در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 دی 1385 18:08

آرشيو سپاس: 46 مرتبه در 6 پست

Re: افتتاح خط توليد موشك پدافند هوايي "صياد 2"

توسط armf » يکشنبه 26 آبان 1392 20:12

تقریبا تمام نظرات را خواندم لیکن هیچ کس به بزرگترین و بارزترین و ویژه ترین! ویژگی این موشک (حتی با آنکه در صحبت وزیر هم بود) اشاره نکرد!
ویژگی که باعث می شود این موشک علیرغم شباهت های ظاهری با رعد و شاهین و سام6 اساسا در کلاس آنها هم قرار نگیرد!
ویژگی که برای اولین بار در صنعت پدافند کشور رخ داده و باعث می شود در رده و کلاس سامانه هایی نظیر پاتریوت، استر30، بوک ام2 و استاندارد قرار گیرد...
ویژگی که ثابت می کند ادعای ایران در مورد توسعه یک سامانه برد بلند (باور373) صرفا یک بلوف نیست بلکه کاملا محتمل است...
خب یکم لفتش دادم که فرصت حدس داشته باشین.
اما این ویژگی همانا "سیستم هدایت ترکیبی" است.
یعنی چی؟ یعنی این موشک برخلاف موشک های نامبرده در سطر دوم و مشابه موشک های نامبرده در سطر سوم ابتدا با هدایت اینرشیال و آپدیت راداری تا نزدیکی هدف می رود (هدایت فاز میانی) سپس سیکر راداری روی هدف قفل کرده و به سوی هدف آشیانه یابی یا همان هومینگ انجام می دهد (هدایت فاز نهایی).
این مشخصه، قابلیت های بیشماری از جمله امکان درگیری همزمان با چند هدف، مقاومت در برابر اخلال گری هدف، امکان هدایت همزمان چند موشک، بهینه سازی مسیر پرواز، غافلگیری هدف و ... را میدهد که توضیح و تشریحش در این مقال نمیگنجد.
نکته دیگر اینکه پروژه تلاش، یعنی تلاشی برای خوراندن موشک صیاد-2 به رادار اس-200 و سامانه صیاد-2 چیز دیگری است که رادار و کنترل آتش خودش را دارد...
فکر میکنم توضیحات فوق، ابهامات دوستان در خصوص اصابت به هدف از بالا، یا کمینه برد موشک و ... را رفع کند.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب armf تشکر کرده اند:
babak1985, sokuteasemuni, F-14 Fan, Shahbaz, Cloor Master, ukiocsmohot, saied2020, Mahdi1944, ali 313, mjy, shahab313, امام قلي خان, bitsboy, tondar, رضاخان, نجف47, eshghul, rasols, &mmt, farzande-iran

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

توسط SHAHABESAGEB » دوشنبه 27 آبان 1392 01:00

jas_gholami_1347 نوشته است:
Sami 1993 نوشته است:همانطور که  Arash27,   و  bitsboy,  گفتند موشک به هدف بی سرنشین برخورد کرده اما به دلیل کوچک بودن هدف ما شاهد انفجار بزرگ نبودم .

همینطور موشک رونمایی نشده ، بلکه خط تولید افتتاح شده است .

حتی می توان گفت که کل سیستم ( تلاش ) وارد مرحله تولید  شده و به دلایلی از اعلام آن خودداری کرده و حتی گفته اند تازه تحقیقات تمام شده است .

اصلا تولید تولید موشک و لانچرش در حالی که کل سیستم هنوز تکمیل نشده اصلا توجیه پذیر نیست .

ولی بنظر من اگر روی موشک  طائر کار بیشتر میشد ازلحاظ برد و چالاکی وارتفاع کم درگیری بهتر بود بگذریم بهتر نبود تمامی سامانه های راپیر . کروتال، سامانه یا زهرا را تجمیع کرد واز یک سامانه مثلا از سامانه پانیستر الهام گرفت ویک سامانه کمکی ارتفاع پاییین را ساخت با یک رادار بهینه شده به روز از این همه موازی کار جلوگیری کرد

esijoon نوشته است:دوست عزیز عمده مشکل طائر که از سام 6 برگرفته شده است اینه که در مانورد های سریع کمر موشک میشکنه...در کل سام 6 موشک قابلی هست ولی نه برای پرنده های با مانور بالا....البته نا گفته نمونه که از رادار قابلی هنو ز بهره منده

به نظر من موشک صیاد 2 نمونه جدید موشک طائر 2 هست! همونطور که میدونیم پدافند رعد و موشک طائر رو سپاه ساخته ولی موقع رونمایی از موشک صیاد 2 حرفی از سپاه به میون نیومد و دلیلی که میشه برای این ذکر کرد اینه که این موشک توسط وزارت دفاع و بر مبنای موشک طائر 2 (که احتمالا طرحش و جزئیاتش برای تولید انبوه تحویل وزارت دفاع شده)طراحی شده و ساخته شده و  حتی میشه گفت که از برخی از اجزای اون استفاده میکنه! هرچند با تغییراتی!
من و یکی از دوستان تلاش های زیادی برای اندازه گیری این موشک انجام دادیم که در آینده قسمتی از اونها رو تقدیم شما خواهم کرد .

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 5 شهریور 1389 14:42

آرشيو سپاس: 485 مرتبه در 88 پست

توسط jas_gholami_1347 » دوشنبه 27 آبان 1392 18:40

راستی بحثی در باره نحوه اندازه گیری ارتفاع از دستاوردهای  پدافندی کشورمان نمی شود ما که پهباد ی که بالاتراز   25000پا پرواز کند نداریم خرواری حساب ارتفاع میکنند

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

توسط sokuteasemuni » دوشنبه 27 آبان 1392 18:50

sokuteasemuni نوشته است:
netwet نوشته است:
شیرافکن نوشته است:من یک سئوال دارم.
تو تصاویر پخش شده موشک هدف را دنبال نکرد بلکه پهپا داشت طی مسیر میکرد که موشک در نقطه ای ان را قطع کرد و به هدف برخورد کرد.ایا این همون روشی است که موشک مسیر هدف را تشخیص میده بعد در یک نقطه ان را قطع میکنه؟؟اگر اینطوره کلا این موشک با انچه مثلا در طائر دیدیدم یا حتی اس 200 که پهپاد را زد متفاوت بود و از فناوری روز بهره میبره.

صیاد 2 بر خلاف طائر به نظر میرسه از بالا روی هدف شیرجه رفت! (طائر از زیر به هدف اثابت کرد) شما تصور کن دو سامانه رعد (طائر) و تلاش (صیاد2) همزمان با یک هدف درگیر بشن (به جای اینکه با شلیک دو یا سه موشک از یک سامانه درگیر بشیم) با توجه به تفاوت توانایی های این دو و مانوری که در لحظه اخر برای اثابت به هدف میدن پرنده مهاجم راه فراری نداره!

این نکته ای شما اشاره کردید توانایی این موشک رو در هدف قرار دادن موشک های بالستیک نشون میده.(طبق گفته خود سردار)

ضمن عرض سلام،
پروفیل پرواز اس-200 برای بردهای بالای 80 کیلومتر:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ممکن هست ارتباطی با تصور ما  از فیلم به نمایش درآمده در رابطه با اصابت موشک از بالا به هدف و از سوی دیگه استفاده از صیاد-2 در سامانه اس-200 داشته باشه.

