در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2268 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

■ ایجاد شهر جدید در حریم تهران ممنوع

توسط SMH » يکشنبه 6 بهمن 1392 21:18


بر اساس مصوبه حریم پایتخت در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، تا قبل از اجرا شدن حریم مصوب پایتخت، ایجاد هرگونه شهر و شهرستان جدید در این حریم ممنوع شد.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درباره وضعیت حریم پایتخت را برای اجرا به استانداری تهران، رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران و شهرداری تهران ابلاغ کرد.
در این مصوبه آمده است: در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آئین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه و عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب ۱۲ دیماه ۱۳۷۸ هیأت وزیران، به استحضار می‌رساند؛ شورای عالی شهرسازی و معماری در جلسه مورخ ۹ دیماه ۱۳۹۲ موضوع وضعیت حریم پایتخت را مورد بررسی قرار داد و ضمن استماع گزارش برنامه راهبردی مدیریت و برنامه‌ریزی حریم پایتخت که توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تهیه شده بود، مقرر کرد:
۱ـ مطالعات راهبردی حریم پایتخت ظرف مدت یک ماه آینده و پس از بررسی کمیته فنی جهت تصویب به شورای عالی شهرسازی ارائه شود.
۲ـ از آنجایی که طرح پیشنهادی تقسیمات کشوری در وزارت کشور در حال بررسی می‌باشد موضوع مستثنی نمودن حریم پایتخت و حریم کلانشهرهای کشور از موضوع مفاد ماده ۲ قانون تعاریف محدوده و حریم...، همچنین لغو قانون الحاق یک بند و ۳ تبصره به ماده ۹۹ قانون شهرداریها و نیز اصلاح تقسیمات کشوری در حریم مصوب پایتخت در قالب طرح فوق‌الذکر توسط معاون محترم عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور پیگیری و گزارش مربوط ظرف مدت ۲ ماه آینده به شورای عالی شهرسازی ارائه خواهد شد.
۳ـ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با نظارت دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی در اسرع وقت نسبت به تهیه طرح هادی روستاهای فاقد طرح واقع در حریم پایتخت اقدام و محدوده کلیه روستاهای واقع در حریم پایتخت را تدقیق و بر روی زمین نشانه‌گذاری نماید.
۴ـ تا قبل از اجرایی شدن حریم مصوب پایتخت:
· ایجاد هرگونه شهر و شهرستان جدید در حریم مذکور ممنوع شود.
· تا قبل از اصلاح قوانین، وزارت کشور و شهرداری تهران تدابیر واحدی را برای کنترل ساخت و سازها و صدور مجوزهای احداث بنا و برخورد با تخلفات جهت وحدت رویه به شهرداری‌های واقع در حریم پایتخت ابلاغ نمایند.
· آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ معطل مانده در حریم پایتخت بدون اغماض توسط شهرداری تهران اجرایی گردد و گزارشی از اقدامات آتی را در شورای عالی مطرح شود.
· با توجه به کارآمدی قانون نظارت بر گسترش شهر تهران در گذشته وزارت کشور با همکاری وزارت راه و شهرسازی بازنگری و احیای قانون مذکور و تعریف دوباره حوزه عمل آن را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را حداکثر تا ۶ ماه آینده به شورای عالی شهرسازی ارائه نمایند.
· وزارت کشور و شهرداری تهران با هماهنگی یکدیگر رویه‌ای واحد برای کنترل و جلوگیری از ساخت و سازها در حریم پایتخت بویژه در حاشیه روستاها اتخاذ نمایند.
· وزارت راه و شهرسازی با همکاری استانداری تهران وضعیت مالکین و تعاونیهای مستقر در حریم شمال و شـمال شرق تهران در اجرای نظر مقام معظم رهبری (۱۳۸۷) در خصوص اراضی یادشده مبنی بر آزاد شدن اراضی مذکور و تبدیل آنها به فضای سبز و طبیعی و ارائه زمین و خانه معوض به مالکان ذیحق، ظرف ۶ ماه آینده را تعیین تکلیف نماید.
معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ پیروز حناچی
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459, Mahdi1944

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2268 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

■ نظر مقام معظم رهبری درباره معماری شهری

توسط SMH » يکشنبه 6 بهمن 1392 21:47


رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از خدمات شهرداری تهران در سالهای اخیر افزودند: با وجود برخی مشکلات همچون آلودگی هوا و حمل و نقل و تراکم جمعیت در تهران، اما اقدامات شهرداری در بخشهای مختلف همچون تمیزی شهر، فضای سبز و بوستانها، ساخت بزرگراهها و پل ها، گسترش مترو، و ایجاد فضاهای ورزشی، کاملاً برجسته و خوب بوده است.

مقام معظم رهبری با اشاره به لزوم اهتمام ویژه به معماری ساخت‌وسازها در تهران برای ایجاد فضای سبک زندگی اسلامی، تأکید کردند: در اداره کلان شهر تهران و همچنین در اداره کشور باید روحیه خدمت به مردم با نیت خدایی و با تکیه بر علم و درایت یا همان روحیه مدیریت جهادی حاکم باشد تا بتوان از مشکلات عبور کرد و به پیش رفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی، شهردار، معاونین و شهرداران مناطق مختلف تهران، ضمن تبریک به اعضای دوره جدید شورای اسلامی شهر و همچنین شهردار تهران به دلیل به دست آوردن فرصت خدمت به مردم، اهمیت تهران را فراتر از یک کلان شهر دانستند و گفتند: تهران، از یک طرف نماد آبادانی، صلاح، سعادت و سبک زندگی در کشور است و از طرف دیگر به عنوان الگو و خط دهنده برای شهرهای سراسر کشور، مطرح است.

رهبر انقلاب اسلامی با قدردانی از خدمات شهرداری تهران در سالهای اخیر افزودند: با وجود برخی مشکلات همچون آلودگی هوا و حمل و نقل و تراکم جمعیت در تهران، اما اقدامات شهرداری در بخشهای مختلف همچون تمیزی شهر، فضای سبز و بوستانها، ساخت بزرگراهها و پل ها، گسترش مترو، و ایجاد فضاهای ورزشی، کاملاً برجسته و خوب بوده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رمز این موفقیت‌ها را مدیریت جهادی دانستند و تأکید کردند: اگر مدیریت جهادی یا همان کار و تلاش با نیت الهی و مبتنی بر علم و درایت حاکم باشد، مشکلات کشور، در شرایط کنونیِ فشارهای خباثت آمیزِ قدرتهای جهانی و در شرایط دیگر، قابل حل است و کشور حرکت رو به جلو را ادامه خواهد داد.

ایشان با اشاره به حضور سلایق و دیدگاههای سیاسی مختلف در شورای اسلامی شهر تهران، خاطرنشان کردند: تا هنگامی که نیت همه اعضای شورا، خدمت به مردم و کار برای آنها باشد، این دیدگاههای مختلف، در مسیر این هدف والا، تفاوتی نخواهند داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به اعضای شورای چهارم شهر تهران تأکید کردند: شما تلاش کنید با همت بر کار و خدمت، تجربه خوبی به یادگار بگذارید. ایشان در ادامه چند نکته را نیز درخصوص شهرداری تهران بیان کردند. تعامل دو سویه شهرداری تهران و دولت، نخستین موضوعی بود که رهبر انقلاب اسلامی بر آن تأکید کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: این موضوع، توصیه همیشگی من بوده است که متأسفانه در برخی برهه ها، به آن عمل نشد و مشکلاتی بوجود آمد اما باید شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای تعامل با دولت انجام دهد و البته به دولت نیز برای همکاری با شهرداری و شورای شهر توصیه شده است.

ایشان با اشاره به سخنان رئیس شورای شهر تهران مبنی بر حضور وزرا در جلسات شورا خاطرنشان کردند: این روند تعامل و همکاری باید ادامه یابد. رهبر انقلاب اسلامی به موضوع معماری ساخت و سازها در تهران نیز اشاره کردند و گفتند: حقیقتاً معماری و نمای تهران، نمای یک شهر اسلامی نیست و شهرداری و شورای شهر باید این موضوع را جزو جدی ترین مسائل خود بدانند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأثیرگذاری معماری و نمای ساخت و سازها بر فضای سبک زندگی افزودند: باید هرچه ممکن است محیط زندگی شهر، بگونه ای طراحی و ساخته شود که تحقق سبک زندگی اسلامی راحت تر، امکان پذیر باشد.

مراکز فرهنگی شهرداری و لزوم توجه بسیار جدی به محتوای این مراکز فرهنگی، موضوع دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی، آن را بیان کردند. حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: کارها و اقدامات فرهنگی همچون شمشیر دو دَم است، اگر همراه با محتوای خوب باشد، بستر اصلاح جامعه خواهد بود اما اگر با محتوای نامناسب باشد، بستر گسترش نابسامانی و کژی خواهد شد.

ایشان با تأکید بر لزوم استفاده از محتوای قوی و صحیح فرهنگی، خاطرنشان کردند: در مراکز فرهنگی همچنین باید از افراد اهل فرهنگی استفاده کرد که واقعاً متدین و انقلابی و معتقد به اسلام سیاسی و مردم سالاری دینی باشند.

رهبر انقلاب اسلامی، مراقبت از ریخت و پاش ها در شهرداری و تقویت روحیه درست کاری و امانتداری را مورد تأکید قرار دادند و درخصوص روابط شورای شهر و شهرداری افزودند: شورای اسلامی شهر باید، علاوه بر نظارت بر شهرداری و هدایت آن، حمایت هم بکند و کارها براساس تفاهم، برادری و داشتن وظیفه مشترک به پیش رود.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر قدر دانستن باغات و درخت های تهران و حفظ این ثروتهای ملی، به موضوع ساخت و سازها در ارتفاعات تهران و لزوم جلوگیری از تبدیل منابع طبیعی به ساختمان نیز اشاره کردند.

در این دیدار آقای قالیباف شهردار تهران در گزارشی از عملکرد شهرداری تهران، عدالت محوری، کاهش فاصله طبقاتی در شهر، گسترش روحیه جهادی و فرهنگ کار و تلاش، تأکید بر کارهای علمی و مطالعاتی و خرد جمعی، مشارکت مردم و نخبگان در اداره شهر، مبارزه جدی با فساد اداری و مالی، توجه به مساجد و حسینیه ها و حوزه های علمیه، شفافیت و قانونمداری و هماهنگی و همدلی با اعضای شورای شهر را از رویکردها و جهت گیری های شهرداری تهران عنوان کرد.

وی همچنین گزارشی از اقدامات شهرداری در 8 سال گذشته از جمله ساخت 235 کیلومتر بزرگراه، 330 پل، افزایش خطوط مترو به 162 کیلومتر، ساخت 10 هزار صندلی سینما و ساخت باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب و سراهای محله ارائه کرد.

همچنین آقای مسجد جامعی رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورا از تشکیل سه کمیسیون ویژه نظارت، سلامت، و معماری و شهرسازی در شورا به منظور بررسی و حل مشکلات خبر داد. وی با اشاره به تجربیات، تخصص و سابقه ایثارگری اعضای شورای شهر از همکاری خوب و نزدیک شورا با دولت و مجلس خبر داد و گفت: همراهی و همدلی اعضای شورای شهر ارزشمند است و می تواند در حل مشکلات مؤثر باشد.
       منبع : ارسال شده توسط محمدحسین مسعودی
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459, Mahdi1944

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2268 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

■ دلیل خودداری بانک‌ها از اعطای تسهیلات خرید مسکن

توسط SMH » يکشنبه 6 بهمن 1392 21:49


یک مقام مسئول در شبکه بانکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: دو سال پیاپی است که بانک مرکزی در بسته سیاستی نظارتی به کل شبکه بانکی اعلام کرده است که بانک‌های دیگر در کنار بانک مسکن می‌توانند وام خرید مسکن پرداخت کنند، اما این بانک‌ها استقبال نمی‌کنند.

وی ادامه داد: عدم استقبال بانک‌ها از پرداخت تسهیلات خرید مسکن این است که وقتی بانک‌ها سپرد‌ه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت با نرخ‌های بالا معرفی می‌کنند، قیمت تمام شده پول‌ برای آنها 23 تا 24 درصد می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: بنابراین بانک‌ها (به غیر از بانک مسکن)باید تسهیلاتی با نرخ 27 تا 28 درصد پرداخت کنند که 2 تا 3 درصد به سود بانک‌ها باشد، اما اگر بانکی بخواهد این کار را انجام دهد، باید تسهیلات 25 تا 26 درصدی پرداخت کند.

وی تصریح کرد: هیچ بانکی حاضر نیست با نرخ 15 درصد تسهیلات خرید مسکن پرداخت کند، پس نتیجه می‌گیریم که در ایران بانک‌ها از عقود مبادله‌ای استقبال نمی‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این موضوع برای بانک مسکن نیز صدق می‌کند، گفت: پرداخت تسهیلات خرید مسکن از سوی بانک مسکن سر به سر می‌شود، چرا که این بانک‌ دولتی است و ظاهراً به دنبال سودآوری نیست.
       منبع : ارسال شده توسط علی مجیدى
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459, Mahdi1944

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط hani1459 » دوشنبه 7 بهمن 1392 11:42

با مصوبه شورای شهر، تراکم در تهران گران شد/ بازار مسکن راکد می ماند؟شورای شهر تهران امروز تصویب کرد به طور متوسط 24 درصد به نرخ پایه تراکم در شهر اضافه شود، تصمیمی که تبعات قابل پیش بینی روی قیمت مسکن در تهران خواهد گذاشت.

به گزارش خبرآنلاین؛ "شوک اجتماعی"، این دلیلی بود تا شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، به ناگهان، مصوبه شورای عالی و شهرسازی دولت قبلی را لغو نکند. شوک اجتماعی، همان تکانه های ناشی از گران شدن خانه و مسکن در تهران است. مصوبه دولت قبل، امکان تراکم سازی بیشتر و بیشتر در تهران را فراهم می کرد، تا جایی که برخی از کارشناسان می گفتند با این مصوبه، بارگزاری اسکان نزدیک به ۲ میلیون نفر به تهران افزوده شده، ولی امروز شورای شهر، کاری کرد تا این "شوک اجتماعی" جلو بیفتد.

طبق مصوبه صحن غیرعلنی شورای شهر تهران، شهرداری پایتخت اجازه یافت تراکم فروشی را ادامه دهد، البته ۲۴درصد گرانتر از پیش. با این حساب، نه تنها مجوز شورای شهرسازی و معماری دولت قبل در ساخت و ساز بیشتر در تهران، در مسیر ابطال است، بلکه شهرداری هم می تواند روی هر چه ساخت و ساز مشروع انجام می شود، نسبت به سال پیش، ۲۴ درصد گرانتر، عوارض ساخت و ساز دریافت کند.

البته طبق مصوبه امروز شورای شهر تهران، تعرفه فروش تراکم در همه مناطق این شهر درندشت، یکسان نیست، بلکه در مناطق بالاشهری (یک، دو و سه) تراکم فروشی با اخذ عوارض ساخت و ساز بیشتر نسبت به مناطق جنوبی تر، به خصوص جنوب محور خیابان انقلاب، انجام خواهد شد. به بیان دیگر، ساختمانهای شمال شهر، گرانتر و گرانتر خواهند شد.

تراکم چطور گران شد

نماینده شهرداری تهران در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به میزان تورم در شهر تهران بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی گفت: طی ۱۰ سال گذشته یعنی از سال ۸۱ تا ۹۱ حدود ۱۸۷ درصد تورم در شهر تهران داشتیم و ما اگر می خواستیم بر اساس نرخ تورم ارزش تراکم مجاز را بالا ببریم باید ۱۲۰ درصد افزایش قیمت می دادیم. اما پیشنهاد شهرداری میانگین افزایش ۵۰ درصدی است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه یکی از مخالفان پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی بود. علیرضا دبیر در این خصوص گفت: ما نمایندگان منتخب مردم هستیم و مخالف این افزایش هستیم.

دبیر با تاکید بر اینکه ساختمان های پایین تر از محور انقلاب ۱۸۰ درصد تراکم پایه رایگان دارند و ساختمان های بالاتر از محور انقلاب ۱۲۰ درصد رایگان؛ به همکارانش تاکید کرد: تا کنون ارزش گذاری تراکم بر اساس تفکیک تهران به چهار منطقه انجام می شد و این با عدالت شهری در تضاد بود. در حالی که در بررسی های انجام شده در کمیسیون، با همکاری کمیسیون شهرسازی و شهرداری تهران قیمت گذاری به تفکیک ۱۶۴ بلوک انجام شده است.

او توضیح داد: همانطور که قیمت ملک در نقاط مختلف شهر تهران متفاوت است؛ ارزش تراکم مازاد پایه مالی هم در همه نقاط شهر یکسان نخواهد بود و این ارزش گذاری به منظور رعایت عدالت شهری بر اساس ارزش ملک در ۱۶۴ بلوک پایتخت تعیین شده به طوری که صاحبان املاکی که در مناطق کم برخوردار قرار دارند هزینه کمتری برای افزایش تراکم ساختمان شان تا سقف مجاز تعیین شده بپردازند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از سال ۸۹ تا کنون ارزش تراکم مازاد پایه مالی در شهر تهران افزایش پیدا نکرده گفت: ارزش تراکم مازاد پایه مالی به گونه ای تغییر کرده که این قیمت در محله های کم برخوردار، حداکثر ۱۷ درصد افزایش قیمت داشته باشند.

در این جلسه بعضی از اعضای شورای شهر با پیشنهاد شهرداری که افزایش ۵۰ درصدی قیمت تراکم‌مجاز بود موافق بودند. اما رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید داشت این افزایش قیمت نباید بعد از چهار سال به طور ناگهانی اعمال شود. آن هم در شرایطی که طی ۱۱ سال تنها ۱۳ درصد افزایش قیمت تراکم ایجاد شده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز با پیشنهاد شهرداری و افزایش قیمت ناگهانی مخالفت کرد و پیشنهاد داد اعضای شورای شهر با نظر کمیسیون موافقت کنند. در نهایت این طرح به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
SMH, Mahdi1944

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط hani1459 » سه شنبه 8 بهمن 1392 15:36

تغییر ساختار کمیسیون ماده ۵ مانع از رانت‌خواری می‌شود
تغییر قوانین مربوط به کمیسیون ماده ۵ یکی از خواست‌هایی است که شورای شهر چهارم برای جلوگیری از دست‌بردن این کمیسیون در طرح تفصیلی ارائه کرده است. شورای شهر معتقد است شهرداری برای بالابردن درآمدهای خود با استفاده از ظرفیت‌های قانونی طرح تفصیلی را در کمیسیون ماده ۵ تغییر می‌دهد. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا می‌گوید با تغییر قانون و ساختار این کمیسیون باید جلوی رانت‌هایی که به برخی افراد داده می‌شود گرفته شود.

شورای شهر تهران در دور جدید فعالیت‌اش مصرانه بر مهار قدرت تاثیرگذاری کمیسیون ماده ۵ در طرح تفصیلی تاکید می‌کند. به اعتقاد اغلب اعضای شورا تغییر کاربری‌ها و اجازه فروش تراکم که این کمیسیون مصوب می‌کند، مطالعات و افق آینده شهر تهران را که در طرح جامع و تفصیلی دیده شده است برهم می‌زند.

محمد سالاری در گفتگو با CHN می‌گوید شورای شهر پس از ۳ دوره فعالیت و در چهارمین دوره خود به بلوغ لازم برای تصمیم‌سازی‌های کلان در مجموعه شهری و کمک به دولت رسیده است بنابراین «دولت باید با واگذاری برخی اختیارهایش در زمینه مدیریت شهری» جایگاه شورای شهر در نهادهای فرادست مثل شورای عالی معماری و شهرسازی کشور و کمیسیون ماده ۵ را نهادینه کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا معتقد است اگر واقعا «دولت تدبیر و امید اعتقاد به نهاد شورا دارد» که در ایضا قانون اساسی هم به خوبی به این جایگاه پرداخته است باید زمینه لازم برای «حضور نماینده‌های شورای شهر را در کمیسیون‌هایی که تدوین‌ و تنظیم‌کننده اسناد فرادست‌اند فراهم کند» تا شاهد این انحراف‌های جدی از طرح‌های جامع و تفصیلی نباشیم.

به اعتقاد او تغییر قوانین و ساختار مربوط به کمیسیون ماده ۵ و کاستن از اختیارهای این کمیسیون و یا حضور نماینده شورای شهر در آن می‌تواند تا از رانت‌هایی که در کمیسیون ماده ۵ و مراکز دیگر به برخی افراد داده می‌شود جلوگیری شود.

مجمع تشخیص مصلحت نظام مدتی است موضوع واگذاری ۲۲ وظیفه دولت به شهرداری‌ها را بررسی می‌کند. سالاری می‌گوید بررسی واگذاری این اختیارها به شهرداری‌ها هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است اما تقاضای شورای شهر از مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که بحث واگذاری اختیارهای ۲۲ گانه دولت به مدیریت شهری کلان‌شهرها و شهرها را زودتر بررسی و ابلاغ کند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SMH

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط hani1459 » سه شنبه 8 بهمن 1392 16:02

مدل‌های نوین سبک‌سازی ساختمان‌ها
برای نخستین بار اجلاس فناوری و ساختمان روز پنجم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد.

مهندس خشایار تمدن، عضو هیات مدیره شرکت کالوپ با بیان این مطلب، گفت: یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های تولیدی در صنعت ساختمان‌سازی تولید محصولات جدید HSS (مقاطع فولادی سازه‌های ساختمانی و صنعتی) است که می‌تواند به‌ویژه در انبوه‌سازی و احداث شهرهای جدید سرعت ساخت مسکن را به‌طور قابل ملاحظه‌ای، کاهش دهد.وی ادامه داد: این سازه‌ها در مقابل زلزله بسیار مقاوم بوده و حتی در کشور زلزله‌خیزی مانند ژاپن از این تکنولوژی برای کاهش خسارات وارده به ساختمان‌ها در اثر وقوع زلزله و حتی آتش‌سوزی استفاده می‌شود.
عضو هیات‌مدیره شرکت کالوپ تصریح کرد: تکنولوژی ساخت این مقاطع جدید فولادی از کشورهای آمریکا و ژاپن وارد کشور شده است و در این زمینه در داخل کشور به خودکفایی رسیده‌ایم و حتی گواهینامه‌های فنی این تولید ملی نیز از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اخذ شده است. تمدن با بیان اینکه استفاده از این سازه‌ها در ساختمان کاملا اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است و می‌تواند قیمت تمام‌شده ساخت‌وساز را تا 45 درصد کاهش دهد، اظهار کرد: استفاده از مقاطع فلزی توخالی انقلابی در ساختمان‌سازی ایرانی ایجاد خواهد کرد. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SMH

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط hani1459 » سه شنبه 15 بهمن 1392 23:49

حمایت شهرداری‌ها در زمین‌خواری؛ شهروندان فریب پیامک‌ها را نخورند
رییس کمیسیون اصل نود با بیان اینکه زمین‌خواری‌های صورت گرفته در سطح کشور با حمایت شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای روستاها و شهرها انجام گرفته است گفت که وزارت کشور دنبال متولی امور این ارگان‌ها قرار است برخوردهای لازم را انجام دهد.


          

محمد علی پورمختار در نشست خبری به توضیحی در مورد جلسه امروز کمیسیون اصل نود به بررسی پرونده زمین‌خواری پرداخت.

وی در توضیح جزییات کمیسیون اصل نود برای بررسی پرونده زمین‌خواری گفت: بعد از بررسی هفت ماهه این کمیسیون درخصوص پدیده زمین‌خواری و به دنبال آن پیگیری‌ها، برگزاری جلسات و رسیدگی‌های میدانی، امروز با حضور چهار وزارتخانه راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، کشور و نیرو و نماینده دادستان، سازمان اسناد، سازمان میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست، این جلسه تشکیل شد.

