در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15479

تشکر کرده: 10208 مرتبه
تشکر شده: 3962 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

اينترنت به عنوان سرمايه و ثروت عمومي ‌جهان به حساب مي‌آيد

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 10 آبان 1385 15:26

-دبير پيشين شوراي عالي اطلاع‌رساني گفت:‌ اداره‌ي كشورها بدون استفاده از ICT تقريبا غيرممكن شده يا با هزينه‌ي هنگفت امكان‌پذير است؛ روند توسعه‌ي جهان رو به جلو پيش مي‌رود و ما بايد بتوانيم از تهديدها دوري و از فرصت‌ها به نحو احسن استفاده كنيم.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، نصرالله جهانگرد در همايش زنان و اينترنت در هزاره‌ي سوم با بيان اين كه امروزه حدود 800 ميليون ‌هاست در دنيا وجود دارد، اظهار كرد: بازار محصولات ICT در دنيا حدود 600 تا 700 ميليون يورو است و در واقع مي‌توان گفت كه اين بحث در حوزه‌ي اشتغال يكي از كارآفرين‌ترين مباحث محسوب مي‌شود.
وي با بيان اين كه اينترنت به عنوان سرمايه و ثروت عمومي ‌جهان به حساب مي‌آيد، گفت:‌ همه‌ي دستگاه‌ها بايد به راحتي به اين ابزار دسترسي داشته باشند؛ سياست‌گذاري كشورها اين است كه مردم به راحتي بتوانند به اينترنت دسترسي پيدا كنند.
او ادامه داد: همه‌ي كشورها متوجه اين موضوع هستند و سياست‌گذاري‌هاي كشورهايشان را براي دسترسي راحت به اينترنت فراهم مي‌كنند تا اين ابزار به صورت يك ثروت عمومي ‌در اختيار مردم باشد؛ استفاده از وب به قدري شتاب گرفته كه جزو اندازه‌گيري و سنجش توسعه‌ي اجتماعي و اقتصادي كشورها شده است.
وي ادامه داد: چالشي كه در حال حاضر در دنيا وجود دارد اين است كه تحولات اقتصادي و اجتماعي ناشي از تحولات ICT شتاب گرفته و تمام زمينه‌هاي كاري را در كشور تحت تاثير قرار داده است.
جهانگرد اظهار كرد: عمده‌ي كشورها ICT را به‌ عنوان موجود توانمندساز مي‌دانند؛ زيرا زماني ثروت مولفه‌ي توسعه بود، اما امروزه فاكتور دانايي جايگزين آن و عامل توليد ثروت شده و توزيع قدرت و مولفه‌هاي اقتدار به خاطر ICT تغيير كرده است.
وي با بيان اين كه فاصله‌ي زماني و جغرافيايي در فعاليت‌ها به صفر رسيده است، گفت: چالش كشورهاي جهان سوم امروزه اين است كه ديدگاه بين رهبران و مديرانشان يكي نيست و تا دولتي عوض مي‌شود تمام برنامه‌هايشان نيز تغيير مي‌يابند، به همين دليل برنامه بلند مدت در كشورهاي جهان سوم دوام نمي‌آورد و همه به دنبال برنامه‌هاي كوتاه مدت هستند.
در ادامه اين همايش فرهود گل محمدي - عضو باشگاه پژوهشگران جوان - با بيان اين كه 500 ميليون نفر از زنان جهان كه در روستا زندگي مي‌كنند زير خط فقر هستند، گفت:‌ نوآوري بايد بتواند پاسخ‌هاي مناسبي را براي جامعه‌ فراهم كند و به شرايط كمي‌ و كيفي جواب دهد. او گفت: ICT به عنوان عنصر كليدي نوآوري شناخته شده و زنان نيز نقش كليدي در اين عرصه دارند؛ ICT با فراهم كرن فرصت يادگيري نقش مهمي‌ در روند توسعه‌ي زنان و در روستاها ايفا مي‌كند و اگر اين ابزار به صورت راهبردي در يك جامعه به كار رود مي‌تواند در توسعه‌ي استراتژيك نقش مهمي ‌داشته باشد.
در ادامه محمد آزادنيا - از كارشناسان مركز تحقيقات مخابرات - نيز در اين همايش گفت: متاسفانه هميشه، در بدو امر و در هنگام سياست‌گذاري‌ها به مشكلات زنان توجهي نمي‌شود و خود اين موضوع پيامدهايي را به دنبال دارد، در صورتي كه اين مقوله يكي از موضوعات مهم و قابل توجه است كه بايد به آن‌ها توجه شود.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان