در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Fast Poster

Fast Poster

no avatar
252

تشکر کرده: 167 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 مرداد 1392 17:43

آرشيو سپاس: 767 مرتبه در 157 پست

2 درصد جمعیت ایران افغانی است!!!!!

توسط شیرافکن » شنبه 28 دی 1392 18:22

تا پایان سال 91 اعلام شد
1.9 درصد جمعیت کشور افغانی‌اند

از مجموع جمعیت 75 میلیونی کشور 97 درصد تابعیت ایرانی داشته و 83 درصد در سن کار قرار دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر اعلام مرکز آمار ایران جمعیت کل کشور تا پایان سال 91 حدود 74 میلیون و 810 هزار و 573 نفر برآورد شده است که 12 میلیون و 98 هزار و 694 نفر از آن‌ها 9 ساله و کمتر همچنین 62 میلیون و 711 هزار و 879 نفر 10 سال و بیشتر سن داشته‌اند. به عبارتی 83.8 درصد از جمعیت کل کشور در سن کار قرار دارند.

این درحالی است که از لحاظ جنس 50.2 درصد جمعیت کشور مرد و 49.8 درصد زن بوده‌اند که نسبت جنسیتی را برابر 101 نشان می‌دهد.

براین اساس در مقابل هر 100 نفر زن 101 نفر مرد وجود داشته است.

71.8 درصد جمعیت کل کشور در نقاط شهری و 28.2 درصد در نقاط روستایی ساکن هستند.

همچنین در سال 91 حدود 21 میلیون و 799 هزار و 39 خانوار معمولی ساکن و گروهی در کشور وجود داشته‌اند که 18 میلیون و 963 هزار و 370 خانوار دارای سرپرست مرد و دو میلیون و 792 هزار و 668 خانوار دارای سرپرست زن بوده‌اند.

** 1.9 درصد جمعیت کشور افغانی‌اند

بنا براین گزارش 97.2 درصد جمعیت کشور تابعیت ایرانی دارند این در حالی است که 1.9 درصد جمعیت افغانی و فقط 0.2 درصد تابع سایر کشورهای دیگر هستند.

در عین حال اغلب افراد با تابعیت غیر ایرانی در نقاط شهری زندگی می‌کنند. به طوری که 2.3 درصد از مجموع توابع غیر ایرانی در نقاط شهری و 1.6 درصد در نقاط روستایی ساکن هستند.
http://isna.ir/fa/news/92102514905/1-9- ... 8%A8%D9%84

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شیرافکن تشکر کرده اند:
jhan2010, milad217, KAL-KOI-BABAK, thunder blitz, Present, كيارش

Major II

Major II

نماد کاربر
174

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 خرداد 1392 14:25

آرشيو سپاس: 375 مرتبه در 114 پست

Re: 2 درصد جمعیت ایران افغانی است!!!!!

توسط مدافعان حرم » شنبه 28 دی 1392 23:00

افغانی بودن مهم نیست . انسان بودن مهمه ! من حاضرم یه عده ایرانی (از برخی ایرانی های بی مصرف) رو بدم یه عده آدم حسابی از یه مملکت دیگه بیارم که باعث پیشرفت مملکتم بشن .
لعلی از کان مروّت بر نیامد سالهاست *** تابش خورشید و سعی باد و باران را چه شد؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب مدافعان حرم تشکر کرده اند:
R.A.F, Present, KAL-KOI-BABAK, Zox Faox, thunder blitz, Abdoll@h, parsa1984, jhan2010, Mohammad.Jafar, milad217, كيارش, iran4946, ali 313, F-14 Fan

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

توسط panda64 » يکشنبه 29 دی 1392 19:33

افغانها ایرانی هستند!! باید آنها  را ایرانی بدانیم و روزی این کشور و تاجیکستان و کل فرات ایران به زیر 1 پرچم آوریم!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب panda64 تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, thunder blitz, Present, parsa1984, milad217, farid_mov2006

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
43

تاريخ عضويت

شنبه 2 خرداد 1388 08:18

آرشيو سپاس: 37 مرتبه در 13 پست

توسط farid_mov2006 » دوشنبه 30 دی 1392 06:18

panda64 نوشته است:افغانها ایرانی هستند!! باید آنها  را ایرانی بدانیم و روزی این کشور و تاجیکستان و کل فرات ایران به زیر 1 پرچم آوریم!!!

بله حق باشماست...اما باید دید اونها خودشونو ایرانی میدونن؟اصلا حاضرن یبار دیگه به ایران برگردن یا نه!!!!!!!!!!!(کلا فکر نکنم دید مثبتی نسبت به ما داشته باشن)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farid_mov2006 تشکر کرده اند:
Present, Bystander, parsa1984, KAL-KOI-BABAK, thunder blitz

Major II

Major II

نماد کاربر
174

تاريخ عضويت

توسط مدافعان حرم » دوشنبه 30 دی 1392 06:29

farid_mov2006 نوشته است:
panda64 نوشته است:افغانها ایرانی هستند!! باید آنها  را ایرانی بدانیم و روزی این کشور و تاجیکستان و کل فرات ایران به زیر 1 پرچم آوریم!!!

بله حق باشماست...اما باید دید اونها خودشونو ایرانی میدونن؟اصلا حاضرن یبار دیگه به ایران برگردن یا نه!!!!!!!!!!!(کلا فکر نکنم دید مثبتی نسبت به ما داشته باشن)

افغانی ها قومیت های گوناگونی دارن . اونهایی که تو ایران هستند معمولا فارس زبان و پرکار هستند . نصف مملکت رو اونها دارن آباد میکنن :D

thunder blitz, Present, iran4946, R.A.F, KAL-KOI-BABAK

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
252

تاريخ عضويت

توسط شیرافکن » دوشنبه 30 دی 1392 18:41

جناب سمندون.چی را دارن اباد میکنن؟؟؟؟اینها اگر اینقدر اهل اباد کردن هستند چرا سرزمین قرون وسطایی خود را اباد نمیکنن؟؟؟حضور اینها به صورت بی ضابطه در شهرهای ایران نتنها موجبات مشکلات اقتصادی و فرهنگی قابل توجه شده بلکه حتی میتواند مشکلات امنیتی قابل توجهی را نیز به بار بیاورد.یک جا خوندم فقط در همین جنوب شرق تهران نزدیک به پانصد هزار نفر افغانی ساکن هستند.میدانید اگر تنها 10 درصد از اینها اجیر شوند و بخواهند اقدامی انجام دهند چه خطری را برای این ملت ایجاد میکنن.در کجای دنیا یکسری خارجی را بی حساب و کتاب میریزن داخل مملکت.همین چند وقت پیش یکی میگفت در یک کارخانه 3 نفر ایرانی را اخراج کرد و جای انها سه نفر افغانی اوردن.چون دیگه کارفرما نیازی به پرداخت حق بیمه و...ندارد.یعنی کم از چین جنس وارد میشه کارگر ایرانی توی کشور خودش هم باید رقیب داشته باشه؟؟؟
البته منهم در ابتدا دیدگاهم نسبت به اینها منفی نبود ولی بعدها متوجه شدم چه ماری در استین پروراندیم.شما میدانید اینها بعد از 4 دهه باز کردن مرزها و پناه دادن به اینها الان بجای نمک شناسی نمکدان میشکنند؟؟؟میدانی در رسانه های خود چه از ایران و ایرانی میگویند.
چندتا مطلب از این مثلا پناه جویان عزیز در مورد نظراتشان در بحث احتمال حمله امریکا به ایران و تعلق مولانا  و ابو علی سینا به افغانیها که این وسط سخن گفتنشان در مورد مردم سرزمینی که امکاناتش را در اختیارشان قرار دادن جالب توجه است.اگر بخواهید بازهم برای خوش خیالها از این مصادیقها زمانیکه دورهم جمع میشون زیاد است که بگذارم!!!!
http://afghanmeeting.1dariche.com/viewt ... =55&t=3077

http://www.afgexpert.com/thread5813.html
راستی چند نفر از اینها در انجمن های ایرانی عضو میشن و به نظرتون وقتی پای پیشرفت های ایران میاد وسط اینها چی میگن؟؟ایا برخی افراد که فقط نظر منفی میدن ولی جسارت افشای هویت خود را ندارند همین خارجی ها نمک خور و نمکدان شکن نیستند؟؟؟؟؟؟اخیرا هم من متوجه شدم خداد عزیزی غزال تیزپای فوتبال ایران افغانی است و خبر نداشتیم!!!!

Present, Bystander

Major II

Major II

نماد کاربر
174

تاريخ عضويت

توسط مدافعان حرم » دوشنبه 30 دی 1392 19:26

شیرافکن نوشته است:جناب سمندون.چی را دارن اباد میکنن؟؟؟؟اینها اگر اینقدر اهل اباد کردن هستند چرا سرزمین قرون وسطایی خود را اباد نمیکنن؟؟؟حضور اینها به صورت بی ضابطه در شهرهای ایران نتنها موجبات مشکلات اقتصادی و فرهنگی قابل توجه شده بلکه حتی میتواند مشکلات امنیتی قابل توجهی را نیز به بار بیاورد.یک جا خوندم فقط در همین جنوب شرق تهران نزدیک به پانصد هزار نفر افغانی ساکن هستند.میدانید اگر تنها 10 درصد از اینها اجیر شوند و بخواهند اقدامی انجام دهند چه خطری را برای این ملت ایجاد میکنن.در کجای دنیا یکسری خارجی را بی حساب و کتاب میریزن داخل مملکت.همین چند وقت پیش یکی میگفت در یک کارخانه 3 نفر ایرانی را اخراج کرد و جای انها سه نفر افغانی اوردن.چون دیگه کارفرما نیازی به پرداخت حق بیمه و...ندارد.یعنی کم از چین جنس وارد میشه کارگر ایرانی توی کشور خودش هم باید رقیب داشته باشه؟؟؟
البته منهم در ابتدا دیدگاهم نسبت به اینها منفی نبود ولی بعدها متوجه شدم چه ماری در استین پروراندیم.شما میدانید اینها بعد از 4 دهه باز کردن مرزها و پناه دادن به اینها الان بجای نمک شناسی نمکدان میشکنند؟؟؟میدانی در رسانه های خود چه از ایران و ایرانی میگویند.
چندتا مطلب از این مثلا پناه جویان عزیز در مورد نظراتشان در بحث احتمال حمله امریکا به ایران و تعلق مولانا  و ابو علی سینا به افغانیها که این وسط سخن گفتنشان در مورد مردم سرزمینی که امکاناتش را در اختیارشان قرار دادن جالب توجه است.اگر بخواهید بازهم برای خوش خیالها از این مصادیقها زمانیکه دورهم جمع میشون زیاد است که بگذارم!!!!

راستی چند نفر از اینها در انجمن های ایرانی عضو میشن و به نظرتون وقتی پای پیشرفت های ایران میاد وسط اینها چی میگن؟؟ایا برخی افراد که فقط نظر منفی میدن ولی جسارت افشای هویت خود را ندارند همین خارجی ها نمک خور و نمکدان شکن نیستند؟؟؟؟؟؟اخیرا هم من متوجه شدم خداد عزیزی غزال تیزپای فوتبال ایران افغانی است و خبر نداشتیم!!!!

هر کسی که برگه اتباع خارجی نداشته باشه و مهاجر غیر قانونی باشه معمولا عودت داده میشه به افغانستان . در خصوص بزه کاری هم باید بگم که همه خارجی ها بزه کار نیستند و همه ایرانی ها هم فرزندان پیغمبر نیستند . برخی کارها در ایران هست که ایرانی ها انجامش نمیدن . نمونه اون ((حفر چاه و تونل فاضلاب)) و چند نمونه کار دیگه است که اگر برادران افغانی نبودن این پروژه ها پیشرفت کندی خواهد داشت . دین ما به ما یاد داده که همه رو به یک چشم نگاه نکنیم . در ضمن سن خودتون رو بگید که ببینم با چه کسی طرف هستم . من 33 سالمه .

parsa1984, iran4946

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
180

تشکر کرده: 59 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 شهریور 1390 23:24

آرشيو سپاس: 695 مرتبه در 146 پست

توسط Bystander » دوشنبه 30 دی 1392 19:32

سمندون نوشته است:
farid_mov2006 نوشته است:

افغانی ها قومیت های گوناگونی دارن . اونهایی که تو ایران هستند معمولا فارس زبان و پرکار هستند . نصف مملکت رو اونها دارن آباد میکنن :D

این جمله دقیقا تکه کلام اکثر افغانی های نچندان عزیز هست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Bystander تشکر کرده اند:
شیرافکن, esijoon

Major II

Major II

نماد کاربر
174

تاريخ عضويت

توسط مدافعان حرم » دوشنبه 30 دی 1392 20:13

نصف مملکت رو افغانی ها آباد کردن !

به این مدل جمله ها میگن جملاتی که توش صفت مبالغه به کار رفته . صفت مبالغه رو برید بخونید ببینید به چه کار میاد . منظور نویستنده این جمله اونه که در برخی موارد از خودمون کاری تر هستند . به دلیل اینکه یارانه و دیگر امکانات شهروند ایرانی رو ندارند ، تنها پارتی ای که دارند کار کردنشونه ! به قول حشمت فردوس ( افتاااد ؟؟! ) و اما در خصوص کار کردنشون که دیگه شما نمیتونی چیزی به من بگی ، پروژه هایی رو توش حضور داشتم که فقط افغانی ها توش کار میکردند و ایرانی که میاوردیم برای کار کردن ، ناز میکرد و از زیر کار در می رفت ! بازم (افتاد ؟)

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
43

تاريخ عضويت

شنبه 2 خرداد 1388 08:18

آرشيو سپاس: 37 مرتبه در 13 پست

توسط farid_mov2006 » دوشنبه 30 دی 1392 20:26

شیرافکن نوشته است:جناب سمندون.چی را دارن اباد میکنن؟؟؟؟اینها اگر اینقدر اهل اباد کردن هستند چرا سرزمین قرون وسطایی خود را اباد نمیکنن؟؟؟حضور اینها به صورت بی ضابطه در شهرهای ایران نتنها موجبات مشکلات اقتصادی و فرهنگی قابل توجه شده بلکه حتی میتواند مشکلات امنیتی قابل توجهی را نیز به بار بیاورد.یک جا خوندم فقط در همین جنوب شرق تهران نزدیک به پانصد هزار نفر افغانی ساکن هستند.میدانید اگر تنها 10 درصد از اینها اجیر شوند و بخواهند اقدامی انجام دهند چه خطری را برای این ملت ایجاد میکنن.در کجای دنیا یکسری خارجی را بی حساب و کتاب میریزن داخل مملکت.همین چند وقت پیش یکی میگفت در یک کارخانه 3 نفر ایرانی را اخراج کرد و جای انها سه نفر افغانی اوردن.چون دیگه کارفرما نیازی به پرداخت حق بیمه و...ندارد.یعنی کم از چین جنس وارد میشه کارگر ایرانی توی کشور خودش هم باید رقیب داشته باشه؟؟؟

باین طرز تفکرشون و اینقد کوته بین بودنشون حقشونه هر بلایی سرشون بیاد (واقعیتش فکر نمیکردم اینقده ...باشن )ولی یه سوال.....همیشه برام سوال بوده چرا افعانیا رو بیرون نمیکنیم؟تینهمه افغانی برای چی باید توی ایران باشه؟بقول بچه ها گفتنی برن کشور خودشونو اباد کنن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب farid_mov2006 تشکر کرده اند:
Present, Bystander, شیرافکن

Major I

Major I

no avatar
228

تشکر کرده: 1331 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 خرداد 1391 13:53

آرشيو سپاس: 723 مرتبه در 125 پست

توسط Mohammad.Jafar » دوشنبه 30 دی 1392 22:03

یک سوال:
مگر ایران ظرفیت 150 میلیون نفر یعنی حدود 70 میلیون نفر دیگه رو نداره؟
%2 افغانی که دیگه حساب نیست

ضمناً گویا فراموش کردید که افغانی ها خط و زبان یکسانی با ما دارند
الان اگر یک نفر افغانی مطالب را بخواند دچار چه حسی میشود؟

بهتر بگم
ما اگر یک مطلب علیه ایران به زبان فارسی ببینیم چقدر ناراحت میشیم؟

این را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد تحصیل کرده افغانی که به ایران آمده بودند مجبور به انجام مشاغل کارگری شدند

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
252

تاريخ عضويت

توسط شیرافکن » دوشنبه 30 دی 1392 22:42

سمندون نوشته است:هر کسی که برگه اتباع خارجی نداشته باشه و مهاجر غیر قانونی باشه معمولا عودت داده میشه به افغانستان . در خصوص بزه کاری هم باید بگم که همه خارجی ها بزه کار نیستند و همه ایرانی ها هم فرزندان پیغمبر نیستند . برخی کارها در ایران هست که ایرانی ها انجامش نمیدن . نمونه اون ((حفر چاه و تونل فاضلاب)) و چند نمونه کار دیگه است که اگر برادران افغانی نبودن این پروژه ها پیشرفت کندی خواهد داشت . دین ما به ما یاد داده که همه رو به یک چشم نگاه نکنیم . در ضمن سن خودتون رو بگید که ببینم با چه کسی طرف هستم . من 33 سالمه .

لطیفه هم که میگوئید.جناب که البته هر چه تلاش میکنی خود را کس دیگری جا بزنی ولی از این براشفته شدنت بخاطر این اطلاع رسانی معلوم است که اهل کجا هستی!!!من هر چقدر سن دارم یک تبعه ایرانی هستم.در داخل خاک خودم هم زندگی میکنم.هرجا هم لازم باشد در اطلاع رسانی در مورد افاغنه نمک نشناس کوتاهی نمیکنم.کدامتان با مدرک امدید که برگردانده بشید؟؟ پول دراوردنتون در ایرانه.رفاقتتون با امریکا!!!زیاد تند نرید چون اینقدر مطلب از همین سایت های افغانی وجود دارد در اهانت به ایران و ایرانی که دهها سال زندگیش را با افاغنه تقسیم کرده که این دوتا لینک حرف های مثلا معتدلشون بود!!!!
Bystander نوشته است:این جمله دقیقا تکه کلام اکثر افغانی های نچندان عزیز هست.

دقیقا جناب Bystander مساله همین است. ما در دنیای مجازی هستیم.اما اینهمه اسمان ریسمان بافتن این افراد که اینگونه از اینها حمایت می کنند شاید دلیل خاصی دارد!!!حداقل میدانیم افاغنه از اینکه هویت خود را افشا کنن احساس شرم میکنن و با هویت دیگر از عملکرد خود دفاع میکنن.کارگر ایرانی بغل خیابان پشه بپرونه که افاغنه مثلا کاری هستند.چرا کاری نباشن.بهشون بد که نگذشته وگرنه میلیونی نمیریختن سر ما.اینها اگر خیلی کاری بودن این وضع کشورشون نبود.جالب انست که در مورد لینک هایی که گذاشتم که مشت هست نمونه خروار هم این جناب توضیحی نداشتن.بلکه بسیار هم عصبانی هستند.این جناب سمندون هم بهتر بود شجاعت میداشت و هویت خود را افشا میکرد اونوقت میتوانستیم در فضایی مناسب با هم بحث کنیم.
farid_mov2006 نوشته است:باین طرز تفکرشون و اینقد کوته بین بودنشون حقشونه هر بلایی سرشون بیاد (واقعیتش فکر نمیکردم اینقده ...باشن )ولی یه سوال.....همیشه برام سوال بوده چرا افغانیا رو بیرون نمیکنیم؟تینهمه افغانی برای چی باید توی ایران باشه؟بقول بچه ها گفتنی برن کشور خودشونو اباد کنن

دقیقا دوست من.من هم نگاهم به اینها در گذشته یکسری افراد مستضعف بود که به ما پناه اوردن.ولی در نهایت تعجب دیدم که عجب کلاهی سرمان رفته!!بیرون کردن اینها به این سادگی هم نیست.اولا ما باید بتوانیم تمام مرزهای شرقی کشور را کنترل کامل کنیم.چون اگر یک نفر اخراج میشه الان 5 نفر وارد میشن.در کنار ان تصور بفرمائید میلیونها نفر از اینها در سرتاسر کشور پراکنده شدن و جمع اوری و اخراج گسترده اینها با دشواری های فروانی همراه است.اما بهر صورت باید دولت مخصوصا با توجه به اینکه دنبال توسعه اشتغال است دست به کار شود و شر این برادران عزیز را از سر ما کوتاه کند.این نمونه هایی هم که برایتان گذاشتم مشتی بود نمونه خروار.جالب انست که رسانه های اینها هر روز ایران را به جاسوسی و نا امن کردن افغانستان متهم میکند و بد و بیراه گفتن اینها به ما و.......
کلا نمیدونم چرا دست ایرانی نمک ندارد به هر کی میدیم بعدا دشمن خودمان میشود!!!!

Present, Bystander

بعدي