در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

ادامه جنجال درباره قرارداد موشکی ترکیه

توسط &mmt » دوشنبه 13 آبان 1392 12:36

به گزارش ایسنا، مراد بایر، رئیس معاونت تدارکات دفاعی ترکیه سپتامبر سال جاری میلادی گفت، الحاق و هماهنگی قاطع این سیستم دفاع هوایی پیشنهادی با سیستم‌های ناتو یکی از شروط آشکار این قرارداد است.

یک شرکت دفاعی ترکیه برای هماهنگ کردن این سیستم ضد موشکی چین با سیستم دفاع هوایی داخلی، رابطی را تولید می‌کند که در نتیجه دیگر نیازی به تبادل داده‌های عملیاتی با این شرکت چینی وجود ندارد.

اعضای ناتو به‌ویژه کشورهای غربی و آمریکا به آنکارا اعلام کردند که این سیستم‌های دفاعی چین با سیستم‌های ناتو هماهنگ نیستند.

یکی از دیپلمات‌های غربی مستقر در آنکارا گفت، اگر این سیستم پیشنهادی از سوی تجهیزات راداری پیشرفته ناتو حمایت نشود، توانایی‌های برنامه‌ریزی شده دفاعی‌ ترکیه خدشه‌دار می‌شود.

وی تاکید کرد، یکی از بخش‌های مهم چنین سیستم دفاعی جمع‌آوری داده‌ها از طریق رادار به منظور شناسایی تهدیدات است.

این دیپلمات افزود، اگرچه متحدان غربی صریحا به آنکارا اعلام کردند که این سیستم چین از سوی شبکه ناتو حمایت نخواهد شد اما ترکیه به این شرکت چینی تاکید می‌کند که امکان فروش سیستم‌های دفاعی به کشورهای ثالث را در آینده به خوبی بررسی کند.

جیم میلر، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی در نشست هفته گذشته خود با وزرای دفاع، امور خارجه و رئیس ستاد مشترک ارتش آنکارا نگرانی‌های خود را ابراز کرد.

میلر در این نشست مشکلاتی را که ممکن است در پی تصمیم امضای قرارداد با یک شرکت چینی تحریم شده از سوی آمریکا بروز دهد، شرح داد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Present, رضاخان, امام قلي خان, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان