در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

49

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 اسفند 1388 17:24

آرشيو سپاس: 164 مرتبه در 37 پست

پول ايران در "حريم سلطان"!

توسط abas 360 t » يکشنبه 1 دی 1392 18:36

در اخباري كه در روزنامه‌هاي تركيه درباره اين ماجرا منتشر شده است نام‌هاي مهمي خودنمايي مي‌كند. در ميان اخبار اين پرونده نام بانك ملي اين بار نيز مي‌درخشد.

درست زماني كه مردم سرگرم اخبار ساكتين و كاسبين فتنه بودند، كاسبان و ساكتان تحريم، در جايي ديگر بدون دغدغه كار خود را پيش مي‌بردند. تا همين چند سال پيش هر دهه يك پرونده بزرگ فساد مالي و اقتصادي خودنمايي مي‌كرد و همگان را مبهوت حجم و ابعاد و اندازه مي‌ساخت اما حالا اگر نه هر هفته كه هر ماه يك پرونده فساد اقتصادي ايران در گوشه‌اي از جهان گشوده مي‌شود.

پرونده‌اي كه هم اينك پيش‌روست، فاصله‌اي عظيم با بزرگ‌ترين پرونده فساد اقتصادي ايران، يعني پرونده سوء‌استفاده سه هزار ميليارد توماني مه‌آفريد خسروي دارد. قضيه اين بار نه بر سر سه هزار ميليارد تومان كه بر سر 87 ميليارد يورو است. يعني با احتساب قيمت چهار هزار تومان براي هر يورو، اين پول معادل 348 هزار ميليارد تومان مي‌شود؛ بيش از صد برابر رقم پرونده بزرگ‌ترين فساد اقتصادي ايران.

البته اين تمام ماجرا نيست. علاوه بر اين رقم، قاچاق يك و نيم تن طلا، احتمالا كوه يخي است كه از آب بيرون زده است. رضا ضراب تاجر 29 ساله ايراني كه نامش در ميان اوراق اين پرونده به چشم مي‌خورد كسي است كه برخي از وي به عنوان عامل دور زدن تحريم‌ها ياد كرده‌اند. درست مثل بابك زنجاني.

همان مرد جواني كه اين روزها سر‌و‌ته همه اخبار درباره اقتصاد و سياست و ورزش و سينما به وي گره مي‌خورد اما همچنان تبليغات شركت هواپيمايي‌اش هر شب در ساعات پربيننده پخش مي‌شود و مي‌گويند چك عظيم‌المبلغ تامين اجتماعي را نيز باز پس نداده است.

ايران و تركيه فراز و نشيب هاي فراواني در روابط تاريخي خود داشته‌اند اما اين بار، در شرايطي كه بسياري از ايرانيان پاي شبكه «جم تي وي» مثلث‌هاي عشقي پوچ و زندگي تجملاتي قهرمانان تركيه‌اي را پيگيري مي‌كنند، معلوم مي‌شود پول ايران حتي در جيب وزراي اين كشور نيز قرار گرفته است. داستان اين بار فراتر از مثلث‌هاي عشقي است. قصه قصه پول است و سوء استفاده. تنها پاي سوم مثلث پولي بابك زنجاني و رضا ضراب، هنوز رخ ننموده است.  

در اخباري كه در روزنامه‌هاي تركيه درباره اين ماجرا منتشر شده است نام‌هاي مهمي خودنمايي مي‌كند. در ميان اخبار اين پرونده نام بانك ملي اين بار نيز مي‌درخشد. با رو شدن اين ماجرا انگار پازل فرار خاوري از ايران نيز در حال كامل شدن است و مي‌توان حدس زد وي نه براي سه هزار ميليارد تومان كه چند سنگ از كوهي بزرگ بود و اتفاقا از ايران هم خارج نشده بود، كه براي پول‌هاي بزرگ‌تر از اين و ماجراهايي پيچيده‌تر فراري زودهنگام را طراحي كرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده اين پول در فاصله سال هاي 2009 تا 2012 از ايران خارج شده است و خاوري در مهرماه سال 1390، برابر با سپتامبر 2011 از ايران خارج شده است. به اين ترتيب وي اطلاعات ذي‌قيمتي در خصوص اين پرونده نيز در دل دارد.  

به نظر مي‌رسد در پس شرايط غيرعادي تحريم براي مردم كشورمان، شرايطي غيرعادي اما شيرين، براي عده‌اي قليل نيز رقم خورده است. هر چند 4ماهي از پايان دولت احمدي‌نژاد مي‌گذرد اما اين طور به نظر مي‌رسد كه اين دوران، دوران يك دولت نبود. دولت پيشين در قامت صد دولت با اختياراتي عجيب و غريب و تصميماتي عجيب و غريب‌تر ظاهر شد و حالا رو شدن گوشه گوشه پرونده‌هاي ريز و درشت فساد اقتصادي‌اش در اينجا و آنجاي جهان، ابهت اعداد را براي افكار عمومي از ميان برده است.

اينجاست كه معلوم مي‌شود بحران دولت يازدهم نه مسكن مهر است و نه پرداخت نقدي يارانه‌ها. وقتي در سه سال 87 ميليارد يورو، يعني بيش از تمام پول حاصل از فروش نفت در يك سال، آن هم قبل از تحريم، از ايران خارج مي‌شود، كسري هزار ميليارد توماني براي پرداخت يارانه نقدي طبيعتا مشكلي پيش پا افتاده مي‌شود. در ميان 49 نفري كه در پرونده فساد اقتصادي در تركيه دستگير شده‌اند نام فرزندان چند وزير اين كشور نيز به چشم مي‌خورد. مي‌گويند وزراي مذكور استعفا داده‌اند و از حضور در افكار عمومي پرهيز دارند.حالا بايد ديد اين پرونده با كدام مقامات و مسئولان ايراني گره مي‌خورد كه اگرچنين شود عزمي براي خجالت از مردمي كه فشار سنگين تحريم را با تمام وجود تحمل كردند، وجود دارد؟

مرجع: روزنامه قانون

                              

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abas 360 t تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, Present, CAPTAIN PILOT, Ali$amir, airplane, mohamad javon irani, MOHAMMAD_ASEMOONI, saeid 7, FREE MAN, A3eman, RaAmIiN, freez578, jhan2010, iran4946, ASHKAN95, ATABACKAN, Mahdi1944

New Memberno avatar
پست ها

6

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 1 خرداد 1389 02:59

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: پول ايران در "حريم سلطان"!

توسط yoyo69 » دوشنبه 2 دی 1392 11:41

خوب نیس بگم ولی  یه مشت دزد و غادتگر و حروم خور ک حتی هیچی واسه شون ن مردم ن ناموس و ن زندگی مردم  واسه شون مهم نی این ملتو ب باد دادن بخدا .خدا این لقمه های حرم  تو گلوشون گیر کنهت  کن
گیر کنه تا بفهمن به این مردم بدبخت چ زجری دادن

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: پول ايران در "حريم سلطان"!

توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 3 دی 1392 02:10

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی

مطالعه مطالب بالا و اخبار مرتبط با وضعیت اقتصادی کشورمان قطعا" برای هیچیک از ما چندان خوشایند نیست. اما متاسفانه یا خوشبختانه این کمترین بهای پرداختی در قبال تحریم های سنگین بین المللی میباشد. عملی که آن 53 نفر بازداشت شده توسط پلیس ترکیه انجام میدادند, هرچند در ظاهر غیر قانونی و خلاف میباشد اما در اصل خدمت به کشورمان بوده است. افراد نامبرده و مخصوصا Halk Bank ترکیه در شرایطی که پرداخت 100 دلار کمک هزینه زندگی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز ممنوع است, با کمک بانک ها و اشخصاص با نفوذ ایرانی و ترکی و در جهت انجام معاملات سنگین کشور, اقدام به جابجایی مبالغ ارزی مینمودند. ما مدت هاست به دلیل تحریمات بانکی و مسدود شدن Swift Code برای پرداخت معاملات سنگین خارجی, نیازمند استفاده از چنین ترفندهایی میباشیم! اگر چنین افرادی اینگونه تحریم ها را دور نزنند, مردم کشور در تهیه بسیاری از ملزومات اولیه زندگی خود نیز ناکام خواهند ماند. اما آنچه مسلم است بحث هزینه چنین راهکارهای متفرقه ای میباشد که طبیعتا" به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر در این پروسه محسوب میگردند. شاید این ارقام در نگاه اول بسیار سنگین باشند اما در معادلات تامین نیازهای خارجی یک کشور 77 میلیونی, اصلا" به چشم نمی آیند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشد که مشابه این موارد با حجمی ده ها برابر آنچه در این پروند اعلام گردیده هم اکنون در کشور چین در حال انجام است و حجم بسیار وسیع معاملات ارزی کشور از طریق 2 بانک چینی تقبل میشوند. امیدوارم بازی های سیاسی حزب حاکم بر جمهوری خلق باعث نشوند تا این کانال ها با مشکل مواجه گردند زیرا در این صورت کشور با شدیدترین بحران تاریخ مواجه میشود ...

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شاید دفعه بعد که این موارد را میخوانیم یا میشنویم, بهتر باشد پیش از گرفتن انگشت اتهام به سوی این افراد, کمی به شرایط موجود و لزوم سازش با دنیا تفکر نمائیم ....


موفق باشید    
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
anga2009, نادر جهانباني, iran4946, ramin-am, Abdoll@h, airplane, hani1459, Mahdi1944, ali 313, @lirez@, apple2009, sand_fighter, Present, parsa1984

Captain

Captainno avatar
پست ها

2755

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: پول ايران در "حريم سلطان"!

توسط Present » سه شنبه 3 دی 1392 10:47

ما هم از خدامونه که سازش بشه ولی با چه شرایطی ؟
شرایطی مانند آنچه در سال 83 اتفاق افتاد و گستاخی در حدی شد که در خواست تعطیلی رشته های دانشگاهی ما را هم کردند ؟
همه ما می دونیم که مشکل غرب و تحریم ها با انرژی هسته ای و ... نیست با پیشرفت و پیشرفته شدن ایرانه !
اول انرژی هسته ای ، بعد قدرت موشکی و بعد حقوق بشر  و....
مشکل اینا با ایران و ایرانیه !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
sohraba, netwet, Abdoll@h, Amiiiin


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان