آغاز آزمایش صوتی قدرتمندترین موشک تاریخ

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 562
تاریخ عضویت: دو شنبه 7 اسفند 1385, 4:54 am
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

آغاز آزمایش صوتی قدرتمندترین موشک تاریخ

پست توسط mj_piremard » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 12:58 am

یا سلام


آغاز آزمایش صوتی قدرتمندترین موشک تاریخناسا آزمایشات صوتی خود را بر روی موشکی که آن را قدرتمندترین موشک تاریخ لقب داده، در مقیاس کوچک آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، این سامانه پرتاب، دارای موتورهای قدرتمندی خواهد بود و این موتورها صداهای بلند قابل‌توجهی را تولید می‌کنند. ناسا اعلام کرده است SLS قدرتمندترین موشک تاریخ خواهد بود و چنین پرتابگر سنگینی قرار است کپسول اوریون را فراتر از مدار پایین زمین و برای کنکاش فضای عمیق‌تر حمل کند.

به تازگی مهندسان مرکز پرواز فضایی مارشال در آلاباما آزمایش یک مدل با مقیاس پنج درصدی این موشک را آغاز کرده‌اند تا درک بیشتری از میزان بلندی ارتفاع و پایین‌بودن فرکانس‌هایی که بر این سامانه و خدمه‌اش اثر می‌گذارند، داشته باشند. این دانشمندان نوعی سیستم سرکوب صوتی را برای SLS ساخته‌اند و داده‌های جمع‌آوری‌شده در این آزمایش به تایید طرح آن کمک خواهد کرد.

دماغه‌های عظیم موشک، ۴۵ هزار گالن آب را دقایقی پیش از آتش‌گرفتن بوسترها آزاد می‌کند. آب جزء اصلی سرکوب‌کردن صوت است و از موشک و افراد موجود در آن در مقابل آسیب انرژی صوتی محافظت می‌کند؛ این مایع چنین عملی را با کمک به مسدودکردن فشار صوتی منعکس‌شده انجام می‌دهد. این موشک،ادامه آزمایش سیستم صوتی‌ اصلی در مقیاس واقعی را اواخر سال جاری میلادی از سر خواهد گذراند.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 چه خوب خوند حرف دلمو 
  
[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.
     

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”