نیکولا تسلا ، یکی از پایه گذارن کمتر معروف شده الکتریسیته

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7269
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9225 بار
سپاس‌های دریافتی: 21448 بار
تماس:

نیکولا تسلا ، یکی از پایه گذارن کمتر معروف شده الکتریسیته

پست توسط sinaset » دو شنبه 11 آذر 1392, 10:19 am

بنام خدا تصویر نیکولا تسلا (به انگلیسی: Nikola Tesla)‏ زاده ۱۰ ژوئیه ۱۸۵۶ در امپراتوری اتریش-مجارستان - متوفی ۷ ژانویه ۱۹۴۳ در نیویورک در ایالت نیویورک، مخترع، فیزیکدان و مهندس صربی الاصل آمریکایی یکای قدرت میدان مغناطیسی در دستگاه اس آی به نام او تسلا نام گرفته است. مهم ترین کار شایسته او در مهندسی برق قابل استفاده کردن جریان متناوب ( AC ) در صنعت بوده است.
تسلا امروزه مخترع رادیوو نیز «مخترع قرن بیستم» شمرده می‌شود.
تسلا حداقل در سه کشور، کرواسی، صربستان و ایالات متحده آمریکا به عنوان قهرمانی ملی مورد تجلیل است.

زندگی
تسلا نخست در ۱۸۸۴ وارد آمریکا گردید و در ۳۰ ژوئیه ۱۸۹۱ به تابعیت رسمی ایالات متحده آمریکا در آمد. وی نخست مدتی در نیویورک زندگی کرد، و برای توماس ادیسون کارهای مهندسی انجام می داد. اما مدتی بعد بدلیل مخالفت ادیسون با پرداخت و افزایش حقوق تسلا (که هفته ای ۲۵ دلار برای کارهای زیربنایی شرکت ادیسون بود) از مقام خود استعفا داد. ادیسون حاضر نبود به نظرات تسلا در مورد برق متناوب توجهی کند، و برق جریان مستقیم را برتر از جریان متناوب می دانست. ادیسون در اواخر عمر خود البته از این تصمیم خود سخت پشیمان گشت. تسلا در حالی نظریات برق جریان متناوب چند فازهٔ خود را تکمیل کرد که در کانال ها برای ادیسون بیل می زد.
 تصویر  در سال ۱۸۸۸ طرحی نوین از موتور القایی را برای انجمن مهندسان برق و الکترونیک (به انگلیسی: IEEE)‏ معرفی کرد. آزمایشگاه تسلا در کلرادو تسلا نهایتاً مدتی بعد به کلرادو اسپرینگز تغییر اقامت داد، و یک آزمایشگاه بزرگ برای خود تاسیس کرد. تسلا از مخالفین نظریه نسبیت آلبرت انشتین بود. او از اختلال وسواسی جبری رنج می برد، و به کبوترهای پارک مرکزی نیویورک علاقه وافری داشت. او هرگز ازدواج نکرد و به گیاه خواری علاقه داشت.
او با اینکه به ثروت دست یافت اما تمام آن را صرف پژوهش علمی کرد، و در فقر و بدهکاری در نیویورک در یک اتاق در یک هتل درگذشت.
تسلا عقیده داشت که می توان الکتریسیته را به صورت بیسیم انتقال داد و در این راه سعی بسیار کرد اما موفق نشد. در فیلم The Prestige ساخته کریستوفرنولان تسلامی تواند انرژی الکتریسته را بصورت بیسم منتقل کندو حتی انسان را شبیه سازی کند

 ویدئو کلیپی جلب و البته بامزه از، جنگ جریان برق AC (متناوب )نیکولا تسلا با جریان برق Dc(مستقیم) ادیسون .  تصویر  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   که مورد رحمت واقع بشن ، مرد بزرگ علم و دانش .   گرامی باد..  .تصویر 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Junior Poster
Junior Poster
پست: 104
تاریخ عضویت: چهار شنبه 30 آذر 1390, 8:31 am
سپاس‌های ارسالی: 19 بار
سپاس‌های دریافتی: 167 بار

Re: نیکولا تسلا ، یکی از پایه گذارن کمتر معروف شده الکتریسیت

پست توسط hojjat59 » دو شنبه 11 آذر 1392, 3:23 pm

البته از ایشون در بازی Red Alert به نوعی اسم برده شده. بعد انجام این بازی بود که بنده با ایشون آشنا شدم و راجع بهشون یک کم مطالعه کردم.

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”