ساخت پايگاه جدید پرتاب ماهواره‌های ایران در چابهار

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 3:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

ساخت پايگاه جدید پرتاب ماهواره‌های ایران در چابهار

پست توسط &mmt » یک شنبه 8 دی 1392, 2:20 pm

درصد عمليات ساخت پايگاه ملي پرتاب ماهواره به اتمام رسيده و هم اکنون اين پايگاه در آستانه بهره برداري است.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، سيدمهدي فرحي رئيس سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در گفت وگویی اختصاصی با اعلام اين مطلب افزود: پايگاه ملي پرتاب داراي چهار بخش اصلي «سکوي آذرخش»؛ «سايت تکنيک»، «اتاق کنترل زميني (جي.سي.سي)» و «سايت تست موتور» است.

وی اضافه کرد: اين پايگاه در منطقه چابهار ساخته شده است و به تجهيزات مورد نياز از جمله تجهيزات مربوط به نصب و استقرار ماهواره تجهيز مي شود، هم چنين تست هاي مربوط به سازگاري و پرتاب ماهواره نيز در اين مرکز انجام خواهد شد.

فرحی ادامه داد: اين پايگاه يک مرکز علمي بسيار مهم در حوزه هوا فضا است که در زمينه پرتاب موجود زنده، پرتاب ماهواره هاي سنجشي و ماهواره مخابراتي در مدار ژئو فعاليت خواهد کرد.

رئيس سازمان صنايع هوافضاي وزارت دفاع با بيان اين که اجراي پروژه ساخت پايگاه ملي پرتاب ماهواره امام خميني(ره) از چند سال پيش و بر اساس مصوبه شوراي عالي فضايي؛ آغاز و مديريت کلان اين پايگاه نيز بر عهده سازمان فضايي است، به خراسان گفت: تاکنون هزينه بسيار زيادي براي تکميل اين پروژه صرف شده است اما اکنون ديگر در مراحل نهايي اجراي اين طرح و در آستانه بهره برداري از آن هستيم که با آماده سازي اين پايگاه؛ ماهواره طلوع به عنوان نخستين ماهواره مدار زمين آهنگ (ژئو) کشور توسط پرتابگر سيمرغ از اين پايگاه پرتاب مي شود.

Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دو شنبه 13 اردیبهشت 1389, 4:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: ساخت پايگاه جدید پرتاب ماهواره‌های ایران در چابهار

پست توسط mm1990 » یک شنبه 8 دی 1392, 2:45 pm

سیمرغ و ژئو!!! با شنیدن این حرف یاد داستان به اون پادشاهی افتادم که حکم داد هزار ضربه شلاق به مجرم بزنن! یا نمیدونم سیمرغ چی هست یا نمیدونم ژئو چیه!

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”