم دنیا را.

حالا ما با تائید و تقویت این مسائل ... هر چند چهره پلید آمریکا را نمایش میدهیم اما اثرش ترسیدن مردم دنیا از آمریکا و بی تفاوت تر شدن آنها در مورد مسائل وظلم هایی که در اطرافشان اتفاق خواهد افتاد است. تا اونجا که نه کشورهای دیگه که اگر فردا روز در خانه کناری یک آلمانی داشتند کسی را سلاخی میکردند هم بی تفاوت باشد و جز در تظاهرات هایی که با لبخند و شادی هست جای دیگه ای حاضر نشود!

اصلا دقت کنید، چقدر همزمان با 13 آبان شد این بخث رو شدن شنود، انگار طوری طراحی شده بود که 13 آبان ما و تظاهرات در کشور ما هم مهر تائیدی باشد بر این مسائل تا آمریکا به نوعی بگوید ما اصلا سابقه درخشانی در این عرصه داریم!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
mahdi2elve, Mamal_Moj, Amiiiin, KH.I.A.2500, Mahdi1944, Present, anga2009


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان