در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

محل سکونت

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

پاکستان به عربستان سلاح هسته ای می فروشد !

توسط zzvf » پنج شنبه 16 آبان 1392 13:12

پاکستان به عربستان سلاح هسته ای می فروشد !

با آشکارتر شدن نشانه هایی از  بهبود روابط میان ایران و غرب و به ویژه جدی شدن احتمال حصول توافق در موضوع هسته ای ایران، دولتمردان سعودی به شدت موقعیت خود را در خطر دیده و  در تلاش برای انجام اقدامات احتیاطی برآمده اند. برخی گزارش ها حاکی از آن است که یکی از این اقدامات، توافق با پاکستان برای به دست آوردن سلاح هسته ای است.
به گزارش «تابناک»،شبکه خبری «BBC» از آمادگی دولت پاکستان برای تحویل سلاح هسته ای به عربستان برای «مقابله با هرگونه تهدید آتی از سوی ایران» خبر داده است. این شبکه خبری به نقل از منابعی در پاکستان نوشته که این کشور اقدامات لازم را جهت آمادگی برای این کار انجام داده است.
به گفته «مارک اوربان»، خبرنگار «بی بی سی»، در صورت توافق نهایی میان ریاض و اسلام آباد، در همان مدت زمانی که برای دستیابی ایران به سلاح هسته ای لازم است،عربستان سعودی نیز سلاح های هسته ای خود را خریداری کرده و آماده استفاده می نماید.دیگر منابع خبری نیز به این شبکه انگلیسی گفته اند که پاکستان از هم اکنون، تعداد مشخصی کلاهک هسته ای را کنار گذاشته تا در صورتی که سعودی ها درخواست کنند، بتواند به سرعت آن را در اختیارشان بگذارد.
هرچند این گزارش «بی بی سی» تاکنون از سوی منابع رسمی تأیید نشده و میزان صحت و سقم آن مشخص نیست، اما از یک جنبه می توان آن را در راستای مباحث همیشگی غرب برای هراس افکنی نسبت به برنامه هسته ای ایران ارزیابی کرد که در محور آن، ادعای ایجاد یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای در منطقه خاورمیانه بر اثر تلاش های هسته ای ایران قرار دارد.
البته با توجه به رابطه نزدیک دولت سعودی با هیئت حاکمه جدید پاکستان و به ویژه شخص «نواز شریف»،برقراری رابطه ای نزدیک تر میان ریاض و اسلام آباد دور از ذهن نمی نماید؛اما اینکه پاکستان بدون در نظر گرفتن ملاحظات جدی همسایه خود،یعنی ایران،دست به ارسال سلاح هسته ای برای عربستان بزند،امری است که باید تأمل و نیز تحقیق بیشتری درباره آن صورت گیرد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zzvf تشکر کرده اند:
Lord_Jason, KAL-KOI-BABAK, Present, samsun, Mahdi1944, jhan2010, FREE MAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان