در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

135

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 19 مهر 1392 12:46

آرشيو سپاس: 661 مرتبه در 135 پست

روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت یا

توسط netwet » چهارشنبه 29 آبان 1392 09:47

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تا چند روز دیگر حسن روحانی باید گزارش 100 روزه‌ای را که پیش از برنده شدن در انتخابات وعده داده بود به مردم ارائه کند. او وعده داده بود در 100 روز اول دولتش معیشت مردم را ترمیم کرده و تورم را کنترل خواهد کرد، البته روحانی برای وعده ای که داده بود راه‌هایی هم پیش بینی کرد و پس از پیروزی در انتخاب 24 خرداد ماه به تیم اقتصادی خود در دولت گفت باید برنامه 100 روزه وزارتخانه متبوع خودشان را تهیه کرده و به آن جامعه عمل بپوشانند.

اما با گذشت تنها چند از این مواضع روز عقب‌نشینی و اعلام کردند در 100 روز اول خواهیم گفت چه چیزی را تحویل گرفته‌ایم. روحانی در اولین حضورش در مجلس اعلام کرد: «یک بار اوضاع کشور را بررسی کردیم و از مسئولان فعلی اجرایی کشور هم استفاده کردیم. گرچه نتیجه این است که نظرات فاصله زیادی با هم داشت، کارگروه‌های ما اوضاع را با آمار و ارقام به گونه ای بررسی کردند و مسئولان اجرایی به گونه‌ای دیگر. الان در مقام قضاوت نهایی نیستم، قاعدتا دولت در شروع کارش در 100 روز اول، تلاش خواهد کرد واقعیات کشور را به مردم، مقام معظم رهبری و نمایندگان ملت عرضه کند. دولت آینده خواهد گفت چه چیزی را تحویل گرفته و با چه چیزی مواجه است و راه حل را چگونه می بیند.»

اما مردم فراموش نکرده اند وعده رئیس دولت یازدهم را زمانی که به صراحت اعلام کرد: «برای مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و سیاست خارجی، برنامه یک ماهه و 100 روزه نیز وجود دارد. ما می‌توانیم در زمان کوتاه تحول اقتصادی به وجود آوریم و با ایجاد یک دوره تنفس مشکلات را حل کنیم»، البته او در شعارهای انتخاباتی به معیشت مردم و اصلاح و ترمیم آن هم اشاره کرده بود و گفته بود توسعه اقتصادی مهمترین برنامه بلندمدت دولت اوست،اما با توجه به شرایط موجود، اصلی ترین هدف اقتصادی او طی دوره چهار ساله، بهبود معیشت مردم خواهد بود.

اگر بخواهیم تنها در حوزه اقتصادی به وعده های دولت یازدهم توجه ویژه داشته باشیم، نباید فراموش کنیم که این دولت برای بهبود شرایط محیط کسب و کار، برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری، تامین مسکن ارزان و مهار قیمت آن، توجه به تولید و مقابله با فساد، برای ایجاد عدالت اقتصادی، توسعه صادرات غیر نفتی ، حرکت از مصرف محوری به تولید محوری، ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و ثبات بازار‌های اقتصادی برای مهار گرانی و تورم وعده های پر طمطراقی داده است و مردم به این وعده ها اعتماد کرده اند.

محمد نهاوندیان در حاشیه بیست و هشتمین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران کنترل نرخ رشد تورم را به عنوان اولین وعده محقق شده دولت اعلام کرد ولی او هم به عنوان یک اقتصاددان می داند که آثار اقدامات اقتصادی دولت نه تنها در 100 روز بلکه زمانی بیش از آن نیاز دارد تا خودش را نشان دهد و این بیان نهاوندیان همانقدر عوام فریبانه به نظر می آید که مردم کوچه و بازار انتظار داشتند از فردای روی کارآمدن دولت یازدهم باید قیمت مرغ و تخم مرغ و انواع مواد غذایی ارزان شود.

مسعود نیلی در خصوص آثار بلند مدت تصمیمات اقتصادی مثال جالبی می زند، او می گوید آثار تصمیمات اقتصادی و تحولات اقتصاد مثل فرمان دوچرخه نیست که به محض چرخاندن آن مسیر عوض شود بلکه مثل فرمان کشتی است و اگر فرمان را الان بچرخانید ممکن یک ساعت دیگر شاهد تغییر مسیر کشتی باشید. اتفاقا در اقتصاد هم همان داستان کشتی و آثار بلند مدت تصمیمات و تحولات اقتصادی رخ می دهد و شاید در بررسی اقدامات 100 روزه دولت باید قدری واقع بینانه تر عمل کنیم.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با فارس در خصوص چگونگی وضعیت برنامه‌های اقتصادی 100روز دولت یازدهم، می‌گوید: در بخش اقتصاد، امکان اتفاق خاصی را در 100 روز نمی‌توان داشت و فعالیت‌ها و سیاست‌های اقتصادی مستلزم گذشت زمان است تا بتوان عملکرد را بررسی کرد. آنچه مهم است، همگرایی برای حل مشکلات بوده تا بتوان با وحدت نظر راجع به مسائل تصمیم‌گیری کرد لذا نمی توان انتظار داشت، برنامه قابل لمسی اجرا شود و این توقع درستی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که دولت گفته مهار تورم و نقدینگی را در برنامه 100 روزه داشت و عنوان می‌شود، در این زمینه توفیق حاصل شده است، تصریح کرد: در برخی از حوزه‌ها نرخ تورم نقطه به نقطه 4 تا 5 درصد کاهش دارد و در برخی شاخص‌های دیگر ثبات ایجاد شده، ولی در مجموع مشکلات جدی همچنان پابرجاست.

حسین میرمحمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه مهار تورم به دلیل کمبود منابع و بودجه است، گفت:‌ دولت در برنامه‌های 100 روزه اقدامات مثبت و منفی داشته اما باید دید در سال آینده چه اقداماتی انجام خواهد داد. اکنون دولت در حال شناسایی وضعیت موجود بوده و باید با سیاست‌ها و قوانین منطبق شود و براساس آن حرکت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم نیاز به سیاستگذاری در بخش‌های مختلف دارد، قرار نیست به هر قیمتی طرح‌ها اجرا شود تاکید می‌کند: به اندازه منابع، مصارف نیز در نظر گرفته شود در غیر این صورت فشار در نهایت به مردم وارد مِی‌شود و ضرورت ندارد خودمان را مقروض کنیم.

به اعتقاد او تیم اقتصادی دولت به تازگی وارد کار شد، برخی از آنها در کار اجرایی نبودند، باید دید دولت در سال آینده چه اقداماتی در بحث اقتصاد انجام خواهد داد. نمی‌توان روی برنامه‌های 100 روزه تکیه کرد.


با فرو نشستن تب انتخابات و پذیرفتن این واقعیت که دولت یازدهم نمی تواند معجزه کند باید خواسته های اقشار مردم در قالب وعده های انتخاباتی رئیس جمهور بلکه بر اساس واقعیت های اقتصاد باشد. اینکه مردم تصور کنند چرا فقط قیمت دلار و طلا ارزان می شود و قیمت سایر کالاها روند صعودی دارد را باید کارشناسان اقتصادی در برنامه مدون رسانه ای برای مردم روشن کنند، زیرا همانطور که مسئول ارزانی قیمت جهانی طلا و نرخ ارز دولت یازدهم نیست دلیل افزایش قیمت سیب زمینی و پیاز هم مطمئنا دولت یازدهم نیست، لذا باید خواسته های مردم مبتنی بر واقعیت باشد. مردم از این پس از دولت یازدهم انتظار دارند تا راه دولت گذشته را نرفته و با آمار و ارقام واقعیت های اقتصاد را پنهان نکنند و برنامه عملیاتی و اجرایی درستی برای آینده داشته باشند تا وعده های 100 روزه حداقل در 4 سال آینده به واقعیت بپیوندد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب netwet تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, Mahdi1944, Sami 1993, Bystander, jhan2010, anga2009, zzvf, hesperus

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

72

تشکر کرده: 27 مرتبه
تشکر شده: 79 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 فروردین 1392 15:30

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 25 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط ehsan-akaberi » چهارشنبه 29 آبان 1392 23:19

دلیلش معلومه قیمت طلا بر اساس جهانی کاهش پیدا کرده
لبخندها هرگز ملاک شاد بودن نیست
هر تیشه ای بر دوش از فرهاد بودن نیست
هرجا که باشی منطق آیینه ها این است
در چشم بودن معنی در یاد بودن نیست
ای در قفس افتاده افسوس چه را داری؟
بیرون از اینجا درد ما آزاد بودن نیست
از عشق دیگر هر چه می گویند افسون است
آوارگی جز طالع بر باد بودن نیست
هرکس نداند لطفعلی خان خوب می داند
در جنگ پیروزی به پر تعداد بودن نیست
ای سرنوشت شوم جام شوکرانت کو؟
این خانه دیگر در خور آباد بودن نیست
( شاعر احسان اکابری )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ehsan-akaberi تشکر کرده اند:
netwet, SMH, KH.I.A.2500, Present

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 193 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 30 آبان 1392 00:50

وعده صد روزه فقط یک جک انتخاباتی بود که خیلی ها باور کردن ! کسی که فقط یکم فکر میکرد میفهمید چنین چیزایی در صد روز امکان نداره !
این پست به معنی تایید دیگر کاندیداها نیست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
coops, Present, Tiger_II, victory67, netwet, anga2009, jhan2010, ali 313, sand_fighter

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

83

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 12:35

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط p920 » پنج شنبه 30 آبان 1392 17:04

فعلا همین قدر که شاهد افزایش تورم نیستیم,ثبات را در بازار به خصوص ارز میبینیم ,دلالی کم شده, بسیار جای تشکر داره.

و اینکه میبینیم افراد کاردان سرکار هستند هم بسیار جای تقدیر داره

مثلا وزیر ارشاد نمی آد فیس بوک رو نفی کنه ... یا وزیر ارتباطات نمیآد بگه اینترنت در کشور وضع خوبی داره بلکه معتقده اینرنت در وضعیت خوبی قرار نداره! وزیر خارجه هم که محبوب دل همه ایرانی هاست (خدا پشت و  پناهش)

بلاخره بعد از چند سال خبر کذب شنیدن همین ها هم که باشند برای من(به عنوان یک ایرانی)  قابل قبول و ارزنده اند..
فقط تعداد thanks ها رو داشته باش!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب p920 تشکر کرده اند:
Java, SMH, pedmehr, moeen s m, hamidreza6620, nima-rad, Kookoo_Sabzi1388, RaAmIiN, mohamad javon irani, samsun, Bystander

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط jhan2010 » پنج شنبه 30 آبان 1392 17:22

p920 نوشته است:فعلا همین قدر که شاهد افزایش تورم نیستیم,ثبات را در بازار به خصوص ارز میبینیم ,دلالی کم شده, بسیار جای تشکر داره.


شما واقعا در ایران زندگی می کنید؟؟؟ یعنی هیچ چیز گران نشده کجای ایران هستید که اینقدر اوضاع بازار خوبه ؟دوست من چرا جک می گید 15 درصد افزایش قیمت لبنیات ، مواد شوینده ،افزایش قیمت سیب زمینی ، پیاز و مرغ تخم مرغ ، افزایش قیمت خودرو چیه همه چیز بدون سر وصدا و هیا هوی رسانه ای افزایش پیدا کرده با اینترنت و فیسبوک که نمی شه جواب شکم مردم داد این اقایان اگه راست می گویند دنبال حقیقت بخشیدن به شعارهای تبلیغاتی شون باشند تا مردم از حمایت انها پشیمان نشوند
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
Present, esijoon, babak1985, arsham33, anga2009

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

134

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 خرداد 1392 22:35

آرشيو سپاس: 318 مرتبه در 97 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط napoleon benapart » پنج شنبه 30 آبان 1392 17:34

همون اولش هم مشخص بود که وعده انتخاباتی هست.
اما من به این دولت امید دارم. همین که تورم یک تا دو درصد هم کم بشه برای این صد روز خیلی خوبه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب napoleon benapart تشکر کرده اند:
SMH

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

83

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 12:35

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط p920 » پنج شنبه 30 آبان 1392 17:40

jhan2010 نوشته است:
p920 نوشته است:فعلا همین قدر که شاهد افزایش تورم نیستیم,ثبات را در بازار به خصوص ارز میبینیم ,دلالی کم شده, بسیار جای تشکر داره.


شما واقعا در ایران زندگی می کنید؟؟؟ یعنی هیچ چیز گران نشده کجای ایران هستید که اینقدر اوضاع بازار خوبه ؟دوست من چرا جک می گید 15 درصد افزایش قیمت لبنیات ، مواد شوینده ،افزایش قیمت سیب زمینی ، پیاز و مرغ تخم مرغ ، افزایش قیمت خودرو چیه همه چیز بدون سر وصدا و هیا هوی رسانه ای افزایش پیدا کرده با اینترنت و فیسبوک که نمی شه جواب شکم مردم داد این اقایان اگه راست می گویند دنبال حقیقت بخشیدن به شعارهای تبلیغاتی شون باشند تا مردم از حمایت انها پشیمان نشوند


بله من هم منکر گران شدن برخی اقلام(اکثرا غذایی) نیستم اما این ها چیز هایی بودند که در دولت قبل به طور مصنوعی با پول از هر جایی که دوست داشتند (از حساب های بانکی مردم گرفته تا بودجه های مربوط به حاهای دیگر و دلالی دلار توسط دولت و....)  ارزان بودند که ارزان بودن آنها هم موجب رانت و هم موجب تورم بیشتر می شد..

اما الان تورم کلی کلهش پیدا کرده ارز هم ثابت است و امید در بین مردم وجود دارد...
فقط تعداد thanks ها رو داشته باش!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب p920 تشکر کرده اند:
sand_fighter, SMH

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1884

تشکر کرده: 6303 مرتبه
تشکر شده: 2269 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط SMH » پنج شنبه 30 آبان 1392 18:23

سلام بچه ها تورو خدا
انصافتون کجا رفته
میبینید که بیچاره ها دارن شب و روز کار میکنن
فکر کنم دوستان فیلم های جادو و جمبلی زیاد دیدن که میگن میشه مملکت رو 100 روزه با اجی مجی لا ترجی درست کرد
نه دوست من
برای من و اکثر ایرانی ها همین که میبینن دولت مرداشون دارن با اخلاص و مردونگی واسشون تلاش میکنن کافیه
ما هم باید یکم سطح توقعات خودمون رو پایین بیاریم
هممون از وضع مملکت خبر داریم نیازی به گفتن نیست
پس دوستان بیاین یکم هم نیمه ی پر لیوان رو ببینیم
من که بازم میگم
خوشبینم
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط jhan2010 » پنج شنبه 30 آبان 1392 18:36

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند.
گاندی
شایداین ،حقیقت جامعه امروزی ماباشد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
ali 313, Mohammad 1985, KH.I.A.2500, Kookoo_Sabzi1388, Present

Captain

Captainno avatar
پست ها

2755

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط Present » پنج شنبه 30 آبان 1392 18:58

من با نظر بعضی از دوستان موافق نیستم ولی بنا بر قولهایی که به مدیریت انجمن دادم فعلا قصد دخالت رو ندارم و سنگر سکوت رو بر می گزینم  . فقط خواستم بگم که همه هم موافق نیستند و نظر مخالف هم وجود داره !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

307

تشکر کرده: 1069 مرتبه
تشکر شده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط mohammad tomcat » پنج شنبه 30 آبان 1392 19:53

من که تا خودم درست نشم انتظار ندارم مملکتم درست بشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad tomcat تشکر کرده اند:
SMH, hamidreza6620, parvaaz, gh742, coops

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه به مردم چه می‌گوید؛ بهبود معیشت

توسط Solver » پنج شنبه 30 آبان 1392 20:20

از بحث های تبلیغاتی که بگذریم و از نگاه منصفانه هم رد شده حتی خوش بینانه نگاه کنیم،

باید اعتراف کرد عملکرد 100 روز گذشته دولت متوسط رو به ضعیف بوده است. در قیاس با دولت های گذشته در دوره مشابه. ممکن است دولت این زمان را صرف مهیا نمودن شرایط کرده باشد تا در ادامه با سرعت بالاتری کارها را پیش ببرد. و بی تعارف ممکن هم است که این زمان را به کل از دست داده باشد بدون آن که استفاده ای ازش برده باشد.

بنابراین این که واقعا این 100 روز دولت عملکرد ضعیفی داشته است مسئله ای است که در پایان سال نخست به خوبی قابل ارزیابی است. ممکن است با تحولاتی که رخ میدهد روشن شود این 100 روز صرف فراهم کردن زیر ساخت ها شده باشد و در طول سال شاهد سازندگی باشیم.

چون بیشتر نظرات دوستان جنبه احساسی دارد تا اینکه ریشه در مطلع بودن و بیان تحلیل داشته باشد  (مانند نرخ تورم و ارز یا حذف دلالی و ...) باز کردن بحث بی حاصل است.

فعلا در این 100 روز دولت عملکردش هر چقدر خوش بینانه هم نگاه کنیم برای قبولی نیازمند تک ماده است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
moha684, rasols, KH.I.A.2500, شیرافکن, SMH, arsham33, Sami 1993

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان