در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آذر 1392 10:20

تهران

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 15 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط chaz » پنج شنبه 7 آذر 1392 21:51

خطاب به امثال این سایت باید گفت:

آب را بریزید آنجاییکه میسوزد.

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » پنج شنبه 7 آذر 1392 21:58

دوست عزیز حق با شماست !!! بالاخره یکی از اصلی ترین حامیان مالی این سایت و جریان صادق محصولی است و داستان های اطرافش!!! بگذریم!!! به زودی برای همیشه مردم از شر این زالوها نجات خواهند یافت.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
SMH, Goebbels, Kookoo_Sabzi1388, chaz, hani1459, Present

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » پنج شنبه 7 آذر 1392 22:44

اگر منم می گم خدا کنه از شر همه زالوهای مملکت راحت بشیم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
mm1990, zzvf, hani1459, KH.I.A.2500, SMH

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2286 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » شنبه 9 آذر 1392 00:33

با سلام
این که دولت قبلی کم و بیش خودش دچار آن چیزی شد که از دولت های قبلی ایرادش را می گرفت، درست است ولی این که دولت جدید در چهار سال خودش چه خواهد کرد، هنوز زود است که از این شعارهای احساسی بدهیم. کسی که آن همه انگیزه برای مقابله با رانت خوارها داشت عاقبتش آن شد، وای به حال کسانی که با تیم هاشمی دمخور باشند...

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

hamid.5574 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Present, esijoon, mm1990

Major II

Major II

no avatar
221

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 اسفند 1387 19:00

آرشيو سپاس: 476 مرتبه در 111 پست

توسط moha684 » شنبه 9 آذر 1392 12:48

یه سوال.اگه تمام واحدهای مسکن مهر به درد نخور هستن چرا دولت جدید هم پروژه های تکمیل شده ی جدید رو افتتاح میکنه؟یا اینکه جوی رو راه انداختن تا تمام کارهای دولت قبلی رو خطا و اشتباه تلقی کنن؟

نقص و کمبود همیشه بوده و توی تمام دولت ها هم بوده پس خواهشا سیاه نمایی های بعضا همراه با توهین رو تمومش کنید.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

618

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب moha684 تشکر کرده اند:
esijoon, Present, KH.I.A.2500, شیرافکن

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

توسط arsham33 » چهارشنبه 13 آذر 1392 16:57

سلام

typhoon نوشته است:همین قدر که رییس جمهور این کشور به شعور مردم توهین نکرد و با پشت لبخندهای احمقانه پنهان نشد و با آنها از اوضاع بد کشور صحبت کرد خود بسیار جای خوشبختی است

1- اتفاقا این همان کاری است که انجام می شود. همانگونه که در صفحه 11 تاپیک "متن انگلیسی توافق هسته ای ایران و 5+1 +ترجمه" نوشتم:
"مشکل من با شرایط موجود آن است که می دانم گریزی نبود اما اجازه نمی دهم امثال ظریف و مجموعه فعلی بخندند و قهرمان سازی کنند. پایشان را بر پشت آنها که کمرشان زیر فشار شکسته بگذارند و به احمدی نژاد بد و بیراه بگویند و لبخند پیروزی بزنند.(لطفا نگویید احمدی نژاد هم چنین کرد. خسته شدم از این جواب)"

بله درک می کنم گریزی از توافق با 5+1 نبوده، اما آنها حق ندارند آنچه را که در سیاست کلان نظام است به پای خود بنویسند و قهرمان سازی نمایند.

آنها پشت لبخند های قهرمانانه پنهان شدند. به شعور مردم توهین کردند. و با آنها از اوضاع بد بسیاری از بند های توافق صحبت نکردند.  

2- در موضوع گزارش تلویزیونی نیز چنین بود. ایشان با لبخند پشت دولت قبل پنهان شدند. در حالی که اصلا ضرورتی نبود برای 100 روز اول پاسخی داوطلبانه بدهند.

3- و ایشان در مناظره ها با بیان جمله "من سرهنگ نیسنم ... "، امنیتی ترین سوابق شان را پنهان کردند.

4- و با انواع شعار گرفته از کلید تا داس نبود برنامه را پنهان کردند.

5-.... اگر دوستان حوصله کردند این شماره ها را ادامه دهند.

بله اینگونه به شعور مخاطب توهین می کنند و بدتر از همه آن است که شما در سایت های خبری زیر چنین جملاتی، قربان صدقه های مخاطبین را می بینید! هرچند که آنها حق دارند چنین کنند.(بواسطه آزادی بیان و حقوق شهروندی)

احمدی نژاد و روحانی دو روی یک سکه اند.(کم و بیش)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
pckho0r, esijoon, KH.I.A.2500, Present

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
341

تشکر کرده: 691 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 دی 1395 17:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط ho3ein2000 » يکشنبه 31 اردیبهشت 1396 20:36

با سلام
هدف از بروز رسانی یادآوری وعده ها و عملکرد ها هست
هم برای دولت هم برای کاربران عزیزم
امیدوارم این چهار سال پیش رو بهتر بشه(همه چی)

varyag از این پست سپاسگزاري کرده است

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تشکر کرده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آبان 1394 17:09

توسط arman76ma » دوشنبه 1 خرداد 1396 05:34

ما نمی توانیم درباره نیت و آن چه در دل افراد هست قضاوت کنیم، بله داوری منصفانه، تنها از روی شواهد، اسناد و عملکردها است.
آن چه از عملکرد حدود 4 سال گذشته می توان نتیجه گرفت، دولت آقای حسن روحانی - که متشکل از بروکرات ها است- رویکرد انقباضی برای مهار تورم گرفت. منتها این انقباضی در موارد اشتباه صورت گرفت، مانند  پایین نگه داشتن مزدها (دولت و خصولتی ها از بزرگ ترین کارفرماهای ایران هستند ) و  بودجه عمرانی بوده است! یعنی دو مشخصه اصلی تضمین اقتصاد مولد (دستمزد که همان قدرت خرید عمومی است و بودجه عمرانی که موتور اقتصاد است) را تحت فشار و مضیقه قرار داد، و در عوض بودجه جاری به شدت افزایش داد و در نهایت موجب نقدینگی شد.
این رکود تورمی، بیشتر از آن که نتیجه سیاست کلی انقباضی باشد، در روش سیاست انقباضی است.
حقیقت تلخ این است دولت بروکرات حسن روحانی، بدترین شیوه مهار تورم، یعنی سیاست انقباضی در بخش نقدینگی مولد جامعه اتخاذ کرد!
اگر قبول کنیم نیتشان خیر بوده باشد، پس حقیقت تلخاین است، این بروکرات ها، دانش و بصیرت کافی نداشتند و به بدیهی ترین اصول اقتصاد سالم رقابتی بی توجهی کردند.
الان که انتخابات گذشته، دیگر نمی توانند منتقدان به تخریب متهم کنند. متاسفانه افراد مستقل معمولی مثل من به شدت مورد کم لطفی قرار گرفتند. به دهها سایت و شخصیت مراجعه کردم ولی دریغ از انتشار لینک یا حتی مطالبم!

پاکابارا:... آسانی رِفُرم اقتصادی

topic-t121153.html
به دلیل اهانت به این جانب و عدم رسیدگی به شکایتم از سوی مدیریت این انجمن، من از این انجمن می روم. تا حد امکان مطالبم پاک می کنم. شاید روزی دیگرو جایی. تشکر از دوستانی که به من اظهار لطف کرده و مرا همراهی کردند.

http://pakabara.blogfa.com

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » دوشنبه 1 خرداد 1396 06:16

یک تفکر غلط، هر چند با نیت خوب، می تواند نتایج ناگواری به همراه داشته باشد. وقتی دولت های کشورهای در حال توسعه، اعتماد بیش از حد به بیرون (اعم غرب و شرق) دارند، بی توجهی به مردم منتقد داخل، همین می شود.
دولت می رود توافقات و پیمان نامه هایی را امضاء می کند که دامنه اثراتش بر زندگی مردم است. مثلا پیمان پاریس در زمینه گرمایش زمین. در این جا برای کشورهای در حال توسعه تکلیف کرده فلان مقدار از گاز دی اکسید کربن کاهش دهد، چون غربی ها با جهان سومی ها می گیوند، گاز مصرفی شما سوخت فسیلی است و گاز کربنیک تولید می کند و موجب افازیش گرمای جهان می شود! عجب! مهم ترین امیتاز و برگ برنده ملت ایران در راه پیشرفت اقتصادی و سعادت مادی ملت ما را هدف قرار دادند!
گاز طبیعی، منبع صدها ساله است. متاسفانه کمتر کسی جرات دارد نقد کند این سیاست انرژی و تولید برق را.
چرا وقتی می توان برق ارزان از گاز طبیعی به دست اورد، برویم دنبال فناوری های به اصطلاح پاک ولی گران؟!
گاز کربنیک به طوری طبیعی توسط محیط زیست جذب می شود، گیاهان با افزایش کلروفیل در دوره های افزایش گاز کربیک، میزان این گاز کنترل می کنند. این گاز متان است که عامل اصلی و خطرناک گرمایش زمین است.
گاز متان حاصل استخراج نفت را می شود به مصرف تولید انرژی رساند. بخش عمده متان رها شده در جهان ناشی فعالیت های زیستی است. اسراف و مصرف گرایی موجب تشید فعالیت زسیتی و تخریب محیط زیست می شود. دامپروری هم عامل مهمی در افزایش گاز متان است. اما چون پرداختن به این قبیل موارد، دولت ها با هزینه اجتماعی مواجه می کند و در سبد رای آنها موثر است، میایند روی گران کردن انرژی متمرکز می شود! در حالیکه برق بهترین حامل انرژی است و قیمت برق تاثیر مستقیمی بهبود وضعیت آلایندگی درد، برای افزایش مصرف برق، بایست قیمت ها مناسب با قدرت خرید مردم باشد. وقتی برق گران باشد مردم تمایل چندانی برای کاربرد آن در زمینه های مثل گرمایشی، آشپزی یا حمل و نقل ندارند.
سیاست های کشورهای پیشرفته، به شدت تحت تاثیر فرهنگ سرمایه داری لجام گسیخته است، فرهنگی برای انسانیت چندان رازش قائل نیست، ثروتمندان را ثروتمند و فقرا ضعیف تر می کند. در همین راستا، آنها مردمان فقیر به خاطر افزایش گاز متان جریمه می کنند به هزینه بیشتر برای مصرف انرژی، ولی عاملان اصلی این گرکایش یعنی سرمایه دارها و ثروتمندان مسرف و مصرف گرا رها کرده اند!
داستان قشنگ سوخت پاک هم، بستر کاسبی شرکتهای بزرگ کشورهای صنعتی است. فناوری گران با شیوه شبه هالیوودی و این که سرمایه داران خیرخواه بشریت هستند!
ویکی پدیا/ گرمایش زمین/ اشاره مختصر به دامپروری!

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8 ... 9%86%DB%8C

پیمان کیوتو

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%DB ... 8%AA%D9%88
به دلیل اهانت به این جانب و عدم رسیدگی به شکایتم از سوی مدیریت این انجمن، من از این انجمن می روم. تا حد امکان مطالبم پاک می کنم. شاید روزی دیگرو جایی. تشکر از دوستانی که به من اظهار لطف کرده و مرا همراهی کردند.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » دوشنبه 1 خرداد 1396 06:19

جزییات موافقتنامه پاریس/ایران به محدودیت توسعه صنعتی متعهد می‌شود

http://www.mehrnews.com/news/3591470

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » دوشنبه 1 خرداد 1396 06:30

مردم و مسئولان بایست آگاه شوند که، قضیه انرزی، اهمیت راهبردی در اقتصاد دارد.
تولید و توزیع انرژی مقرون به صرفه و ارزان، برگ برنده در پیشبرد برنامه های اشتغال، فقرزدایی، توسعه و رقابت اقتصادی برای کشورهایی مانند ما است. هرگونه عجله در سرمایه گذاری در موارد نوین اما پرهزینه، می تواند گرانی غیرموجهی بر تولید و مصرف در اقتصاد ایران تحمیل کند.  نیازی نیست این همه عجله، یک نسل دیگر این روش ها نوین مقرون به صرفه نمی شود برای ما. برای خارجی های فاقد نعمت گاز طبیعی شاید موجه باشد چون آنها مجبور هستند، اما ما مجبور نیستیم از روش آنها پیروی کینم.
تولید برق از گاز طبیعی، بهترین مزیت و مقرون به صرفه ترین سیاست است. این اشتباه راهبردی در بی توجهی به امر شود/ بهای سنگینش را حتی نسل ها مردم خواهند پرداخت.
برای منفعت شرکت ها و القائات فریبنده خارجی، این عفلت و اشتباه راهبردی نبایست انجام داد.

topic-t121153-12.html#p469175

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تاريخ عضويت

توسط arman76ma » دوشنبه 1 خرداد 1396 06:59

فقط برای جلوگیری از سوءتفاهم توضیح مختصری میدهم:
اشاره ام به دامپروری منظورم دامداران و عشایر نجیب و زحمت کش کشورمان نیست. اساسا میزان تولیدات کشاورزی و دامداری ایران اهمیت چندانی در سطح جهان ندارد. این سطح تولید ایران، چندان کفایت رفع احتیاجات ملت ایران نمی کند. کل جمعیت ایران معادل یک درصد است و ما کمتر از یک درصد تولید دام و کشاورزی جهان داریم، پس دلیلی ندارد محدودیتی برای توسعه کشاورزی و دامداری ایران قائل شویم. اشتباه است اساساً ایران وارد این نوع پیمان های محدودیت کننده بشود. ما به مراتب  از چینی ها عقب تر هستیم. چرا چین معاف باشد ولی کشور ما معاف نباشد از محدودیت؟!
در بررسی توافقات جهانی، حتما بایست عقب ماندگی، مزیت نسبی و سهم ما از جهان توجه شود.
مشخصا می گویم، نقد من به تولیدات کشاورزی و دامداری و اسراف کشورهای توسعه یافته است و نه کشورهای نظیر ایران.
من توسعه و سرمایه گذرای در بخش کشاورزی و دامداری ایران حمایت می کنم. اما با توجه کمبود آب، حتما بایست این بخش مدرنیزه و صنعتی شود و استفاده بهینه از آب بشود. کشاورزی ایران بایست توجه شود، ولی نه این که ما هندوانه کشت کنیم و آن را به خارج صادر کنیم، که در عمل آب ارزشمند خود را صادر می کنیم. بایست به جای هندوانه صادراتی، گیاهان مفید و مورد نیازتر مثل کلزا کشت کنیم تا هم در مصرف آب صرفه جویی شود و هم  تولید روغن نباتی افزایش یابد و کمتر وابسته به خارج باشیم.

البته امنیت غذایی مبحث مهمی است. امنیت غذایی این نیست که ما در همه کالاهای اساسی کشاورزی خودکفا و صادرکننده باشیم. این مبحث پیچیده تر از این حرف ها است. از نظر من امنیت غذایی، امنیت و پایداری در تامین غذا آحاد مردم است. ممکن است تنوع یا ذائقه مردم تعییر کند، لزوماً تولید مازد در روغن نباتی یا شکر، امنیت غذایی نمی آورد. امنیت غذایی وقتی است که مردم قدرت خرید بالا داشته باشد و بتوانند کالری و مواد حیاتی را دریافت کنند. ممکن است مثلا کالری مورد نیاز از روغن و شکر باشد یا سایر مواد. بایست شبکه انبار و توزیع کارآمد باشد و البته باز تاکید بر منطق اقتصاد و بازار رقابتی آزاد.
بخش مهمی از انرژی و مواد غذایی در شبکه توزیع از بین می رود. افزایش بهره وری، موجب کاهش اتلاف منابع، و البته جلوگیری از افزایش قیمت کالاها می شود، منابع ارزان، خودش موجب ارتقای کیفی و کمی فعالیت اقتصادی می شود.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبليبعدي