تصادف عجیب خودرو با هواپیما در ایران

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 3:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

تصادف عجیب خودرو با هواپیما در ایران

پست توسط &mmt » یک شنبه 1 دی 1392, 3:26 pm

بر اثر تصادف یکی از خودروهای موجود در فرودگاه با هواپیمای ایرباس 320، درِ این هواپیما کنده و ایرباس مذکور زمین گیر شد.

تصویر

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس ،یکی از موضوعاتی که بارها از سوی مسئولان دولتی و مدیران ایرلاین های مختلف به عنوان دلیل تاخیر پروازها در کشورمان اعلام می شود، تحریم ها و نبود امکانات فنی لازم برای استفاده از تمام هواپیماهای موجود در کشور است.

این موضوع اگرچه تا حدی قابل قبول و صحیح است اما به عاملی برای پنهان کردن برخی مشکلات اداری و مدیریتی و یا سهل انگاری هاست که در این ایرلاین ها یا کارکنان مرتبط با بخش پرواز صورت می گیرد اما برای رسانه ها و مردم پوشیده باقی می ماند.

عدم رعایت ضوابط فنی و ایمنی یکی از این موضوعات فوق است که طی روزهای گذشته نیز حادثه ای دیگر را رقم زده اما این بار نیز تلاش شده این موضوع به رسانه ها درز پیدا کند. ماجرا، مربوط به حادثه ای عجیب و قابل تامل برای یکی از ایرباس های شرکت هواپیمایی "آتا ایر" است که از جمله شرکت های مشهور در شمال غرب کشورمان محسوب می شود.بر اساس اطلاعاتی که به دست صبحانه رسیده است، چند روز قبل (اواخر هفته گذشته)، یک فروند ایرباس 320 هواپیمایی آتا در اثر برخورد پله به درب ورودی جلوی هواپیما، دچار آسیب دیدگی شده و چند وقتی امکان ارائه سرویس به مردم را نخواهد داشت.
بر اساس مشاهده برخی افراد، شدت برخورد به درب جلوی هواپیما آنقدر زیاد بوده است که در اثر این حادثه، درب کاملا از جای خود جدا شده و مسئولان این شرکت مجبور شده اند این هواپیما که جزء بهترین پرنده های آتا است را به آشیانه بفرستند.

اگرچه با بررسی های کارشناسان، افراد خاطی مشخص و تنبیه شده اند اما با توجه به تکرار این اشتباهات در بسیاری از ایرلاین های ایرانی و عدم اعلام آنها، باید فهمید که شاید برای برخی مدیران، تاکید بر تحریم ها و تداوم یافتن این اقدامات غیرقانونی و ضد بشری غرب، بهتر از باز شدن راههای خرید قطعات و هواپیما باشد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”