در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

تولید آسفالت پلیمری بادوام توسط محققان کشور

توسط hani1459 » پنج شنبه 14 آذر 1392 02:15

محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان برای اولین بار در کشور موفق به طراحی و تولید آسفالت پلیمری با ترکیب جدید شدند.

به گزارش بنانیوز ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ) فروغی ابری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان با اعلام این خبر گفت: این نوع آسفالت توسط احمد گلی، عضو هیات علمی گروه عمران و با ترکیب نوعی پلیمر کراتون طراحی و ساخته شده و با مشارکت و همکاری سازمان عمران شهرداری اصفهان، در پژوهشکده بتن و راه سازی که به صورت مشترک توسط این دانشگاه و شهرداری اصفهان تأسیس شده، تولید شده است که با حضور مسؤولان استانی در خیابان ۲۵۰ متری مقابل تالار همایشهای بین‌المللی امیرکبیر واحد خوراسگان، اجرا خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر آسفالت پلیمری نوع دیگری از آسفالت با نام آسفالت الیافی که برای بار دوم در ایران اجرا می‌شود، در این دانشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با این بیان که کار تحقیقاتی تولید آسفالت پلیمری قریب به سه ماه به طول انجامیده، گفت: اگر چه از نظر هزینه تولید، این نوع آسفالت، نسبت به آسفالت معمولی حدوداً ۲۰ درصد گران‌تر است، اما به دلیل مقاومت بالای آن، امکان اجرای آسفالت با ضخامت کمتر و مقاومت و دوام بیشتر و در نتیجه کاهش هزینه‌های نگهداری، فراهم خواهد شد.

فروغی افزود: یکی از مشکلات آسفالت‌های معمولی، ترک خوردن، جمع شدن، چین خوردن و عدم امکان توزیع فشار در بافت آن است، در حالی که در آسفالت پلیمری جدید، به دلیل مقاومت بالا و وجود پیوستگی در بافت آسفالت همه این مشکلات تا حدود زیادی رفع شده و ضمن افزایش طول عمر و عملکرد بهتر آسفالت و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، دوام آسفالت تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

http://www.bananews.ir
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
SMH, sukhoi37, Amiiiin, mahdi2elve, Present, Ali$amir, Mahdi1944, anga2009, Goebbels, KH.I.A.2500, Shahbaz

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10173 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: تولید آسفالت پلیمری بادوام توسط محققان کشور

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 14 آذر 1392 14:19

hani1459 عزيز
من حدود 10 سال پيش هم خبري مشابه اين شنيدم، اطلاعي داريد آيا اين نوع اسفالت استفاده هم شده يا خير؟ و اينکه اساسا الان وضعيت اسفالتهايي که در ايران استفاده ميشه در مقايسه در ديگر کشورها به لحاظ کيفي در چه جايگاهي هست؟
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Shahbaz, SMH, hani1459, Ali$amir

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

توسط hani1459 » پنج شنبه 14 آذر 1392 21:18

MAHDI1944عزیز سلام
تا اونجایی که من اطلاع دارم در اصفهان از این نوع اسفالت های پلیمری استفاده میشه و شده البته فکر کنم در اصفهان استفاده از  قیر ها و اسفالت های پلیمری  اجباری شده !؟

متاسفانه در ایران به دلیل قراردادهای نافصی که با پیمانکار ها بسته میشه (البته نه در همه موارد) پیمانکار هیچ گونه مسئولیتی بعد از تحویل اسفالت ندارد اما در چند وقت گذشته فعالیتهایی برای رفع این نقیصه انجام شده اما هنوز بیشتر قرارداد ها با همان سبک و سیاق گذشته بسته میشه  عمر اسفالت های خارج شهر کشور های خارجی معمولا 9 سال است که در ایران به دلیل مسائلی که عرض کردم و کیفیت بد اسفالت ها 3 سال است یعنی زمانی که یک کشور خارجی بعد از 9 سال اسفالتش رو بازسازی میکنه ما در همین زمان سه بار بازسازی کردیم و همین نکته کافیه تا عمق فاجعه رو نشون بده
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ali$amir, anga2009, SMH

Captain

Captain

نماد کاربر
1874

تشکر کرده: 6211 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » جمعه 15 آذر 1392 13:15

hani1459 نوشته است:MAHDI1944عزیز سلام
تا اونجایی که من اطلاع دارم در اصفهان از این نوع اسفالت های پلیمری استفاده میشه و شده البته فکر کنم در اصفهان استفاده از  قیر ها و اسفالت های پلیمری  اجباری شده !؟

متاسفانه در ایران به دلیل قراردادهای نافصی که با پیمانکار ها بسته میشه (البته نه در همه موارد) پیمانکار هیچ گونه مسئولیتی بعد از تحویل اسفالت ندارد اما در چند وقت گذشته فعالیتهایی برای رفع این نقیصه انجام شده اما هنوز بیشتر قرارداد ها با همان سبک و سیاق گذشته بسته میشه  عمر اسفالت های خارج شهر کشور های خارجی معمولا 9 سال است که در ایران به دلیل مسائلی که عرض کردم و کیفیت بد اسفالت ها 3 سال است یعنی زمانی که یک کشور خارجی بعد از 9 سال اسفالتش رو بازسازی میکنه ما در همین زمان سه بار بازسازی کردیم و همین نکته کافیه تا عمق فاجعه رو نشون بده

دوست گلم شوخی میکنی؟!!!!
3 ســــــــــــــــــــــــــــــــــــال ؟!!!!
نمیدونم شنیدی یا نا اما توی مازندران - ساری - کمربندی که دارن درست میکنن ، افتتاح شده اما هنوز پل های روگذری که داره رو دارن میسازن یعنی به طور کامل هنوز افتتاح نشده.
اما با این حال جاده داغـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــونه ....
در حدی که وسط راه چاله ی فضایی میبینی .
فکر کنم بدترین پروژه ی راهسازی که توی عمرم دیدم همین پروژه بوده.
یعنی هنوز به طور کامل افتتاح نشده ، افتضاح شده .
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان