میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه 18 مرداد 1392, 1:48 am
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

پست توسط potpotpot » دو شنبه 18 آذر 1392, 3:24 pm

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif] [FONT=Tahoma, Arial]  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در نشستی به تشریح ابعاد لایحه بودجه سال 93 کل کشور پرداخت.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت امروز در نشستی خبری با خبرنگاران با اشاره به این که به تمامی ابعاد بودجه می توان در سه سوال پاسخ داد اظهار کرد: اول این که بودجه‌ای که در وقت مقرر به مجلس تقدیم شد بر چه مبنایی تهیه شده است؟ مبنای بودجه سال 93 چیست و چه پیامی دارد؟ و مهمترین مساله این است که تاثیر این بودجه بر اقتصاد کشور و زندگی مردم چیست و از اجرای آن چه نفع و ضرری برای جامعه باقی خواهد ماند.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به مبنای بودجه ریزی در سال آینده افزود: از یکسو این مبنا ملهم از اسناد فرادستی نظام و از سوی دیگر بهره گرفته از تجارب بین المللی و ملی در بودجه ریزی است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به این‌که در سند چشم انداز 20 ساله یک ملاحظه از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید است گفت: در سند عنوان شده که در تهیه ، تدوین و تصویب بودجه باید شاخص‌های کلان اقتصادی نظیر نرخ سرمایه‌گذاری، تولید ناخالص ملی، نرخ اشتغال، درآمد، کاهش فاصله دهک‌ها و توانایی دفاعی امنیتی متناسب با توسعه و اهداف چشم انداز تهیه و سیاست ها کاملا مراعات شود از این رو وظیفه قانونی ما این است که در تهیه بودجه همگام و مطابق با سند چشم انداز حرکت کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial] ‌های سند چشم انداز محقق نشد   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به این که قرار گرفتن ایران در جایگاه نخست منطقه به عنوان کشوری توسعه یافته از لحاظ اقتصادی، علمی و فن‌آوری همچنین تعامل سازنده با جهان از مهمترین تاکیدات در سند چشم انداز است افزود: این درحالی است که دولت تدبیر و امید وظیفه خود می‌داند که با حفظ اصول انقلابی و اسلامی بتواند تعامل سازنده ای با سایر کشورهای جهان داشته باشد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور همچنین مهمترین قدم برای دست یافتن به جایگاه مناسب اقتصادی و فن‌آوری را بودجه عنوان کرد و افزود: بر این اساس تهیه بودجه سالانه و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و مورد توجه قرار دادن بودجه اقتصادی با توجه به این که در سال چهارم برنامه پنجم هستیم در دستور کار دولت قرار گرفت.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  افزود: ما در برنامه پنجم معتقد بودیم که رشد اقتصادی هشت درصدی، افزایش رشد سرمایه‌گذاری به 12.2 درصد افزایش یابد و بهره وری بتواند 2.5 درصد از سهم رشد اقتصادی هشت درصدی را بر عهده بگیرد اما سوال اینجاست که اکنون که ما در سال سوم برنامه پنجم هستیم چه گذشت. هر چند که باید گفت هیچ گاه سند چشم انداز به اهداف آن تغییر جهت نداد و آرمان‌های مدنظر محقق نشد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  عملکرد رییس جمهور واشکافی اتفاقات گذشته نبود   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به این‌که ما برای این که بتوانیم برای سال چهارم برنامه بودجه‌ای را تهیه کنیم باید می دانستیم که چه هدفی را پیش رو خواهیم داشت بیان کرد: از این رو باید می دانستیم که در سال 90 چه گذشت، در سال 91 چه اتفاقی افتاد،‌در سال 93 چه در پیش داریم و درسال های بعد چه خواهیم کرد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این‌که طبق ماده 213 قانون برنامه پنجم دولت موظف است که همراه لایحه بودجه هر سال عملکرد قانونی را به مجلس ارائه کند تا مشخص شود که در سال بعد برای بودجه نویسی چه خواهد کرد، ادامه داد: براین اساس آنچه که رییس جمهور در روز گذشته به عنوان گزارش عملکرد عنوان کردند واشکافی آنچه که در گذشته اتفاق افتاده بود نبود بلکه ارائه عملکرد دولت بود.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial] ‌ریزی بر مبنای عملکرد   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به این‌که گزارش عملکردی که در شش جلد تهیه شده سه جلد آن مربوط به سال 90 و سه جلد دیگر مربوط به سال 91 است افزود:‌ گزارش عملکرد سال 90 که در چند هزار صفحه تهیه شد آن نبود که توسط دولت گذشته تهیه شده بود و ما به روز کرده باشیم بلکه تولیدی همین چند ماه گذشته در دولت یازدهم بود هر چند وظیفه‌ای برای تهیه آن نداشتیم اما از آنجایی که دولت قبل به جهاتی آن را تهیه و به مجلس نبرده بود ما این کار را انجام دادیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این‌که ما برای پیش بینی‌های شاخص کلان اقتصادی در سال آینده باید برای سال چهارم برنامه پنجم بودجه‌ای نوشته و طبق آن برنامه ریزی کنیم افزود: از این رو باید برنامه مشخص شده و منابع بودجه تهیه و اولویت بندی شود تا بتوان همسو با آن حرکت کرد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به این‌که ما برای این که بتوانیم برنامه بودجه در سال آینده را تهیه کنیم برای آگاهی از وضعیت دستگاه ها بخش نامه‌ای را تهیه و به آن ها ابلاغ کردیم افزود: یکی از برنامه‌های ما این بود که از تجارب جهانی استفاده کرده و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را برای سال 93 در دستور کار قرار دادیم تا بودجه ریزی شفافی که براهداف نهایی تاکید می کند تهیه کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که ما به چهار دستگاه تکلیف کردیم که بودجه ریزی خود را بر مبنای عملکرد تهیه کنند ادامه داد: این درحالی است که سایر دستگاه‌ها موظف بودند تا دراین مسیر حرکت کرده و بودجه سال آینده خود را قطعا عملیاتی تهیه نمایند که اگر این گونه نباشد بودجه ‌آن ها بر مبنای صفر تهیه خواهد شد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  7.5 درصدی نسبت به سال 92   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این‌که در بودجه سال 93 باید منابع درآمدی و هزینه‌ای را به صورت دقیق به مجلس ارائه کنیم، اظهار کرد: در لایحه‌ای که صبح روز گذشته رییس محترم جمهور به مجلس شورای اسلامی تحویل داد در پنج جلد راجع به موضوع هزینه‌ها و منابع توضیح داده شد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  افزود: در این پنج جلد سعی شده است که اعلام شود آیا بودجه سال 93 با توجه به سندهای بالادستی نظام مانند قانون پنجم توسعه و سند چشم انداز 20 ساله تنظیم شده است یا خیر. در کنار آن تلاش کردیم توضیح دهیم منابع مورد نظر این لایحه بودجه از کجا به دست می‌آید و آیا واقع بینانه‌تر است یا خیر.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که بودجه یک سند مالی حاوی پیش بینی منابع و مصارف یک ساله کشور است، اظهار کرد:‌ در بودجه دو محور اصلی داریم یک بودجه دستگاه‌های دولتی که بودجه عمومی خوانده می‌شود و دو بودجه شرکت‌های دولتی که مجموع این دو کل بودجه کشور را تشکیل می‌دهد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور درباره میزان کل بودجه کشور در سال 93 گفت: این بودجه در لایحه ارائه شده به مجلس 782 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که نسبت به سال 92 رشد 7.5 درصدی را نشان می‌دهد. البته این موضوع به معنی افزایش خرج‌های دولت نیست چرا که در لایحه ارائه شده بودجه عمومی کاهش یافته است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  ادامه داد: در لایحه بودجه سال 93 بودجه عمومی 194 هزار میلیارد تومان اعلام شده که نسبت به سال گذشته کاهش 7.3 درصدی را نشان می‌دهد که اگر نرخ تورم را به جای نرخ واقعی محاسبه کنیم این درصد کاهش بیشتری نیز می‌یابد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  9.6 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به افزایش بودجه شرکت‌های دولتی در سال 93 گفت: در لایحه ارائه شده به مجلس بودجه دستگاه‌های دولتی 587 هزار میلیارد تومان اعلام شده است که نسبت به سال گذشته رشدی 9.6 درصدی را نشان می‌دهد. به این ترتیب می‌بینیم که هر چند بودجه کل کشور نسبت به سال قبل افزایش یافته است اما دولت سعی کرده با کاهش بودجه عمومی دستگاه‌های دولتی به شرکت های دولتی فعالیت بیشتری ببخشد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  سهم شرکت‌های دولتی در واگذاری‌ها   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این‌که افزایش فعالیت شرکت‌های دولتی پیام اقتصادی خاصی به شرکت های غیر دولتی مخابره می‌کند، عنوان کرد: این مساله باعث می‌شود شرکت‌های خصوصی با مشاهده فعالیت بیشتر در بخش دولتی کارآیی خود را بالا ببرند و به این ترتیب به خارج شدن اقتصاد ایران از رکود کمک شود.علیرغم این که ما در سال گذشته بسیاری از شرکت ها را واگذار کردیم و این روند درسال 93 نیز ادامه خواهد یافت اما تلاش شده در بودجه سال آینده سهم شرکت‌های دولتی افزایش یابد. این شرکت‌ها در بخش‌های مهم اقتصاد از جمله پتروشیمی فعالند که انتظار داریم از سال آینده به ما کمک بیشتری کنند.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  درآمدی سه گانه بودجه   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  در ادامه به منابع درآمدی سه گانه بودجه پرداخت و عنوان کرد:‌ بخش اول درآمدهاست که عمدتا از مالیات و حقوق گمرکی تامین می‌شود، بخش دوم واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای است دارایی هایی که نفت و مشتقاتی شبیه به آن را شامل می‌شود. بخش سوم منابع نیز از طریق واگذاری دارایی‌های مالی نظیر اسناد معتبر، اوراق مشارکت و سهام کارخانجات است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  در رابطه با میزان منابع در نظر گرفته شده در بخش درآمدها گفت: در سال 93 در حوزه درآمدها 92 هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است که بخش عمده آن از طریق درآمدهای مالیاتی و حقوق گمرکی خواهد بود این رقم در سال 92، 90.6 هزار میلیارد تومان بود که در سال آینده رشدی 2.3 درصدی را خواهد داشت.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با تاکید بر این‌ نکته که نرخ مالیات در سال آینده در بسیاری از حوزه‌ها افزایش نخواهد یافت گفت: دلیل اصلی این افزایش درآمدهای پیش بینی شده کمکی است که بنا شده دولت به سازمان امور مالیاتی بکند. ما طبق بررسی‌هایی که داشتیم دیدیم سازمان امور مالیاتی هنوز به بسیاری از منابعی که باید از آن‌ها مالیات دریافت کند دسترسی ندارد.از این رو ما سعی کردیم با ارتباط گرفتن با برخی از کشورهای خارجی مانند فرانسه راه‌هایی که آن‌ها در کشور خود به کار بسته‌اند را دریافت کرده و با تامین منابع مورد نیازش به سازمان امور مالیاتی تحویل دهیم که امیدواریم با استفاده از این تجارب جهانی وضعیت مالیاتی کشور در سال آینده بهبود یابد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  درباره افزایش درآمدهای گمرکی در سال آینده نیز اظهار کرد: میزان واردات کشور در سال گذشته کاهش محسوسی داشته است این امر در حالی اتفاق افتاد که سال‌های قبل از آن میزان واردات بسیار بالا بود. از این رو و با توجه به گشایش‌هایی که در فضای رابطه کشور اتفاق افتاده احتمالا میزان واردات افزایش خواهد یافت و از این رو میزان حقوق گمرکی در نظر گرفته شده برای کشور نیز بالا خواهد رفت.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که میزان درآمدهای پیش بینی شده در حوزه واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای رشد 13.6 درصدی را داشته است عنوان کرد: این دارایی‌های سرمایه‌ای که بخش عمده آن را نفت تشکیل می دهد درآمدی است در حدود 79 هزار میلیارد تومان در سال 93 را به خود اختصاص داده است. اگر این رقم را نگاه کنیم شاید بسیاری حس کنند سهم نفت در بودجه افزایش یافته است در حالی که این طور نیست و برای رسیدن به ارقام دقیق باید این عددها را به ریز تحلیل کرده و ارزیابی کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور اضافه کرد:‌ با توجه به لغو پاره‌ای از تحریم‌ها علیه ایران و گشایشی که در فضای جهانی اتفاق افتاده رشد بخشی از درآمدها دراین حوزه کاملا قابل پیش بینی است هر چند ما هم چنان محدودیت بسیاری در حوزه فروش نفت داریم اما با لغو تحریم‌ها در بخش پتروشیمی این امکان برایمان فراهم شده است تا دراین حوزه درآمدهای بیشتری کسب کنیم.این مساله به هیچ عنوان منفی نیست ما سال ها است در بخش پتروشیمی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم تا امروز از آن ها استفاده کنیم و امیدواریم این مهم در سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  دنبال واقعی کردن ارزش پول ملی کشور هستیم   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور نرخ دلار در بودجه سال آینده را 2650تومان عنوان کرد و افزود:‌ما در سال آینده به دنبال یکسان سازی نرخ هستیم چرا که معتقدیم فاصله زیاد بین نرخ بازار آزاد و مبادله فسادآور است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که ما می توانیم به تقاضای ارزی پاسخ دهیم ادامه داد: این درحالی است که بانک مرکزی با توجه به تعامل‌هایی که در عرصه بین المللی ایجاد شده از منابع و ذخایر بیشتری به طور یقین در سال 93 نسبت به سال 92 برخوردار خواهد بود.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  تاکید کرد:‌ما اعتقاد به دخالت در بازار ارز نداریم اما باید آن را کنترل کنیم چرا که نمی توانیم مردم بی دفاع را در بازار رها کنیم بنابراین باید نرخ واقعی ارز در بازار تثبیت شود.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  خاطرنشان کرد: همین که امسال نرخ دلار 2477 تومان بود ما حتی یک بار هم ورود پیدا نکردیم تا حتی یک دلار را هم در بازار بفروشیم و از آن کسب درآمد کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  تاکید کرد: ما از فروش ارز در بازار و به دست آوردن درآمد خوشحال نمی شویم بلکه به دنبال واقعی کردن ارزش پول ملی کشور هستیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این‌که تلاش کردیم تا نرخ تسعیر و برابری به سمت واقعیت در بودجه به سمت واقعیت برود ادامه داد:‌ امیدواریم تا نرخ واقع بینانه ای که نرخ اسمی بازار نیست بلکه نرخ بین 2588 و 2650 تومان است نرخ متعادلی باشد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به مصارف جاری و عمرانی در بودجه سال آینده توضیح داد: هزینه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و دارایی‌های مالی از مصارف بودجه هستند که در مقابل واگذاری‌ها قرار می گیرند این درحالی است که هزینه جاری نسبت به مصوب سال 92 که نزدیک به 128 هزار میلیارد تومان بود برای سال 93 به 143 هزار میلیارد تومان یعنی 11.6 درصد افزایش یافته است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که در مقابل افزایش هزینه‌های جاری ما در فکر افزایش حقوق کارکنان نسبت به تورم نیز بوده‌ایم، تاکید کرد: بر این اساس با توجه به این که دولت در پی کاهش نرخ تورم در سال ‌آینده است افزایش 17.5 درصدی را برای حقوق کارکنان در نظر گرفته‌ایم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  سال آینده بدون کسری تقدیم مجلس شد   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در ادامه در مورد 50 هزار میلیارد کسری که در تراز عملیاتی وجود دارد تاکید بر آن را بی پایه دانست و توضیح داد: ما در مقابل درآمدها ، هزینه‌ها و در مقابل واگذاری‌ دارایی‌ها تملک دارایی‌ها را داریم اما هزینه ها از درآمدها تامین نمی‌شود پس از این تفاضل 50 هزار تایی به معنی کسری نیست بلکه تراز عملیاتی است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  تاکید کرد:‌ ما در بودجه سال آینده به هیچ عنوان کسری نداریم و لایحه را بدون کسری به مجلس تقدیم کردیم و هیچ نکته مبهم و پنهانی در آن وجود ندارد.چرا که اگر این گونه بود نشستی نمی گذاشتم که تمام ابعاد بودجه به وضوح تشریح کنم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  در ادامه با اشاره به واگذاری دارایی‌های مالی به عنوان یکی از منابع درآمدی دولت بیان کرد: این منابع در سال 92 نزدیک به 49 هزار میلیارد تومان بود که در سال 93 به 22 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.چرا که فروش اوراق مشارکت و هم فروش سهام کارخانه‌ها را کاهش دادیم و معتقدیم که این اوراق نوعی استقراض است که باید در آینده بازپرداخت شود.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افزود: اما این که ما نمی خواهیم سهام کارخانه‌ها را بفروشیم و یا این که انتشار اوراق مشارکت را کاهش بدهیم به معنای این که نمی خواهیم مردم در اقتصاد حضور فعال داشته باشند نیست بلکه ما شبه دولتی را به هیچ عنوان تایید نمی کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  گفت: دولت از آنجایی وابستگی خود به واگذاری‌ها را کم کرده تا بتواند خصوصی سازی واقعی را اجرا و به سمت اهداف اصلی آن دربخش خصوصی که رشد اقتصادی است حرکت کند نه این که شبه دولتی‌ها هر روزه فربه‌تر شوند.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که اگر واگذاری دارایی‌های مالی افزایش یابد سهم نفت و مالیات‌ها از کل منابع تقلیل خواهد یافت تصریح کرد: واگذاری اوراق مشارکت و سهام کارخانه‌ها و درآمدهای نفتی سه گروهی هستند که بخشی از منابع نفتی را به خود اختصاص می‌دهند از این رو طبیعی است که با کاهش این واگذاری‌ها سهم درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده افزایش یافته است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  ادامه داد: برخی نسبت به افزایش سهم نفت انتقاد دارند اما این مساله از آنجایی نشات می گیرد که ضمن کاهش میزان واگذاری‌ها با لغو بخشی از تحریم ها فروش و درآمد نفتی بیشتر شده و از سوی دیگر درآمد قابل ملاحظه از بخش پتروشیمی برای دولت ایجاد خواهد شد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در ادامه در مورد سهم تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیز گفت: در سال 92 سهم تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در درآمدهای دولت 56 هزار میلیارد تومان بود که در سال 93 به 37 هزار میلیارد تومان یعنی33 درصد کاهش یافته است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  ادامه داد: واقعیت این است که اگرچه در سال گذشته 56 هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت اما با توجه به عملکرد درست منابع مشخص شد که بیش از 50 هزار تای آن برای پرداخت در هزینه‌های جاری که عمده آن حقوق و دستمزد است صرف شده است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افزود: از 6000 میلیارد تومان باقیمانده از سهم پروژه‌های عمرانی در سال جاری امیداریم که تا پایان سال بتوانیم آن را به 11 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که سهم پروژه‌های عمرانی به سه برابر در بودجه سال 93 افزایش یافته است، ادامه داد: این درحالی است که این امکان برای کشور وجود داشت تا بتواند از منابع خارجی برای توسعه و پیشرفت استفاده کند که پیش از این میزان پیش پرداخت 30 درصد بود که در ادامه به 15 درصد و هفت درصد کاهش یافت اما با همکاری مجلس ما توانستیم در سال جاری ضمن کاهش سقف بودجه شش درصد ورودی به صندوق توسعه ملی را کاهش داده و با سرمایه‌گذاری بتوانیم هفت درصد را برای پیش پرداخت استفاده کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  افزود: اکنون هفت تا هشت میلیارد دلار درآمد برای طرح‌های آماده است که شورای عالی اقتصاد آن را تایید کرده و به زودی طرح‌های بزرگ ملی و زیربنایی را از طریق این منابع اجرایی خواهیم کرد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با اشاره به این‌که از 37 هزار میلیارد پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده برای 3000 پروژه ناتمام ما در سه بخش استفاده خواهیم کرد گفت: براین اساس سهم پروژه‌ها به گونه‌ای تقسیم می‌شود که به صفر تا 20 درصد، 20 تا 80 درصد و 80 درصد به بالا پروژه‌های عمرانی از منابع درآمدی دولت سهم خواهد برد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان این‌که در بودجه سال 93 تلاش شده است سهم اعتبارات بخش اجتماعی و فرهنگی افزایش یابد توضیح داد: در بودجه با چهار بخش عمده روبرو هستیم بودجه بخش عمومی، دفاعی و امنیتی و اقتصادی طوری تنظیم شده که تغییری زیادی نسبت به سال 92 نداشته باشد اما در حوزه چهارم که مربوط به بودجه اجتماعی و فرهنگی است تلاش کردیم سهم این بخش را از 56 درصد به حدود 60 درصد افزایش دهیم که این مساله مرتبط با رویکرد دولت نسبت به اهمیت دادن به این بخش بسیار مهم است.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  همچنین در رابطه با پیش بینی‌های صورت گرفته در زمان پایان یافتن سال 93 عنوان کرد: همان طور که مطلع هستید رشد اقتصادی کشور در سال 91 به منفی 5.8 درصد رسید که طبق پیش بینی‌ها ما این رقم تا پایان سال 92 به منفی 0.8 خواهد رسید و ما تلاش کرده‌ایم با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بودجه این نرخ تا پایان سال 93 به مثبت سه درصد برسد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  درباره میزان سرمایه‌گذاری خارجی در کشور اظهار کرد:‌این رقم در سال 92 به منفی 1.7 درصد رسید که امیدواریم این رقم تا سال 93 به مثبت 1.7 تا 1.9 برسد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور همچنین در رابطه با نرخ تورم در سال 92 نیز گفت: این رقم در حال حاضر به عدد 36 درصد رسیده که نشان می دهد سیاست‌های انقباضی و انضباطی مالی دولت نتیجه بخش بوده و خوشبختانه این روند بالاخره شکل نزولی گرفت البته این‌ به هیچ عنوان به معنی کاهش قیمت‌ها نیست و ما در طول این مدت تنها توانسته‌ایم روند افزایش قیمت ها را کنترل کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  درباره پیش بینی‌ها از میزان نقدینگی کشور نیز گفت: این رقم در سال 90 در حدود 19.4 درصد بوده که در سال 91 به 30.8 درصد رسیده است و پیش بینی ما این خواهد بود که تا پایان سال 93 میزان نقدینگی بین 18 تا 20 درصد برسد.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  درباره میزان صادرات غیر نفتی کشور نیز عنوان کرد: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال 92 میزان صادرات غیر نفتی کشور به رشد مثبت 3.5 درصدی برسد و البته تا پایان سال 93 نیز این رقم را به مثبت 10 تا 12 درصد خواهیم رساند.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  فعلی هدفمندی‌ به هیچ عنوان مطلوب نیست   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور درباره چگونگی برنامه ریزی برای هدفمندی‌ یارانه‌ها در لایحه بودجه سال 93 نیز عنوان کرد: اکنون به صراحت اعلام می‌کنم از نظر دولت روش فعلی کسب درآمدها در هدفمندی‌ یارانه‌ها و نحوه توزیع آن به هیچ عنوان مطلوب نیست و در بسیاری از حوزه ها اتلاف منابع ملی به حساب می‌آید ما باید قطعا این روش را اصلاح کنیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  ادامه داد: در حال حاضر طوری شده که دولت بیست و دوم هر ماه به تمام مردم حقوق می‌دهد حقوقی که به ماهانه 3500 میلیارد تومان می رسد که به هیچ عنوان متناسب با درآمد یارانه‌ای کشور نبوده و نیست.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  با بیان این‌که مردم از دولت امنیت می خواهند گفت:‌ وقتی که مردم به بیمارستان می‌روند مجبورند بیش از 90 درصد از هزینه‌های خود را از جیب خود پرداخت کنند این مساله به هیچ عنوان مطلوب نیست مردم نباید در حوزه‌های درمانی، بهداشتی و تامین اجتماعی با مشکلات حاد این چنینی روبرو باشند از این رو قطعا روش فعلی هدفمندی‌ یارانه‌ها در سال آینده ادامه نخواهد داشت.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور درباره روش پیش بینی شده برای تغییر در بودجه هدفمندی‌ نیز تاکید کرد: ما به صورت جداگانه لایحه‌ای را به مجلس تقدیم خواهم کرد که به هدفمندی‌ یارانه‌ها اختصاص دارد و دراین رابطه تغییرات مدنظر پیش بینی می‌کند زمان دقیق تحویل این لایحه به هیچ عنوان مشخص نیست اما می توانم بگویم قطعا روش فعلی در سال 93 ادامه نخواهد داشت.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  درباره چگونگی مدیریت منابع درآمدی یارانه‌ها نیز برای جلوگیری از کسری بودجه گفت: دولت در کنار ارائه بودجه یک توانایی دیگر نیز دارد و آن تخصیص منابع است ما با توجه به برنامه ریزی‌هایی که انجام دادیم و تخصیص منابع کاری کردیم که علیرغم تمام کسری درآمدها با کسری بودجه روبرو نشود. این بحث در رابطه با هدفمندی‌ یارانه‌ها نیز حکم می‌کند و علیرغم این که ماهانه در حدود هزار میلیارد تومان کسری داریم با تخصیص منابع سعی می کنیم این طرح را تا پایان سال به همین روال ادامه دهیم.   
[FONT=Tahoma, Arial]    
[FONT=Tahoma, Arial]  همچنین در رابطه با میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده نیز عنوان کرد:‌ همان طور که پیش از این اعلام شده حقوق کارمندان در سال آینده 17.5 درصد افزایش خواهد یافت و به حساب آن‌ها با این تغییر واریز خواهد شد. برای مبلغ پاداش پیش از این عید نیز 503 هزار تومان در نظر گرفته شده که در ایام اسفند به حساب کارمندان واریز خواهد شد.     

لینک خبر :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]تعیین-مبلغ-عیدی-کارمندان-دولت-افزایش-175-درصدی-حقوق-کارمندان

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]تعیین-مبلغ-عیدی-کارمندان-دولت-افزایش-175-درصدی-حقوق-کارمندان
آخرین ويرايش توسط 8 on potpotpot, ويرايش شده در 0.

Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه 18 مرداد 1392, 1:48 am
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

Re: میزان عیدی کارمندان دولت برای سال 92 تعیین شد

پست توسط potpotpot » دو شنبه 18 آذر 1392, 3:36 pm

خوش شششششششششششش ، به حالشون نننننننننننننننن


کاششششششششششششش ، منم کارمند دولت بودم !

بنده ، پارسال ، صد هزار تومن عیدی گرفتم !

تو یه مغازه ، با مدرک لیسانس ، 12 ساعت در روز ، کار می کردم !

امسال ، هم البته اگر انشاا... تا عید زنده و برقرار باشم!

به احتمال قوی ، هیچی ، عیدی ندارم ممم ،

مبلغ عیدی امسال بنده هم اعلام شد !!

صفررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
ررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
رررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
رررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
رررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
رررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
رررررررررررررررررررر/ تومان تمام

Major II
Major II
پست: 751
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 مهر 1389, 2:18 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 2973 بار
سپاس‌های دریافتی: 3334 بار

Re: میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

پست توسط morteza tomcat » دو شنبه 18 آذر 1392, 4:33 pm

دوست عزیز چرا ما عادت داریم تا افزایش حقوق ویا عیدی کارمندان اعلام میشه اونو آنقدر بزرگ نمایی کنیم در صورتی که در خیلی از شرکت ها و مکان های دولتی دیگه دو حتی سه برابر و شاید بیشتر این هارو عیدی میگیرن ولی مثلا معلمی که از صبح تا ساعت دو یا سه با بچه های مردم سرو کله میزنه یا خیلی از کارمندان دولت که به سختی کار میکنن و حقوق بخور نمیری دریافت میکنن رو مسئله حقوق و عیدیشون حساسیم نکته ای که قابل ذکر است کارگران تحت پوشش تامین اجتمایی یک ماه حقوق خودرا به عنوان عیدی دریافت میکنن ولی کامندان دولت یه چیزی نزدیک به هفتاد درصد شایدم کمتر حقوقشون به عنوان عیدی دریافت میشه و واقعا بیایم انصاف داشته باشیم با 500 هزاتومن چیکار کنن اجیل شب عیدشونو بخرن لباس برای بچه هاون بخرن یا برن مسافرت یا چاله چوله های زندگیشونو پر کنن؟؟؟؟

Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه 18 مرداد 1392, 1:48 am
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

Re: میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

پست توسط potpotpot » دو شنبه 18 آذر 1392, 6:03 pm

morteza tomcat نوشته شده: خیلی از شرکت ها و مکان های دولتی دیگه دو حتی سه برابر و شاید بیشتر این هارو عیدی میگیرن


بنده قبول دارم ، ممکنه ، برخی جاها ، پاداش ها و عیدی های بیشتری دریافت کنن

morteza tomcat نوشته شده:خیلی از کارمندان دولت که به سختی کار میکنن و حقوق بخور نمیری دریافت میکنن


این واقعیت ، را قبول دارم،که در آمد ها ، در کشور ما ، کم هست ، خوب ، در آمد سرانه ، کشور ما هم کم هست ، و قیمت ها و تورم و... بالاست


اما خدا گواه هست ، که آرزو دارم ، برای دولت کار کنم ، به همین مقدار حقوق بگیرم و عیدی بگیرم !واقعیت اینه که ،همین حقوق، بخور و نمیر کارمندی ، هم برای من لیسانسیه ، به رویایی ، دست نیافتنی ، تبدیل شده ! !

نمی دونم واقعاً چی باید ،گفت... تصویر

Major II
Major II
پست: 751
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 مهر 1389, 2:18 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 2973 بار
سپاس‌های دریافتی: 3334 بار

Re: میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

پست توسط morteza tomcat » دو شنبه 18 آذر 1392, 7:40 pm

خوب الان استخدام در سازمانهای دولتی برای همه جوانها یه طوری آرزو است و خوب الان همه جذب ها به صورت قرار دادی یک طرفه است که تا کوچکترین موردی و مخالفتی با سازمان مربوطه داشتی سریعا اخراج بشی و باید استخدام 30 ساله به تاریخ پیوسته است .

Junior Poster
Junior Poster
پست: 115
تاریخ عضویت: جمعه 18 مرداد 1392, 1:48 am
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 305 بار

Re: میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

پست توسط potpotpot » دو شنبه 18 آذر 1392, 8:27 pm

morteza tomcat نوشته شده: خوب الان همه جذب ها به صورت قرار دادی یک طرفه است که تا کوچکترین موردی و مخالفتی با سازمان مربوطه داشتی سریعا اخراج بشی و باید استخدام 30 ساله به تاریخ پیوسته است .


استخدام ، قرار دادی ، برای بنده ، به شخصه ، شده ، یه ، رویای ، دست نیافتنی !!!!


استخدام ، قرار دادی اَم آرزوست


بنده شخصاً ، هرگز توقع ندارم ، که استخدام رسمی ، یا پیمانی بشم ،ای کاش ، امکان ، استخدام قرار دادی ، وجود ، داشت!تصویر


[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]استخدام ، قرار دادی اَم آرزوست تصویر  

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهار شنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: میزان عیدی کارمندان دولت ، سرانجام ، تعیین شد

پست توسط Present » سه شنبه 19 آذر 1392, 12:10 am

دوستان چه تاکیدی به استخدام در ادارت دولت دارید ؛ به خدا جلوا نمیدند !
شما در یک کار آزاد هر چی تورم الا بره شما هم قیمت دست مزد و ... رو بالا میبری ؛ ایا در شغل دولتی همین طور است ؟
تورم ۴۰ در صد در سال افزایش حقوق سالی ۱۵ در صد
این خوبه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”