در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

واکنش‌آمریکابه‌قدرت‌موشکی‌ایران

توسط &mmt » شنبه 23 آذر 1392 23:50

صراط: اندیشکده آمریکایی مطالعات استراتژیک و بین المللی در گزارشی به قلم آنتونی کوردزمن تاثیر پیشرفت های هسته ای و موشکی ایران بر توازن نظامی خلیج فارس را بررسی کرد.
بر اساس گزارش این اندیشکده (سی اس آی اس)، ایران تعداد، محدوده و ظرفیت موشکی و راکتی خود در خاورمیانه را افزایش داده است. این گزارش اخطار می‌دهد که نیروی موشکی تهران جبران کمبود نیروی هوایی این کشور بوده و به این کشوراجازه می‌دهد تا تهدیدی علیه همسایگان و نیروهای ایالات متحده باشد.
این گزارش ایران هراسانه می‌افزاید: توافق اولیه‌ای که میان ایران و شش قدرت انجام شده بود فرصتی کلیدی برای حرکت به سمت نابودی تهدید هسته‌ای ایران بود. اما در طول این سال‌ها تهران توانسته موشک‌های متعارف نظامی خود را توسعه داده به طوری که می‌تواند هر هدفی در خلیج فارس را بزند.ایران و تعادل نظامی خلیج فارس 2: ابعاد موشکی و هسته‌ای


این گزارش می افزاید : این گزارش اخطار می‌دهدکه  در صورت حمله به این کشور، ایران می‌تواند از ظرفیت جنگ‌افزارهای نامتقارن خود در خلیج فارس علیه همسایگانش استفاده کند. در سطحی دیگر، افزایش بی‌وقفه در تعداد، محدوده و ظرفیت نیروی موشکی این کشور، سطح گسترش در خلیج فارس را افزایش داده است. ایران نشان داده است که راکت‌های دوربرد خود را به دلایل دوستانه یا به صورت نیروی نیابتی در اختیار حزب‌الله و حماس خواهد گذاشت.

در تهدیدی قوی‌تر، این گزارش نشان می‌دهد که ایران پیش از رسیدن به توافق ژنو تقریبا همه قطعات لازم برای ظرفیت اتمی را حاصل کرده است. البته به جز مواد شکافت‌پذیر مورد نیاز برای سلاح هسته‌ای. این تهدید افزایش تحریم‌ها توسط اسرائیل و امریکا را سبب شده است. باید گفت که تهدید هسته‌ای ایران از رشد ظرفیت توان موشکی در خلیج فارس و مرزهای این کشور جدا شدنی نیست.این گزارش خاطر نشان می کند : به سختی می‌توان گفت که تحریم‌ها و مذاکرات، برنامه هسته‌ای و موشکی این کشور را متوقف می‌کند. با این حال این گزارش نشان می‌دهد که انتخاب‌های نظامی گزینه‌های غیرقطعی را پیشنهاد می‌دهند. هم اسرائیل و هم امریکا کرارا گفته‌اند که در حال طراحی انتخاب‌های نظامی‌ای هستند که حداقل بتواند شامل حملات پیشگیرانه به تاسیسات هسته‌ای ایران بشود.

یک حمله پیش‌گیرانه رویارویی مستقیم نظامی یا برخورد در خلیج فارس را شعله‌ور خواهد کرد و یا ممکن است که باعث حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا، شورای همکاری خلیج فارس یا اسرائیل شود. افزون بر این باید به جنگ نیابتی در لبنان عراق، افغانستان، خلیج فارس و دیگر مناطق هم اشاره کرد.این گزارش می افزاید: نتیجه اینکه اسرائیل، ایالات متحده و کشورهای عربی نمی‌توانند بین جنگ پیش‌گیرانه و سیاست بازدارنده انتخاب کنند. مگر اینکه ایران اساسا مسیر کنونی‌اش را تغییر دهد. حملات پیش‌گیرانه شاید قادر باشد که برای مدتی تلاش‌های ایران را به تاخیر اندازند اما حرکت ایران به سمت بازسازی توانایی‌های هسته‌ای شروع خواهد شد و بعد از آن اسرائیل و امریکا و اعراب مجبور خواهند بود توان موشکی و دفاعی و ظرفیت‌های مرتبط با آن را افزایش داده و به سمت هر تلاش جدید ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای حمله کنند.

این گزارش نتیجه می گیرد : ابعاد موشکی و هسته‌ای ایران نشان می‌هد که وضعیت فعلی که بین ایران و اسرائیل واقع شده، اسرائیل را مجبور می‌کند که از انتخاب حمله اول پیروی کند تا بتواند امنیت نیروهای نظامی هسته‌ای خودش را حفظ کند.
منبع: مشرق

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
Qaher1406, malmal1369, Present, ne13, mohammad area51, Mahdi1944, Amiiiin, freez578, Shahbaz, A3eman, shahab313

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

189

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:31

آرشيو سپاس: 734 مرتبه در 183 پست

Re: واکنش‌آمریکابه‌قدرت‌موشکی‌ایران

توسط shahab313 » يکشنبه 24 آذر 1392 23:52

اخه اسراییل (البته به تنهایی یا حتی با کمک کشورهای عربی اما بدون کمک مستقیم امریکا) با چی میخواد حمله کنه که به حسابش رسیده نشه خدا :-P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shahab313 تشکر کرده اند:
&mmt, Present


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان