در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
76

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 مرداد 1391 16:33

آرشيو سپاس: 567 مرتبه در 74 پست

Re: نيروي هوايي ايالات متحده رهگيري پریدیتورش را تایید کرد!

توسط tiger4 » پنج شنبه 23 آبان 1392 15:54

sand_fighter نوشته است:دوست عزیز فکر نمی کنم در پرواز شکاری ها پرواز IFR داشته باشیم تنها پرواز VFR و SVFR داریم ! البته تاجایی که می دونم !

......

شخصا هم برای اولین بار این موضوع را از جنابعالی  می شنوم!

Captain

Captain

نماد کاربر
1362

تشکر کرده: 2195 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » شنبه 30 آذر 1392 20:07

Lt Col Kevin Sutterfield
(نفر سمت راست خلبان مورد نظر است)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
Present, apple2009, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, Goebbels, apadana11, reza4087

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

توسط aliamous » شنبه 30 آذر 1392 22:47

والا من خیلی تخصص ندارم ولی تا جایی که میدونم. روی هواپیما ها پدهایی نصب میشه که بهش می گن targeting pod البته اسم انگلیسیش رو مطمعن نیستم . اونطور که تو سیمیلاتور فالکون 4 دیدم این غلاف روی اف 16 نصب شده و از چند مایلی این امکان رو به خلبان میده تا هر گونه هدفی رو که توی رادار باشه (چه زمینی و چه هوایی )از فاصله چند مایلی ببینه. حالا مگه مغز ..........  خورده که بیاد بچسبه به زیر فانتوم ما. از طرفی من با اف 22 آشنایی ندارم . اگر چنین سیستمی روش نباشه که باز یه ضعف عمیق برای اف 22
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
ghahestani

Major II

Major II

نماد کاربر
307

تشکر کرده: 1047 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

توسط mohammad tomcat » شنبه 30 آذر 1392 23:04

من کلا یه چیزی را نمیفهمم.
الان دقیقا سوال چیه؟
اونا ادعا کردن که یه فانتوم ما میخواستی رهگیری کنه یا بزنه و بعد یه رپتور رفته اونو رهگیری کنه. حالا ما الان اینجا داریم بحث میکنیم که اونا راست میگن یا نه؟
یا اینکه داریم چیز دیگه ای را بررسی میکنیم؟
در مورد اون اخلالگرهایی که گفتید هورنت ها بر روی رادارهای ما داشتند. دو تا مطلب: یکی اینکه اگه یه هواپیمای شکاری معمولی بتونه رادار یه فرودگاه را اینجوری مختل کنه که وای به حال هواپیماهای جنگ الکترونیکشون مثل همین اخوی هورنت یعنی گراولر.
دوم اینکه مگه در فرآیند اخلالگری چه اتفاقی میفته که تا مدتها اثرش هست؟ فوقش رادار را کور میکنن یا اینکه دکوی میکنن. که خوب وقتی منبع پارازیت بره یا قطع بشه قاعدتا باید عملکرد رادار به حالت عادی برگرده. البته من رشته ام برق نیست و خیلی اطلاعی ندارم. ببخشید اگه یه کم سطح سوالاتم پایینه

Major II

Major II

no avatar
89

تشکر کرده: 161 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 25 تیر 1392 23:29

مشهد

آرشيو سپاس: 240 مرتبه در 70 پست

توسط ATABACKAN » شنبه 30 آذر 1392 23:33

mohammad tomcat نوشته است:من کلا یه چیزی را نمیفهمم.
الان دقیقا سوال چیه؟
اونا ادعا کردن که یه فانتوم ما میخواستی رهگیری کنه یا بزنه و بعد یه رپتور رفته اونو رهگیری کنه. حالا ما الان اینجا داریم بحث میکنیم که اونا راست میگن یا نه؟
یا اینکه داریم چیز دیگه ای را بررسی میکنیم؟
در مورد اون اخلالگرهایی که گفتید هورنت ها بر روی رادارهای ما داشتند. دو تا مطلب: یکی اینکه اگه یه هواپیمای شکاری معمولی بتونه رادار یه فرودگاه را اینجوری مختل کنه که وای به حال هواپیماهای جنگ الکترونیکشون مثل همین اخوی هورنت یعنی گراولر.
دوم اینکه مگه در فرآیند اخلالگری چه اتفاقی میفته که تا مدتها اثرش هست؟ فوقش رادار را کور میکنن یا اینکه دکوی میکنن. که خوب وقتی منبع پارازیت بره یا قطع بشه قاعدتا باید عملکرد رادار به حالت عادی برگرده. البته من رشته ام برق نیست و خیلی اطلاعی ندارم. ببخشید اگه یه کم سطح سوالاتم پایینه
بابا نویسنده فکر کرده داره برای هالیودد فیلنامه مینویسه گفته بزار یکم اب وتابش بدم f22رو فرستاده زیر فانتوم چک کنه ببینه ایزی لایفش رو بسته یا نه؟ خدایش اینا هم از شرق و فارس کم نمیارن با این مقاله نوشتنشون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ATABACKAN تشکر کرده اند:
mikaeil, &mmt, thevoice

قبلي