در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

طراحی سامانه روسی نظارت بر موشک‌ های آمریکا

توسط &mmt » سه شنبه 12 آذر 1392 18:02

روزنامه روسی ایزوستیا امروز سه شنبه نوشت روسیه سرگرم کار بر روی سامانه ای ویژه مرکب از تجهیزات و برنامه های رایانه ای برای نظارت بر پرتاب موشک های آمریکایی است.
       به گزارش مشرق به نقل از ریانووستی، این سامانه قادر خواهد بود اطلاعاتی را که در چارچوب پیمان کاهش سلاح های راهبردی تهاجمی به روسیه مخابره می شود با اطلاعات به دست آمده از رادارهای خودی مقایسه کند.

این سامانه به علاوه می تواند واقعی بودن این اطلاعات را که دیپلمات ها مسئولیت مخابره آن ها را بر عهده دارند بررسی و نمونه های جدیدی از موشک های قاره پیمای آمریکایی را رصد و ویژگی های آن ها را بررسی کند.

اسناد وزارت دفاع در زمینه ایجاد این سامانه که نام پریزنک Priznak برای آن انتخاب شده حاکی است: مرکز تحقیقات ارائه و کنترل اطلاعات روسیه در منطقه آرخانگلسک در سال 2015 میلادی توانایی های کنترل خود را به سلاح های راهبردی تهاجمی خواهد افزود.

مهمترین فعالیت در ایجاد پرایزنک برنامه نویسی نرم افزاری سامانه خواهد بود. این سامانه دارای رصدگر اطلاعات پرواز موشک ها خواهد بود و اطلاعات را با سرعت چهل مگابایت در ثانیه منتقل خواهد کرد.

سامانه پرایزنک قرار است تا دسامبر 2015 میلادی در مرکز تحقیقات دانشگاه الکترونیکی سن پترزبورگ طراحی شود. هزینه این طرح بالغ بر 52 میلیون و 400 هزار روبل حدود یک میلیون و 200 هزار روبل برآورد شده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Shahbaz, freez578, شیرافکن, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان