در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

594

تشکر کرده: 45 مرتبه
تشکر شده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392 14:30

آرشيو سپاس: 4966 مرتبه در 604 پست

روسیه آماده ساخت جایگزین سلاح اتمی

توسط &mmt » چهارشنبه 16 بهمن 1392 22:14

به گزارش مشرق ، گئورگی ریکووانوف یکی از اعضای اکادمی علوم روسیه در مصاحبه با روزنامه روسیسکایا گزتا با اعلام این خبر گفت میزان اثر بخشی این تسلیحات را می توان با تسلیحات هسته ای مقایسه کرد.


او که رئیس بخش تحقیقات در مرکز هسته ای فدرال موسسه تحقیقات علمی روسیه است، گفت:« مدت زمان زیادی است که تلاش هایی برای دست یابی به این تسلیحات دقیق آغاز شده اند.»


او همچنین گفت این سیستم ها با استفاده از تجهیزات هدایت شونده - افزایش قابلیت سیگنال در برد رادار - ساخته می شوند.


او تأکید کرد:« در حال حاضر، مسئولیت بزرگتری ما تعیین شده است و آن هدف قرار دادن هر گونه هدفی در فاصله بیش از 100 کیلومتر است . پیشتر، به سبب پایین بودن میزان دقت، به منظور هدف قراردادن اهداف در چنین فاصله ای به تسلیحات هسته ای نیاز بود.»


بدین ترتیب، در حال حاضر جایگزینی برای بمب های اتمی وجود دارد.


او افزود:« این تسلیحات دقیق در زمنیه موثر بودن به تسلیحات هسته ای نزدیک هستند. ما همه فن آوری های لازم را در اختیار داریم : سیستم های ناوبری، سیستم های کنترل و استقرار در سطح جهان و تولیدات میکروالکترونیک لازم برای ساخت این تسلیحات. موضوع مهم این است که ما متخصصانی را در اختیار داریم که قابلیت انجام چنین کارهایی را دارند. »


ریکووانوف گفت بر این باور است که « نیازی به از سر گیری آزمایشات هسته ای زمینی نیست. در نتیجه اقداماتی که طی ده سال گذشته انجام شده است ما توانستیم به این قابلیت دست یابیم.»


این دانشمند روسی گفت آزمایشات این تسلیحات جدید در حال حاضر با کمک شبیه سازی های رایانه ای و دیگر ابزارها در حال انجام است .»


او افزود« ما برای ایجاد شرایط نزدیک به انفجارهای هست ای، به واحدهای آزمایشگاهی جدید نیاز داریم . دولت ما تقریبا با ایجاد چنین واحدهای آزمایشگاهی موافقت کرده است .»

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب &mmt تشکر کرده اند:
brid7sky, Present, SMH, Mahdi1944, TD, Shahbaz, shahab313, ARafiee, shafagh 2

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان