نيروي هوايي ايالات متحده رهگيري پریدیتورش را تایید کرد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 135 بار
سپاس‌های دریافتی: 543 بار

Re: نيروي هوايي ايالات متحده رهگيري پریدیتورش را تایید کرد!

پست توسط tiger4 » پنج شنبه 23 آبان 1392, 3:54 pm

sand_fighter نوشته شده:دوست عزیز فکر نمی کنم در پرواز شکاری ها پرواز IFR داشته باشیم تنها پرواز VFR و SVFR داریم ! البته تاجایی که می دونم !

......

شخصا هم برای اولین بار این موضوع را از جنابعالی می شنوم!

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8337 بار
سپاس‌های دریافتی: 13009 بار

پست توسط Java » شنبه 30 آذر 1392, 8:07 pm

Lt Col Kevin Sutterfield
  (نفر سمت راست خلبان مورد نظر است)  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

پست توسط aliamous » شنبه 30 آذر 1392, 10:47 pm

والا من خیلی تخصص ندارم ولی تا جایی که میدونم. روی هواپیما ها پدهایی نصب میشه که بهش می گن targeting pod البته اسم انگلیسیش رو مطمعن نیستم . اونطور که تو سیمیلاتور فالکون 4 دیدم این غلاف روی اف 16 نصب شده و از چند مایلی این امکان رو به خلبان میده تا هر گونه هدفی رو که توی رادار باشه (چه زمینی و چه هوایی )از فاصله چند مایلی ببینه. حالا مگه مغز .......... خورده که بیاد بچسبه به زیر فانتوم ما. از طرفی من با اف 22 آشنایی ندارم . اگر چنین سیستمی روش نباشه که باز یه ضعف عمیق برای اف 22
هستم اگر نيستم گر نروم ميروم تصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1216 بار
سپاس‌های دریافتی: 249 بار

پست توسط mohammad tomcat » شنبه 30 آذر 1392, 11:04 pm

من کلا یه چیزی را نمیفهمم.
الان دقیقا سوال چیه؟
اونا ادعا کردن که یه فانتوم ما میخواستی رهگیری کنه یا بزنه و بعد یه رپتور رفته اونو رهگیری کنه. حالا ما الان اینجا داریم بحث میکنیم که اونا راست میگن یا نه؟
یا اینکه داریم چیز دیگه ای را بررسی میکنیم؟
در مورد اون اخلالگرهایی که گفتید هورنت ها بر روی رادارهای ما داشتند. دو تا مطلب: یکی اینکه اگه یه هواپیمای شکاری معمولی بتونه رادار یه فرودگاه را اینجوری مختل کنه که وای به حال هواپیماهای جنگ الکترونیکشون مثل همین اخوی هورنت یعنی گراولر.
دوم اینکه مگه در فرآیند اخلالگری چه اتفاقی میفته که تا مدتها اثرش هست؟ فوقش رادار را کور میکنن یا اینکه دکوی میکنن. که خوب وقتی منبع پارازیت بره یا قطع بشه قاعدتا باید عملکرد رادار به حالت عادی برگرده. البته من رشته ام برق نیست و خیلی اطلاعی ندارم. ببخشید اگه یه کم سطح سوالاتم پایینه

Major II
Major II
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 747 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

پست توسط ATABACKAN » شنبه 30 آذر 1392, 11:33 pm

mohammad tomcat نوشته شده:من کلا یه چیزی را نمیفهمم.
الان دقیقا سوال چیه؟
اونا ادعا کردن که یه فانتوم ما میخواستی رهگیری کنه یا بزنه و بعد یه رپتور رفته اونو رهگیری کنه. حالا ما الان اینجا داریم بحث میکنیم که اونا راست میگن یا نه؟
یا اینکه داریم چیز دیگه ای را بررسی میکنیم؟
در مورد اون اخلالگرهایی که گفتید هورنت ها بر روی رادارهای ما داشتند. دو تا مطلب: یکی اینکه اگه یه هواپیمای شکاری معمولی بتونه رادار یه فرودگاه را اینجوری مختل کنه که وای به حال هواپیماهای جنگ الکترونیکشون مثل همین اخوی هورنت یعنی گراولر.
دوم اینکه مگه در فرآیند اخلالگری چه اتفاقی میفته که تا مدتها اثرش هست؟ فوقش رادار را کور میکنن یا اینکه دکوی میکنن. که خوب وقتی منبع پارازیت بره یا قطع بشه قاعدتا باید عملکرد رادار به حالت عادی برگرده. البته من رشته ام برق نیست و خیلی اطلاعی ندارم. ببخشید اگه یه کم سطح سوالاتم پایینه
بابا نویسنده فکر کرده داره برای هالیودد فیلنامه مینویسه گفته بزار یکم اب وتابش بدم f22رو فرستاده زیر فانتوم چک کنه ببینه ایزی لایفش رو بسته یا نه؟ خدایش اینا هم از شرق و فارس کم نمیارن با این مقاله نوشتنشون

ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”