در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

252

تشکر کرده: 167 مرتبه
تشکر شده: 212 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 مرداد 1392 17:43

آرشيو سپاس: 767 مرتبه در 157 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط شیرافکن » دوشنبه 25 آذر 1392 16:29

gh742 نوشته است:چیزی که شما لازم دارید کمی تجربه در زندگی است. و بول این واقعیت که رسیدن دلار به مرز 4 هزار و بالاتر مملکت را فلج میکرد.  ضمنا ترجمه بی مورد برای بنده قرار ندهید اولین گام آزاد سازی پولهای بلوکه شده ایران بوده است.
خارج  از موضوع فکر کنم شما حقوق بگیر دولت هستید و یا دستتان در جیب پدر مبارک است. وگرنه کمی دلتان به حال خودتان میسوخت لااقل.

gh742 نوشته است:دوست عزیز هنوز هم بر سر حرف خود ایستاده ام.  سیاست در حال حاضر (البته سیاست صحیح) ضامن بقای ملت هاست. اگر در دوره 8 ساله قبلی سیاست درستی داشتیم و به جای ادعای مدیریت جهان به دنبال مدیریت کشور خود بودیم شک نکنید جایی نبودیم که در حال حاضر ایستاده ایم.
متاسفانه اکثر دوستان نه تنها از سیاست که از اقتصاد کلان نیز بهره ای نبرده اند که اگر غیر از این بود به جای بحث بر سر ترجمه یک موافقت نامه هم اینک در حال بحث در حال سیاست های کلان بودیم.
دوست عزیز در متن توافق نامه اولین گزینه آزاد سازی دارایی های ایران و گزینه های بعدی رفع تحریم هااست. وقتی هنوز در حال گذار از گزینه اول هستیم و شرکت هایی قانونی را میشکنند که در حال اجراست شک نکنید مجازات میشوند حالا این چه ارتباطی به بی اعتمادی دارد الله اعلم . در واقع بی اعتمادی از سمت ماست که در عین توافق باز هم در حال دور زدن هستیم.
اما انگار نانی که جنگیدن و تحریم برای بعضی ها دارد اینقدر شیرین است که حاضرند ملتی را قربانی خواسته های خود کنند.
همان دسته افرادی که به کره جنوبی مزدور لقب میدهند و چشم بر این میبندند که تکنولوژی این کشور در حال بلعیدن جهان است.   درآمد خالص ما را با درآمد خالص دو کمپانی معروف کره ای مقایسه کنید تا کمی اوضاع روشن شود.
شاید به نقطه نظر شما تنها چیزی که جز حقوق ملت ایران است انرزی هستی است اما ....

در مورد قسمت اول که ارزش پاسخ دادن نداره.اول میگی لغو تحریم جز توافق نامه نبوده برخلاف نظر رئیس جمهور و وزیر خارجه که از دستاوردهای این پیمان لغو برخی تحریم ها است و در عین حال در ترجمه کاخ سفید با وجود تفاوت باز لغو برخی تحریم ها ذکر شده.من برای تو ترجمه را قرار ندادم بلکه در پاسخ به ادعایت و برای دیگر دوستان خلاف نظرت را اثبات کردم اینهم مثل ادعای سوخت جامد بودن راکت که وقتی دوستمون میگه سوخت مایع است باز همون حرف و همون ادعا!!!حداقل یکبار شلیک یک موشک سوخت جامد و اون دود سفید را نگاه نکردی که با مقایسه با خروجی این راکت تفاوتهاش را بفهمی.
topic-t110727.html
بنابراین بجای طالع بینی و غیب گویی در مورد دیگران کمی پیش از اظهار نظر حداقل کمی مطالعه کن که اینگونه همه با میزان دانش شما اشنا نشوند. اما در مورد ادعای اخرت هم طبق اخرین نظر سنجی هایی که توسط یک موسسه غربی انجام شده و در رسانه های جهانی هم بازتاب داشت 96درصد مردم حفظ انرزی اتمی را حتی با وجود تحریم های بین المللی لازم دانسته اند.این دیگه نظرسنجی خود غربی ها است و نمیشه ماستمالیش کرد.اما خب تنها 4 درصد هم مخالف ادامه برنامه با وجود تحریم ها بودن که اصلا در مقابل 96 درصد به حساب هم نمیان.دوستان اون جمله ای که رنگی کردم را بخوانید.اونها دارن قانون را اجرا میکنن بعد شما مردم که دنبال حقتون هستید و اینگونه ناجوانمردانه تحریم شدید شدید قانون شکن و دارید تحریم را دورمیزنید و اونها را بی اعتماد میکنید.بعد اونوقت اینها شدن حافظ منافع شما ملت و از اینکه حقتون را نمیدن ناراحت هستن و شب و روز غصه می خورن!!!یک مثال کره را هم یاد گرفتن و مدام تکرار میکنن.می خواهید چند ده تا از کشورهای دنیا را نام ببرم که متحد درجه یک امریکا هستند و در فقر و فلاکت دست و پا میزنن.چرا اونها بیان نمیشه اما در بیان مقایسه فقط نام کره و یک دو کشور دیگر را میبینیم؟؟هر وقت صحبت از رابطه با امریکا به هر بهایی است فقط نام 3 کشور می درخشید بقیه دنیا هم بیخیال!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شیرافکن تشکر کرده اند:
parvaaz, KAL-KOI-BABAK, Abdoll@h

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط Goebbels » دوشنبه 25 آذر 1392 17:56

یک موسسه غربی انجام شده و در رسانه های جهانی هم بازتاب داشت 96درصد مردم حفظ انرزی اتمی را حتی با وجود تحریم های بین المللی لازم دانسته اند.


منبع این صحبت رو قرار بدهید + نام موسسه قصد دارم با زمینه ها و نحوه تحقیقات اون موسسه آشنا بشم و اینکه دقیقا موضوع نظر سنجی به چه صورت بوده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
pedmehr, ASHKAN95

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

291

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 20 مهر 1389 12:35

آرشيو سپاس: 882 مرتبه در 234 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط saeid 7 » دوشنبه 25 آذر 1392 18:42

به سرانجام نمیرسد.

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

252

تشکر کرده: 167 مرتبه
تشکر شده: 212 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 مرداد 1392 17:43

آرشيو سپاس: 767 مرتبه در 157 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط شیرافکن » دوشنبه 25 آذر 1392 18:46

Goebbels نوشته است:منبع این صحبت رو قرار بدهید + نام موسسه قصد دارم با زمینه ها و نحوه تحقیقات اون موسسه آشنا بشم و اینکه دقیقا موضوع نظر سنجی به چه صورت بوده.

در یک نظرسنجی‌ که موسسه تحقیقاتی زاگبی انجام داده است، شش درصد ایرانیان «غنی‌سازی اورانیوم» را خواست اولیه و اصلی خود عنوان کرده‌اند در حالی‌که ۹۶ درصد از شهروندان معتقدند ادامه «برنامه اتمی» به تحریم‌ها می‌ارزید.
به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری ها ؛ در انتخاب مواردی که به عنوان «خواست اصلی» شهروندان فهرست شده بودند به‌ترتیب ۲۹ درصد ایجاد فرصت‌های کاری (حل مشکل بی‌کاری) ۲۴ درصد توسعه دمکراسی، ۲۳ درصد حمایت از حقوق شهروندی و شخصی، ۱۹ درصد افزایش حقوق زنان، ۱۸ درصد مبارزه با فساد و همین مقدار نیز اصلاحات دولتی و سیاسی، ۱۴ درصد بهبود ساز و کار درمانی و ۱۲ درصد بهبود سیستم آموزشی را از اهم خواست‌های خود عنوان کرده‌اند. در این میان ۶ درصد از شهروندان غنی‌سازی اورانیوم را خواست اصلی خود می‌دانند.
اما زاگبی در نتیجه تحقیقات خود اعلام کرده است وقتی موضوع ملی‌گرایی به میان می‌آید، اکثریت ایرانیان هم‌صدا شده و از برنامه اتمی دفاع می‌کنند. به‌طوریکه ۹۶ درصد از آنها می‌گویند ادامه آن به تحریم‌هایی که اعمال شده، می‌ارزید.
همزمان ۳۶ درصد از پرسش‌شوندگان نتایج تحریم‌های اقتصادی را بر زندگی خود موثر می‌دانند.
زاگبی در این مورد می‌نویسد این موضوع یا «غرور ملی» می‌تواند دلایلی باشد که اکثر ایرانیان از ادامه برنامه اتمی با وجود تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی حمایت کرده‌اند.
36 درصد نیز از داشتن بمب اتمی دفاع کرده‌اند چرا که به گفته این تعداد «تا زمانی که کشورهای دیگر این سلاح را در اختیار دارند، ما هم نیاز داریم».
از سویی در میان کسانی که از داشتن سلاح اتمی حمایت کرده‌اند، شمار بیشتری -۷۶ درصد- خود را از حامیان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، معرفی می‌کنند تا کسانی که از حامیان او نیستند (۶۱ درصد).اگر اشتباه نکنم نتایج نظرسنجی در اسکای نیوز و العربیه هم نشان داده شد.ولی دقیقا مطمئین نیستم.به شخصه نظر رسانه های غربی برای من ارزشی ندارد ولی وقتی خودشون به یک چیزهایی اعتراف میکنن  میتونه جالب باشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شیرافکن تشکر کرده اند:
netwet

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط jhan2010 » دوشنبه 25 آذر 1392 18:58

گویا این نظر سنجی از طریق تلفنی صورت گرفته با تعدادی از شهروندان ایرانی که این نظر سنجی  پایه و اساس درست و منطقی هم ندارد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
Goebbels, pedmehr

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط Goebbels » دوشنبه 25 آذر 1392 18:59

جناب شیرفاکن از پاسخی که دادید سپاسگزارم

هر چند نام منبع ذکر شده اما متاسفانه لینک دارای اعتباری برای آن ارائه نکردید به هر جهت بنده تحقیق خودم رو انجام دادم :

http://www.ipsnews.net/2013/12/poll-fin ... overnment/

در گزارش نقل شده است که :

In a strong show of nationalism, 96 percent said continuing the nuclear programme was worth the pain of sanctions.


96 درصد گفته اند که ادامه برنامه اتمی ارزش تحمل درد تحریم ها را داشته!

این ارزشش را داشته با لازم دانستن متفاوت  است!

اما در این آمار باید به نکاتی توجه کرد : موسسات تحقیقاتی غربی دسترسی محدودی به جامعه آماری ایران دارند.

به عنوان مثال در نظرسنجی زاگبی با توجه به تحقیقات بنده کمتر از 2000 نفر شرکت کرده اند (جدول آماری این نظر سنجی در اینترنت موجود است) حال اگر به جمعیت 70 میلیونی ایران نگاه کنیم خواهیم دید که جامعه آماری ناچیزی است و قابلیت تعمیم ندارد.

دوستانی که از آمار سررشته دارند میدانند که هر چه جامعه آماری بزرگتر باشد قطعیت و ارزش امار بالاتر است. پس نتیجه میگیریم که امار زاگبی و کلا این قبیل موسسات چندان قابل استناد نیست.

به عنوان مثال از امار موسسه دیگری :

موسسه نظرسنجی گالوپ که یکی از معتبرترین موسسات افکارسنجی آمریکایی به شمار می‌رود اخیرا نتایج یکی از نظرسنجی‌های خود را در خصوص میزان تاثیر تحریم‌های ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا و سازمان ملل بر زندگی مردم ایران منتشر و اعلام کرده است: 63 درصد از مردم شرکت‌کننده در این نظرسنجی به‌رغم اعمال تحریم‌ها گفته‌اند که با ادامه برنامه هسته‌ای ایران موافق هستند.


http://khabarfarsi.com/ext/4486015

حالا کدام رو باور کنیم؟! آمار دیگری هم دارم که آن ها هم قابل استناد نیستند.مثلا امار 35 درصدی! یا 43 درصدی!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
sand_fighter, pedmehr, jhan2010, ASHKAN95, KAL-KOI-BABAK, RaAmIiN

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

252

تشکر کرده: 167 مرتبه
تشکر شده: 212 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 مرداد 1392 17:43

آرشيو سپاس: 767 مرتبه در 157 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط شیرافکن » دوشنبه 25 آذر 1392 19:07

این امار را باور کنیم که رسانه های غربی در هر صورت نسبت به برنامه اتمی ایران دیدگاهشون و سیاستشون مشخص است و این امار را هم فارس و مشرق نگفتن که بخواهیم یک برچسب به ان بچسبانیم.حتی در اماری که قرار دادید باز 63 درصد که یک اکثریت قابل توجه است نظرشون در این مورد معلومه!!اینکه با وجود برنامه هاشون و مثلا کارشناسهایی که توی امثال بی بی سی و ...می اورند برخی جاها به چنین مواردی اشاره میکنن قابل توجه است!!!
قبلا هم گفتم من به رسانه های غربی اعتمادی ندارم ولی وقتی  چیزی میگویند که ما داریم میبینیم میتونه جالب باشه.اگر رسانه داخلی امار بده یک چیز بهش چسبانده میشه.اگر رسانه خارجی هم در همان راستا حرفی بزنه باز یک شبهه ایجاد میکنن.حضرات که از نعمت چشم بهرهمند هستند به اطرافشون نگاه کنن دانستن نظر اکثریت در مورد برنامه اتمی کار خیلی دشواری نیست!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شیرافکن تشکر کرده اند:
Abdoll@h, parvaaz, netwet, KAL-KOI-BABAK

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط Goebbels » دوشنبه 25 آذر 1392 19:13

این امار را باور کنیم که رسانه های غربی در هر صورت نسبت به برنامه اتمی ایران دیدگاهشون و سیاستشون مشخص است و این امار را هم فارس و مشرق نگفتن که بخواهیم یک نسبتب به ان بچسبانیم.حتی در اماری که قرار دادید باز 63 درصد که یک اکپریت قابل توجه است نظرشون در این مورد معلومه!!اینکه با وجود برنامه هاشون و مثلا کارشناسهاییی که توی امثال بی بی سی و ...می اورند برخی جاها به چنین مواردی اشاره میکنن قابل توجه است!!!
اگر رسانه داخلی امار بده یک چیز بهش چسبانده میشه.اگر رسانه خارجی هم در همان راستا حرفی بزنه باز یک شبهه ایجاد میکنن.حضرات که از نعمت چشم بهرهمند هستند به اطرافشون نگاه کنن دانستن نظر اکثریت در مورد برنامه اتمی کار خیلی دشواری نیست!!


عرض کردم آمار اقلیتی هم داریم که بنده قصد پیگیریش رو ندارم در این تاپیک

صد البته اینکه آمار موسساتی که حقیر عرض کرد با توجه به جامعه آماریشان قابل قبول نیست حال چه بر له ما باشد چه بر علیه ما! وقتی دسترسی به جامعه اماری درستی ندارند پس نمی توان بر نظر سنجی که ادعایش را دارند تکیه کرد. میتوان این نظر سنجی ها را به عنوان یکی از گزینه ها مطرح کرد ولی به عنوان تنها گزینه خیر!

بحث فارس و مشرق نیست جناب شیرافکن بحث بر سر صداقت و راستی آزمایی است چه مشرق باشد چه بی بی سی! فرقی ندارد معیار که عوض نمیشود میشود؟

اینکه اکثریت ملت ایران خواهان انرژی اتمی صلح امیز هستند کاملا صحیح و قابل قبول است منتهی اینکه این انرژی صلح امیز با چه هزینه ای تامین شود جای بحث و پرسش دارد و به همین راحتی نمی توان در موردش نظر داد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
ASHKAN95, sand_fighter, pedmehr

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

32

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آذر 1392 10:20

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 15 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط chaz » دوشنبه 25 آذر 1392 19:44

شیرافکن نوشته است:
gh742 نوشته است:چیزی که شما لازم دارید کمی تجربه در زندگی است. و بول این واقعیت که رسیدن دلار به مرز 4 هزار و بالاتر مملکت را فلج میکرد.  ضمنا ترجمه بی مورد برای بنده قرار ندهید اولین گام آزاد سازی پولهای بلوکه شده ایران بوده است.
خارج  از موضوع فکر کنم شما حقوق بگیر دولت هستید و یا دستتان در جیب پدر مبارک است. وگرنه کمی دلتان به حال خودتان میسوخت لااقل.

gh742 نوشته است:دوست عزیز هنوز هم بر سر حرف خود ایستاده ام.  سیاست در حال حاضر (البته سیاست صحیح) ضامن بقای ملت هاست. اگر در دوره 8 ساله قبلی سیاست درستی داشتیم و به جای ادعای مدیریت جهان به دنبال مدیریت کشور خود بودیم شک نکنید جایی نبودیم که در حال حاضر ایستاده ایم.
متاسفانه اکثر دوستان نه تنها از سیاست که از اقتصاد کلان نیز بهره ای نبرده اند که اگر غیر از این بود به جای بحث بر سر ترجمه یک موافقت نامه هم اینک در حال بحث در حال سیاست های کلان بودیم.
دوست عزیز در متن توافق نامه اولین گزینه آزاد سازی دارایی های ایران و گزینه های بعدی رفع تحریم هااست. وقتی هنوز در حال گذار از گزینه اول هستیم و شرکت هایی قانونی را میشکنند که در حال اجراست شک نکنید مجازات میشوند حالا این چه ارتباطی به بی اعتمادی دارد الله اعلم . در واقع بی اعتمادی از سمت ماست که در عین توافق باز هم در حال دور زدن هستیم.
اما انگار نانی که جنگیدن و تحریم برای بعضی ها دارد اینقدر شیرین است که حاضرند ملتی را قربانی خواسته های خود کنند.
همان دسته افرادی که به کره جنوبی مزدور لقب میدهند و چشم بر این میبندند که تکنولوژی این کشور در حال بلعیدن جهان است.   درآمد خالص ما را با درآمد خالص دو کمپانی معروف کره ای مقایسه کنید تا کمی اوضاع روشن شود.
شاید به نقطه نظر شما تنها چیزی که جز حقوق ملت ایران است انرزی هستی است اما ....

در مورد قسمت اول که ارزش پاسخ دادن نداره.اول میگی لغو تحریم جز توافق نامه نبوده برخلاف نظر رئیس جمهور و وزیر خارجه که از دستاوردهای این پیمان لغو برخی تحریم ها است و در عین حال در ترجمه کاخ سفید با وجود تفاوت باز لغو برخی تحریم ها ذکر شده.من برای تو ترجمه را قرار ندادم بلکه در پاسخ به ادعایت و برای دیگر دوستان خلاف نظرت را اثبات کردم اینهم مثل ادعای سوخت جامد بودن راکت که وقتی دوستمون میگه سوخت مایع است باز همون حرف و همون ادعا!!!حداقل یکبار شلیک یک موشک سوخت جامد و اون دود سفید را نگاه نکردی که با مقایسه با خروجی این راکت تفاوتهاش را بفهمی.
topic-t110727.html
بنابراین بجای طالع بینی و غیب گویی در مورد دیگران کمی پیش از اظهار نظر حداقل کمی مطالعه کن که اینگونه همه با میزان دانش شما اشنا نشوند. اما در مورد ادعای اخرت هم طبق اخرین نظر سنجی هایی که توسط یک موسسه غربی انجام شده و در رسانه های جهانی هم بازتاب داشت 96درصد مردم حفظ انرزی اتمی را حتی با وجود تحریم های بین المللی لازم دانسته اند.این دیگه نظرسنجی خود غربی ها است و نمیشه ماستمالیش کرد.اما خب تنها 4 درصد هم مخالف ادامه برنامه با وجود تحریم ها بودن که اصلا در مقابل 96 درصد به حساب هم نمیان.دوستان اون جمله ای که رنگی کردم را بخوانید.اونها دارن قانون را اجرا میکنن بعد شما مردم که دنبال حقتون هستید و اینگونه ناجوانمردانه تحریم شدید شدید قانون شکن و دارید تحریم را دورمیزنید و اونها را بی اعتماد میکنید.بعد اونوقت اینها شدن حافظ منافع شما ملت و از اینکه حقتون را نمیدن ناراحت هستن و شب و روز غصه می خورن!!!یک مثال کره را هم یاد گرفتن و مدام تکرار میکنن.می خواهید چند ده تا از کشورهای دنیا را نام ببرم که متحد درجه یک امریکا هستند و در فقر و فلاکت دست و پا میزنن.چرا اونها بیان نمیشه اما در بیان مقایسه فقط نام کره و یک دو کشور دیگر را میبینیم؟؟هر وقت صحبت از رابطه با امریکا به هر بهایی است فقط نام 3 کشور می درخشید بقیه دنیا هم بیخیال!!!


اتفاقا قسمت اول است که شالوده تفکر هر انسانی را تعیین میکند. برای مثال کسی که از شناور بودن نرخ دلار بیش از همه شاکی میشود وارد کننده گان و صادر کنندگان هستند در حالیکه شاید از دید مردم عادی اوضاع گل و بلبل باشد.
در مورد دومین مسئله شما چیزی را ثابت نکردید  بیشتر به بهتان زدن شبیه بود تا چیز دیگری و در مورد مرحله بندی توافق نامه کلمه ای بر زبان نیاوردید. بلکه روش رییس جمهور قبلی را پیش گرفتید و موضوع را فراموش کردید. برایتان رنگی میکنم تا شاید درست ببینید.
در فاز اول اموال و سندهای مالی بلوکه شده آزاد میشود و پس از آن رفع تحریم رفع تحریم عراق 10 سال طول کشید .


در ارتباط با سوخت مایع و جامع هم اطلاعات بنده در حد کفایت هست دوست عزیز. راکت های سوخت جامد بای پس آمونیاک یا هیدروژن دارند. کمی اطلاعاتتان را زیاد کنید.

ضمنا چند کشور نام ببرید که اوضاعشان از ما بدتر است تا من علتش را برایتان بیان کنم. متحد درجه یک آمریکا.....  
و به عنوان آخرین کلام کجای ایران هستید که اینگونه کیفیت زندگی را فدای توهمات میکنید؟

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 25 آذر 1392 21:39

سلام به کاربران گرامی

من معتقدم نظر اکثریت لزوماً نظر درست نیست، حالا چه به انرژی هسته ای رأی مثبت بدهند و چه رأی منفی بدهند. در مورد تصمیم های کلان ملی که در دراز مدت تأثیر مثبت گسترده ای روی رفاه مردم و پیشرفت کشور دارند و آینده کشور را تأمین می کنند، آمارگیری و استناد به آن غلط است، حتی اگر همانطور که پیش از این نوشتم همه مردم بگویند ما انرژی هسته ای می خواهیم!
ضمناً همه جنبه های مثبت در مورد انرژی هسته ای باید به درستی برای مردم تشریح شوند تا مردم عمق اهمیتش را درک کنند. وگرنه اگر بخواهیم اهمیت این برنامه را با نوسان قیمت نخود و لوبیا بسنجیم، البته 100 درصد این برنامه مضر است!

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Sami 1993, esijoon, parvaaz, Abdoll@h, netwet

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط pedmehr » سه شنبه 26 آذر 1392 00:02

KH.I.A.2500 نوشته است:سلام به کاربران گرامی

من معتقدم نظر اکثریت لزوماً نظر درست نیست، حالا چه به انرژی هسته ای رأی مثبت بدهند و چه رأی منفی بدهند. در مورد تصمیم های کلان ملی که در دراز مدت تأثیر مثبت گسترده ای روی رفاه مردم و پیشرفت کشور دارند و آینده کشور را تأمین می کنند، آمارگیری و استناد به آن غلط است، حتی اگر همانطور که پیش از این نوشتم همه مردم بگویند ما انرژی هسته ای می خواهیم!
ضمناً همه جنبه های مثبت در مورد انرژی هسته ای باید به درستی برای مردم تشریح شوند تا مردم عمق اهمیتش را درک کنند. وگرنه اگر بخواهیم اهمیت این برنامه را با نوسان قیمت نخود و لوبیا بسنجیم، البته 100 درصد این برنامه مضر است!


این افکار فاشیستی دهه هاست که از تاریخ انقضاش میگذره

مردم نباید تصمیم گیری کنند ؟! پس لابد تصمیم گیری را بایست سپرد به آقایانی که سالهاست میلیارد میلیارد از دلالی در بازار سیاه نفت و ارز و قطعات هواپیما و  مخابرات  به جیب میزنند.

ضمنا با عرض معذرت بگم اینکه شما تاثیرات و نتایج شرایط به وجود آمده در مملکت رو صرفا در افزایش قیمت نخود و لوبیا میبینید نشان از کوته فکریتون داره .
فارغ از اینکه همین نگرانی از نوسان قیمت نخود و لوبیا که شما به تمسخر گرفتید دغدغه بسیاری از هموطنانتون هست. البته از اونجایی که اکثر قریب به اتفاق همفکران شما نفسشان از جای بسیار گرمی بلند میشه گله ای نیست !!
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
sand_fighter, ASHKAN95

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: پیش بینی شما از پیامدهای آتیِ مذاکره با 5+2

توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 26 آذر 1392 01:35

سلام

مردم نباید تصمیم گیری کنند ؟!

در این گونه موارد نمایندگان مردم و نخبگان کشور با حفظ منافع ملی تصمیم گیری کنند بهتر است. چرا که هم منتخب مردمند و هم دید کارشناسانه، عمیقتر و وسیعتری نسبت به عامه مردم(از جمله خود بنده) دارند و به مسائل، سطحی نگاه نمی کنند.

تورم یکی از دغدغه های بزرگ مردم است ولی تنها راه رفع این مشکل، نابودی منافع کلان ملی نیست. دولت همزمان با مذاکره، کمی بیشتر به خودش زحمت بدهد و فسفر بسوزاند، با اتکا به توانمندی های داخلی می تواند از شدت این مشکل بکاهد. مگر پیش از انتخابات نمی گفتند که مشکل اصلی تورم، عدم مدیریت است؟ پس بسم الله...

در ضمن من زندگی ام را طوری برنامه ریزی نکرده ام که به هر قیمتی شده در طول عمرم 4 تا مرغ بیشتر بخورم.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
esijoon

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان