آموزش احوال پرسی/خواهشمندم وارد شوید

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5188 بار
سپاس‌های دریافتی: 8623 بار

آموزش احوال پرسی/خواهشمندم وارد شوید

پست توسط A3eman » شنبه 7 دی 1392, 8:40 am

سلام خدمت تمامی   

هستن زیاد تو اجتماع نبودن . آداب و معاشرت کم داشتن . در این تاپیک قصد داریم این افراد رو راهنمایی کنیم.   

وقتی طرف به شما میگه زیارتتون قبول چی بهش جواب میدین ؟  

وقتی یکی دعوتتون میکنه جایی چه جوری براش کلاس میذارین و با منت گذاشتن دعوت اون طرف رو قبول میکنین ؟  

جواب چیکار میکنی چی باید گفت؟  

جواب " نایب الزیاره ما هم باشید" چی باید گفت؟   

هزاران سوال دیگه .   

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: آموزش احوال پرسی/خواهشمندم وارد شوید

پست توسط esijoon » شنبه 7 دی 1392, 3:17 pm

A3eman نوشته شده:    سلام خدمت تمامی   

هستن زیاد تو اجتماع نبودن . آداب و معاشرت کم داشتن . در این تاپیک قصد داریم این افراد رو راهنمایی کنیم.   

وقتی طرف به شما میگه زیارتتون قبول چی بهش جواب میدین ؟  

وقتی یکی دعوتتون میکنه جایی چه جوری براش کلاس میذارین و با منت گذاشتن دعوت اون طرف رو قبول میکنین ؟  

جواب چیکار میکنی چی باید گفت؟  

جواب " نایب الزیاره ما هم باشید" چی باید گفت؟   

هزاران سوال دیگه .   

میگیم قبول حق باشه...یا قبول الله

والا ما کلاس ملاس نمیزاریم...اگر بیکار باشیم که همشیه هستیم مثل چی چی قبول میکنیم

میگیم شکر خدا ، دعای بارون

اینو نمیدونم..تا حالا برام پیش نیومده.....هر وقت رفتم زیارت تنهایی و بدون خبر رفتم و برگشتم

تا حالا کسی هزار تا سوال ازم نپرسیده .....خخخخخخخخخخخ
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

پست توسط KH.I.A.2500 » شنبه 7 دی 1392, 5:29 pm

سلام

بستگی دارد طرف مقابل چه کسی باشد. اگر دوست و آشنا باشد من یک روش ساده دارم:
پرهیز از تعارف الکی و رفتارهای نمایشی. معمولاً یک پاسخ ساده و معمولی ولی درست به طرف می دهم.

به برخی حرف ها هم اصلاً پاسخ نمی دهم و فقط بر و بر طرف مقابل را نگاه می کنم! مثلاً طرف می گوید: چاکرم، قربونت برم، خیلی دوست دارم، فدات بشم الهی، عجب صدایی، چه پر سیاهی، چه نوک قشنگی...
این حرف ها سبکتر از آن چیزی هستند که ارزش پاسخگویی داشته باشند.

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain II
Captain II
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5188 بار
سپاس‌های دریافتی: 8623 بار

پست توسط A3eman » شنبه 7 دی 1392, 8:58 pm

در جواب چه خبر؟

اگر دیر شده و می بایست هرچه زودتر بریم چی باید بگیم؟

اگر بخوایم کسی رو از کاری منع کنیم ولی رودرواسی داریم چطوری؟

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

پست توسط Present » یک شنبه 8 دی 1392, 12:21 am

A3eman, در کنار این که شما باید روش های احوالپرسی رو بلد باشید ، شما با مطالعه کتاب و ... می تونید سطح معاشرت و شعور خود را بالا ببرید ! بهترین روش برای این موضوع مطالعه ، گشتن در جامعه و ... است .
ما چیزی در ارتباط برقرار کردن داریم که معروفه به تاثیر گذاری ، برای این موضع شما باید سطح سخن وری ، انتقال معنا به صورت غیر کلامی و ... رو یاد بگیرید !
پیشنهاد می کنم در کنار یاد گرفتن احوالپرسی های ساده ، مطالعه و گشتن در اجتماع را نیز به الویت های خود اضافه کنید !
برای مثال کتابهایی با عناوین زبان بدن و ... پیشنهاد می شود !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 732 بار
سپاس‌های دریافتی: 494 بار
تماس:

پست توسط Abdoll@h » دو شنبه 9 دی 1392, 2:27 am

A3eman نوشته شده:   وقتی طرف به شما میگه زیارتتون قبول چی بهش جواب میدین ؟  

"قبول حق باشه...ممنون.انشالله دفعه بعد با هم مشرف بشیم."
    [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]
A3eman نوشته شده:  وقتی یکی دعوتتون میکنه جایی چه جوری براش کلاس میذارین و با منت گذاشتن دعوت اون طرف رو قبول میکنین ؟[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]
   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]اگر از ما دعوت رسمی به عمل اومده باشه که زشته حضور پیدا نکنیم و نرفتن ما نشونه بی احترامیه.   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]اما اگر بهمون تعارف شده باشه مثلا می گیم:"ممنون لطف دارین،مزاحم نمی شم."اگر باز هم تعارف زده شد می تونیم بگیم:"تشکر،شرمنده می کنین واقعا."   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]و در همین حین باید با توجه به شرایط ببینیم که بهتره درخواست رو قبول کنیم یا نه.به طور ساده تر باید موقعیت شناسی کنیم.   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]کلاس و منت گذاشتن هم که کلا کار درستی نیست.           [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]
A3eman نوشته شده:  جواب چیکار میکنی چی باید گفت؟[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]
      داره این سوال رو چه کسی ازمون پرسیده باشه و این که شخص سوال کننده چند وقته که ازمون بی خبر بوده. 
  میشه گفت:هستیم،زیر سایه خدا،می گذره....همون کارای قبلی. 
    میشه به یکی از کارای روز مره اشاره کنیم که شخص سوال کننده قبلا هم در مورد ما اون رو می دونسته.مثلا:"مشغول درس و دانشگاهم هستم." 
  :"مشغول همون کار قبلی،کار خاصی نمی کنم.شما چه می کنید؟" و کم کم می تونید از موارد کلی وارد جزئییات بشید. 
   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]
A3eman نوشته شده:  جواب " نایب الزیاره ما هم باشید" چی باید گفت؟[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]
   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]"حتما.اگر لایق باشم انشالله از طرف همه دوستان نایب الزیاره هستم."   [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]"اگر خدا قبول کنه حتما"    
A3eman نوشته شده:[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]در جواب چه خبر؟   

"خبر خیر.سلامتی"
"پیش ما که خبری نیست،خبرا پیش شماست"
A3eman نوشته شده:[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]اگر دیر شده و می بایست هرچه زودتر بریم چی باید بگیم؟  

"عذر می خوام بنده کاری برام پیش اومده اگر اجازه بدین رفع زحمت کنم"
"می بخشید من یکم عجله دارم،اگر اشکالی نداره از حضورتون مرخص بشم"
A3eman نوشته شده:[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]اگر بخوایم کسی رو از کاری منع کنیم ولی رودرواسی داریم چطوری؟  

اگر اون شخص خبر نداره که ما از کاری که می خواد انجام بده مطلعیم بعضی وقتا می تونیم اصطلاحا "به در بگیم که دیوار بشنوه".
مثلا:"بعضیا فلان مشکل که پیش میاد فلان کارو می کنن،به نظر من کار درستی نیست" و اگه راهکاری داریم پیشنهاد می کنیم:"اگه فلان کارو انجام بدن خیلی
بهتره و مشکل هم راحت تر حل میشه"
"بعضی ها عادت دارن فلان کارو انجام میدن،اصلا خوشم نمیاد از این کار"
و اگه خبر داره که ما می دونیم یا مشغول انجام کاره:
"عذر می خوام،بهتر نیست بجای این کار،فلان کارو انجام بدین.اینجوری بهتر نیست؟"
"ببخشین قصد جسارت ندارم ولی بهتر نیست این کارو انجام ندین"
"شرمنده ام میشه الان اون کارو انجام ندین،عذر می خوام"
"میشه لطف کنید از این کار منصرف بشین"
[FONT=Impact]آدمهای پاک خطا نمی کنند ، سادگی می کنند . و امروز سادگی ، پاکترین خطای دنیاست. 

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

پست توسط RAHVAR » چهار شنبه 11 دی 1392, 11:45 am

تصویر     

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5878 بار
سپاس‌های دریافتی: 12407 بار
تماس:

پست توسط Solver » چهار شنبه 11 دی 1392, 11:58 am

به نظر من کوتاه و مفید شایسته ترین حالت گفتگو خصوصا در گفتارهای روزمره مثل احوال پرسی است.

همچین فکر میکنم بهتره نخست به کلام طرف کامل گوش داد، بعد از پایان هر سوال با یک مکث جواب داد،نه اینکه هنوز جملات طرف تمام نشده ما همزمان پاسخ دادن را شروع کنیم یا اصلا همزمان سوال پرسیدن از همدیگر را داشته باشیم.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

پست توسط KH.I.A.2500 » جمعه 13 دی 1392, 1:33 am

سلام به کاربران عزیز

الان برخی از مردم فکر می کنند کسی که زیاد صحبت نمی کند لابد آداب معاشرت بلد نیست. من فکر می کنم آدم بهتر است یک پاسخ مودبانه و درست(و به قول دوستان پاسخ کوتاه) بدهد و اگر هم مایل است این پاسخ مودبانه و کوتاه می تواند با کمی شیرینی همراه باشد. البته این شیرینی که عرض کردم با تعارف الکی و روده درازی و هرزه گویی خیلی فرق دارد.

مثلاً کسی از من می پرسد:
قصد دارید به مسافرت بروید؟
من در پاسخ می توانم بگویم: «بله».
می توانم بگویم: «ان شاء الله».
همچنین می توانم یک پاسخ کش دار و تعارف گونه بدهم.

یک نکته دیگر این که فروشنده ها، بازاریاب ها و این قبیل افراد به واسطه شغلشان مجبورند کمی متفاوتتر از آن چیزی که واقعاً هستند رفتار کنند و از دید من نمی شود به آن ها چندان خرده گرفت.

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 232 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

پست توسط netwet » جمعه 13 دی 1392, 3:32 am

همیشه از گفتن جملاتی مثل مخلصم، چاکرم، دست بوسیم، رو سر ما جا داری و ... متنفر بودم و خداروشکر تا امروز از این دست تعارف هارو تو معاشرتم با دیگران بکار نبردم. هرکسی هم که زیاد از این تکیه کلام ها استفاده می کنه احساس بدی نسبت بهش پیدا می کنم!

احساس می کنم اونایی که خیلی خوب تعارف می کنن خیلی خوب هم دروغ میگن و قابل اعتماد نیستند!

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: آموزش احوال پرسی/خواهشمندم وارد شوی

پست توسط abas2016 » شنبه 15 خرداد 1395, 10:25 am

سلام بچه ها بنظرتون وقتی ی اشنا دورمونو میبینیم اون ما رو میشناسه ما نشناختیمش بعد میاد خودشو معرفی میکنه چطور باید جواب بدیم

و این ک بخوای خودتو نعرفی کنی تو ی جمع یا پیش کسی ک مهمه واست چی بگیم خوبه

و این ک وقتی یکی میاد حلالیت و خدافظی و ازین حرفا مث ی همسایه ک قراره خونش جا به جا شه چی بگیم بش

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط sahar9068 » جمعه 8 دی 1396, 12:04 am

من خودم همین مشکل وداشتم .یکی ازدوستام یه برنامه به اسم خوش صحبت معرفی کرد بهم ازبازار دانلود کردم همه این تهارف ها وجواباب تعارفارو یه جاجمع کرده .خیلی جاها به دردم میخوره.تصویر

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”