در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

ادامه رقابت برای سامانه پدافندی ترکیه

توسط &mmt » شنبه 18 آبان 1392 22:44

وزیر دفاع ملی ترکیه دیروز گفت: ارائه پیشنهادهای جدید توان چانه زنی ترکیه را در زمینه خرید سامانه موشکی افزایش می دهد.
      به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی تلویزیون تی آر تی ترکیه ، عصمت ییلماز وزیر دفاع ملی ترکیه دیروز در گفتگو با خبرنگاران گفت : ترکیه در منطقه جغرافیایی بسیار حساسی قرار دارد و باید هر چه زودتر سامانه های دفاع موشکی را دریافت کند.

وی خاطر نشان کرد ،‌ در مناقصه خرید سامانه موشکی که چندی پیش در ترکیه برگزار شد ، شرکت چینی در ردیف نخست ،‌کنسرسیوم ایتالیایی فرانسوی در ردیف دوم و شرکت آمریکایی تولید کننده موشک پاتریوت در ردیف سوم قرار گرفت.

عصمت ییلماز تاکید کرد ، در این زمینه موضوعاتی مانند قیمت و زمان اجرای طرح مورد توجه قرار گرفت.
وزیر دفاع ملی ترکیه گفت :‌ ما از شرکت هایی که در این مناقصه شرکت کرده بودند خواسته ایم مدت اعتبار پیشنهادهایی را که ارائه کرده اند ، تمدید کنند. در کنار آن امکان ارائه پیشنهادهای جدید نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد ، تمدید اعتبار پیشنهادهای ارائه شده یا ارائه پیشنهادهای جدید، کار ما را در روند مذاکره با شرکت چینی آسان تر خواهد کرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

Re: ادامه رقابت برای سامانه پدافندی ترکیه

توسط &mmt » شنبه 18 آبان 1392 23:12

موافقت آمریکا با فروش موشک‌‌های ضد هوایی به ترکیه

به گزارش  ایرنا،روزنامه ˈاستارˈ چاپ ترکیه نوشت: در حالیکه بحث در باره ادامه مذاکرات ترکیه برای خرید سامانه های ضد موشکی از چین ادامه دارد ، آنکارا و واشنگتن در مورد خرید موشک های تاد به توافق رسیدند.

این روزنامه با اشاره به اینکه موشک های تاد بسیار پیشرفته تر از موشک های ˈپاتریوتˈ و قابلیت انهدام موشکهای دشمن در خارج از اتمسفر را دارد، افزود: این موشک ها برخلاف موشکهای پاتریوت در ارتفاعات بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

به نوشته روزنامه استار، موشک های آمریکایی تاد ، پیشرفته تر از موشکهای ˈال دی 2000 ˈ چین که ترکیه مذاکره برای خرید آنها را آغاز کرده، نیست .

به نوشته این روزنامه، موشکهای تاد را تنها آمریکا تولید می کند .

ترکیه اعلام کرده است که احتمال دارد یک قرارداد دفاع موشکی 4/3 میلیارد دلاری را با یک شرکت چینی که مشمول تحریم های آمریکا است، به امضا برساند. البته این تصمیم هنوز نهایی نشده است.

آمریکا نیز پیش از این نگرانی خود را از سامانه دفاع موشکی چینی با سامانه های ناتو سازگار نیست، به ترکیه اعلام کرده بود.

/////////////////////////////////////
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
تاد یک سامانهٔ موشکی ضد بالستیک است که توسط شرکت  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ساخته شده‌است. موشک این سامانه کلاهک حمل نمی‌کند بلکه با  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  خود، موشک دشمن را نابود می‌کند. برد رادار آن ۱۰۰۰ کیلومتر، برد عملیاتی موشک ۲۰۰ کیلومتر،  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  آن ۱۵۰ کیلومتر و سرعت آن ۱۰٬۰۸۰  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  است.

دیاگرام موشک تادکاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Motimann, Shahbaz, Mahdi1944, anga2009


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان