پرواز هواپیمای دوزیست ملی در سال جاری

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

پرواز هواپیمای دوزیست ملی در سال جاری

پست توسط hani1459 » چهار شنبه 6 آذر 1392, 9:37 pm

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]رییس طرح‌های کلان ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان وضعیت برخی از طرح‌های کلان ملی مورد تصویب قرار گرفته ابراز امیدواری کرد طرح کلان ملی هوانوردی عمومی در هفته پژوهش مورد رونمایی قرار گیرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، دکتر رحیمی که در اولین کنفرانس ملی شتاب دهنده‌ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخن می‌گفت، با بیان این که ایران از نظر علم و فناوری سابقه طولانی دارد، تصریح کرد: متاسفانه در چهار، پنج قرن اخیر در این حوزه‌ها ساکت بوده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به نقش طرح‌های کلان ملی در توسعه علم و فناوری گفت: طرح‌های کلان ملی طی دو سال اخیر حرکت شتابان خوبی را گرفته‌اند و در این زمینه شاهد دستاوردهای خوبی بوده‌ایم.

رحیمی با اشاره به یکی از طرح‌های کلان که مربوط به داروهای وارداتی است گفت: در این زمینه 53 قرارداد برای 53 داروی وارداتی امضا شده که طی آن تا کنون هفت، هشت قلم دارو رونمایی و وارد کارخانه تولید شده است.

وی با بیان این که در بحث فرآورده‌های دام، طیور و آبزیان نیز طرح تولید حدود چهار دارو مورد تصویب قرار گرفت، گفت: در این مسیر تاکنون واکسن گامبورو وارد بازار شده است و همچنین تخم مرغ SPF که به عنوان ماده اولیه‌ زیرساخت برای تولید اکثر داروها به شمار می‌رود نیز در دست کار قرار دارند و امیدواریم تا پایان سال اولین واحد پایلوت به مرحله افتتاح رسد.

وی خاطرنشان کرد: به موازات طرح کلان مربوط به داروهای وارداتی، تجهیزات پزشکی نیز از دیگر طرح‌های مورد مصوب بود که طی آن برای 22 تجهیزات پزشکی قرارداد امضاء شد که تاکنون شش وسیله تجهیزاتی وارد بازار شده است.

رییس طرح‌های کلان معاونت علمی در ادامه با اشاره به دیگر طرح‌های مورد تصویب قرار گرفته شده و روند اجرای آن نیز گفت: یکی از طرح‌های دیگر طرح گرید محاسباتی ملی است که فاز اول آن به پایان رسیده است و امیدواریم فاز دوم آن نیز به زودی آغاز شود.

وی با بیان این که در بحث رادیو داروها 15 رادیودارو در فاز اول به مرحله نهایی رسیده است، گفت: در این مسیر آمادگی داریم که وارد فاز دوم شویم.

رحیمی در خصوص طرح راکتور نیروگاه آزمایشگاهی گداخت نیز گفت: فاز اول مطالعاتی آن به پایان رسیده و در خصوص نحوه ادامه آن باید مذاکره صورت گیرد.

وی با بیان این که طرح سامانه پرتودهی صنعتی چند منظوره گاما تا پایان سال به صورت آزمایشی به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: همچنین امیدواریم که شناور تحقیقاتی اقیانوس‌پیما کشور نیز تا پایان سال به آب انداخته شود.

به گفته رحیمی بحث شناور تحقیقاتی اقیانوس‌پیما حدود سه سال است که در حال پیگیری است.

وی در خصوص طرح کلان رصدخانه ملی نیز گفت: این طرح با قطر آینه 3.4 متر به منظور گسترش مرزهای دانش و پژوهش و کسب فناوری در علم نجوم در حال انجام است که امیدواریم تا پایان امسال آینه آن وارد کشور شود و احداث آن هر چه سریعتر پایان یابد.

به گفته وی رصدخانه ملی ذکر شده در مقیاس بین‌المللی در حال ساخت است .

رحیمی با اشاره به طرح کلان بالگرد هشت نفره نیز گفت: 30 درصد این پروژه به اتمام رسیده و امیدواریم تا سال آینده این طرح پایان یابد.

وی در خصوص با اشاره به طرح کلان ملی نخستین هواپیما دوزیست شش نفره اشاره و اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال شاهد پرواز این هواپیما باشیم.

به گفته رحیمی طرح کلان کارت ملی هوشمند هفت لایه با امنیت بالا نیز تا کنون 30 درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش ایسنا، همچنین محمدجواد لاریجانی رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی کشور نیز طی سخنان کوتاهی در این مراسم با اشاره به طرح کلان رصدخانه ملی این طرح را یک موضوع بزرگ و مهم برای کشور خواند و گفت:‌ این رصدخانه یک رصدخانه حرفه‌یی است که امیدواریم که طی یکی دو سال آینده بتوانیم جشن بزرگی برای راه‌اندازی آن داشته باشیم.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 177
تاریخ عضویت: سه شنبه 8 تیر 1389, 5:26 pm
سپاس‌های ارسالی: 1621 بار
سپاس‌های دریافتی: 558 بار

Re: پرواز هواپیمای دوزیست ملی در سال جاری

پست توسط KAL-KOI-BABAK » پنج شنبه 7 آذر 1392, 8:47 am

منظور از هواپیمای دوزیست چیه؟نکنه میخوان گاز سوزش کنند تصویر
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]  که خاطره هایتان از امیدهایتان قوی تر شدند ، روزگار افولتان در راه است . . .  

Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دو شنبه 13 اردیبهشت 1389, 4:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: پرواز هواپیمای دوزیست ملی در سال جاری

پست توسط mm1990 » پنج شنبه 7 آذر 1392, 10:16 am

KAL-KOI-BABAK نوشته شده:منظور از هواپیمای دوزیست چیه؟نکنه میخوان گاز سوزش کنند تصویر

هواپیما با قابلیت فرود در خشکی و دریا،

یعنی یه چیزی شبیه این:

تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”