در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

عایق های پشم سنگ یا پشم های معدن

توسط hani1459 » يکشنبه 17 آذر 1392 18:49

پشم سنگ یا پشم معدنی, ماده ای غیر ارگانیک و غیر فلزی بوده که از فیبر های بسیار نازک سنگ های آتش فشانی مانند بازالت و دولومیت به همراه مقدار سرباره کوره های آهن, ساخته می شود. این ترکیب, بیش از 97% محصول نهایی را تشکیل می دهد. مقدار 2 تا 3 درصد از ترکیب را مواد ارگانیک, شامل رزین های ترموست ( به عنوان نگهدارنده و چسب ) و مقدار کمی روغن تشکیل می دهند. سنگ در دمای 1600 درجه سانتی گراد ذوب شده و بر روی غلتک هایی که با سرعت زیاد می چرخند, ریخته می شود. در این حالت سنگ مذاب به الیاف بسیار نازک به ضخامت 6 الی 10 میکرومتر تبدیل می شود. به این ترتیب پشم سنگ از دسته عایق های الیافی و فیبری محسوب می شود و خواص عایق حرارتی , صوتی و ضد آتش بسیار خوبی از خود نشان می دهد.

پشم سنگ را می توان با چگالی های مختلف,ابعاد و اندازه های متفاوت و در شکل های متنوع تولید نمود. دامنه محصولات پشم سنگ از پشم خام که به صورت فله ای در محفظه دیواره ها وارد می شود, تا به شکل های لوله ای, تخته ای, پتویی و لحافی گسترده بوده و محصولات با و یا بدون پوشش های خارجی عرضه می شوند.

کاربردهای عایق پشم سنگ شامل صنعت ساخت و ساز, صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی, صنایعی که در آنها درجه حرارت بسیار بالایی وجود دارد, کوره ها و اجاق ها, کانال های هوای گرم, گازهای شیمیایی و دودکشها, مخازن روغن, دیگ های بخار و پاتیل های مذاب و زمینه های متنوع دیگر می شود. ضریب مقاومت حرارتی پشم سنگ تا 8 برابر بیشتر از بتون غیر مصلح است همچنین هزینه پشم سنگ از بسیاری از عایق های پلیمری یا ارگانیک کمتر و دردسترس ترین عایق برای صنایع داخلی محسوب می شود.


استاندارد: ASTM C547 برای مقاطع لوله ای - ASTM C553 برای پتویی - ASTM C612 برای تخته ای  

مشخصات عایق های پشم سنگ

مشخصه فیزیکی
توضیح
واحد
استاندارد
ساختار
الیافی
-
-
رنگ
زرد – قهوه ای – سفید - خاکستری
-
-
بو
بی بو
-
ASTM E679
چگالی
متنوع

30 ̴   150
[Kg/m3]
ASTM D1622
انعطاف پذیری
تخته ای و لوله ای صلب بوده لحافی و فله­ای انعطاف پذیرند
-
ASTM C209
استحکام فشاری
بستگی به چگالی دارد
Pa – [N/m2]
ASTM C 165 – C1621
محدوده دمای کاری
[-50] ̴ [+710]
[0C]
ASTM C547 – C612 – C553
ضریب نفوذ رطوبت
N/A
Perm
ASTM E96
ضریب جذب رطوبت
N/A
% W/W
ASTM E96
ضریب انتقال حرارت در 240C
0.033
[W/m.0C]
ASTM C518 – ASTM C335
ضریب انتقال حرارت در 1000C
0.044
[W/m.0C]
ASTM C518 – ASTM C335
مقاومت در مقابل UV
بسیار خوب
-
ASTM D1171
انتشار اشتعال سطحی
عایق ضدآتش
-
ASTM E84 - BS 476 Part 7
مقاومت  شیمیایی
بسیار خوب
-
-
ضریب انتقال حرارت پشم سنگ (همانند همه مواد موجود در طبیعت ) با افزایش دما, افزایش می یابد. نمودار زیر تغییرات ضریب انتقال حرارت پشم سنگ متناسب با افزایش دما را نشان می دهد. (توجه شود که واحد ضریب انتقال حرارت در نمودار Btu است).


ترکیب شیمیایی پشم سنگ عبارت است از :


Compound
Weight
Compound
Weight
Na2O
4.7%
K2O
0.96%
SO3
0.12%
Fe2O3
15%
TiO2
2.1%
SiO2
33.1%
La & Lu
<1%
CaO
19.5%
MgO
11.5%
SrO
0.23%
Cl
0.33%
Al2O3
11.7%
MnO
0.16%

خواص پشم سرباره بسیار نزدیک به پشم سنگ بوده و تنها تفاوت آن در ماده تشکیل دهنده آن است.

یکی از بزرگ ترین مزایای پشم سنگ این است که نه تنها پشم سنگ خواص عایق حرارتی بسیار خوبی دارد, بلکه به عنوان عایق صوتی و ضد آتش نیز به کار کی رود. ساختار الیافی پشم های معدنی , خواص آکوستیک و جذب صوت بسیار خوبی برای این نوع عایق ها فراهم می آورد. همچنین مقاومت دمایی بسیار بالای پشم سنگ و خاص عدم انتشار دود و شعله آن , این نوع عایق ها در زمره عایق های ضد آتش قرار می دهد. به این ترتیب ,پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی,صوتی و ضد آتش , بهترین نوع عایق برای ساختمان سازی , اعم از مسکونی, اداری , بیمارستان ها , مدارس , کتابخانه ها, ورزشگاه ها, مساجد, رستورانها و غیره, محسوب می شود.

از دیگر مزایای عمده پشم سنگ در کشور ما,در دسترس بودن و قیمت ارزان آن نسبت به سایر عایق هاست. به این ترتیب, پشم سنگ و پشم سرباره, پر مصرف ترین نوع عایق در صنایع مختلف , عمدتا صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بوده و مناسب ترین نوع عایق برای عایق کاری های بسیار حجیم به شمار می رود.

در مقابل, یکی از نقاط ضعف اصلی پشم سنگ, عدم مقاومت آن در مقابل رطوبت است. به دلیل ساختار فیبری و الیافی پشم سنگ و پشم سرباره و وجود فضای هوایی بین الیاف, این نوع عایق ها را در مقابل رطوبت و بخار آب بسیار نفوذپذیر می سازد.

نفوذ رطوبت به درون پشم سنگ, باعث ایجاد پل حرارتی درون پشم سنگ شده و از خواص عایق بودن پشم سنگ می کاهد بنابراین , اگر پشم سنگ در فضای خارجی و روباز نصب می شود و یا در مکان هایی که رطوبت نسبی در آنها بالاست, حتما باید پوشش خارجی بر روی آن نصب گردد. خوشبختانه, پوشش های خارجی بسیار متنوعی از جمله فویل های الومینیومی, کاغذ کرافت و پوشش های پارچه ای نسوز برای پشم سنگ و پشم سرباره وجود دارد.

کاربرد پشم سنگ


- پر مصرف ترین نوع عایق حرارتی گرم می باشند

- عایق کاری ساختمان ها, بنا ها و سازه ها

- عایق کاری گرم مخصوص صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی, خطوط لوله و فرآیندهایی که دمای آنها به بیش از 200 درجه سانتیگراد می رسد.

- عایق کاری کوره ها, اجاق ها, پاتیل ها و مخازن حرارتی , کانال های گاز گرم


مزایای پشم سنگ


- محدوده دمای کارکرد بالا, به طوری که این نوع عایق ها از جمله عایق های گرم محسوب می شوند.

- ضریب انتقال حرارت بسیار پایین و R-value بسیار خوب

- امکان سفارش عایق در ابعاد و چگالی های دلخواه (غیر استاندارد)

- امکان سفارش عایق به همراه پوشش های خارجی (جکتینگ) متنوع

- عایق های پشم معدنی, علاوه برعایق بودن در مقابل حرارت, عایق صوتی و ضد آتش نیز محسوب می شوند.

- هزینه بسیار پایین تر نسبت عایق های الاستومری ,پلیمری و انواع فوم ها

- امکان استفاده آسان در ساختمان ها و بنا ها

- پشم سنگ کاملا از مواد طبیعی ساخته می شوند و در تولید آنها از مواد شیمیایی مانند رنگ ها,فنول و اکریلیک استفاده نمی شود و مواد بکار رفته در آنها به راحتی قابل بازیافت می باشند.

