در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط typhoon » چهارشنبه 6 آذر 1392 10:29

والا اگر این بوده بسته ما ، اگر 200 سال دیگر هم مذامکره ادامه پیدا می کرد این داستان تمام نمی شد!!!

رسانه های ایرانی در شهریور ماه 1388 متن بسته پیشنهادی ایران به گروه 1+5 را منتشر کردند.

به گزارش عصر ایران این بسته پیشنهادی توسط سعید جلیلی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی به نمایندگان گروه 1+5 ارائه شد.

خبرگزاری مهر ضمن انتشار متن بسته پیشنهادی ایران در روز 21 شهریور ماه 1388 نوشت: متن کامل بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران به گروه 1+5 که چهارشنبه 18 شهریور به نمایندگان این گروه در تهران تحویل داده شد به این شرح است :


متن بسته پیشنهادی ایران در سال 88

تردیدی نیست که امروز جهان در آستانه ورود به دوران جدیدی است. دوره سخت استیلای امپراطوری ها و سیطره شبکه های پیوسته رسانه ای و وزن کشی بر اساس قدرت تهاجمی و تسلیحات متعارف و نامتعارف رو به پایان بوده و دوران جدیدی با رویکرد فرهنگ و اندیشه و احترام به حقیقت خدا مدار انسانی در حال رشد و شکوفایی است. بسیاری از معضلات امروز جهان از جمله بحران بی سابقه اقتصادی، بحران فرهنگ و هویت، بحران های سیاسی و امنیتی و رشد تروریسم، جنایات سازمان یافته و مواد مخدر دستاورد دوران رو به پایان حاکمیت تفکر غیر خدایی بر مناسبات جهانی و نیز میراث نحص برای امروز و فردای بشریت است.

حل این مشکلات و برپایی دنیایی سرشار از معنویت، دوستی، رفاه، سلامت و امنیت مستلزم سازماندهی جدید و فراهم آوردن فرصت مناسب برای مشارکت عمومی در مدیریت جهانی است. سازوکارهای موجود قادر به پاسخگویی به نیازهای امروز بشر نبوده و ناکارآمدی آنها در قصاد، سیاست، فرهنگ و امنیت به وضوح قابل مشاهده است. این سازوکارهای ناشی از مناسبات قدرت و سلطه گری است در حالی که جهان امروز نیازمند سازوکار برآمده از تفکر الهی و رویکرد سنتی بر ارزش های انسانی و نیز لطف و محبت است. سازوکاری که زمینه های رشد و شکوفایی همه ملت ها و استقرار صلح و امنیت پایدار جهانی را فراهم نماید.

ملت ایران با تاکید بر ظرفیت های ذاتی ملی و نیز توانمندی های منطقه ای و بین المللی خود و با التزام اصولی، اعتقای و تاریخی به بهره گیری از این ظرفیت ها و توانمندی ها در جهان بر قراری صلح، آرامش، ثبات پیشرفت و رفاه ملت های منطقه و جهان آمادگی دارد تا بر اساس اصول و ارزش های الهی و انسانی از جمله به رسمیت شناختن حقوق ملت ها، احترام به حاکمیت کشورها، رعایت مردم سالاری و حق آزاد انتخاب برای ملت و نیز پرهیز از فشار و تهدید و بر اساس بنیان های محکم عدالت و قانون و از طریق گفتگو و مذاکره مسیر مناسب برای دستیابی به صلح پایدار و ثبات درون رای منطقه و جهان و نیز پیشرفت مستمر و رفاه فراگیر ملت های منطقه و جهان را فراهم آورد.

در این راستا جمهوری اسلامی ایران معتقد است در چارچوب رعایت اصول عدالت محوری، مردم سالاری و چندجانبه گرایی طیف گسترده ای از موضوعات امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در سطح منطقه ای و جهانی را می توان در بستر گفتگو و با هدف همکاری سازنده به محورهای رشد و تعالی ملت ها و برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان تبدیل کرد.


همانطور که در بسته پیشنهادی سال گذشته نیز تاکید شده جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که درس گرفتن از اشتباهات گذشته و عدم اصرار بر مسیرهای بی نتیجه و بن بست، شرط ضروری موفقیت در مذاکرات فرا رو بوده و از این رو التزام همه طرف های درگیر به اولا، تدوین چارچوب نوینی از تعاملات در سطح بین المللی که به دور از اشتباهات گذشته باشد و یقینا پر از حسن نیت همه طرف ها در قول و عمل، پایبندی به احترام متقابل عدالت و قانون می تواند مرحله جدیدی از مذاکرات برای تحقق همکاری های بلند مدت در جهت تحکیم صلح و امنیت پایدار در منطقه و جهان را در پی داشته باشد.

موضوعات سیاسی - امنیتی، اقتصادی و بین المللی از جمله محورهایی هستند که نگرانی های مشترکی را در منطقه و جهان برای دولت ها و ملت ها ایجاد کرده است. جمهوری اسلامی ایران اعتقاد راسخ دارد که بر اساس اصول و مبانی ذکر شده در بالا شرایط کنونی بین المللی نیز اقتضاء دارد تا همه دلسوزان به سرنوشت بشریت و طرف های ذی ربط با تبدیل نگرانی های مشترک به تعهدات دسته جمعی، زمینه موثر همکاری های موثر منطقه ای و بین المللی را فراهم آورند.

بر این اساس جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای ورود به مذاکرات همه جانبه فراگیر و سازنده با هدف دستیابی به چارچوب مشخص همکاری ها از طریق التزام همه طرف ها به تعهدات دسته جمعی اعلام داشته و آینده ای عاری از بی عدالتی و توام با رفاه و پیشرفت و به دور از استانداردهای دوگانه را برای تمامی کشورهای جهان و منطقه در پرتو این همکاری ها پیش بینی می کند.

  در ادامه متن بسته پیشنهادی ایران آمده است : بر اساس اولویت های منطقه ای و بین المللی محورهای مذاکرات برای صلح و رفاه را می توان در سه محور سیاسی - امنیتی، بین المللی و اقتصادی لحاظ نمود.

1- محور سیاسی - امنیتی

1.1 - حفظ کرامت انسانها، احترام به فرهنگ ملت ها و تامین حقوق آنها

1.2 - تقویت ثبات و تحکیم صلح عادلانه، توسعه گستره مردم سالاری و پیشرفت دمکراسی و ارتقاء رفاه ملت ها در مناطقی که از بی ثباتی، نظامی گری، خشونت و تروریسم رنج می برند بر مبنای:

اول: احترام به حقوق ملت ها و منافع ملی کشورها

دوم: تحکیم حاکمیت ملی کشورها در چارچوب روش های مردم سالارانه

سوم: پرهیز از خشونت و نظامی گری

چهارم: مقابله ریشه ای با تروریسم

نقاطی در جهان به ویژه خاورمیانه، بالکان ، بخش هایی از آفریقا و آمریکای جنوبی و شرق آسیا از جمله مناطقی هستند که در اولویت باید مورد توجه قرار گیرند. تعامل مشترک برای کمک به ملت فلسطین برای تدوین طرحی جامع، مردم سالارانه و عادلانه برای دستیابی ملت فلسطین به حقوق اساسی خود می تواند نمونه ای از این همکاری ها باشد.

1.3 - مبارزه با تهدیدهای امنیتی مشترک از طیق مقابله اساسی، همه جانبه و موثر با عوامل ایجاد کننده و تقویت کننده تهدیدهای امنیتی از جمله تروریست، مواد مخدر، مهاجرت های غیر قانونی، حمایت های سازمان یافته و دزدی دریایی

2. مسائل بین الملل

2.1 - اصلاح ساختار سازمان ملل و شورای امنیت و ارتقای کارکرد آنها بر مبنای مردم سالاری و عدالت

2.2 - ارتقای وزن و جایگاه موضوعات زیست محیطی در مسائل بین المللی و مشارکت عمومی در مدیریت مسائل زیست محیطی

2.3 - تعریف و تدوین عادلانه حقوق فضا و سهیم شدن همه دارندگان فناوری فضا در مدیریت و بهره برداری عادلانه از آن

2.4 - تعریف و تدوین حقوق مربوط به تبادل فناوری های نو و پیشرفته

2.5 - توسعه نظارت قانونمند و عادلانه آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایجاد سازوکار لازم برای بهره برداری همگانی از انرژی پاک هسته ای در زمینه کشاورزی، صنعت، پزشکی و تولید نیرو

2.6 - جهان شمولی معاهده NPT و سازماندهی عزم جهانی و اعمال برنامه واقعی و اساسی برای خلع سلاح کامل و جلوگیری قاطع از هر گونه توسعه و اشاعه تسلیحات هسته ای، شیمیایی و میکروبی

2.7 - ارتقاء ملاحظات اخلاقی و انسانی و حاکمیت کامل آنها در سازوکارها، مناسبات و رویه های بین المللی

3. محور اقتصادی

3.1 - انرژی و امنیت آن در عرصه های تولید، عرضه و انتقال و مصرف

3.2 - تجارت و سرمایه گذاری

3.3 - ظرفیت سازی برای ارتقاء رفاه عمومی، فقر زدایی از جهان و کاهش فاصله طبقاتی و فاصله شمال جنوب

3.4 - ریشه یابی عوامل بحران اقتصادی و مالی جهانی و جلوگیری از وقوع جنبه های دیگر بحران در عرصه اقتصادی جهان و طراحی سازوکاری جدید وعادلانه

3.5 - مبارزه با اقتصاد زیر زمینی، مفاسد اقتصادی، جرایم مالی و جنایات سازمان یافته علیه امنیت اقتصادی.

نتیجه فرستادن فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) به مذاکره همین است!!!!!!باشد که عبرت بگیریم!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Kookoo_Sabzi1388, Goebbels, Ghost Rider, Mohammad 1985, samsun, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Motimann, mj_piremard, Mohammad.Jafar, hani1459, RaAmIiN, SORENA, ali 313

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط Goebbels » چهارشنبه 6 آذر 1392 10:37

این بسته نه به جهت مذاکره و نتیجه گیری بلکه به جهت خرید یا به قول برخی اتلاف وقت بود که البته این خرید وقت به قیمت هزینه هایی سنگین برای ایران تمام شد.

مفاد این بسته هم ناشی از همان تفکرات خود ابر قدرت بینی و مذاکرات هم سطح و بحث مدیریت جهانی ابر قدرت هاست و این مسئله رو در خیلی از بند های آن میتوان دریافت کرد.

اما جالب ترین نکته در این بسته این است که مواردی را در سطح جهانی و گسترده مطرح کرده اند که در سطح ایران هم نتوانستند اجرا کنند آن وقت انتظار اجرای جهانی داشته اند؟!


Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 6 آذر 1392 23:03

:???:  دمت گرم تایفون خیلی باحال بود کلی خندیدیم !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Kookoo_Sabzi1388, hani1459, ali 313, sand_fighter, ASHKAN95, Goebbels, FREE MAN, apple2009, Mohammad.Jafar, typhoon

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

189

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:31

آرشيو سپاس: 734 مرتبه در 183 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط shahab313 » پنج شنبه 7 آذر 1392 00:11

Goebbels نوشته است:این بسته نه به جهت مذاکره و نتیجه گیری بلکه به جهت خرید یا به قول برخی اتلاف وقت بود که البته این خرید وقت به قیمت هزینه هایی سنگین برای ایران تمام شد.

مفاد این بسته هم ناشی از همان تفکرات خود ابر قدرت بینی و مذاکرات هم سطح و بحث مدیریت جهانی ابر قدرت هاست و این مسئله رو در خیلی از بند های آن میتوان دریافت کرد.

اما جالب ترین نکته در این بسته این است که مواردی را در سطح جهانی و گسترده مطرح کرده اند که در سطح ایران هم نتوانستند اجرا کنند آن وقت انتظار اجرای جهانی داشته اند؟!


درسته که هزینه های گزافی برامون داشت این به قول شما اتلاف وقت اما دقیقا ثمره این اتلاف وقت بود که مورد معامله دولت کنونی قرار گرفته والا باید سر اصل داسته هامون الان معامله میکردیم (مثل اوایل قرن جاری)س
اینو هیچکس میتونه کتمان کنه  چون مفاد توافق نامه فعلا (لااقل در این گام)اینومیگه نه بنده وامثال بنده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shahab313 تشکر کرده اند:
Present, KH.I.A.2500, mm1990, esijoon

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط Goebbels » پنج شنبه 7 آذر 1392 00:32

به قول شما اتلاف وقت اما دقیقا ثمره این اتلاف وقت بود


به قول بنده؟!

بنده عرض کردم :

این بسته نه به جهت مذاکره و نتیجه گیری بلکه به جهت خرید یا به قول برخی اتلاف وقت بود


چه زمانی آقایان قرار است درست بخوانند و دقیق فرابگیرند نمیدانم!

پاسخ سایر فرمایشات شما هم موجود است منتهی به جهت اینکه تصور میکنم فایده ای ندارد و بحثی بیهوده است از ارسالش صرف نظر کردم


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, mj_piremard, hani1459, FREE MAN, masieh, Kookoo_Sabzi1388, Mohammad.Jafar, Ali$amir

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

189

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:31

آرشيو سپاس: 734 مرتبه در 183 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط shahab313 » پنج شنبه 7 آذر 1392 00:49

Goebbels نوشته است:
به قول شما اتلاف وقت اما دقیقا ثمره این اتلاف وقت بود


به قول بنده؟!

بنده عرض کردم :

این بسته نه به جهت مذاکره و نتیجه گیری بلکه به جهت خرید یا به قول برخی اتلاف وقت بود


چه زمانی آقایان قرار است درست بخوانند و دقیق فرابگیرند نمیدانم!

پاسخ سایر فرمایشات شما هم موجود است منتهی به جهت اینکه تصور میکنم فایده ای ندارد و بحثی بیهوده است از ارسالش صرف نظر کردمنقل قول بدون نقد یا تکذیب نشانه اعتقاد نگارنده به منقول است وسیاق روایت شما از قضیه موکد عرض بنده است اما اگه من در تشخیص این مطلب که شما با نظر "برخی"موافقید  یا خیر به بیراهه رفتم ازتون عذر میخوام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shahab313 تشکر کرده اند:
Present, mm1990

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

985

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 18:05

آرشيو سپاس: 7456 مرتبه در 1001 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط mohammad area51 » پنج شنبه 7 آذر 1392 02:29

typhoon نوشته است:نتیجه فرستادن فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) به مذاکره همین است!!!!!!باشد که عبرت بگیریم!!!


با کمال احترام باید بگم این جمله اخری کاملاً بی ربط و بی منطق

والسلام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad area51 تشکر کرده اند:
zzvf, KH.I.A.2500, Mahdi1944, Present, Ali$amir, parvaaz, mm1990, esijoon, shahab313

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط mm1990 » پنج شنبه 7 آذر 1392 16:04

بی انصافیه اگر بخواهیم عملکرد دکترجلیلی را با بسته سال88 ارزیابی کنیم؛ یعنی زمانی که سوخت 20درصد راکتور تحقیقاتی درحال اتمام بود؛ بیماران سرطانی محتاج رادیودارو و طرف غربی برای فروش سوخت قصد باجگیری داشت؛ و هنوز تولید داخلی آن محقق نشده بود. در حالیکه در مذاکرات آلماتی که سوخت 20درصد تولید و ذخیره هم شده بود در بسته پیشنهادی طرف ایرانی یک از تعهدات پیشنهادی ایران اکسید کردن نیمی از ذخایر20 درصد و توقف تولید آن در قبال تضمین فروش سوخت و لغو طیفی از تحریمها بوده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
esijoon, mohammad area51, shahab313, Present, zzvf

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط typhoon » پنج شنبه 7 آذر 1392 16:44

کاملا هم ربط داره!!! چرا ظریف موفق شد؟!!! چون او یک دیپلمات است ، شخصی است که با غربی ها زندگی کرده و به زیر و بم آنها آشناست!! از جایی نیامده که مصباح یزدی مغز متفکر آن است و بعد هم در حالی که برای گندمش محتاج است دم از ابرقدرتی زده و پیشنهاد مدیریت مشترک جهانی بدهد!!!

ظرفیت سازی برای ارتقاء رفاه عمومی، فقر زدایی از جهان و کاهش فاصله طبقاتی و فاصله شمال جنوب!!!!!

یک سر این آقای محترم رو حاضرم با هزینه شخصی از جنوب تا شمال تهران بگردونم و در اون مغز پوکش فرو کنم که ما در همین پایتخت خودمان فاصله طبقاتی در حد فاصله زمین تا کره ماه داریم !!! ظرفیت سازی برای کاهش فاصله طبقاتی در جهان پیشکش!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
chaz, samsun, ASHKAN95, Mohammad.Jafar, sand_fighter, Ghost Rider, SORENA, vahid_kh, gh742, sam1992, Motimann, Reza6662, pedrammelle, Kookoo_Sabzi1388, FREE MAN, RaAmIiN, ali 313, masieh

Captain

Captainno avatar
پست ها

2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط Present » پنج شنبه 7 آذر 1392 22:18

من تا به حال فکر می کردم فقط مشکل با دولت قبلی دارید، ولی ظاهرا باید بپرسم شما با کی مشکل ندارید؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
mm1990, zzvf, esijoon, mohammad area51

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3978 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط Mahdi1944 » جمعه 8 آذر 1392 11:35

typhoon,  
شديدا به شما توصيه ميکنم ادبيات خودتون رو اصلاح کنيد. ظاهرا ترمز بريديد ...
منطق حرف شما شايد درست باشه، اما کل يک قوم، گروه يا نژاد رو به سخره گرفتن و يا توهين به اشخاص چيزي نيست که قابل تحمل باشه در اين انجمن. در صورتي ادامه اين روند بي‌ترمز، محدوديت‌هايي براي شما اعمال خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
kayvan6079, Java, فانتوم-2, mm1990, Present, Ali$amir, KH.I.A.2500, un4given.1991, kaveh606, mohammad area51, Qaher1406

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 تیر 1391 13:33

آرشيو سپاس: 870 مرتبه در 117 پست

Re: بسته پیشنهادی ایران به 1+5 در دوره سعید جلیلی چه بود؟

توسط sam1992 » جمعه 8 آذر 1392 12:06

خرداد92 ...
ولايتي: درباره صحبتی که دکتر جلیلی کردند باید بگویم که دیپلماسی این نیست که در مقابل کشورهای دیگر خطابه بخوانیم و مطلبی را بیان کنیم اینجا در مصاحبه می‌گویم دیپلماسی این نیست که ما یک طرف بنشینیم و آنها طرف دیگر و ما یک حرف مشخص بزنیم اقدامات دیگر در خارج از اینها بکنیم.بنده به شما عرض می‌کنم که حرفی که می‌فرمایند برای 20 سال پیش است و الان وضعیت دنیا فرق کرده ناچارم موضوعی را مطرح کنم که تا به حال مطرح نشدند یک زمان قبل از‌آنکه به قطعنامه‌های شورای امنیت در بحث هسته‌یی نرسیده بودیم آقای سارکوزی مستقیم از بنده دعوت کرده و سفیر فرانسه آمد و گفت...

دیپلماسی این نیست که در داخل کشور خودمان طوری وانمود کنیم که ما اصولگرا هستیم اما اصولگرایی این نیست که انسان انعطاف‌ناپذیر باشد. در رابطه با مصالح ملی باید بتوانیم از دیپلماسی به نحو احسن استفاده کنیم. دیپلماسی فقط خشونت نشان دادن و سرسختی نشان دادن نیست، بلکه یک معامله و تعامل است. ما باید با همه دنیا تعامل کنیم. قضیه بده و بستان است. نمی‌شود هرچه ما از آنها می‌خواهیم آنها به ما بدهند و متقابلا حاضر نباشیم کاری بکنیم. هنر دیپلماسی بیانیه صادر کردن و خواندن بیانیه پشت میز مذاکره نیست، حتما راه فعلی مذاکرات هسته‌یی اشکال دارد و اگر اینطور نبود، وضع ما به اینجا نمی‌رسید.
بحث دیپلماسی کلاس فلسفه نیست آقای جلیلی آنچه که مردم می بینند این است که شما یک قدم هم پیش نرفته‌اید و فشار تحریم‌ها وجود دارد هنر دیپلماسی این است که حق هسته‌یی حفظ شود و تحریم‌ها بیشتر نشود هنر دیپلمات این است که کار رزمندگان را هدر ندهد.

شهید چمران "از ایشان پرسیدند: تعهد بهتر است یا تخصص ؟ گفت: می‌گویند تقوا از تخصص لازم‌تر است، آن را می پذیرم. اما می‌گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می‌پذیرد بی تقواست"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sam1992 تشکر کرده اند:
samsun, sand_fighter, Kookoo_Sabzi1388, typhoon, ali 313

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان