آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1410
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8389 بار
سپاس‌های دریافتی: 13057 بار

آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط Java » چهار شنبه 16 بهمن 1392, 11:46 pm

حسن روحاني، رئيس‌جمهوري ايران صبح ديروز در اجلاس روساي دانشگاه‌ها و مديران پارك‌هاي علم و فن‌آوري منتقدان توافقنامه ژنو را عده معدودي «كم‌سواد» خواند و گفت: «چرا فقط يك عده معدود كم‌سواد كه از جايي خاص تغذيه مي‌شوند، بايد از توافق ژنو حرف بزنند اما اساتيد دانشگاه‌هاي ما خاموشند؟»

همزمان با سخنراني حسن روحاني، اسحاق جهانگيري معاون اول وي نيز در مراسم توديع و معارفه روساي قديم و جديد سازمان ميراث فرهنگي، همچون رئيس دولت به منتقدان توافقنامه ژنو تاخت و گفت: «مخالفت‌هايي كه با اقدامات دولت در زمينه سياست خارجي مي‌شود از روي حسادت است.»

اين اولين باري نيست كه ياران دولت یازدهم منتقدان خود را كم‌سواد و حسود و... خطاب مي‌كنند. اين سخنان در حالي از سوي رئيس‌جمهور و معاونش بر زبان جاري شد كه كمتر از يك ماه پيش حسن روحاني در اولين همايش استانداران «دولت تدبير و اميد» از مردان دولتش خواسته بود تا از نقد نهراسند: «يادمان باشد از نقد و انتقاد نبايد بهراسيم و نبايد ناراحت شويم، آزاد بگذاريم هركس نقد دارد، مخصوصا نقد سالم، سازنده و دلسوزانه اين بهترين كمك براي ماست.»

نكته اينجاست كه حسن روحاني در هشت سالي كه دستي در مديريت اجرايي كشور نداشت، كتابي تحت عنوان «ديپلماسي هسته‌اي و امنيت ملي» نوشت و در آن صراحتا از جاهل دانستن يك منتقد يا خائن دانستن وي انتقاد كرده بود: «فكر مي‌كنيم وارد آوردن اشكال به يك تصميم، مساوي با جهل يا حتي خيانت تصميم‌گيرنده است؛ در حالي كه بايد بپذيريم معمولا تصميمات با نقص و خطا همراه است.»

وي در بخش ديگري از همين كتاب مي‌نويسد: «اينكه بسياري از قوانين مصوب به ناچار پس از چند ماه يا چند سال نياز به اصلاح پيدا مي‌كند، در بسياري از موارد ناشي از مشكل تصميم‌سازي و تصميم‌گيري در تصويب قوانين است. بايد انتقاد به يك معروف و كار شايسته تبديل شود و انتقادكننده در انتظار تشويق باشد و نه تنبيه.» روحاني در كتاب مذكور تاكيد مي‌كند: «تا به اين نقطه نرسيم به ناچار بايد شاهد ادامه تصميمات اشتباه مسئولان باشيم. بزرگ‌ترين شجاعت پذيرش اشتباه و خطا از طرف مسئولان است. بايد فرمايش اميرالمومنين(ع) را مدنظر قرار دهيم كه فرمود: من در حدي نيستم كه خطا نكنم يا از استماع نظرات ديگران بي‌نياز باشم.»

سخنان رئيس‌جمهور درباره سكوت اساتيد مدافع دولت اگرچه سخن برحقي است و انتظار دولت اين است كه در ميان موج گسترده انتقاداتي كه اين روزها از عملكرد دولت در فاز كنترل بحران برف و سبدكالا و... مي‌شود، آنها نيز به ميدان دفاع از عملكرد دولت بيايند و سخني بگويند، اما در اين ميان نبايد انتظار داشت منتقدان و چه بسا مخالفان لب به اعتراض و سخن نگشوده و صرفا هر زمان كه قرار بر تاييد عملكرد دولت باشد، سخن بگويند.

یاد هشت سال گذشته

سخنان اين روزهاي مقامات دولت درباره منتقدانش بيش از هرچيز يادآور ادبيات محمود احمدي‌نژاد است؛ آنگاه كه مخالفان و منتقدانش را مورد خطاب قرار مي‌داد: «قيافه روشنفكري مي‌گيرند، به اندازه بزغاله هم از دنيا فهم و شعور ندارند.» يا روز ديگري گفت: «بخواهيم وارد باندبازي و دعواهاي اينگونه شويم، اين موضوع حدو مرزي ندارد كه متاسفانه عده‌اي در يك‌سال اخير حد و مرز اين موضوع را نشناختند و رعايت نكردند و ما به حرمت ملت سكوت كرديم.»

سخنان اين روزهاي حسن روحاني به شدت در حال افتادن روي ريل قطار محمود احمدي‌نژاد است؛ آنگاه كه بعد از يكي، دو سال زمزمه‌هاي«نمي گذارند» و «خواستيم و نگذاشتند»‌ها آغاز شد و بقيه دوران رياست‌جمهوري‌اش با همين الفاظ طي شد.

نكته اما اينجاست كه محمود احمدي‌نژاد رسما «ديگران» و «آنهايي» را كه تا روز آخر نامشان را نبرد مقصر ناكامي دولتش معرفي مي‌كرد. در آن روزها حسن روحاني رئيس مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام بود و تندترين انتقادات را از دولت احمدي‌نژاد مي‌كرد.

جايگاه نقد و انتقاد در كشور جايگاه مهمي است كه بي‌توجهي به آن مي‌تواند مصيبت‌هاي فراواني در كشور پديد آورد. از دستگاه عريض و طويل دولت و آنهايي كه خود مستقيم دستي بر آتش دارند نمي‌توان انتظار داشت به نقد آن چيزي بنشينند كه خود پديد آورنده آن بوده‌اند. انتقاد از منتقدان خيلي زود مي‌تواند جاي خود را به «نمي گذارند»‌هاي دوران قبل بدهد اگر در بر همين پاشنه بچرخد.

روزنامه تهران امروز/16 بهمن 92
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 43
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1390, 8:44 pm
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط aria1364 » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 6:46 am

تصویربزرگوار همیشه مرگ خوبه ولی برای همسایه. آقای رییس جمهور محترم باید بدونه که اون دانشگاهیا هم بخاطر خیلی از مسایل ساکت وایسادن و نباید مردم این مملکت رو احمق فرض کنن.

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهار شنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط Present » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 10:14 am

روحانی یاد یک ضرب المثل افتادم :
گهی زین به پشت وگهی پشت به زین !
حالا خوبه هر کی حرفی می زنه در مورد این اشتباهات دولت یازدهم با راهکار و انتقاد گونه هست و نه تخریب گونه که اینجوری بهشون می تازید .
در مورد مذاکرات کسی که انتقاد کرد راهکار هم داد.
در مورد سبد کالا هر کسی انتقاد کرد راهکار هم داد .
و ...
که از حوصله مطلب خارجه ...
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3499
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3876 بار
سپاس‌های دریافتی: 7774 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 2:59 pm

اگه دانشگاهیها بخوان حرف بزنند یا باید چاپلوسی کنند و تملّق بگن یا حقیقت رو بگن و اخراج بشند و ممنوع الخروج و زندانی . پس همان بهتر که ساکت بمونند تا در امان بمونند
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه 8 بهمن 1390, 6:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 43 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط mohamad javon irani » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 5:28 pm

به نظرم صحبت های آقای روحانی کاملا درست و به جا هستند دوستی که این مطالب میذاره دلش از جای دیگه پره(از رای نیاوردن کاندید مورد نظرش)

Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهار شنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط Present » جمعه 18 بهمن 1392, 12:26 am

  javon  , عزیز دل برادر کاربر عزیز Java, در ابتدا از دولت روحانی حمایت می کرد و هنوز هم خیلی جاها می کند ولی هر کجا که نقد ( نه تخریب) می شود و جوابی داده نمی شود آن شخص محکوم است .
چه احمدی نژاد ، چه روحانی ، چه خاتمی و چه ...
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط Qaher1406 » جمعه 18 بهمن 1392, 9:04 pm

باسلام

دراینکه قطعا بخشی از این موضعگیری ها علیه توافقات ژنو ناشی از رقابت ها و تاحدودی بغض های سیاسیت شکی نیست ولی اینکه ریس جمهور منتقدان را بی سواد و معاون اولشان حسود بداند به هیچ وجه صحیح نیست خصوصا برای دولتی که مدعی نقد پذیریست بهترست با مدیریت صحیح و شفاف سازی پرداختن به نقدهای مطرح شده و زیرسئوال بردن آن به جای حمله و زیرسئوال بردن خود منتقدین ،هم دست مغرضان راروکرد وهم نگرانی دلسوزان را برطرف کردوهم ازآن به عنوان یک اهرم برای فشار به طرف مقابل استفاده کرد (پلیس خوب ،پلیس بد )همانند طرف مقابل که بجای بی سوادخواندن و حسود خواندن منتقدین سعی درقانع نمودن منتقدین نمود و هم بازی پلیس خوب ،پلیس بد را انجام داد قطعا خفه کردن منتقدین به ضرر دولت خواهد بود همانگونه که برای دولت پیشین اینچنین بود (فراموش نکنیم همواره درتمامی دولتها نقدها همه دلسوزانه ومنصفانه نیست البته نه به طوریکسان ) نباید همه را بایک چوب راند بخشی از این اعتراضهاونقدها به دلیل عدم شفافیت در مفاد توافقنامه وکارنامه تیم مذاکره کننده که تقریبا همان تیم توافق نامه سعدآباد است اینکه مبادا سرنوشت توافقنامه ژنو به همان سرنوشت توافق نامه سعد آباد که به یک اتوبان یک طرفه تبدیل شد بدل شود که بیشترین امتیاز رادادیم وکمترین بهره را بردیم
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط KH.I.A.2500 » جمعه 18 بهمن 1392, 11:50 pm

سلام

یادتان هست این آقایان در مورد چه چیزهایی به دولت قبلی ایراد می گرفتند؟ حالا خودشان دارند انجام می دهند: سفرهای استانی، شعار زدگی، عوام فریبی، گداپروری(به قول خودشان)، عدم تحمل منتقدان و...
واقعاً آن حجم انتقادهای وارد و ناوارد و توهین های آشکاری که به دولت قبلی می شد هنوز یک صدمش هم به این دولت نشده که اینقدر دست و پا گم کرده و پریشان شده اند.
از دید این آقایان همه منتقدان در این گروه ها قرار می گیرند: راننده تاکسی ها، لبو فروش ها، قانون گریزها، بی سوادها، حسودها! به زودی با در افشانی های جدیدتر، این لیست بلندتر خواهد شد.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط KH.I.A.2500 » چهار شنبه 19 آذر 1393, 6:14 amبه زور آوردن بچه های مدرسه ای و سربازها و... برای استقبال! مقایسه کنید با سخنان روحانی پیش از انتخابات!


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر
تصویر


تصویر


تصویر


تصویر

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3499
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3876 بار
سپاس‌های دریافتی: 7774 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 19 آذر 1393, 9:52 am

سلام
99% از رئیس جمهورها و نخست وزیرها و وزرا و فرماندهان و استانداران و شهرداران و نماینگان مجلس در کشورهای جهان , شغلشون فقط اجرای دستورات تصمیم گیرانِ کشور هست و یا باید بگن چشم یا استعفا بدند یا برشون میدارند یا ترورشون میکنند .
رئیس جمهورهای امریکا هم همینطورند
در ایران هم همینطوره
اینها فقط مدیرانِ اجرائی هستند و حق تصمیم گیری در مسائل سرنوشت ساز رو ندارند
رئیس جمهوری فعلی هم مثل قبلی کارش فقط اجرای سباستهای تصمیم گیران هست .
آقای روحانی اگر کاندید شد و کاندیدائیش قبول شد و رای آورد در دور اول و شد رئیس جمهور , علتش فقط این بود که تصمیم گیران تصمیمشون بر این بود که ایشون بشه رئیس جمهور تا سیاستهای جدیدِ تصمیم گیران , در قالب دولت ایشون عملی بشه
چون تصمیم گیران ( حکومتها ) وقتی اشتباه میکنند باید یه جوری تغییر روش بدند تا اشتباهشون تصحیح بشه

چطوری تغییر روش ( تغییر سیاست ) میدن ؟
دولت جدید میارند سر کار با رویکردهای جدید که رویکردش درحقیقت همون رویکردِ تصمیم گیران کشور هستمثال:
تصمیم گیران امریکا بوشِ جنگ طلب رو آوردند روی کار .
اما وقتی دیدند سیاست جنگ طلبی و حمله به افغانستان و عراق و غیره امریکا رو تا مرز ورشکستگی پیش برد , اونوقت اوبامای صلح طلب رو آوردند سر کار تا نجاتشون بده

در ایران هم وقتی سیاستهای دیکته شده به احمدی نژاد و دولتش کشور و حکومت و دولتِ حکومت رو تا مرز نابودی پیش برد , بعدش دولت تدبیر و امیدی آوردند روی کار تا از نابودی جلوگیری کنه
ماموریت دولت جدید نجات حکومت و دولت حکومت از گرداب نابودی بود و هست .برای همین هست که تصمیم گیران کشور ازشون حمایت میکنند

یادتون هست روحانی در تبلیغاتش چی گفت ؟

آهای شمائی که مملکت رو به این روز انداختین , مردم دیگه شما رو نمیخوان
و مردم فریاد شادی میزدند .
اگر موسوی و کروبی همچین حرفی زده بودند چه بسا اعدام میشدند
اما ایشون نه تنها اعدام نشد بلکه راه رو براش هموار کردند تا در دور اول بشه رئیس جمهور چون کلید نجات از نابودی رو داده بودند دستش .
حکومت و دولتی که فقیر باشه محکوم به نابودیه چون باید کلی پول خرج کنه برای بقا
تحریمها شاهرگِ مالیِ حکومت و دولت رو هدف قرار داد و فهمیدند اگر دیر بجنبند دیگه فرصت برای رهائی از نابودی از دست میره .
این بود که راه رو برای روی کار اومدن دولت تدبیر و امید هموار کردند
در همه ی کشورها بدون استثناء , تصمیم گیران , اولین چیزی که براشون مهم هست حفظ بقای خودشون هست و هر چیزی رو که لازم باشه فدا کنند فدا میکنند بی هیچ درنگی .
جان مردم
امنیت مردم
ایمنی مردم
سلامتی مردم
ثروتهای کشور
درآمدهای کشور و غیره

مردم فقط میتونند به کسی رای بدند که تصمیم گیران انتخابشون کرده باشند برای کاندید شدن
و کسی که انتخاب میشه , همونی هست که تصمیم گیران میخواستند انتخاب بشه .
هر کاری که رئیس جمهور انجام میده در مسائل سرنوشت ساز ( مذاکره - جنگ - بازسازی کشور - اقتصاد مقاومتی و غیره ) همگی طبق درخواست و دستور تصمیم گیران هست .
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1633
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط KH.I.A.2500 » چهار شنبه 19 آذر 1393, 11:10 am

با سلام

تصاویری که قرار دادم مربوط به زمان انتخابات نیستند!
این تصاویر مربوط به همین چند روز پیش و سفرهای استانی هستند. کسانی که پیش از انتخابات، سفرهای استانی و تعطیل کردن مدرسه ها و کشاندن بچه ها و مردم و کارمندان را در خیابان به دنبال خود نکوهش می کردند امروز خودشان :P
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:48 pm

Re: آیا قطار روحانی از ریل احمدی نژاد می گذرد؟؟؟

پست توسط esnaf » چهار شنبه 19 آذر 1393, 11:22 am

KH.I.A.2500 نوشته شده:به زور آوردن بچه های مدرسه ای و سربازها و... برای استقبال! مقایسه کنید با سخنان روحانی پیش از انتخابات!


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر
تصویر


تصویر


تصویر


تصویر

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


خود من با این نوع کارا مخالفماما بهتر ازینه که مینیبوس و اتوبوس بزارن و افرادو از ادارات و هزار جای دیگه از استان و شهر ببرن مرکزه استان واسه استقبال رییس جمهور

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”