در اين بخش مي‌توانيد در مباحث مربوط به زبانهاي بر پايه C به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 آذر 1392 14:01

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

استفاده از تابع گرافيك++c ؟؟؟

توسط saeedeh.2013 » جمعه 1 آذر 1392 15:12

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  سلام.
من از تاپيك " لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  " شما خيلي چيزاي جديد ياد گرفتم. ازتون ممنونم. سوال از شما دارم:

من در حال نوشتن بازي pentago با ++c هستم.
سوال من اينه كه راهي وجود داره با توابع گرافيكي  در ++c كه بشه سطح داخل مربع رسم شده به وسيله آرايه هامو به شكل ستوني يكي در ميون دو رنگ مختلف بكنم؟؟؟؟؟؟ يعني مثل دو مربع بالا و پايين سمت چپ تصوير پايين اينجوري:

بتونم برنامه رو درست كنم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedeh.2013 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, khashayar1

Major II

Major II

نماد کاربر
167

تشکر کرده: 1954 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 بهمن 1387 15:42

تهران

آرشيو سپاس: 150 مرتبه در 60 پست

Re: استفاده از تابع گرافيك++c ؟؟؟

توسط khashayar1 » جمعه 8 فروردین 1393 02:03

قاعدتا با یک دستور شرطی باید بتوانی اگر تعداد پیکسل های عرض این مربع ها که میخواهی رنگشان را عوض کنی را n و تعداد کل پیکسل های عرض تصویر را m و تعداد کل پیکسل های طول تصویر را l بگیریم الگوریتمی شبیه این باید باشد.
k=0;
for t=1 to l
for i=1 to m/n
for j=1 to n
if k mod 2 ==0
setpixel(t,i,"red");
else
setpixel(t,i,"blue");
end
k++;
end
end

البته ارسال دیر صورت گرفت ولی برای آگاهی کسانی که احتمالا این تاپیک را مرور میکنند و یا اینکه کسی ایرادات بنده را بگیرد شاید مناسب باشد.
فردوسی

ندانی که ایران نشست منست***جهان سر به سر زیر دست منست

امام خمینی

شما حالا بايد از اول شروع كنيد و قصدتان بر اين باشد كه خودتان مستقل در همه چيز باشيد، در صنعت مستقل باشيد؛
وقتي بنا را بر اين گذاشتيد مي توانيد كه كشور خودتان را نجات بدهيد و كشور خودتان را مستقل كنيد.
از ورود كالاھای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگيري نمايند و به آنچه دارند بسازند (قناعت کنند) تا خود ھمه چيز بسازند.
مادامي كه بخواهيم مستقل باشيم و زير بار وابستگي نرويم، بايد تحمل اين مشكلات و قدرت مبارزه با آن را پيدا كنيم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب khashayar1 تشکر کرده اند:
Mahdi1944