در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
61

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مهر 1392 13:48

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 52 پست

چگونگی طراحی بخش فوتر وب سایت

توسط azade1992 » چهارشنبه 11 دی 1392 11:29

بخشی که در اکثر
طراحی سایت
ها کمتر جدی گرفته می شود بخش فوتر
وب سایت
است . فوتر از اهمیت زیادی در
طراحی وب سایت
برخوردار است و می توان با اطلاعاتی
که در آن قرار داده می شود باعث  شد بازدید کنندگان به ماندن در
سایت
و مطالعه صفحات دیگر ترغیب شوند و البته این امر به این بستگی دارد که از چه مطالبی در این بخش استفاده قرار گرفته شده باشد.
بخش فوتر سایت می تواند یک منبع سریع و آسان برای دسترسی به اطلاعات خاص و مورد نیاز کاربران باشد که از جمله آن اطلاعات کپی رایت ، نقشه سایت ، توضیحات ، قوانین و مقررات و لینک حفظ حریم خصوصی ، اطلاعات تماس و... . اکثر کاربران برای اینکه اطلاعات خود را با سرعت بیشتری پیدا کنند برای دسترسی به لینک های مستقیم به این قسمت رجوع می کنند . برای مثال دروبلاگ ها از این بخش برای قرار دادن قسمت هایی مانند منوهای ناوبری ، تگ های محبوب ، آیکون شبکه های اجتماعی و ... استفاده می شود .
به جز مطالب گفته شده می توان چیزهای دیگری نیز در این بخش قرار داد که به صورت اختیاری می باشد ، از جمله آنها : لینک و توضیحات به صفحه درباره ما، فرم های ثبت نام در سایت ، فید و آر اس اس ، فرم تماس کوچک ، لینک و یا آیکون برگشت به صفحه نخست ، تگ ها و برچسب های محبوب و ....
بخش فوتر نه باید خیلی کوچک و بی فایده و نه اینکه پر از مطالب و شلوغ باشد ، از قرار دادن مطالب تکراری ؛ برای مفید بودن این بخش موثر ترین و بهترین لینک و مطالب را قرار دهید .

منبع:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب azade1992 تشکر کرده اند:
Present, Mahdi1944, Ali$amir, Solver

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: چگونگی طراحی بخش فوتر وب سایت

توسط Present » چهارشنبه 11 دی 1392 17:54

azade1992,  والا من نفهمیدم این لینکی که پایین گذاشتید لینک به مقاله هست و یا فقط خواستید بگید ما از طرف فلان شرکت هستیم و ... و در واقع یکجور تبلیغ !
به هر حال از نظر من اون سایتی رو که گذاشتید در کنارش نام بسیاری از شرکت ها به عنوان کارفرما قید شده ، ولی یک انتقاد داشتم از نوع طراحی سایت شرکت شما !
برای همچنین شرکتی با این همه مورد کاری بهتر نبود یک وب سایت زیبا تر و با مفهوم و ... طراحی می کردید ؟
من به عنوان یک مشتری اگر بخواهم جذب شرکت شما بشم و با شما قرار داد ببندم بلافاصله با سر زدن به سایت شرکت شما منصرف می شم !
البته نظر شخصی هست و از دید یک منتقد به این حرف نگاه کنید !
به هر حال می تونستید در کنار طراحی سایت خود از یک گروه گرافیست متبحر استفاده کنید و جلوه های بصری بهتری به سایت بدهید !
چون از قدیم گفتند مشتری عقلش تو چشمشه !
مخصوصا برای طراحی یک سایت که همه مشتریان از نوع و علم طراحی سایت اطلاع کمی دارند( یا اصلا ندارند ) و ملاک قضاوت آنها ظاهر کار هست !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
Ali$amir, Solver, SMH, Mahdi1944

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 12 دی 1392 19:02

به اعتقاد من دوستمان کافیست گفته های خودشان را در سایت خودشان به کار بسته تا یک محصول خوب داشته باشند.

از نظر من طرح کلی سایتشون جالب است. منتها اولین اصل در طراحی (نه الزاماً وب) حذف آبجکت های غیر ضروری است. نمایش یک سری لوگو که برخیش کلا بی ارتباط است یا مثلا عکس W3 و RSS در حالی که خبری از لینک به اونها نیست حتی سوتفاهم جعلی بودن سایت را هم پیش می آورد.

در طراحی خصوصاً سبک Clean که قالب این سایت در این دسته است از اسمش پیداست باید هر چیز غیر ضروری حذف یا حداقل نهفته باشد.

اتفاقا من سراغ این مطلب امدم چون قصد طراحی فوتر برای سایتی را دارم و هنوز طرح و ساختار مطلوب را نیافتم منتها حقیقتا این سبک مطالب تبلیغاتی خیلی دلچسب نیست و امیداورم مقالات بعدی ایشان حتی اگر هدفشان تبلیغات است قدری حرفه ای تر باشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
SMH, Present, Mahdi1944

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » جمعه 13 دی 1392 00:05

M.Abooali,  از نظر من header  این سایت خوبه ولی بقیه جاهاش به دلم نچسبید !
اتفاقا طراحی ظاهر سایت یکی از سخت ترین جاهی طراحی سایته چون اصولا شما با یک سری عکس و رنگ و جلوه گرافیکی باید یک سری مفهومی رو برسونید که مشتری جذب بشه !
من خودم هم دو ماه گیر طراحی لوگو ,masterpage و ... در سایت هستم تا یک چیزی که لاقل خودم به دلم بشینه رو به دست بیارم و هنوز نتونستم صدردرصد این کار رو بکنم !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver