نمک زدایی نفت بوسیله میدان الکتریکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد فیزیک نسبیت و فیزیک کوانتوم و ... به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

نمک زدایی نفت بوسیله میدان الکتریکی

پست توسط naft$ » پنج شنبه 17 بهمن 1392, 10:53 pm

سلام
من پروژه ای در مورد نمک زدایی بوسیله میدان الکتریکی دارم. اقصد دارم این میدان را بوسیله دو صفحه موازی با هم (خازن) ایجاد کنم. در مورد میدان الکتریکی سوالاتی دارم که به شرح زیرند:
1-لطفا یک روش ساده و کم هزینه برای کنترل ولتاژ را به من معرفی کنید به طوری که کم و زیاد کردن ولتاژ در اختیار من باشد؟
2-برای تبدیل جریان متناوب به یکنواخت یک روش ساده را به من معرفی کنید. آیا می توان یک خازن به طور دستی با اندازه مناسب ساخت تا از طریق برق شهری شارژ شود و یک جریان مستقیم به ما بدهد و سپس ولتاژ را به کمک کاک کرافت والتون مولتیپلایر تنظیم کرد ؟
3-آیا در تولید میدان الکتریکی میزان جریان الکتریکی (I) مهم است؟
4-آیا در میدان متناوب خطوط هم پتانسیل آشفته هستند؟یعنی اگر خطی به موازات یکی از صفحات رسم کنیم پتانسیل در روی آن در نقاط مختلف متفاوت است؟
5-اگر به جای استفاده از صفحه مسطح، از صفحات مشبک (توری شکل) استفاده کنیم وضعیت میدان چگونه می شود؟
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][HIGHLIGHT=#e7eaef]اگه سوالم رو جاي بدي طرح کرده ام لطفا محل مناسب يا فروم مناسب را به من معرفي کنيد.  
ممنون

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3154 بار

Re: نمک زدایی نفت بوسیله میدان الکتریکی

پست توسط R.A.F » جمعه 18 بهمن 1392, 9:36 am

naft$ نوشته شده:سلام
من پروژه ای در مورد نمک زدایی بوسیله میدان الکتریکی دارم. اقصد دارم این میدان را بوسیله دو صفحه موازی با هم (خازن) ایجاد کنم. در مورد میدان الکتریکی سوالاتی دارم که به شرح زیرند:
1-لطفا یک روش ساده و کم هزینه برای کنترل ولتاژ را به من معرفی کنید به طوری که کم و زیاد کردن ولتاژ در اختیار من باشد؟
2-برای تبدیل جریان متناوب به یکنواخت یک روش ساده را به من معرفی کنید. آیا می توان یک خازن به طور دستی با اندازه مناسب ساخت تا از طریق برق شهری شارژ شود و یک جریان مستقیم به ما بدهد و سپس ولتاژ را به کمک کاک کرافت والتون مولتیپلایر تنظیم کرد ؟
3-آیا در تولید میدان الکتریکی میزان جریان الکتریکی (I) مهم است؟
4-آیا در میدان متناوب خطوط هم پتانسیل آشفته هستند؟یعنی اگر خطی به موازات یکی از صفحات رسم کنیم پتانسیل در روی آن در نقاط مختلف متفاوت است؟
5-اگر به جای استفاده از صفحه مسطح، از صفحات مشبک (توری شکل) استفاده کنیم وضعیت میدان چگونه می شود؟
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][HIGHLIGHT=#e7eaef]اگه سوالم رو جاي بدي طرح کرده ام لطفا محل مناسب يا فروم مناسب را به من معرفي کنيد.  
ممنون

پیش از هر چیز مشخص کنید که :

- ولتاژه مورد نظر در چه بازه ای باید نوسان داشته باشده
- مقدار جریان (آمپر) چه مقدار باید باشد
- جریان مستقیم باشد یا متناوب
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
سپاس‌های ارسالی: 2616 بار
سپاس‌های دریافتی: 4842 بار

Re: نمک زدایی نفت بوسیله میدان الکتریکی

پست توسط shafagh 2 » جمعه 18 بهمن 1392, 10:14 pm

با سلام :razz:
البته من از سیستمی که شما برای نمک زدایی نفت طراحی کرده اید اطلاعی ندارم، اطلاعات پالایشی هم ندارم اما فکر کنم استفاده از ولتاژ مستقیم در تماس با نفت خام مخاطره امیز باشد انهم با ابزاری که حکم انباره ولتاژ را دارد.

ارسال پست

بازگشت به “فيزيک”