به گفته وی علاوه بر حضور نمایندگان هشت دستگاه در کشور، حدود ۳۰ نفر از مسوولان و نمایندگان دستگاه‌ها، جلسه‌ای سه ساعته برگزار شد و جلسه نهایی در مورد زمین‌خواری صورت گرفت.

رییس کمیسیون اصل نود توضیح داد: در این جمع‌بندی اولا به عزم و اراده جدی همه دستگاه‌ها برای مبارزه قاطع و مستمر با این پدیده اعلام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه هماهنگی کامل در این رابطه امری ضروری به شمار می‌آید، مقرر شد کمیته اجرایی و حقوقی تشکیل شود تا به مسائل جزیی‌تر و مسائلی که در حین عمل و پیگیری‌ها امکان است اتفاق بیفتد، به فوریت در این کمیته مطرح و دنبال شود تا اجازه فاصله افتادن به این امر مبارزه داده نشود.

رییس کمیسیون اصل نود ادامه داد: از طرف دیگر وظایف و تکالیف دستگاه‌های مختلف در بررسی نهایی کمیسیون مشخص شد و مقرر گردید که این وظایف به آنها اعلام شود که آنها نیز مراتب را با تشکیل جلسات حضوری با حضور مسوولان دستگاه‌ها در استان‌ها و در صورت ضرورت دعوت از کمیسیون جهت توجیه آنها تشکیل دهند و ابلاغ کنند تا آنها نیز کامل در این بخش توجیه شوند.

پورمختار با بیان اینکه تقریبا تمامی زمین‌خواری‌ها با حمایت شهرداری‌ها بعضا بهیاری‌ها صورت گرفته است، گفت: برخی از شوراهای شهرها و روستاها در این زمین‌خواری‌ها نقش داشتند که با آنها برخورد قاطع صورت می‌گیرد. البته وزارت کشور نیز باید زمینه ایجاد درآمد پایدار برای آنها را فراهم کند.

وی افزود: بررسی‌های کمیسیون اصل نود حکایت از آن دارد که دلیل حمایت شهرداری‌ها بعضا بهیاری‌ها و شوراهای برخی شهرها و روستاها در زمین‌خواری‌ها این بوده که آنها می‌گویند درآمد ندارند به همین دلیل زمین‌فروشی به صورت رسمی انجام می‌دهند تا درآمد برای اداره امور شهرشان انجام دهند از این جهت وزارت کشور باید اقدامات مفصلی را انجام دهد.

رییس کمیسیون اصل نود گفت: در این جلسه به این موضوع اشاره شد که بخشی از قوانین و مقررات کشور ناقص و ناکافی برای مبارزه با زمین‌خواری است به همین دلیل مقرر شد هرکدام از دستگاه‌ها هرچه زودتر موارد ناقص در قانون مربوط به بخش‌های خود را تهیه کنند تا مجلس در قالب طرح به بررسی آن پرداخته یا اینکه دولت آن را به عنوان لایحه ارائه دهد.

پورمختار همچنین با بیان اینکه در این جلسه بر اجرای هماهنگ دستگاه‌ها برای مبارزه پدیده زمین‌خواری تاکید شد، افزود: از دولت می‌خواهیم که یکی از دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و یا معاونت‌ها را برای هماهنگی این امور قرار دهد.

وی افزود: گرچه این پیگیری‌ها نتیجه‌بخش بوده، به طوری که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کارگروه ویژه‌ای را تشکیل داده است اما این کارگروه بیشتر برای رسیدگی به جرایم و تخلفات است. آنچه ما در دولت نیاز داریم، این است که واحد هماهنگ کننده برای این شش دستگاهی که مربوط به خود دولت است را ایجاد کند.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه مردم باید توجه بیشتری به تبلیغات داشته باشند، گفت: تبلیغات دروغی و فریبکارانه‌ای با استفاده از تلفن همراه و پیامک انجام شده است که مردم باید توجه لازم را داشته باشند تا به صرف آنکه پیامکی می‌آید، به آن توجه نکنند و گول نخورند. حتما برای خرید زمین از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی استعلام کنند.

پورمختار همچنین گفت: از طرف دیگر مقرر شد بناهایی که غیرمجاز از طریق زمین‌خواری ساخته شده، به هیچ وجه مشمول دریافت آب، برق، گاز و تلفن نشوند و حتی وزارت نیرو درخصوص قطع و برخورد با کسانی که به صورت غیرمجاز سوءاستفاده می‌کنند و تصرف غیرقانونی تلقی می‌شود و اقدام مجرمانه دارد را به صورت هماهنگ اقدام کنند.

وی افزود: در این جلسه نماینده دادستان کل کشور نیز حضور داشت که اعلام آمادگی برای همکاری در این خصوص را کردند.

وی افزود: آنچه که فعلا در دستور کار داریم، جلوگیری از افزایش این سطح زمین‌خواری‌ها که بعد از آن در مورد اقدامات انجام شده، تصمیمات مقتضی را می‌گیریم.

رییس کمیسیون اصل نود در مورد میزان زمین‌خواری در کل کشور و مناطق انجام شده گفت: زمین‌خواری عمدتا در استان‌های شمالی یعنی گلستان، مازندران و گیلان انجام شده و شامل استان البرز و تهران به خصوص اطراف تهران در غرب و شرق نیز می‌شود.

پورمختار ادامه داد: این زمین‌خواری شامل هزاران هکتار می‌شود، البته در برخی استان‌های دیگر مثل استان‌های جنوبی و مرکزی نیز گزارش شده است که به دلیل داشتن شباهت زمین‌خواری، همه موارد و جمع‌بندی را به صورت یکسان به همه استان‌ها و مسوولان اجرایی تذکر می‌دهیم و خود دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها نیز آنها را برای توجیه دعوت خواهند کرد.

رییس کمیسیون اصل نود با تاکید بر اینکه برخورد قاطعی با مسوولان شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی که به زمین‌خواری کمک کرده‌اند، صورت می‌گیرد، گفت: آنها زمینه چنین جرم و زمین‌خواری را فراهم کرده‌اند. حتی اگر بر فرض اینکه خودشان هم ذینفع نبوده‌اند، باز هم خود این عمل مجرمانه بوده است.

وی افزود: مقرر شده که اسامی این افراد به وزارت کشور اعلام شود تا وزارت کشور به عنوان متولی امور در شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها، برخوردهای لازم اعم از برخوردهای اداری و یا معرفی به مراجع قضایی را انجام دهد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
SMH, Mahdi1944

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط hani1459 » چهارشنبه 16 بهمن 1392 21:20

اکبر ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان شد
دکتر روحانی در حکمی اکبر ترکان را به سمت رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.


          
به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری در حکمی اکبر ترکان را به سمت رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.

متن حکم روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای مهندس اکبر ترکان

در اجرای ماده(۲۲) قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۴.۱۱.۲۹ مجلس شورای اسلامی و ماده(۱۱۵) آئین‌نامه اجرایی آن قانون مصوب ۱۳۷۵.۱۱.۱۷ هیئت وزیران، با عنایت به تعهد و تجربیات ارزنده جنابعالی و بنا به پیشنهاد وزیر محترم راه و شهرسازی، به موجب این حکم به مدت سه سال به عنوان "رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان" منصوب می‌شوید.

توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SMH, MOHAMMAD_ASEMOONI

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط hani1459 » شنبه 19 بهمن 1392 22:47

تحقیق و تفحص از تخلفات پنهان مسکن مهر کلید خورد
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از تعیین فردی برای پیگیری دستور آخوندی در رابطه با رسیدگی به تخلفات پنهان مسکن مهر خبر داد و گفت: به‌زودی نتیجه این بررسی‌ها به اطلاع وزیر راه می‌رسد.

به گزارش معماری نیوز، احمد اصغری مهرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم، افزود: علاوه بر بنده به‌عنوان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران و همچنین مدیرکل حراست وزارت راه و شهرسازی نیز پیگیر تخلفات مسکن مهر هستند.

وی با بیان این‌که فردی را مامور پیگیری تخلفات پنهان مسکن مهر تعیین کرده‌ایم که این مناطق مورد نظر را به خوبی می‌شناسد، تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و دستور وزیر راه و شهرسازی بر پیگیری این تخلفات، پس از بررسی‌های لازم به‌زودی درباره نتایج به دست آمده به وزیر راه و شهرسازی گزارشی ارائه خواهم کرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی همچنین با یادآوری این‌که از سال گذشته همواره اعلام کرده‌ایم بهترین راهکار برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر افزایش سقف تسهیلات این طرح است، گفت: چنانچه وام ۲۵ میلیونی به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد مردم نیز به سرعت آورده خود را تکمیل کرده و روند ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر تسریع می‌شود.

به گفته وی، با این اقدام بخش زیادی از پروژه‌های طرح مهر سال آینده به اتمام رسیده و با تمام امکانات به متقاضیان واگذار خواهد شد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
SMH, Mahdi1944

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2268 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: اخبــــــــــار عمــــــــــــــــــــــــــرانی

توسط SMH » يکشنبه 20 بهمن 1392 19:20

■ گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان در تهران

طی سال جاری گران‌ترین معامله مسکن در مناطق یک، دو و سه با حدود متری 12 میلیون تومان و ارزان‌ترین معامله در مناطق 18 و 19 با حدود متری 1.5 میلیون تومان انجام شد.

حسام عقبایی - رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران - در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با بیان اینکه نمی‌توان قیمت واحدی برای هر متر مربع خانه در نظر گرفت، گفت: کمترین و بیشترین قیمت هر متر خانه در تهران بر اساس 1.5 و 12 میلیون تومان معامله شده است.

به گفته وی بیشترین قیمت هر متر مربع خانه در تهران با قیمت ذکر شده به این معنی نیست که همه واحدهای مسکونی موجود در مناطق یک، دو و سه به این قیمت باشند بلکه ممکن است یک واحد مسکونی با امکانات ویژه‌ای ساخته شده باشد و به این قیمت فروخته نشده باشد.

عقبایی افزود: برای فروش هر متر مربع خانه عوامل متعددی همچون قیمت زمین و نوع ساخت موثر هستند؛ به گونه‌ای که ممکن است دو واحد مسکونی در یک ساختمان به دلیل امکانات داخلی به قیمت‌های مختلفی فروخته شوند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار کرد: نمی‌توان این قیمت‌ها را قیمت واحد در کل شهر در نظر گرفت.


منبع: www.isna.ir
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459, Mahdi1944

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2268 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

■ آغاز طرح‌‌های تازه‌ی عمرانی به مصلحت کشور نیست

توسط SMH » دوشنبه 21 بهمن 1392 22:55


■ آغاز طرح‌‌های تازه‌ی عمرانی به مصلحت کشور نیست


گروه اقتصادی - محمود سالمی گفت: 510 طرح نیمه تمام در حوزه راه و شهرسازی وجود دارد که از این تعداد 312 طرح مربوط به نگهداری، ایمن سازی ، احداث و توسعه در حوزه حمل و نقل است.

به گزارش بولتن نیوز، وی درباره اولویت دولت برای اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام حوزه راه و شهرسازی اظهار داشت: برنامه دولت برای پیشبرد طرح‌های عمرانی دردست اجرا، اولویت دادن به تکمیل طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 80% و همچنین پیشبرد طرح‌های خاص از جمله؛ طرح‌های حائز اهمیت حیاتی نگهداری و ایمن‌سازی شبکه‌ها، طرح تکمیل و توسعه فرودگاه بین‌المللی امام (ره)، طرح آزادراه تهران ـ شمال و ... است.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در خصوص اعتبارات حوزه حمل و نقل در بودجه 1393 تصریح کرد: در سال 1393 در حوزه حمل و نقل اعتباری معادل 4115 میلیارد تومان برآورد شده (مبلغ 4067 میلیارد تومان آن جهت طرح‌های ملی و 48 میلیارد تومان هم برای طرح استانی ویژه است) که در مقایسه با پیش‌بینی سال قبل (مبلغ 5096 میلیارد تومان) حدود 19درصد کاهش دارد.

وی در ادامه در خصوص استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای تکمیل پروژه های عقب مانده گفت: در حوزة حمل و نقل فقط طرح‌های آزادراهی براساس قانون مشارکت و با مشارکت مالی سرمایه‌گذار بخش غیردولتی اجرا می‌گردد و برای این‌گونه طرح‌ها وزارت راه و شهرسازی از کلیه سرمایه‌گذاران حمایت و استقبال می کند.

سالمی افزود: سایر طرح‌های حوزه حمل و نقل به دلیل ماهیت زیرساختی در شرایط حاضر جذابیت چندانی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ندارد و البته در این راستا با استفاده از روش‌های BOT و راهکارهای بند 126 قانون بودجه سال‌جاری درصورت تمایل بخش خصوصی، زمینه حضور و سرمایه‌گذاری آنها در زیر بناهای حمل ونقل (هوایی – دریایی – ریلی و جاده‌ای) فراهم شده، و در بخش بهره برداری نیز فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی وجود دارد.               
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459, Mahdi1944

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2268 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

■ شناسایی مناطق لرزه خیز قبل از ساخت

توسط SMH » دوشنبه 21 بهمن 1392 23:52


■ شناسایی مناطق لرزه خیز قبل از ساخت
                                        پژوهشگران دانشگاه آزاد دستگاهی را طراحی کردند که قادر است مناطق لرزه خیر را قبل از ساخت بنا شناسایی کند...


حسن اکبری لایق- مجری طرح با بیان اینکه این دستگاه با عنوان دستگاه "ثقل سنج" طراحی و ساخته شده است، گفت: این دستگاه برای اندازه گیری گرانش زمین در مناطق مختلف است که برای حفاری و عملیات دریایی کار برد دارد.

وی با اشاره به جزئیات این دستگاه اظهار داشت: : این دستگاه دارای فنرهای حساس مجهز به وزنه برای اندازه گیری تغییرات گرانش است که با استفاده از ذره بین میزان گرانش زمین را نشان می‌دهد.

لایق به بیان کاربردهای این دستگاه اشاره کرد و یادآور شد: از این دستگاه علاوه بر آنکه می‌توان برای مین یابی در دریا استفاده کرد، می توان در کشف آب، شناسایی مناطق زلزله خیز قبل از ساختن سازه و در مطالعات زیست محیطی در مناطقی که میزان گرانش متغیر است، نیز استفاده کرد.               
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
hani1459, Mahdi1944

قبليبعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان