در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 58 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

منتظری: رییس جمهور سابق قانون را دور زد!

توسط Goebbels » پنج شنبه 14 آذر 1392 19:35

     
رییس دیوان عدالت اداری گفت : محمود احمدی نژاد رییس جمهوری پیشین ایران در خصوص انتصاب سعید مرتضوی به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی ، قانون را دور زد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈمحمد جعفر منتظریˈ در گفت وگو با خبرنگاران در شهرکرد در پاسخ به سوالی درباره انتصاب مرتضوی به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی در دولت دهم افزود: اقدام رییس جمهوری سابق در خصوص این انتصاب مصداق دور زدن قانون بود.

وی در عین حال گفت: البته رییس جمهوری سابق به آن معنا رای دیوان عدالت اداری را در خصوص انتصاب رییس سازمان تامین اجتماعی نقض نکرد، بلکه کاری را اصلاح کرد.

منتظری گفت: وی در این اقدام دنبال این بود که هدف خود را تامین کند که موفق هم شد.

به گفته وی، اقدام وی در انتصاب رییس وقت سازمان تامین اجتماعی دور زدن قانون بود منتهی یک وجهه قانونی نیز به آن داد، تا بتواند عمل خود را قانونی جلوه دهد.

رییس دیوان عدالت اداری، در باره ارائه گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به این نوع تخلفات در حوزه کاری دیوان عدالت نیست و در حوزه کاری دادگستری و دادگاهها است.

منتظری یادآور شد، آنچه موجب نگرانی است در شرایطی که کارکنان و بازنشستگان با سختی امرار معاش می کنند، در بخشی از دستگاه اجرایی، سوء استفاده رخ داده است.

وی در باره وضعیت رسیدگی به پرونده های مطرح شده در این دیوان نیز گفت: خوشبختانه در دو سه ماهه اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و ماههای گذشته شکایت ها نیز کاهش یافته است.

منتظری گفت: امید است در آینده با سیاست گذاری دولت و مسوولان، شکایت از ادارات کاهش چشمگیری داشته باشد.

وی در ادامه از گشایش بیست و چهارمین دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: انتظار می رود تا پایان سال در تمامی استانها دفتر نمایندگی راه اندازی شود.

http://www.tabnak.ir/fa/news/362526/%D9 ... 8%B2%D8%AF

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
reza4087, Kookoo_Sabzi1388, mohamad javon irani, mj_piremard, Ghost Rider, RaAmIiN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 12 مهمان