در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
135

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 19 مهر 1392 12:46

آرشيو سپاس: 661 مرتبه در 135 پست

گزارش فارس از محتوای غیراخلاقی برخی آثار نشر چشمه!

توسط netwet » يکشنبه 26 آبان 1392 16:30

آقای وزیر ارشاد! این مصادیق را بخوانید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، وزیر ارشاد امروز در مراسم تجلیل از خادمان نشر بالاخره آنچه رو که مدت‌ها بود جریان شبه‌روشنفکر در انتظارش بودند را بیان کرد و از رفع لغو مجوز نشر چشمه خبر داد. علی جنتی گفت: (چشمه)‌اصلا تعلیق نشده بود که بخواهد مجدد راه بیفتد و فعالیت کند، یکسری تصمیماتی در داخل خود وزارت ارشاد در زمان دولت دهم گرفته شده بود که هیئت بدوی و تجدیدنظری که در حوزه کتاب است، تصمیماتی را بر این مبنا اخذ کرد. این تصمیمات بر اساس سیاست‌هایی بود که در گذشته وجود داشته است و چون سیاست‌های دولت جدید کاملا متفاوت با دولت گذشته است، از این رو مقابل ابلاغ این نوع احکام را گرفتیم. این ناشر اکنون در حال فعالیت است. این سخنان وزیر ارشاد در حالی بیان می‌شود که عمده تخلفات نشر چشمه که در نهایت گریبانش رو گرفت انتشار آثاری مغایر با ارزش‌های اخلاقی و دینی جامعه اسلامی بود. ناشری که در یک سال بیش از صد اثرش توسط کارشناسان ارشاد غیرقابل انتشار تشخیص داده می‌شود را چگونه می‌توان به راحتی به چرخه نشر بازگرداند؟

در مطلب ذیل به صورت نمونه و محدود برخی مصادیق از کتاب منتشرنشده نشر چشمه ارائه می‌شود تا مشخص شود که تعطیلی این انتشارات دقیقا بر اساس قانون بوده است.

خبرگزاری فارس با پوزش از خوانندگان خود اعلام می دارد که به جهت روشن شدن اصل ماجرا برخی از این متون را منتشر می کند. ضمن اینکه برخی از این متون به هیچ عنوان قابل انتشار نیست.

از قرار گذاشتن در پارک شهر و هر جای دیگری که ساخته شده برای قرارهای عاشقانه متنفرم. اما وقتی هنوز تهمینه را داری و عاشق میترا شده‌ای و هنوز زن داری و میترا داری و عاشق سما می‌شوی ، محال است مکانی را که او برای قرار پیشنهاد کرده رد کنی. تهمینه را داشتم و میترا هم کنارم بود که با سما قرار گذاشتم پشت نارون‌های پیر پارک شهر ، تنگ دیوار بلند ساختمان استانداری.....

«... این همه قوطی و تیوپ و برس و قیچی و موچین ... این جدال‌ِ ازلی ابدی با موهای زائد. می‌دانی کراسوس! همه‌ی موها زائدند مگر اینکه روی مغز سر آدم در آمده باشند. پس برای چی هستند ؟ اپی‌لیدی حاضر و آماده توی برق است تا به محض ظهور اولین جوانه‌ی مو از صفحه‌ی هستی محوش کند. روشنش می‌کنم. چرخ‌دنده‌ها می‌چرخند. صفحه‌های باریک به هم نزدیک می‌شوند و بعد موها را میان خودشان می‌گیرندو ... آخ . مومک، چسب‌های ویت ... و بعد موهای ظریف‌تر با موچین»

« ... یاد صادق افتادم که در آن نصفه‌شب بچگی آمده بود کنارم دراز کشیده بود. خواب و بیدار خودم را کنار کشیده بودم و او هیچ نگفته بود و هیچ نکرده بود و فردا هم نه من و نه او به روی خودمان نیاوردیم ... »

پسر توی پژو جلوم شیشه را می‌کشد پایین و انگار یک چیزی به دختر توی پژو کناری اش می‌گوید. دختره یک بی... گنده بهش می‌دهد . پسر از خنده غش می‌کند. فکر می‌کنم به جهنم که حالا دخترها این‌قدر راحت بی... می‌دهند و پسرها این قدر راحت از بی... دخترها حال می‌کنند...

«گندم» بلوزش را جلو آینه روی تاقچه بالا زد و من فکر کردم نباید نگاه کنم ، و از لای انگشت‌هام...

گندم گفت : ببین دارند بزرگ می‌شوند. بلوزم را می‌اندازم کف زمین ، شلوارم را ، .... را ، صورتم را توی دست‌هام قایم می‌کنم و از لای انگشت‌هام... آن‌قدرها که گندم فکر می‌کرد بزرگ نشده‌اند... می‌روم توی وان.... آخ .. انگار تمام سلول‌های بدنم می‌گویند متشکریم ، متشکریم...

{منصور} می‌گوید: کجایی؟ من تمام دربند را زیر و رو کردم .

می‌گویم : دیوانه‌ای !

می‌گوید : معلوم است که دیوانه‌ام ، دیوانۀ ‌تو !

می‌گویم : قرار بود دیگر از این حرف‌ها نزنی...

می‌گوید : من فقط می‌خواهم ببینمت . دیدن که جرم نیست .

می‌گویم : پس بگذار خودم بهت زنگ بزنم.

می‌گوید : نمی‌زنی.

می‌گویم : می‌زنم.

می‌گوید: قول؟

می‌گویم: قول.

حال دیگر واقعاً از ماموریت رفتن‌های کیوان ناراحت نمی‌شوم . اولش فکر می‌کردم شاید کیوان نیست این‌قدر بد می‌گذرد ، اما بعد دیدم فرقی ندارد ، کیوان هم که هست همین‌قدر بد می‌گذرد .

گفت: زیاد حرف نزنیم. می‌خوای زیر بارون راه بریم؟

گفت: با چتر؟

خندید: چتر می‌خوایم چه کار ؟

گفت: ولی از این جا تا خونة تو با چتر می‌آم ...

وقتی آمد .خیس بود. پیراهن آبی‌اش به سینه‌هایش چسبیده بود . .... هم نبسته بود.»

باران چنان می‌بارید ... راه باریکه‌ای ما را از میان درخت‌ها می‌برد. خیس بودیم و گرم بود.

گفت: حالا می‌ذاری ببوسمت؟

ایستادم و نگاهش کردم.

رفت: حالا که نگاه کردی دیگه نمی‌خواد! ...

گفت: پیراهنتو دربیار بذار تنت بارون بخوره.

پیراهنم را در آوردم. باران بر شانه‌هایم می‌کوبید.

تو چی؟

پبراهنش را درآورد و دست کشید روی .... باران بر آنها می‌بارید و ...‌ها همچون کله بچه گربه‌ای از زیر دستش سر بیرون آوردند. دستش را که به تمامی برداشت، نگاهم همراه قطره‌های باران از .... لغزید.

هر وقت خانم معلم توی کلاس نبود ، رسول از بچه‌‌ها پول می‌گرفت و زیپش را باز می‌کرد . حتی یک روز ... ما خیلی تعجب کرده بودیم. تا اینکه بچه‌هایی که دم در بودند داد زدند: خانوم معلم ، خانوم معلم دارد می‌آید . همه زود رفتیم و سر جایمان نشستیم ، ولی رسول ... دید بچه‌ها دارند یک جایی را نگاه می‌کنند. خانوم هم دید . . . . . . . . . از هیچ کدام ما صدایی درنمی‌آمد ... خانوم تا رسید بالای سر رسول ، جیغ کشید و از کلاس رفت بیرون.

حامد زنه‌رو دیدی؟

آره خیلی ناز بود.

خدایی‌‌اش زور نیست این لامسب مال یه نفر باشه؟ بی عدالتی از این بزرگ‌تر می‌شه؟...

پس باید مال چند نفر باشه؟

کمی مکث می‌کند.

مال پونزده نفر شایدم بیشتر...

صادق به نظر تو این زنه چند تا مردرو می‌تونسته عاشق کنه؟

اوه‌ ، اوه ، بازم که شعر گفتی پسر.

با خودم می‌گویم: پانزده تا ، صدوپنجاه‌تا ،‌ هزار و پانصدتا، صادق راست می‌گوید بی‌عدالتی از این بزرگ‌تر...

در حالی که چشم تفنگچی توی اتاق به زن لخت نگاه می‌کرد دختر تند دوید و رفت.

تفنگچی آمد داخل و تفنگ را گذاشت کنار دیوار .همین‌طور که لباسش را بیرون درمی‌آورد ، شیشة عرق را سر کشید . نگاه کرد به تخت و رفیقش و زن ....که مشغول بودند . پوزخند زد . تندتند لباس‌هایش را درآورد و همین طور که عرق را از شیشه سر می‌کشید ، روی تخت خالی پهلویش دراز شد . رفیقش ، وقتی که کارش تمام شد ، از پنجره نگاه کرد به بیرون .... و دو مرد جاهاشان را عوض کردند .تفنگچی دراز کشید پهلوی زن خستة موژولیده .

این موارد تنها نمونه های بسیار کوچکی از چند کتاب نشر چشمه بود. نمونه هایی از میان چندین نمونه دیگری که به قدری شنیع بودند که امکان ذکرشان نبود.

نکته مهم در آثار نشر چشمه اعم از منتشرشده و منتشرنشده وجود توصیفات جنسی، ترویج روابط آزاد و غیراخلاقی میان زنان و مردان، تبلیغ و ترویج روابط نامشروع زنان متاهل و تبلیغ غرب‌گرایی با توجه ویژه به سبک زندگی غربی با توصیفات رنگارنگ از پوشش غیراسلامی زنان و دختران به چشم می‌خورد.

فارس در آینده نزدیک مصادیقی از آثار منتشرنشده این انتشارات که باعث لغو مجوز آن در دولت دهم شد را منتشر خواهد کرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920826000640

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب netwet تشکر کرده اند:
SHAHABESAGEB, Amiiiin, شیرافکن, esijoon, Present, jhan2010, Qaher1406, KAL-KOI-BABAK

Major II

Major II

no avatar
135

تاريخ عضويت

Re: گزارش فارس از محتوای غیراخلاقی برخی آثار نشر چشمه!

توسط netwet » يکشنبه 26 آبان 1392 22:04

پیگیری صحبت‌های وزیر ارشاد درباره بازگشایی «نشر چشمه» از سوی کمیسیون فرهنگی

حجت الاسلام سیدعلی طاهری نماینده گرگان و عضو کمیسیون فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره ابطال رای صادر شده برای «نشر چشمه» که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته از آن خبرداده و عنوان کرده بود این ناشر اکنون فعال است، اظهار داشت: امروز در کمیسیون فرهنگی برای اینکه اطمینان حاصل کنیم موضوعی که از آقای جنتی در رسانه‌ها اعلام شده دقیقا موضع خودشان است، با وی تماس گرفتیم اما در هیات دولت حضور داشتند و بنا شد پس از جلسه هیات دولت ایشان با آقای آقا تهرانی تماس بگیرند و موضع خود را اعلام کنند که آیا مواردی که رسانه‌ها از قول ایشان مطرح کرده‌اند حرف‌های خود ایشان است یا نه.

وی ادامه داد: قطعا ما این موضوع را از لحاظ قانونی بررسی می‌کنیم، اگر فرض بگیریم اظهارات آقای جنتی درست باشد یعنی بپذیرند که چنین حرفی زده‌اند باید حتما مستندات قانونی خود را مبنی بر اینکه رای لغو مجوز به چه دلیل اکنون دوباره لغو می‌شود باید بیان کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه پیرامون اینکه در این صورت شما وزیر ارشاد را به کمیسیون فرا می‌خوانید، تصریح کرد: کمیسیون روز سه شنبه از آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح سوال دارد، البته اولویت با سوال‌های پیشین است چون رسما به کمیسیون ارجاع شده است اما این سوال رسما به هیات رئیسه داده نشده تا به کمیسیون ارجاع شود، طبیعتا اگر با صحبت امشب اعضای کمیسیون با وزیر، قضیه حل نشود قطعا کمیسیون پیگیری را خواهد داشت.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920826001313

Amiiiin, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » يکشنبه 26 آبان 1392 22:21

آخ آخ آخ....تازه اول کار است......یاد کنسرت های راک و متال در تالار دانشگاه تهران افتادم...دوران اصلاحات..دوران خاتمی........واقعا که :-P  :-P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
netwet, Present

Major

Major

نماد کاربر
547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

توسط Qaher1406 » يکشنبه 26 آبان 1392 22:45

esijoonعزیز
فقط دردوره آقای خاتمی نبود  اخوی مستندی را درمورد شیطان پرستی درایران دیدم که کنسرت باسبک سیاق شیطان پرستی ومتال  دردوره اقای احمدی نژاد ووزارت فرهنگ جناب صفارهرندی هم برگزارشده
میتونید کلیپی درهمین باب  را ازلینک زیردانلود وملاحظه بفرمایید
http://islammovie.ir/1006/
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
esijoon, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » يکشنبه 26 آبان 1392 23:26

Qaher1406,  قاهر جان من هم اون مستند رو دیدم....این مستند داره کنسرت در سال 83 رو نشون میده.....اتفاقا استناد من هم به همین مستند بود که گفتم :(  :(  :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
Qaher1406, Present

Major

Major

نماد کاربر
547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

توسط Qaher1406 » يکشنبه 26 آبان 1392 23:53

esijoon نوشته است:Qaher1406,  قاهر جان من هم اون مستند رو دیدم....این مستند داره کنسرت در سال 83 رو نشون میده.....اتفاقا استناد من هم به همین مستند بود که گفتم :(  :(  :-)

یک بار دیگه کلیپ  را بادقت ببینید تقریبا3دقیقه  آخراش مربوط سال 85
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

Major II

Major II

no avatar
135

تاريخ عضويت

توسط netwet » دوشنبه 27 آبان 1392 17:58

توضیحات خبرگزاری فارس درباره انتشار محتوای غیراخلاقی برخی آثار نشر چشمه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، روز گذشته خبرگزاری فارس در مطلبی با عنوان «آقای وزیر ارشاد! این مصادیق را بخوانید»، به بیان مصادیقی از محتوای غیراخلاقی برخی آثار نشر چشمه پرداخت.

این مطلب اگرچه تعجب و بهت خوانندگان و مخاطبین فارس را در پی داشت که چگونه چنین مطالبی از سوی یک ناشر مدعی فرهنگ منتشر شده ولی سبب انتشار برخی مطالب و اظهارنظرهایی نیز از سوی برخی رسانه ها و البته آقای صالحی معاون محترم وزیر گردید.

در این مورد چند نکته قابل ذکر است:

1- مصادیق عنوان شده از محتوای غیر اخلاقی برخی کتابهای نشر چشمه از کتابهای منتشر شده و موجود در بازار این ناشر انتخاب شده که عباس صالحی معاون وزیر نیز در نشست امروز به آن تاکید کرد. عناوین کتاب ها و نویسندگان آن به اختصار به این شرح است:  نـ... – نویسنده م.م / چـ... – ب.ء / مـ...- ح.خ / مـ...- ع.غ / احـ...- س.س

البته نام کامل این کتابها در اختیار خبرگزاری فارس است که در صورت لزوم در اختیار مسئولان مربوطه قرار خواهد گرفت.

2- موارد انتخاب شده، گوشه ای کوچک از مطالب منتشر شده زیادی است که در بازار موجود هستند و برخی از آن به هیچ عنوان در رسانه قابل انتشار نبود ولی خبرگزاری فارس برای تنویر افکار عمومی این موارد را بصورت گزینشی و با حذف برخی کلمات منتشر کرد.

3- برخی رسانه ها بدون توجه به محتوای غیر اخلاقی این کتابها با این عنوان که انتشار این موارد اشاعه فحشا است سعی در تخطئه فارس و مطلب نمودند و این درحالی است که هیچ یک از این رسانه ها نه به نویسنده و نه به ناشر به عنوان تولید کننده این آثار نقدی را وارد ندانسته اند و به این پرسش که چگونه کار یک رسانه در انتخاب چند پاراگراف از چند کتاب آنهم به اختصار برای افکار عمومی اشاعه فحشا است ولی کارتولید کننده آن اشاعه فحشا نیست پاسخی ندادند.

4- فرض اگر این کتاب ها منتشر هم نشده و برای ممیزی به ارشاد ارسال شده بود باز نشان از دیدگاه و خط مشی نشر چشمه در حوزه اخلاق و جامعه است و طبعا ناشری که به قول برخی منتقدان مطلب فارس چند پاراگراف از مطالبش اشاعه فحشا است پس چگونه مجاز به انتشار تعداد قابل توجهی رمان با توصیفات صریح جنسی، شرب خمر، زنا، رابطه نامشروع با زن شوهر دار و ... است.

5- خبرگزاری فارس البته کتاب منتشر نشده و موهن «روز حسین» که توسط این ناشر برای اخذ مجوز به ارشاد ارسال شده بود را نیز در اختیار دارد. برای کسانی که بسیار علاقمندند بدانند که فارس چگونه کتابی را که هنوز منتشر نشده در اختیار دارد باید بگوییم که این کتاب با درخواست خبرنگار فارس و توسط ناشر در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته است.

6- آقای صالحی عنوان کرده اند «روز حسین» چیزی نبود که ایشان فکر می کرده اند. طبعا ما که نمی توانیم موارد توهین آمیز این نمایشنامه را منتشر کنیم ولی اگر آقای صالحی به حرف خود اعتقاد دارند تعابیری که درباره حضرت عباس (ع) و توصیفات حضرت زینب (ص) در این کتاب آمده را اعلام کنند نه اینکه با آوردن یک مورد خنثی موضوع را به سمت دیگری سوق دهند.

7- خوب است آقای صالحی که امروز به نوعی مرزبان فرهنگی محسوب می شوند در زمان فکر کردن به بازگشایی نشر چشمه و میدان دادن به عناصر ضد فرهنگی، برخی از محصولات این ناشر را که قرار است فرزندان ملت بخوانند، ابتدا فرزندان خود بخوانند تا ببینند که آیا احیای یک جریان ضد اخلاقی به صلاح جامعه و خانواده ایشان است یا خیر.
بهرحال اظهار نظرهای عنوان شده درباره انتشار گوشه ای از کارنامه ضد فرهنگی یک ناشر نشان دهنده فشار بی امان این ناشر و همفکران آن برای بازگشایی آن است و این اظهارات  چه از روی جهل باشد و چه تجاهل برخی افراد ناآگاه باز نتیجه یکی است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920827001068

Mahdi1944, Amiiiin, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » دوشنبه 27 آبان 1392 18:11

Qaher1406 نوشته است:
esijoon نوشته است:Qaher1406,  قاهر جان من هم اون مستند رو دیدم....این مستند داره کنسرت در سال 83 رو نشون میده.....اتفاقا استناد من هم به همین مستند بود که گفتم :(  :(  :-)

یک بار دیگه کلیپ  را بادقت ببینید تقریبا3دقیقه  آخراش مربوط سال 85

قاهر جان این لیستی هست از اجرای یکی از گروه های متال در کشور

درباره گروه اس دی اس  SDS :
گروه  اس دی اس (SDS) که به سبک دث متال (Death Metal) از زیر شاخه های موسیقی  متال فعالیت می کند؛ در فروردین 1383 در ایران تاسیس شد .

هدف از  تشکیل SDS پر کردن خلاء موجود در موسیقی متال ایران در زمینه وجود یک گروه  با قابلیت نوازندگی و آهنگسازی بسیار بالا و همچنین فعالیت در صحنه و بازار موسیقی زیرزمینی ایران و جهان عنوان شده است.

اعضای گروه پس از تاسیس SDS اقدام به بازنوازی تعدادی از آهنگهای مهم و مورد علاقه خود از گروه های معتبر دث متال Death Metal مانند دیساید و اسلایر و… نمودند .

فهرست اجرای اسلایر در ایران توسط این گروه :
اولین اجرا تالار اندیشه اصفهان مهر 83
دانشگاه شیراز سال 83
دانشگاه صنعتی، بهمن 83
باشگاه ارامنه 84
دانشگاه تهران تالار فردوسی/دانشکده ادبیات آذر 85
دانشگاه تهران تالار ابن سینا/ جشنواره راک یا همایش یوسف اسلام (فستیوال گروه ها) دی 85
تالار خانه معلم تهران اسفند 85
و...

اجرای  قطعات متال این گروه بصورت زنده، با ترغیب تهیه کنندگان برنامه های موسیقی  صورت گرفت و به دلیل وجود مطالبه ی طرفداران متال و همکاری ویژه مسوولان  فرهنگی کشور، گروه SDS اولین اجرای زنده رسمی خود را بنام Rise Of  Brutality در تاریخ 16،17و18 مهر83 دراصفهان و در مکان تالار اندیشه نمود  که با موفقیت و استقبال ویژه دوستداران متال اصفهان روبه رو شد.

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 آذر 1386 11:14

آرشيو سپاس: 108 مرتبه در 24 پست

توسط gh742 » سه شنبه 28 آبان 1392 08:24

این محتویات غیر اخلاقی هستند ، درست. باید گذاشت این چرت و پرت ها منتشر شود بعد به علت غیر اخلاقی بودن مورد استقبال مردم قرار نمیگیرد و خریداری نمیشود سپس نشر چشمه ورشکست شده خود به خود تعطیل میشود.
در غرب رسانه ها مطالب غیر اخلاقی را منتشر نمیکنند چون مخاطبان خود را از دست میدهند کاش ما هم اینگونه رفتار میکردیم.