- پایداری خوب پشم سنگ در طول زمان

- قابلیت تعویض و نوسازی آنمعایب پشم سنگ


- متخلل هستند و در نتیجه مقاومت آنها در مقابل نفوذ آب و بخار آب پایین است- در صورت نصب در فضای باز یا در صورت وجود رطوبتی نسبی بالا در فضا, استفاده از پوشش های خارجی اجباری است.تولید پشم سنگتولید پشم سنگ مطابق فرآیند زیر صورت می گیرد:

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SHAHABESAGEB

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: عایق های پشم سنگ یا پشم های معدن

توسط paramisrockwool » جمعه 7 فروردین 1394 18:17

یکی ازعایق هایی که به منظور عایق کاری حرارتی در ساختمان ها استفاده می شود عایق صوتی حرارتی پشم سنگ است. از مهم ترین ویژگی هایی که پشم سنگ دارد این است که علاوه بر اینکه یک عایق حرارتی بسیار خوب است، یک عایق صوتی و ضد آتش نیز می باشد. به همین در بسیاری از کشورها تخفیف ویژه ای در بیمه ساختمان هایی که با پشم سنگ عایق کاری می شوند، داده می شود. از پشم سنگ برای عایق کاری سقف شیروانی ها نیز استفاده می شود.

ویژگیهای شیمیایی و فیزیکی پشم سنگ علت مهم استفاده از آن است. در زیر به این ویژگیها اشاره شده است:
- ضد حریق بودن پشم سنگ:
فیبرهای پشم سنگ اشتعال ناپذیرند و نقطه ذوب آن ها بیش از 1800 درجه سانتیگراد است. به همین دلیل این عایق مانع از گسترش آتش می شود و به عنوان عایق ضد حریق شناخته شده است.

- مقاومت حرارتی بالا آن:
ترکیبات پشم سنگ از نوع بازالتیک با اکسیدهای دیرگداز است که باعث پایداری این عایق حرارتی در دماهای بالا شده است. این ویژگی عایق پشم سنگ باعث شده که از آن در عایقکاری لوله و تاسیسات صنعتی، عایق کاری کشتی، خانه های سیار، تجهیرات پخت وپز خانگی و ... استفاده شود.

- ضریب انتقال حرارت هدایتی پایین پشم سنگ:
یکی از مهمترین ویژگی یک عایق خوب پایین بودن ضریب انتقال حرارت هدایتی آن است. عایق پشم سنگ به دلیل داشتن ضریب انتقال حرارت هدایتی بسیار پایین حتی با ضخامت کم نیز عایق خوبی در برابر انتقال حرارت می باشد.

- محدوده دمایی کارکرد پشم سنگ:
محدوده دمایی کارکرد عایق پشم سنگ بین 250- تا 800 درجه سانتیگراد می باشد، که این محدوده بستگی به نوع عایق پشم سنگ دارد.

- عایق صوتی:
عایق پشم سنگ علاوه بر اینکه یک عایق حرارتی بسیار خوبی می باشد عایق صوتی نیز است. پشم سنگ بازده جذب صوت بالایی دارد و به عنوان عایق صوتی نیز استفاده می گردد. جذب صوت به ضخامت عایق بکار رفته وابسته است به همین دلیل در فرکانس های کم با افزایش ضخامت، ضریب جذب عایق پشم سنگ افزایش می یابد.

- ویژگیهای بیولوژیکی پشم سنگ:
عایق پشم سنگ از نظر بیولوژیکی بی اثر است بنابراین محیط رشد مناسبی برای باکتری ها، کپک ها، قارچ ها و حشرات نمی باشد.

- سازگاری با محیط:
عایق پشم سنگ با مواد واکنش نمی دهد و باعث خوردگی فلزات نمی شود، بنابراین زمانی که در تماس با دیگر اجزاء ساختمان قرار می گیرد مشکلی به وجود نمی آورد. فرایند تولید عایق پشم سنگ به گونه ای است که هیچ گونه گاز خورنده ای تولید نمی کند. پشم سنگ بی ضررترین عایقی است که تا کنون ساخته شده است و با محیط زیست سازگاری است.

- بی ضرر بودن پشم سنگ برای پوست:
پشم سنگ بر خلاف دیگر عایق ها به پوست آسیب نمی رساند و باعث سوزش نمی شود. وزن آن سبک است و حمل اش آسان می باشد. کار کردن با پشم سنگ آسان است و می توان آن را به هر شکل و اندازه ای برش داد.

- ارزان بودن پشم سنگ:
عایق پشم سنگ نسبت به عایق های پلیمری و ارگانیک بسیار ارزان تر است.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/26-ویژگیهای-پشم-سنگ

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پشم سنگ خام فله ای

توسط paramisrockwool » يکشنبه 16 فروردین 1394 17:19

پشم خام فله ای (ایزوترم Loose slag Wool) مستقیما از خط تولید گرفته می شود و فاقد هر گونه عامل پیوندی است و بصورت رول، فله ای و حلاجی شده عرضه می شود.

پشم سنگ خام فله ای در عایقکاری بین دو جداره ساختمان، جدار دودکشها، اگزوزهای صنعتی و پر کردن فضاهای فاقد شکل هندسی منظم کاربرد دارد. از پشم خام حلاجی شده در تولید لنت ترمز و صفحه کلاج، بتن های سبک، ایزوگام های رطوبتی، دیوار یخچال و تنورهای نانوایی استفاده می شود.
محدوده دمای کاربردی موثر ایزوترم متجاوز از 750 درجه سانتیگراد می باشد و نقطه ذوب آن در حدود 1300 درجه سانتیگراد می باشد.
ویژگی های پشم سنگ فله ای:

- عایق حرارتی و صوتی فوق العاده عالی (لازم به ذکر است که هدایت حرارتی به تراکم پشم سنگ استفاده شده بستگی دارد).
- پشم سنگ فله ای غیر قابل اشتعال است و از انتقال آتش جلو گیری می کند. از این رو از پشم خام فله ای به عنوان جلوگیری کننده از سرایت آتش استفاده می شود.
- دارا بودن ضریب جذب صوت بالا
- دمای کارکرد: 270- تا 800 درجه سانتیگراد
- مقاوم به انواع آلودگی های شیمیایی و بیولوژیکی
- بدون انتشار هر گونه گاز سمی
- پایداری فیزیکی و شیمیایی بسیار عالی
- هزینه بسیار مناسب
- نصب آسان و سریع
- حمل و نقل و نگهداری آسان
- بدون نیاز به آزبیست یا هر گونه افزودنی شیمیایی
- ماده فاسد نشدنی و جلوگیری کننده ورود جانوران موذی
- دافع رطوبت
- سازگاری با محیط زیست

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پشم سنگ لوله ای

توسط paramisrockwool » يکشنبه 16 فروردین 1394 17:29

پشم سنگ لوله ای (ایزو پایپ pipe slag wool) جهت عایق کاری لوله های تاسیسات (گرم، سرد، بخار) بکار می رود. از عایق ایزوپایپ همچنین در سیستم های حرارتی - برودتی و تهویه مطبوع استفاده می شود. انواع روکش دار و بدون روکش این عایق لوله ای با سلیقه مشتری تولید می شود. از طرفی با توجه به نوع مصرف انواع شکاف دار و بی شکاف تولید می شود و با دانسیته و ابعاد متفاوت عایق لوله پشم سنگ مورد استفاده قرار می گیرد.
به منظور ایجاد سهولت در عایق کاری لوله ها و اتصالات، یک طرف دیواره ایزوپایپ ها از طول برش داده می شود.
حداکثر مقاومت مؤثر عایق لوله ای پشم سنگ تا دمای ۳۵۰ درجه سانتیگراد است.
پالایشگاهها، نیروگاهها، صنایع پتروشیمی و واحدهای صنعتی و مسکونی از مصرف کنندگان اصلی عایق لوله ای پشم سنگ هستند. نوع پوشش دار عایق ایزوترم در صنایع غذایی استفاده می شود.


انواع عایق لوله ای پشم سنگ:

• عایق لوله ای پیش ساخته بدون روکش
• عایق لوله ای پیش ساخته با روکش کاغذ آلومینیوم ساده
• عایق لوله ای پیش ساخته با روکش کاغذ آلومینیوم مسطح
• عایق لوله ای پیش ساخته بدون پرداخت


مزایای پشم سنگ لوله ای:

- عایق حرارتی و صوتی
- دارا بودن ضریب جذب صوت بالا
- غیرقابل اشتعال
- دافع رطوبت
- نداشتن هیچ اثر شیمیایی
- مقاوم
- حمل و نقل آسان
- نصب راحت
- عاری از هر نوع پوسیدگی
-  ماده فاسد نشدنی و جلوگیری کننده ورود جانوران موذی
- بدون نیاز به تعمیر و نگهداری
- بسیار مقرون به صرفه
- عدم انتشار گاز های سمی
- دوام زیاد
- سازگاری با محیط زیست

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/products/ ... -slag-wool

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پشم سنگ تخته ای

توسط paramisrockwool » يکشنبه 16 فروردین 1394 17:31

پشم سنگ تخته ای (فنوپانل Compressed Board Insulation) از پشم رزین دار توسط پرس های سنگین گرم فشرده شده تولید می گردد. مقاومت موثر عایق تخته ای فشرده در برابر حرارت تا 350 درجه سانتیگراد است.
از فنوپانل در ساختمانها به عنوان عایق بین جداره ها به منظور کاهش اتلاف انرژی و در استودیوهای صدابرداری، تونلهای مترو، دیوار سالنهای کنفرانس، فرودگاهها، مساجد، کتابخانه ها، کشتی ها و هتل ها و سالن های ورزشی برای جذب صدا و جلوگیری از انتقال ارتعاشات، مورد استفاده قرار می گیرد. مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاهها، نیروگاهها، مراکز صنعتی و ساختمان از عمده ترین مصرف کنندگان عایق فنوپانل هستند.
عایق تخته ای فشرده هم در دیواره های جداکننده و هم دیوارهای اصلی و بین دیوارها  به عنوان عایق حرارتی و صوتی نیز عایق ضدحریق استفاده می شود. همچنین از فنوپانل در ساخت ساندویچ پانل استفاده می شود.

روش نصب عایق های تخته ای:

پشم سنگ تخته ای بر روی سطح صاف و با دانسیته های پایین خود بر روی سطوح با شیب کم نصب می شود و پوششی بر روی آن قرار می گیرد .


مزایای فنوپانل:

- عایق بسیار عالی حرارتی
- بهترین عایق صوتی در دانسیته های بالا
- غیرقابل اشتعال
- دافع رطوبت
- نداشتن هیچ اثر شیمیایی
- عاری از هر نوع پوسیدگی
-  فاسد نشدنی
- قابل استفاده در دماهای بسیار بالا
- حمل و نقل آسان
- نصب راحت
- بدون نیاز به تعمیر و نگهداری
- بسیار مقرون به صرفه
- عدم انتشار گاز های سمی
- دوام زیاد
- سازگاری با محیط زیست

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/products/ ... insulation

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پشم سنگ پتویی

توسط paramisrockwool » يکشنبه 16 فروردین 1394 17:35

پشم خام پس از انسجام الیاف، با سیم نسوز به توری سیمی گالوانیزه با چشمه های شش ضلعی دوخته شده و در شکل های مختلف تولید که به آن عایق پشم سنگ پتوئی (ایزو بلانکت Mattress Insulation) گفته می شود. از خصوصیات بارز پشم سنگ لحافی تحمل دمای حرارتی بالای آن است که متجاوز از 750 درجه سانتیگراد می باشد.
از ایزوبلانکت برای عایقکاری سطوح مسطح و منحنی ها، عایق کاری دیوارها، سقف های کاذب، سقف سوله ها، ساختمان های صنعتی و پیش ساخته، سالن های کنفرانس و  ساختمان های مسکونی برای جذب صدا، لوله های با قطر زیاد، کوره هاف دیگهای بخار، دودکش های بلند، اگزوز توربین ها، گرم خانه ها و غیره استفاده می شود.


ویژگی های پشم سنگ لحافی:

- عایق حرارتی و صوتی بسیار عالی
- جذب صوت بالا
- جلوگیری از گسترش آتش
- خواص فیزیکی و شیمیایی پایدار
- مقاوم به خوردگی
-  بدون نیاز به  آزبست یا هر ماده افزودنی شیمیایی
- انعطاف پذیری بسیار خوب و وزن سبک
- مقاوم در مقابل آلودگی های شیمیایی و بیولوژیکی
- مقاوم به ضربه
- نصب آسان و سریع
- حمل و نقل و نگهداری بسیار ساده
- هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه
-سازگاری با محیط زیست

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/products/ ... insulation

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ویژگی آکوستیکی پشم سنگ

توسط paramisrockwool » سه شنبه 25 فروردین 1394 18:04

عایق پشم سنگ یک عایق صوتی بسیار خوب می باشد که به دو روش به کاهش صدا کمک می کند:
1- با کاهش انتقال صدا از درون اجزاء ساختمان
2- با جذب صدا
کاهش انتقال صدا عبارت است کاهش انرژی صدا وقتی که از درون اجزاء ساختمان مانند دیوار، کف، بام عبور می کند.
مقدار کاهش انرژی صدا در هنگام عبور از مواد بستگی به ضخامت عایق پشم سنگ دارد . این مقدار در مورد پشم سنگ به ویژه در فرکانس های کم با افزایش ضخامت بالا می رود . با قرار دادن فاصله هوایی مناسب در پشت عایق پشم سنگ، می توان انتقال آن را تا حد مطلوبی کاهش داد.

جذب صدا یعنی کاهش انرژی صدا وقتی که صدا از سطحی منعکس می شود.
ضریب جذب صدا با عددی بین صفر و یک بیان می شود. اگر سطحی هیچ صدایی را جذب نکند، ضریب جذب صفر است. اگرتمام صدا جذب شود ضریب برابر یک می شود.

عایق پشم سنگ بازده بالایی در جذب و کاهش صدا دارد به همین دلیل در فرودگاه ها، استودیوهای صدابرداری، زیر ریل ها و در ایستگاه های متروی داخل شهری به منظور جلوگیری از انتقال ارتعاشات و صدا از عایق پشم سنگ استفاده می کنند.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/11-% ... 9%86%DA%AF

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

انواع عایق های صوتی حرارتی پشم سنگ

توسط paramisrockwool » جمعه 4 اردیبهشت 1394 11:50

1- ایزوترم (پشم سنگ خام فله ای)

    2- ایزوبلانکت (پشم سنگ لحافی دوخته شده - عایق های پتوئی پشم سنگ با دو طرف تور سیمی- عایق های پتوئی پشم سنگ با یک طرف تور سیمی)

    3- فنوپانل (عایق پشم سنگ تخته ای فشرده - عایق تخته ای (پانل) با یک طرف کاغذ کرافت - عایق تخته ای (پانل) با دو طرف کاغذ کرافت- عایق تخته ای (پانل) با یک طرف کاغذ آلومینیوم مسطح)

    4- ایزوپایپ (عایق پشم سنگ لوله ای)

    5- فنوفلت (عایق پشم سنگ لحافی رزین دار- فنوفلت با یک طرف کاغذ کرافت و یک طرف تور سیمی- فنوفلت با یک طرف کاغذ آلومینیوم و دو طرف تور سیمی- فنوفلت با یک طرف کاغذ آلومینیوم و یک طرف تور سیمی - فنوفلت با یک طرف کاغذ آلومینیوم - فنوفلت با دو طرف کاغذ کرافت - فنوفلت با یک طرف کاغذ کرافت - فنوفلت بدون روکش)

    منبع: http://paramisrockwool.com/fa/%D9%81...B3%D9%86%DA%AF

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: عایق های پشم سنگ یا پشم های معدن

توسط paramisrockwool » جمعه 18 اردیبهشت 1394 22:08

می توانید برای مشاهده فیلم آموزشی نصب عایق پشم سنگ لوله ای به لینک زیر مراجعه کنید

http://paramisrockwool.com/fa/videos/12 ... 8%A7%DB%8C

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ساخت پنل صوتی

توسط paramisrockwool » يکشنبه 20 اردیبهشت 1394 16:25

به منظور عایق کاری صوتی ساختمان می توان از پنل صوتی استفاده کرد. در ساخت پنل های صوتی از یک عایق صوتی ارتجاعی مانند پشم سنگ استفاده می شود.
برای مشاهده فیلم آموزشی ساخت پنل صوتی می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.paramisrockwool.com/fa/video ... 9%86%DA%AF

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

نصب پشم سنگ تخته ای

توسط paramisrockwool » يکشنبه 27 اردیبهشت 1394 22:56

می توانید برای مشاهده فیلم آموزشی نصب پشم سنگ تخت فشرده به لینک زیر مراجعه کنید.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

عایق ضد حریق - پشم سنگ

توسط paramisrockwool » پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394 21:47

یکی از وقایع تلخی که ممکن است در هر ساختمان رخ دهد، آتش سوزی است که نه تنها خسارت های مالی زیادی به ساختمان می آورد ممکن است باعث مرگ ساکنان ساختمان نیز شود.
استفاده از مصالح ساختمانی که در برابر آتش مقاوم باشند و سرعت انتشار آتش را به قسمت های دیگر کم کنند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
یکی از مصالح ساختمانی، عایق حرارتی و یا عایق های صوتی است که در ساختمان استفاده می شود. شمای می توانید با مراجعه به لینک زیر مقاومت عایق های مختلف را در برابر آتش را مشاهده کنید.

http://paramisrockwool.com/fa/videos/13 ... 8%AA%D8%B4

کی از عایق های که برای عایق کاری ساختمان استفاده می شود عایق صوتی-حرارتی پشم سنگ است. پشم سنگ دارای خاصیت ضد حریق می باشد و در هنگام آتش سوزی مانع گسترش آتش میشود. لینک زیر عملکرد عایق پشم سنگ در برابر آتش را نشان می دهد.

http://paramisrockwool.com/fa/videos/13 ... 8%AA%D8%B4

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان