اخبار، تحیل و سیگنال خرید " فولاد"

تحلیل و بررسی نمادهای حاضر در بورس و فرابورس تهران، ارائه سیگنال خرید

مدیران انجمن: Solver, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

اخبار، تحیل و سیگنال خرید " فولاد"

پست توسط Solver » سه شنبه 12 آذر 1392, 3:44 pm

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

فولاد مباركه اصفهان (فولاد) - بازار اول (تابلوي اصلي) بورس

اطلاعات آنلاین نماد: [ [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] - [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] - [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اخبار و تحلیل خود را از این سهام در این مبحث مطرح و دنبال کنید.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

Re: اخبار، تحیل و سیگنال خرید " فولاد"

پست توسط HESAM-007 » سه شنبه 12 آذر 1392, 6:14 pm

تحلیل خودتان که منجر به خرید شده را بیان کنید

ممنون از ایجاد این تاپیک
با توجه به اینکه خط روند فرضی اصلاح رو با قدرت خوبی قطع کرده بود و تقریبا انتهای سیکلی بود که برای اصلاحش در نظر گرفته بودم با حد ضرر 7درصد وارد شدم؛ امیدوارم تحلیل درستی بوده باشه. ممنون میشم نظرتونو راجب این تحلیل بگید

تصویر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 12 آذر 1392, 9:00 pm

طبق آنالیز مختصری که ازش داشتم،

به اعتقاد من این سهم برای کوتاه مدت انتخاب خوبی نیست. اما برای میان مدت (حداقل بیش از 2 هفته) مطمئنا روند صعودی خواهد داشت.

پیش بینی من این هست که این سهم را ارزان تر هم مثلا روی قیمت 430 بشود خرید.

البته همه چیز بستگی به فردا دارد، اگر فردا -4 باشد، میتوان انتظار الگو مستطیل را داشت. اما اگر -2 باشد الگو مثلث کاهشی را شاهد هستیم. خصوصا که در RSI شاهد ظرفیت کاهش قیمت هستیم.

البته افراد تحلیل متفاوت دارند. اگر فرصت شد حتما روی نمودار توضیح کامل میدم براتون روی این سهم.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

پست توسط HESAM-007 » یک شنبه 17 آذر 1392, 1:00 pm

سلام
M.Abooali عزیز بعد از سه کندل نظر شما راجب این سهم چی هست؟ اون الگویی که تصور میکردید رو شکل داده؟ آخه من به شخصه زیاد با الگو ها کار نمیکنم
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 18 آذر 1392, 3:02 am

گفته بودم روی قیمت 4300 میشود خرید که اگر رصد کرده باشید این پیش بینی درست بود و در شکل زیر کاملا واضح است شکل محاسبات اون:

اگر به کف ترسیم شده نسبت بلند مدت توجه داشته باشید، انتظار میرود سهم فردا با برخورد به کف مورد حمایت قرار گرفته و صعودی باشد. طبق سوابق شانس +4 را دارد برای فردا.

اما الگو ترسیم شده هم میتواند مثلث باشد و هم میتواند مستطیل باشد. من 12 آذر گفته بودم بسته به معاملات 13 آذر ماه میتوان تشخیص داد الگو قرار است چطور باشد:

فولاد 13 آذر ماه % 1.45 - بود. که به پیش بینی -2 من نزدیک بود و برابر انتظار هم روزهای سپری شده بعد از آن تا به امروز برای این سهم - بوده است.

16 آذر % 1.29 -

17 آذر % 0.29 -

روی هم رفته 1.60 در این 2 روز منفی داشته است که در جمع با 1.45 روز 13 آذر میشود % 3.05 . در حقیقت چون 3 روز گذشته است دیگر برای خروج از الگو مستطیل انتظار -4 را نباید داشت و روشن است با توجه به صعودی بودن ترند، در همین محدود % 3 - سهم مورد حمایت قرار بگیرد. که از این نظر به نفع سهامدارن نیز شده است.

اما اگر سهم برابر انتظار ما فردا به سمت +4 نرود (حتی خوش بینانه شانس صف خرید هم دور از انتظار نیست اما نه خیلی سنگین)، و از کف ترند بلند مدت ما عبور کند، با کمی ریسک میتوان به امید کف جدید سهم یعنی کف مستطیل باشیم. اما از اینجا پایین ترش خطر ریزش جدی سهم وجود دارد و توصیه به حفظش در اون مرحله نمی شود.

احتمالا قبل از ساعت 10 صبح سبز خواهد شد. اگر فرصت خرید بود که ممکن است خودم هم خرید کنم. راستش وبصادر و سیاست حقوقی های اون سهم، سرمایه ما را گیر انداخت اگر نه من تو قیمت 430 وارد فولاد میشدم.

ببخشید به علت گرفتاری فرصت تحلیل کامل تر روی نمودار شمعی یا ... نبود. راستی شما روی چند خرید داشتید؟ 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 18 آذر 1392, 11:16 am

افسوس من فرصت خرید فولاد را امروز از دست دادم.

اما تقریبا مطابق انتظار خیلی زود و در ساعت ابتدایی بازار پس از چند روز فولاد هم سبز شد، تازه اگر موج منفی بازار (مسائل سیاسی) نبود که +4 را میدید.

این که در زمانی که بیش از 80% نمادها قرمز بودند فولاد به 2 + رسیده یعنی اگر این اخبار منفی وجود نداشت مطمئنا همان صف خرید هم تشکیل میداد با قدرت.

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط HESAM-007 » دو شنبه 18 آذر 1392, 8:17 pm

من فولاد رو روی 4500 خرید داشتم تا حدود 5200 یا بیشتر هم به نظرم بره (یا حداقل در این قیمت احتمالا یک توقف خواهد داشت) تصویر
در مورد اخبار میشه بگید چه اخباری؟ در مورد شایعه برکناری وزیر اقتصاد؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 19 آذر 1392, 10:18 am

در مورد اخبار مفصل در مبحثی ویژه اون می شود بحث کرد.

به هر ترتیب طبق پیش بینی امروز که موج منفی بازار برداشته شد، فولاد خیلی زود +4 را زد و به الان هم که می بینم با 5 میلیون صف خرید تشکیل شده باید منتظر فردایی سبز باشیم براش.

و ما در افسوس که نشد بخریم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » پنج شنبه 21 آذر 1392, 9:09 pm

من یک تحلیل روی فولاد زدم، اما خیلی بهش اطمینان ندارم. یعنی قدرت سهم را برای رقم زدن این تحلیل کم می بینم. اما به هر حال گفتم این نماد هم بی نصیب نباشد.

من دو حالت را پیش روی سهم حس می کنم که اولی را با رنگ آبی و دومی را با رنگ سفید کشیدم. (البته خطوط ترسیمی مهم نیست بحث کانال ترسیمی مهم است.

خط سبز رنگ که در حقیقت نقطه طلاقی دو کف هست هم به نظر بهترین حد ضرر هست. و از اون پایین تر خطر تغییر روند جدی سهم وجود دارد.

است اگر سهم تابع خط آبی رنگ باشد جزو سهام های محبوب خواهد شد و میتوانید هدف گذاری روی قیمت های بالایی داشته باشید. اما اگر روند سفید را دنبال کند با یک صعود کند و البته پر نوسان و استرس همراه خواهد بود. 
نظر دوستان چیست؟ 

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط HESAM-007 » جمعه 22 آذر 1392, 6:06 pm

ممنون از توضیح تصویری شما
از نگاه الگوی مثلثی بخوایم روند این سهم رو نگاه کنیم این منفی اخیر که خورد قابل پیش بینی بود و فردا هم باز احتمال منفی بودن هست ولی نه منفی سنگین. از دو روندی هم که شما کشیدید روند آبی رو برای این سهم بسیار محتمل تر میدونم و انتظار بنده اینه که فردا این روند از حدود قیمت 4480 پایین تر نیاد؛ در واقع امیدوارم!
اگر روند سفیدی که کشیدید رخ بده با این شیب کم، چون خط افقی زردی که رسم کردید حمایت خوب و با سابقه ای هست با توجه به اتمام سیکل فرضی که براش در نظر گرفتم در صورت شکسته شدن این حمایت در این سهم نخواهم ماند چون ریسک زیادی خواهد داشت.

ولی به هر حال نحوه ادامه این روند تا یکی دو روز آینده مشخص خواهد شد...
ممنون تصویر

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5556 بار

پست توسط Present » دو شنبه 2 دی 1392, 1:16 am

دوستان فکر کنم مثلث کاهشی خورد ، مگه نه ؟
فکر کنم سه شنبه اگر حمایت درست حسابی نشه باید تا 430 بیاد پایین !
نظر دوستان چیه ؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 2 دی 1392, 3:17 am

بین دو روند پیش بینی شده، به نظر من فولاد تابع روند رشد کند تر و طولانی تر است.

اما وضعیت حاضرش تقریبا در کف ترند میتواند تصور شود رو قیمت 4319. اما احتمال برخورد با 2 کف دیگر نیز محتمل است:

به هر ترتیب احتمالش هست اواخر بازار سه شنبه یا گشایش چهارشنبه فرصت ورود خوب باشد برای این سهم. اما طبق نمودار RSI این سهم پایین تر از 4200 تومان هم معامله خواهد شد در ادامه روند نزولیش.

من این سهم را در بازه یک ماهه صعودی می بینم، اما فکر می کنم به علت وجود شبه در الگو های مختلف ممکن است هر کدام از روند های پیش رو را دنبال کند و خیلی نمیشود در مورد مطلق نظر داد. قبلا هم همین حالت را داشت.

ارسال پست

بازگشت به “تحلیل و سیگنال روز”