این رو به نکته بالا اضافه کنم که همونطور که اونروز مشکوک بود برای بنده، شاید به این راحتی‎ها نشه گفت موشک از بالا به هدف اصابت کرده چون در فیلم به نمایش در اومده، از زاویه دید ما هدف هم در حال اوجگیری هست که سناریوی معمولی برای آزمایش موشک نیست و معمولاً هم تصاویر سناریوهای غیرمعمول رو نمایش نمیدن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sokuteasemuni تشکر کرده اند:
ne13, Mahdi1944, hani1459, امام قلي خان, Present, mohammad area51, Shahbaz

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تاريخ عضويت

توسط SHAHABESAGEB » چهارشنبه 29 آبان 1392 02:25

بسم الله الرحمن االرحیم
سلام

اندازه گیری موشک صیاد 2 و رعد

کامیون حامل موشک های صیاد 2 یکی از نمونه های Iveco TRAKKER AD380 هست که متاسفانه به علت تنوع خیلی زیاد , شناسایی مدل دقیقش خیلی سخته! من خیلی تلاش کردم تا مدل دقیق این کامیون رو پیدا کنم ولی نتیجه ای نداشت! اما چند مدل 6 چرخ پیدا کردم که 2 تا شونو تو قسمت زیر(همراه با مدل تایر) میبینید!

http://www.truck1.eu/_TEN_auto_1165992_ ... T38WH.html
Tires: 14.00 R 20

http://www.truck1.eu/_TEN_auto_1240456_ ... T38WH.html
Tires: 14.00 R 20

بر همین اساس من سعی کردم سایز تایر این کامیون رو پیدا کنم که موفق شدم تو سایت میلیتاری تایرز چند مدل تایر 14.00 R 20 پیدا کنم و از بین اونها استفاده از این مدل(یا نمونه ایرانیش) رو متحمل تر میدونم:

125.73=2.54*49.5

حالا بر همین مبنا نتایج زیر بدست میاد:

البته باید مبنا رو 125.73 میگرفتم که زیاد مهم نیست و در نتیجه نهایی احتمالا باعث افزایش طول و قطر موشک به میزان چند میلیمتر میشه!

این هم اندازه گیری موشک طائر 2(پدافند رعد):
به خاطر پیچیده نشدن , اندازه گیری این موشک رو خلاصه میکنم! قبلا به طریقی قطر تقریبی تایر خودروی حامل موشک طائر رو به دست آورده بودم که به خاطر پیچیده نشدن نمیذارمش ! قطر به دست اومده به روش مذکور عدد 115.793 بود که این مقدار یه عدد تقریبی هست! برای اندازه گیری دقیقتر من در بین تایر های موجود این دو مدل رو پیدا کردم که احتمال استفاده از اونها وجود داره!

و از بین این دو به نظر احتمال استفاده از تایر 395/85R20 متحملتر هست! بنابراین قطر این تایر رو مبنای اندازه گیری قرار میدم!

118.872=2.54*46.8

ابتدا قطر موشک فاتح 110 مستقر بر روی پرتابگر ذوالفقار (ظاهرا این پرتابگر و خودروی حامل پدافند رعد از یک خانواده محسوب میشن!) رو برای اطمینان از صحت نوع تایر اندازه گیری میکنم:
قطر موشک فاتح 110 61 سانتی متر ذکر شده که نتیجه بدست اومده هم این رو نشون میده!

اندازه گیری موشک طائر 2:

همونطور که ملاحظه میکنید برای موشک صیاد 2 طول 572.498 سانتی متر و قطر 39.598 سانتی متر بدست اومد و برای موشک طائر 2 طول 599.471 سانتی متر و قطر 39.269 سانتی متر (برای قسمت نزدیک موتور) و 32.983 سانتی متر (برای قسمت نزدیک رادار) بدست اومد! که البته طول موشک صیاد 2 به دلیل زاویه عکس احتمالا چند سانتی متر کوتاه تر شده!
به طور کلی هر دوی این موشک ها نزدیک به 6 متر طول دارن و و حداکثر قطر اونها هم حدودا 40 سانتی متر هست!
این هم مثالی برای کوچیک شدن شی در اثر عکس برداری زاویه دار:

تو عکس فوق خط بنفش شی اصلی هست و خط صورتی چیزی که ما میبینیم!

به نظر میرسه که موشک طائر 2 و صیاد 2 هر دو یک ریشه دارن ! به عکس زیر توجه کنید:

تقریبا هردوشون مثل هم هستن ! منتها صیاد 2 از بالک های تاشو استفاده میکنه!

شاید این دو موشک همزمان تعریف و طراحی شدن و یا اینکه ابتدا موشک طائر 2 توسط سپاه ساخته شده و در ادامه وزارت دفاع با الگوگیری از این موشک و با استفاده از امکانات اون موشک جدیدی با نام صیاد 2 طراحی کرده و ساخته!

24

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
victory67, hani1459, apple2009, sokuteasemuni, Mahdi1944, demorgan, kayvan6079, shahab313, Present, mm1990, &mmt, امام قلي خان

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » چهارشنبه 29 آبان 1392 10:33

SHAHABESAGEB نوشته است:
شاید این دو موشک همزمان تعریف و طراحی شدن و یا اینکه ابتدا موشک طائر 2 توسط سپاه ساخته شده و در ادامه وزارت دفاع با الگوگیری از این موشک و با استفاده از امکانات اون موشک جدیدی با نام صیاد 2 طراحی کرده و ساخته!

با تشکر از جناب شهاب ثاقب ، البته اینکه صیاد-2 زودتر ساخته شده یا طائر جای بحث داره، به نظر من صیاد-2 زودتر ساخته شده چون این موشک در فروردین ماه سال 1390 تست شد که چندین ماه قبل از رونمایی طائر میباشد (  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ) و خط تولید انبوه آن افتتاح شده در حالی که هنوز بطور رسمی چیزی از افتتاح خط تولید انبوه طائر اعلام نشده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
Present, hani1459, &mmt, sokuteasemuni, mohammad area51, امام قلي خان

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تاريخ عضويت

توسط SHAHABESAGEB » چهارشنبه 29 آبان 1392 11:57

Dr.MILAD نوشته است:
SHAHABESAGEB نوشته است:

با تشکر از جناب شهاب ثاقب ، البته اینکه صیاد-2 زودتر ساخته شده یا طائر جای بحث داره، به نظر من صیاد-2 زودتر ساخته شده چون این موشک در فروردین ماه سال 1390 تست شد که چندین ماه قبل از رونمایی طائر میباشد (  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ) و خط تولید انبوه آن افتتاح شده در حالی که هنوز بطور رسمی چیزی از افتتاح خط تولید انبوه طائر اعلام نشده است.

خواهش میکنم.
البته این مسئله چندان مهمی نیست!
الآن با توجه به این اندازه گیری ها بد نیست کسانی که ادعای روسی و چینی بودن پدافند رعد رو داشتن بیان مدارکشونو ارائه بدن! یا اینکه حداقل نوع دقیق موشک رو بگن تا  مقایسه انجام بگیره!

Qaher1406 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
&mmt, mohammad_m, mz15, mohammad area51, mm1990, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » چهارشنبه 6 آذر 1392 00:34

مشهورترین نشریه دفاعی جهان
تحلیلگر این نشریه تاکید کرده است: سامانه "صیاد-"2 " می تواند به یک رقیب برای سامانه رعد تبدیل شود که در رژه نظامی 21 سپتامبر 2012 ایران به نمایش درآمد اما از محفظه‎هایی پرتاب شد که مشابه نوع مورد استفاده توسط سامانه دفاع هوایی پاتریوت است.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ، تنها چند روز پس از رونمایی موشک صیاد-2 و نمایش خط تولید آن، هفته نامه دفاعی جینز انگلیس در مطلبی با عنوان «ایران موشک سطح به هوای میان‎برد دیگری را بیرون داد» به ارائه تحلیلی از این دستاورد دفاعی کشورمان پرداخت.

در ابتدای مطلب و در ذیل تصویری از موشک و پرتابگر آن به شاخص‎ترین خصوصیات ظاهری موشک به این صورت اشاره شد که «صیاد-2 ایران بر مبنای موشک سطح به هوای دریایی RIM-66 استاندارد (SM-1) شکل گرفته و از محفظه‎هایی مشابه پاتریوت شلیک شد».

در ادامه این گزارش که به قلم دبیر بخش خاورمیانه و آفریقای هفته نامه جینز دیفنس نوشته شده با اشاره به اینکه «با اعلام شروع تولید یک موشک سطح به هوای میان‎برد دیگر به نام صیاد-2، ایران به افزایش سردرگمی پیرامون برنامه‎های دفاع هوایی خویش ادامه داده است»، تلاش شده استقلال دفاعی ایران زیر سوال برود و آمده است: « به موشک صیاد-2 برای اولین بار در آوریل 2011 (فروردین و اردیبهشت 1390) اشاره شده، زمانی که رسانه‎های ایرانی گزارش کردند این موشک، آزمایش شده و نمونه ارتقاء یافته صیاد است که خود نمونه ‎ایرانی - موشک چینی HQ-2 است و این سامانه چینی هم نمونه‎ای از سامانه روسی S-75 است».

جینز دیفنس با درج نقل قولی از فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الأنبیاء ارتش با اشاره به اینکه امیر اسماعیلی اعلام کرده که موشک صیاد-2 با سامانه اس-200 به کار گرفته شده است، نوشته است: «در حالی که اینگونه تصور می‎شد صیاد-2 یک موشک سطح به هوای دوربرد جدید باشد، سرتیپ اسماعیلی تصریح کرد این موشک به سامانه قبلی افزوده می‎شود و نه جایگزین موشک فعلی سامانه اس-200. او در اکتبر 2013 (مهر-آبان 1392) به رسانه‎ها گفته است که ما توانستیم با تغییر ساختار و پروتکل‎های سامانه اس-200 و استفاده از موشک های صیاد-2 توانمندی‎های اس-200 را برای پوشش ارتفاعات متوسط افزایش دهیم».

دبیر بخش خاورمیانه و آفریقای هفته نامه جینز در بررسی خود از پیشینه این موشک می‎نویسد: «هنگامی‎که صیاد-2 در مراسمی ‎در 9 نوامبر (18 آبان) برای اولین بار رونمایی شد مشخص گردید که این موشک از بدنه موشک سطح به هوای دریایی استاندارد استفاده می‎کند که ایران در دهه 1970 از آمریکا خریداری کرده است.»

به نوشته وی، مسئولان ایرانی قبلاً گفته بودند که در حال تولید نسخه بومی از موشک SM-1 با نام محراب هستند و نیروی دریایی ایران در 1 ژانویه 2012 (11 دی 1390) اعلام نمود که موشک محراب برای اولین بار شلیک آزمایشی خود را از شناور سریع (ناوچه) گرز به انجام رسانده است.»

مشهورترین نشریه دفاعی جهان، در زمینه بررسی پرتابگر موشک ایرانی با مقایسه آن با یک نمونه ساخت آمریکا معتقد است: «بر خلاف نمونه دریایی، صیاد-2 از محفظه‎هایی پرتاب شد که مشابه نوع مورد استفاده توسط سامانه دفاع هوایی پاتریوت یا همان MIM-104 است و در جریان رونمایی یک پرتابگر چهار فروندی مستقر روی کامیون نمایش داده شد».

نویسنده مطلب با توجه به اهمیت سامانه‎های هدفگیری و کنترل موشک بیان کرده است که «اطلاعات اندکی از سامانه هدایت صیاد-2 و برد آن منتشر شده و وزیر دفاع ایران آن را یک سامانه پدافندی ارتفاع بالا و برد متوسط توصیف و اعلام کرد این موشک با سامانه تلاش به کار گرفته می‎شود. ژنرال دهقان گفت: سامانه پدافندی تلاش برای تشخیص و رهگیری هدف‎ها برای موشک صیاد-2 طراحی و ساخته شده است. آزمایش‎های این سامانه موفق بوده و به امید خدا خط تولید آن در آینده نزدیک راه‎اندازی می‎شود".

جینز دیفنس همچون سایر نشریات غربی در ادامه گزارش خود تلاش کرده این دستاورد موشکی کشورمان را ضعیف و مبهم جلوه دهد و بر این اساس، آورده است: « تلویزیون ایران همچنین تصاویری از شلیک صیاد-2 از یک پرتابگر نشان داد که ظاهراً موفق به رهگیری یک هدف شد. تصاویر به روشنی رادارهای مرتبط را نمایش نداد اما به نظر می‎رسد یک ارتفاع‎یاب به طور گذرا دیده می‎شود که القاء کننده استفاده موشک به همراه یک سامانه قدیمی روسی یا چینی به جای یک رادار پیشرفته سه بعدی است».

با ذکر مقدمات فوق، در ادامه مطلب این هفته نامه به سامانه‎های دیگر دفاع هوایی برد متوسط ایران اشاره شده است. نویسنده در این بخش عنوان کرده است که «نمونه اولیه SM-1 برد 40 کیلومتر داشت اما صیاد-2 توان بالقوه دستیابی به برد بیشتر را دارد در صورتی که یک سامانه هدایت برای میانه مسیر داشته باشد که آن را کارامدتر از نمونه پیشین به سمت هدف هدایت کند.»

تحلیلگر این نشریه در عین حال نتوانسته اند این موفقیت نیروهای مسلح ایران را نادیده بگیرند و در ادامه نوشته خود آورده است: « این اقدام می‎تواند "تلاش" یا همان سامانه "صیاد-"2 " را به یک رقیب برای سامانه رعد تبدیل کند که در رژه نظامی 21 سپتامبر 2012 (31 شهریور 1391) به نمایش درآمد و مشابه سامانه پدافند هوایی میان‎برد روسی بوک به نظر می‎رسد که اطلاعی از بدست آوردن آن توسط ایران در دست نیست. در آن زمان اعلام شد رعد 50 کیلومتر برد دارد.»

در انتهای گزارش مشهورترین نشریه دفاعی جهان نیز به نکاتی بر مبنای تصاویر منتشر شده اشاره شده است. از جمله در ذیل تصویری که در آن پرتابگر 4 فروندی در حال شلیک موشک است، بکارگیری این پرتابگر را در آزمایش عملیاتی مورد توجه قرار داده است.

این نشریه در بیان تفاوت پرتابگرهای نمایش داده شده برای موشک جدید پدافند هوایی ایران نوشته است: «این تصویر پرتابگر صیاد-2 را با دو محفظه موشک نشان می‎دهد که در تصاویر نمایش داده شده در تلویزیون ایران، در حال شلیک موشک به نظر می‎رسد. این پرتابگر ظاهراً پیش نمونه بوده زیرا به طور محسوسی متفاوت از پرتابگر نمایش داده شده در رونمایی روز 9 نوامبر به نظر می‎آید خصوصاً از این جهت که محفظه‎های پرتاب کوتاه‎تر هستند».

به گزارش مشرق، هرچند دبیر بخش خاورمیانه و آفریقای نشریه جینز قبلاً در مطالبی صراحتاً به دنبال زیر سؤال بردن دستاوردهای دفاعی ایران بوده  و به عنوان مثال پس از رونمایی نمونه دریایی ایران-140 با استناد به دوربین زیر هواپیما و عدم خریداری مستقیم آن توسط ایران از سازنده، کل پروژه و رونمایی را دروغ دانسته بود (این ادعا مفصلا توسط مشرق بررسی و رد شد) اما در این گزارش خود نتوانسته اهمیت ساخت چنین سامانه ای را مخفی نگاه دارد.

تصویر درج شده در گزارش جینز دیفنس درباره رادار سامانه جدید ایران

البته در مطلب فوق با توجه به غیر قابل انکار بودن ساختن موشک، وجود خط تولید، پرتابگرها و شلیک با ظرافت خاصی پس از اشاره به شباهت‎های صیاد-2 به استاندارد، با پرداختن به سایر پروژه‎های موشک‎های پدافند هوایی ایران، از بیان تفاوت‎های واضح ظاهری دو موشک صرف نظر شده است. نکاتی که می‎تواند اجرای فرایندهای طراحی و توسعه بومی را بر مبنای سایر سامانه‎های موجود برای رسیدن به محصول موشک صیاد-2 به اثبات برساند.

از آن جمله بیشتر بودن طول موشک صیاد-2 از RIM-66 استاندارد، مشابهت بالک‎های کنترلی موشک در انتهای بدنه با طراحی انجام شده در بالک موشک طائر-2 در سامانه رعد، تفاوت زوایای حمله و فرار بال موشک و فاصله بالک‎های کنترلی از انتهای بال در مقایسه با موشک استاندارد.

ناگفته نماند طرح موشک استاندارد، الهام‎بخش و مبنای طراحی چندین موشک پدافند هوایی در کشورهای مختلف دنیا بوده و خود آن نیز در آمریکا با بهسازی‎ها و توسعه‎های پی در پی همچنان در گونه‎های جدید و دوربرد در حال خدمت در ناوشکن‎های نیروی دریایی این کشور و هم‎پیمانان آن است.

در بخش دیگری از این گزارش، نویسنده برای ابهام آمیز دانستن بکارگیری موشک صیاد-2 در سامانه اس-200 با اشاره به تصویری که در آن رادار ارتفاع‎یابی که متعلق به سامانه روسی اس-200 است، شلیک موشک در کنار آن را عملی القاء گرایانه از سوی ایران می‎داند در حالی که در همان تصویر، آنتن های سامانه اخلالگری دیده می‎شود که همواره در کنار سامانه اس-200 ایران استفاده می‎شود و بنا بر این موشک صیاد-2 از مجموعه یک سامانه اس-200 شلیک شده و نه فقط در کنار رادار ارتفاع‎یاب آن.

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

امام قلي خان از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
hani1459, apple2009, samsun, farzande-iran, Mahdi1944, Shahbaz, Present, sokuteasemuni, mm1990, رضاخان, ukiocsmohot, mohammad area51, Amiiiin, anga2009, shahab313, &mmt, kayvan6079, كيارش

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تاريخ عضويت

جمهوری اسلامی ایران

توسط Sami 1993 » شنبه 6 اردیبهشت 1393 20:46

امیر شهرام خبر داد
معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: موشک صیاد ۳ با تلفیق با سامانه S200 توانمندی جدیدی را به این سامانه اضافه کرده است و با استفاده از این موشک می‌توان اهداف با ارتفاع متوسط را مورد اصابت قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر شاهرخ شهرام معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) طی سخنانی اظهار داشت: مهمترین دستآورد قرارگاه پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس ایجاد روحیه خودباوری و استفاده از توان داخلی بود و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با تکیه بر این روحیه جهادی توانسته است به پیشرفت خوبی در حوزه کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام دست یابد.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی ادامه داد: امروز مهمترین جایگاهی که می‌توان برای ارتش، در مقایسه با ارتش‌های دیگر قائل شد، استقلال و توانایی در تامین نیازمندی های دفاعی است چرا که تمام نیازمندی‌های دفاعی کشور در حوزه فن‌آوری‌های پیشرفته بدون وابستگی به غرب تامین می شود و این مهم ممکن نبود مگر با رهبری منسجم و با بصیرت فرماندهی معظم کل قوا.

وی با اشاره به سامانه موشکی مرصاد که در رژه روز ارتش به نمایش درآمد، تصریح کرد: سامانه ارتفاع متوسط مرصاد یک سامانه کاملا بومی است که باموشک ساخت داخل شلمچه مجهز می شود و اهداف خود را سرنگون می‌کند و قرارگاه پدافند هوایی با همکاری صنایع هواوفضای وزارت دفاع موشک صیاد (2) را به این سامانه اضافه کرد که توانایی‌های کاملا جدیدی نسبت به موشک شلمچه خواهد داشت و همچنین موشک صیاد (3) با تلفیق با سامانه S200 توانمندی جدیدی را به این سامانه اضافه کرده است و با استفاده از این موشک همراه با سامانه S200 می توان اهداف با ارتفاع متوسط را مورد اصابت قرار داد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

كيارش, hodhod2, Shahbaz, Mahdi1944, mm1990, sokuteasemuni, majid362

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تاريخ عضويت

جمهوری اسلامی ایران

توسط Sami 1993 » دوشنبه 19 خرداد 1393 13:08

صرف‌نظر از برخی شباهت‎های ابعادی و عملکردی موشک صیاد-2 و پاتریوت و اینکه مأموریت هر دو سامانه در وهله اول دفاع از تأسیسات ثابت و راهبردی است، پرتابگر دو سامانه نیز شباهت بسیار زیادی به‌هم دارند.در واقع طراحان‌کشورمان با نگاهی دقیق، پرتابگرهای جعبه‎ای مشابه با سامانه پاتریوت برای موشک ایرانی ساخته‎اند.

امام قلي خان از این پست سپاسگزاري کرده است

sokuteasemuni, &mmt

Captain II

Captain II

no avatar
594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

توسط &mmt » دوشنبه 19 خرداد 1393 16:51

مساله وقتی جالب می شه که ببینیم نگاه دقیق چه زمانی ممکن میشه و این نگاه به پرتاب گر خالی بوده یا لود شده !

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

توسط pasha85 » پنج شنبه 6 شهریور 1393 16:38

میر سرتیپ اسماعیلی خبر داد
افزایش نقاط گسترش پدافند هوایی از ۳۶۰۰ نقطه به ۵۰۰۰ نقطه در آینده نزدیک

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) از افزایش نقاط گسترش پدافندی از ۳۶۰۰ نقطه به ۵۰۰۰ نقطه در آینده نزدیک خبر داد.
خبرگزاری فارس: افزایش نقاط گسترش پدافند هوایی از ۳۶۰۰ نقطه به ۵۰۰۰ نقطه در آینده نزدیک

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سرتیپ اسماعیلی در جمع بسیجیان شرکت کننده در رزمایش بسیجیان کوی های سازمانی قرارگاه پدافند هوایی همچنین از رونمایی سامانه موشکی تلاش 3 در 31 شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: سامانه موشکی تلاش 3 با برد بیش از 200 کیلومتر با موفقیت مورد آزمایش قرارگرفت است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خطاب به بسیجیان حاضر در رزمایش اظهار داشت: شما بسیجیان که بنا به فرمایش مقام معظم کل قوا (مدظله العالی) مظلوم اما مقتدر هستید با سرنگون کردن پهباد در رزمایش امروز برای پدافند افتخار آفریدید.

فرمانده قرارگاه در مورد پهباد مورد استفاده در رزمایش توضیح داد: پهپاد پری پلن (بدون نیاز به کنترل از راه دور ) برای اولین بار در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت که با عملیات تاکتیکی موفق توسط بسیجیان شرکت کننده در رزمایش مورد اصابت قرارگرفته و منهدم شد.

یادآور می شود رزمایش یک روزه بسیجیان کوی های سازمانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) امروز در سواحل دریای خزر و با هدف مردمی کردن دفاع برگزار شد.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn ... pg1sB.dpuf

قبليبعدي