افت شاخص بورس و دلایل آن در روزهای اخیر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بورس به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Solver, شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: افت شاخص بورس و دلایل آن در روزهای اخیر

پست توسط Masoud_D » دو شنبه 9 تیر 1393, 1:02 pm

M.Abooali نوشته شده:  ,

قیمت مناسب؟

معیار شما برای قیمت مناسب روشن نیست، شما با دید کوتاه مدت خرید داشیتد یا بلند مدت، و این که بر اساس تحلیل خاصی این خریدها را انجام دادین؟

اگر بر اساس تحیلیل یا سیگنال دریافتی از جایی وارد سهم شدید، خوب بهش رجوع کنید و حد ضرر سهم را بررسی کنید، اگر به حد ضرر رسیده اید (که اگر بازه زیر 3 ماه مد نظر شما بوده قطعا رسیده اید) باید در اولین فرصت از سهمی که بی خبر در آن هستید خارج شوید. اگر هم واقعا به حد ضرر تحلیل خود نرسیده اید که تا حد ضرر نگهش دارید شاید برگشت.

اما اگر اساسا بی تحلیل وارد سهم شدین.، لازم است ضرری که تا کنون داشتید را فراموش کنید و متصور بشوید که قرار است فردا صبح این سهم را خرید کنید، قیمت فردا را معیار تحلیل خود قرار داده و روی سهم برای خریدی با قیمت فردا تحلیل بزنید حد ضرر را محاسبه کنید، تابع اون حد ضرر پیش برید که ممکن است حفظ یا فروش سهام نتیجه اش بشود.

منظورم از قیمت مناسب این بود که گذاشتم سهام بیاد پایین (کمتر و یا نزدیک مقدار مینیمم تو 1 سال اخیر) و روزی که خرید کردم هم جزء افرادی بودم که با کمترین قیمت روز، اون سهام ها رو خریدم . اما الان چند روزه بدجور شبندر اومده پایین. دتولید که امروز رفت بالا اما ...
راستش زیاد به پولش احتیاج ندارم و تحلیل خیلی حرفه ای نداشتم . فقط طبق مشاهداتم از امار سهام تو 1 سال اخیر این سهام ها رو خریدم . حس میکنم به زودی باید شبندر بیاد بالا اما مطمئن نیستم.

در کل خیلی حرفه ای نیستم و بیشتر برا یادگیری سهام خریدم( حدود 2 تومن) . ضرر هم اگه بکنم خیلی عدد بزرگی نمی شه، منتهی دوس ندارم با خاطره بد بورس رو ترک کنم :)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

Re: افت شاخص بورس و دلایل آن در روزهای اخیر

پست توسط Solver » سه شنبه 10 تیر 1393, 1:24 am

شاید پایین ترین قیمت سهم در یکسال گذشته، بالاترین قیمت در سال پیش رو باشد.

یک متد خوب پیدا کنید برای تحلیل سهم، و طبق روش دومی که گفتم جلو برید، فرض کنید قرار است سهم را با قیمت فردا خرید کنید، بعد تحلیل بزنید و حد ضرر و نقطه هدف براش تعیین کنید. و سود و زیانی که تا این لحظه با سهم داشتید عملا پایان خواهد یافت و دوره جدیدی از سهامداری روی این سهم ها را شروع کنید.
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بورس”