در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

مذاکره با روسیه برای ساخت ۲نیروگاه جدید اتمی

توسط jhan2010 » دوشنبه 11 آذر 1392 18:38

عضو کمیسیون انرژی مجلس از مذاکره ایران و روسیه برای ساخت ۲ نیروگاه اتمی جدید در بوشهر خبر داد و گفت که رئیس سازمان انرژی اتمی در این باره از رئیس‌جمهور درخواست بودجه کرده است.

جلیل جعفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، از مذاکره سازمان انرژی اتمی با روسیه برای ساخت 2 نیروگاه اتمی دیگر همانند نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و در این باره گفت: رئیس‌جمهور نیز در سفر به استان بوشهر به ساخت این نیروگاه اشاره کوتاهی داشت.

رئیس جمهور دو روز پیش در جریان سفر به استان بوشهر و در نشست شورای اداری این شهر طی سخنانی گفته بود: نخستین نیروگاه هسته‌ای ایران در بوشهر فعال است و به‌زودی دومین نیروگاه اتمی در این استان ساخته می‌شود، البته برای توسعه ساخت نیروگاه‌های اتمی در کشور فعالیت بیشتری می‌شود و در اکثر نقاط بوشهر نیروگاه اتمی ساخته می‌شود.

حالا، این عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: قرار است این 2 نیروگاه مشابه نیروگاه اتمی بوشهر، بلکه با ایمنی بالاتر باشند که هر دو این نیروگاه‌ها برق تولید کرده و در کنار آن، به عنوان نیروگاه آب شیرین کن هم استفاده خواهد شد.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه اینکه این دو نیروگاه در کنار نیروگاه بوشهر ساخته شوند، به صرفه است، تصریح کرد: با توجه به صرفه اقتصادی و پاک بودن انرژی هسته‌ای باید به سمت توسعه نیروگاه‌های اتمی برویم و در توافق ژنو نیز به حق ایران در غنی‌سازی تصریح شده است. در حال حاضر نیز که ساخت نیروگاه بوشهر به پایان رسیده‌، پس باید واحدهای نیروگاهی بیشتری را بسازیم و استفاده از این فناوری نو را ادامه دهیم.

جعفری در مورد منابع مالی قرارداد ساخت این 2 نیروگاه، گفت: اخیراً سازمان انرژی اتمی طی نامه‌ای به دولت جهت پیش‌بینی منابع مالی این قرارداد نوشته تا منابع انعقاد این قرار داد، در لایحه بودجه سال 93 پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد؛ حتی اگر به علت ذیق وقت در لایحه چنین بودجه‌ای پیش بینی نشود، کمیسیون اقتصادی این آمادگی را دارد که اگر دولت بخواهد، منابع لازم جهت انعقاد قرارداد ساخت این دو نیروگاه را در بودجه سال آینده لحاظ کند.

وی خاطرنشان کرد: یک نیروگاه 360 مگاواتی نیز در دارخوین خوزستان که از تکنولوژی PWR  نوع غربی، قرار است که ساخته شود، ساخت آن نیروگاه نیز کاملا برپایه توانمندی‌های بومی و با تکیه بر متخصصان داخلی است. این نیروگاه 3 سال است که در حال طی مراحل تحلیل ایمنی و طراحی تفصیلی است چرا که تحلیل ایمنی جزو مراحل اصلی نیروگاه‌های اتمی است و در واقع فرق نیروگاه‌های گازی با نیروگاه‌های اتمی در اهمیت همین مرحله تحلیل ایمنی است.
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
Present, Mahdi1944, mohammad area51

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: مذاکره با روسیه برای ساخت ۲نیروگاه جدید اتمی

توسط jhan2010 » دوشنبه 11 آذر 1392 18:43

بهتر نیست بجای اینکه باز با روسیه مذاکره کنند روسیه ای که در کار شکنی  و عدم اجرای تعهدات ید طولایی دارد  بجای ان برای هرچه بهتر شدن روابط و اعتماد سازی و گوش مالی این روسها با یکی از کشورهای امریکا المان فرانسه انگلیس مخصوصا امریکا مذاکره کنند با این کار می توانیم به خیلی از شایعاتی که در مورد برنامه هسته ای ایران است پایان بدهیم
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
platen


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان