در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
105

تشکر کرده: 2640 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

توسط varyag » جمعه 28 آذر 1393 18:18

و زمانی باید بیشتر افسوس خورد که از ماجراهای پیش آمده عبرتی حاصل نشود و همچنان مسیر سابق طی شود...
موفق باشید
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » جمعه 28 آذر 1393 19:16

varyag نوشته است:و زمانی باید بیشتر افسوس خورد که از ماجراهای پیش آمده عبرتی حاصل نشود و همچنان مسیر سابق طی شود...
موفق باشید

افسوس همراه با خنده هم باید بعد از صحبت های عراقچی خورد...وقتی دیروز به خبر نگار گفت محکم پای خواسته هامون ایستادیم و توانستیم موعد  بعدی مذاکرات رو برای یک ماه و نیم دیگه بگذاریم....

معاون وزیر امور خارجه ایران در پایان دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، گفت‌وگوها را «بسیار فشرده» و «بسیار سودمند و مفید»   توصیف کرد.

http://www.khabaronline.ir/%28X%281%29S ... /diplomacy

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
105

تاريخ عضويت

توسط varyag » شنبه 29 آذر 1393 11:11

گذشت زمان نتیجه حقیقی رو به همه ثابت خواهد کرد...
این شیوه مذاکرات ما رو به جایی رسوند که نه راه پس داشتیم و نه راه پیش درواقع مجبور بودیم بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنیم و تمدید مذاکرات رو انتخاب کردیم چرا که اگر عقب گرد میکردیم دو ضرر اساسی میکردیم اولیش که همون عقب نشینی شدید ما توی موضوع هسته ای بود ( مثل رقیق کردن اورانیوم 20 % و اقدامات دیگه که انجام شد) دومیش هم ضربه ای که آمریکا با چماق کردن این عقب نشینی به حیثیت ایران میزد که با تمدید مذاکرات ضرر اولی که همچنان وجود داره چون ما عملا در مقابل عقب نشینی مون هیچی به دست نیاوردیم جز یک حرف اونم حرف آزاد کردن بخشی از سرمایه بلوکه شده ایران بود که از این ور آزاد میکنند و از اونور شرکت های جدیدو تحریم میکنند و سرمایشونو بلوکه میکنند که عملا یعنی هیچ اما تا حدودی جلوی ضرر دوم رو گرفتیم البته تا حدودی
در یکی از پست های خودم گفتم که در حقیقت ما تو مذاکرات هسته ای این اواخر یک شکست سیاسی خوردیم و آمریکایی ها یک دهن کجی به تمام معنا به ما کردند این حرفشون که مارو در برنامه هسته ای به عقب کشیدند یک حقیقته درسته که علم ما رو از ما نگرفتند اما رسیدن به جای سابق مثلا تولید همون میزان اورانیوم 20 % که رقیق کردیم خودش نیاز به صرف هزینه و زمان داره و این همون چیزی هست که آمریکا میخواد (زمان) در حقیقت آمریکا با مذاکرات فقط قصد کشدار کردن ماجرارو برای خرید زمان میخواد به همین راحتی
حالا با گذشت هرچه بیشتر زمان میگم ای کاش عقب گرد میکردیم چون جلوی ضرررو از هرجا بگیری منفعت داره اگه آمریکا ما رو حامی تروریست و به دنبال سلاح اتمی معرفی میکرد و قطعنامه صادر میکرد که همین حالا هم میکنه از اونور نیروهای نظامی ما که خدا نگهدارشون باشه با کمک به عراق و مقابله با داعش بی اساس بودن حرف های آمریکا رو ثابت میکردند کاری که همین الان هم کردند
دوستان عزیز من خودم ازجمله کسانی بودم که به دولت محترم جناب آقای روحانی رای دادم و قصدم  انتقاد کوبنده نیست بلکه انتقاد سازنده هست به نظر من خشت اولیه شیوه مذاکرات در دولت محترم کنونی کج گذاشته شده و باید شیوه مذاکرات تغییر کنه
خشت اول چون نهد معمار کج/ تا ثریا میرود دیوار کج....
به امید سربلندی و موفقیت همیشگی ایران و ایرانی

Major II

Major II

نماد کاربر
336

تشکر کرده: 363 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1390 21:47

روبروی شما

آرشيو سپاس: 1457 مرتبه در 253 پست

توسط Ghost Rider » شنبه 29 آذر 1393 21:37

سلام. از اول این تاپیک هی سعی میکردم وارد این بحث نشم تا این که الان گفتم یه اظهار فضلی بکنیم! :grin:
1. شخص من به عنوان یکی از منتقدین دولت قبلی و کسی که رای به روحانی داده انتظارات و انتقاداتی از دولت دارم. من جمله این که چرا همچنان باید به اقشار پردرآمد یارانه بدن؟ مثلا دولت میتونست به جای افزایش قیمت نان و ... با قطع کردن یارانه اون 10 میلیون نفری که وزیر میگفت یه منبع مالی خوبی رو برای خودش ایجاد کنه. یا این که میتونست این طرح سبد کالا رو آبرومندانه تر و بهتر اجرا کنه. یا اینکه یارانه بخش توید رو کامل بده
و..
2. بعضی چنان از افزایش نیافتن یارانه شون و یا متوقف شدن طرح مسکن مهر آه و ناله میکنن که گویا متوجه نشده (و نخواهند شد) که دلیل رکود و تورم بی سابقه در 2 سال آخر دولت قبلی  چه بوده! افزایش نقدینگی در جامعه باعث افزایش تورم و رکود تولید و در نتیجه افزایش بیکاری و در نتیجه ضعیف تر شدن قشر متوسط به پایین جامعه میشه. در این شرایط قشر پردرآمد از طریق دلالی پولدارتر و قشر کم درآمد فقیرتر میشن. چیزی که در 2 سال آخر دولت قبلی تجربه کردیم.
3. با افزایش نیافتن یارانه و توقف مسکن مهر و برخی دیگر از اقدامات دولت شاهد کاهش تورم بودیم.(با استناد به آمار) و به گفته مسئولین داریم از شرایط رکود خارج میشیم.(ان شا الله)
در آخر من هم موافقم که الان برای قضاوت قدری زوده و اگه عمری باشه در آینده این دولت رو هم با دولت های قبلی مقایسه میکنیم.
ولی تا این جا من به وزرای بهداشت و امور خارجه و اقتصاد نمره قبولی میدم  و معتقدم وزیر صنعت ومعدن و وزیر آموزش و پرورش باید عوض بشن.
The only easy day was yesterday

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » سه شنبه 2 دی 1393 14:02

وقتی تورم بیاد پایین ولی در قدرت خرید من تغیری ایجاد نشه پس... بدرد لای جرز می خوره در حالی که هر روز افزایش قیمت در کالاهای مختلف داشتیم ولی افزایش حقوقی شاهد نیستیم. پس اگر قیمت افزایش پیدا می کرد و یارانه ها هم افزایش پیدا می کرد مسلما به نفع جیب من بود! نه تنها من هر کی که یارانش افزایش پیدا می کرد در عوض کسایی که نیاز نداشتن از دور کنار گذاشته می شدند
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
105

تاريخ عضويت

توسط varyag » سه شنبه 2 دی 1393 15:47

با سلام به همه ی دوستان عزیز
قبلا هم گفتم به نظر بنده تاثیر حقیقی و مشهودی که تورم داره در ثبات در قیمت هاست نه در کاهش قیمت ها و این بیشتر به نفع سرمایه داران است نه فقرا....
در حقیقت ثبات در قیمت ها باعث میشه به عنوان مثال یک بساز و بفروش گردن کلفت  با اعتماد بیشتر نسبت به بازار مصالح ساختمانی رو خرید کنه ساختمان رو بسازه و با یک سود قابل اطمینان بفروشه در حقیقت چیزی که برای یک سرمایه دار مهمه ثبات قیمته نه ارزون بودن یا گرون بودن یک جنس خاص در حقیقت این ثبات برای یک ثروتمند با ثبات در قیمت ارز و کاهش تورم به زیبایی برقرار میشه برای ثروتمندان مهم نیست ارز مثلا هر دلاری 1000 تومن باشه یا 5000 تومن اونا فقط نیاز دارند که نرخ هرچقدر هست فقط ثابت باشه تا سودشون تضمین شده باشه بنابراین با گرانی ارز هیچ مشکلی ندارند اما فشار اصلی روی قشر متوسط به پایین هست به همین راحتی و همونطور که میدونید به خاطر نفت محوری اقتصاد کشور و نرخ پایین قیمت کنونی نفت دولت مجبور شده در سیاست پولی کشور سیاست کاهش شدید قیمت ریال در مقابل دلار رو انتخاب کنه و در مقابل به ثروتمندان وعده ثبات این نرخ ارز رو داده که تا حدودی هم موفق بوده اما در کل این سیاست بیشتر به نفع دولت برای رسیدگی به امور اقتصادیش و در درجه بعدی قشر ثروتمند هست و هیچ نفعی برای فقرا و قشر متوسط نمیکنه بلکه روز به روز پول جیبشون رو کاهش میده به عبارت ساده ثروتمندان ثروتمند تر و فقرا فقیر تر میشند
قبلا هم گفتم رفع تمام تحریم ها برای من هیچ تفاوتی نداره با حالا چون نرخ ارز پایین نمیاد و قدرت خرید من و امثال من تغییر نمیکنه
امیدوارم در آینده دولت محترم سیاست های مناسبی برای حمایت واقعی از قشر ضعیف جامعه رو اجرا کنه
با آرزوی موفقیت ایران و ایرانی

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1599

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 4 دی 1393 19:36

سلام

وقتی تورم بیاد پایین ولی در قدرت خرید من تغیری ایجاد نشه پس...

تورم در حال پایین آمدن است ولی افزایش مالیات ها و قیمت حامل های انرژی مشهود است. دوم این که باید پرسید خروج از رکود آیا به خاطر رفع مشکل واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و رونق کسب و کار آن هاست و یا این که بیشتر نتیجه لغو موقتی تحریم خودرو و پتروشیمی و تا حدودی نفت بوده؟

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » جمعه 5 دی 1393 23:33

KH.I.A.2500,   به قول دوست دیگرمون varyag,  هر وقت سود سرمایه دار تضمین بشه ...
بله منم با این بحث کاملا موافقم ! و یک موضوع دیگه اینکه هر کجا سرمایه دار فساداش رو بشه حاضره قایق زیر پاش رو هم سوراخ کنه یا به عبارتی می گند دیگی که برای من نجوشه می خوام سر سگ توش بجوشه !
پس شما مطمئن باش که هیچ وقت دولتی و حکومتی دلش به حال مردم عادی نمی سوزه ولی جایی که یک پاپاسی از جیب سرمایه دار کم بشه و یا یک جایی فساداش رو بشه می شه بین سال 90 تا 92!
خوش باشید !
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1599

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » يکشنبه 18 مرداد 1394 00:29

اسلامشهر

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

varyag از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي