در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

بنظر شما مرگ،زندگي و آينده انسان دست خداوند است يا خير؟

١.بله،مرگ و زندگي انسان دست خداست
48
91%
٢.خير،خداوند هـيچ نقشي در زندگي انسان نداره
5
9%

کل آرا : 53
Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

Re: نظرسنجي:مرگ و زندگي انسان دست خداست يا خير؟

توسط serat&mersad » جمعه 1 فروردین 1393 20:44

MOHAMMAD_ASEMOONIعزیز :razz: سال نومبارک :D

به نظرمن "سلامت جسم وروح " میتونه بهترین نعمت خدابه بنده هاش باشه!(روحی که ازوجودسبحانش به مادمیده)

خب"اختیار"هم میتونه یکی دیگه ازنعمتهای بزرگ خداوندباشه که هرکس راهشوخودش انتخاب کنه!

"مهلت"هم خیلی نعمت بزرگیه،تااگه گناه و...داریم بتونیم قبل ازمرگ ویاحتی قیامت(اعمال ماتأخر=فرزندصالح،ساختن مسجدو...) خودمونرواصلاح وپاک کنیم!

MOHAMMAD_ASEMOONIعزیز :razz: مطمئنا"اون جوابی روکه توذهن شماست رونمیتونم بدم
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
SMH, anga2009, MOHAMMAD_ASEMOONI

Major

Major

no avatar
663

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » يکشنبه 3 فروردین 1393 08:32

بستگی داره چطور نگاه کنیم
اون موقعی که قراره از این دنیا بریم یک زمان مشخص نداره و میتونه بلند یا کوتاه بشه و این دقیقا به رفتار خودمون بستگی داره ولی در واقع یک بازه زمانی براش تعریف نشده شاید کسی با درست عمل کردن به قوانین این زمان رو تا آخرین حدی که براش تعریف شده طولانی کنه و یکی در اثر یک حادثه ناخواسته و یا سر پیچی از قوانین زودتر برسه
ولی خب هر کس یک زمان براش توی این دنیا مشخص شده
ولی در مورد زندگی و سرنوش باید بگم دست خود آدم هست میتونه تغییر بده
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
serat&mersad, SMH

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
42

تشکر کرده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1392 18:29

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 29 پست

توسط مرتضی پور » يکشنبه 3 فروردین 1393 23:31

مرگ هر ایرانی دسته خداست؛پراید فقط وسیله هستش :L:L

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب مرتضی پور تشکر کرده اند:
Immortal King, SMH

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2582

تشکر کرده: 1842 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 4 فروردین 1393 15:12

سلام
عمر انسان به سه دلیل تمام میشه .
پیری
بیماری
حادثه .
حتی اگر انسان موفق بشه که پیری و بیماریها رو مهار کنه و حوادث و اتفاقاتِ مرگ آفرین رو هم مهار کنه باز هم از دستِ مرگ نمیتونه فرار کنه چون راهِ فراری از حادثه ی “قیامِ قیامت” وجود نداره .
قیامِ قیامت یعنی برپا شدنِ قیامت یا اتفاق افتادنِ قیامت .
شکی برای مومنین وجود نداره که عمر هر انسان در دنیا محدود هست و وقتی موقع برگشتنِ کسی فرا میرسه دیگه هیچ مخلوقی نمیتونه تمدیدش کنه ( آیه قرآن کریم ) .
در عربی حکمتی هست که میگه :
اتفاقی که برات افتاد به این دلیل بود که قرار نبود اتفاق نیافته
و اتفاقی که برات نیفتاد به این علت بود که قرار نبود برات اتفاق بیافته .
اصلاً مهم نیست چی اتفاق میافته , چی اتفاق نمیافته . مهم فقط عکس العملِ انسان هست در مقابل آنچه که رخ میده .
و عکس العمل شما در مقابلِ حوادثِ زندگی و آنچه که میبینید و میشنوید فقط به این بستگی داره که چگونه انسانی باشید .
عکس العمل هم یا ارادی هست یا غیر ارادی .
عکس العمل غیر ارادی همون چیزی هست که باید انسان براش حساب کتاب پس بده بعداً .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
serat&mersad, SMH

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2582

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 4 فروردین 1393 15:14

serat&mersad نوشته است:MOHAMMAD_ASEMOONIعزیز :razz: سال نومبارک :D به نظرمن "سلامت جسم وروح " میتونه بهترین نعمت خدابه بنده هاش باشه!(روحی که ازوجودسبحانش به مادمیده)خب"اختیار"هم میتونه یکی دیگه ازنعمتهای بزرگ خداوندباشه که هرکس راهشوخودش انتخاب کنه!"مهلت"هم خیلی نعمت بزرگیه،تااگه گناه و...داریم بتونیم قبل ازمرگ ویاحتی قیامت(اعمال ماتأخر=فرزندصالح،ساختن مسجدو...) خودمونرواصلاح وپاک کنیم!MOHAMMAD_ASEMOONIعزیز :razz: مطمئنا"اون جوابی روکه توذهن شماست رونمیتونم بدم
سلام . شما و بقیه دوستان با گوگل جستجو کنین توی اینترنت و ببینین برترین نعمت چی هست و خبر بدین
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

serat&mersad, SMH

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 5 فروردین 1393 03:13

MOHAMMAD_ASEMOONI,  کلا تو اکثر مسائل به نظر من میاد شما کلا به حرف های خودت فکر نمیکنید چون خیلی پر تنافض هستند اکثرا.

انسان بابت چیزی که ارادش نبوده باید پاسخگو باشه؟

مثلا من اراده کنم فلان گناه را مرتکب شوم چون ارادی بوده مشکلی نداره و حساب و کتابی نیست در موردش  :-)  فکر کنم منظور شما برعکس این بوده اما یک کم غرق جملات شدی اشتباهی گفته باشین.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, SMH, Mahdi1944

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » سه شنبه 5 فروردین 1393 15:36

[MOHAMMAD_ASEMOONI,کلا تو اکثر مسائل به نظر من میاد شما کلا به حرف های خودت فکر نمیکنید چون خیلی پر تنافض هستند اکثرا.

[MOHAMMAD_ASEMOONI,تواکثر مسائل به نظر من،شما به حرف هایتان فکر نمیکنید چون خیلی متناقض هستند.(تصحیح وویرایش شده)

M.Abooaliعزیزاگه به متن خودتون دقت کنیدمیبینیددراثرعجله توی تایپ جمله شماهم نامفهوم شده!عزیزمن،ممکنه درخیلی ازمواقع پیش بیاداماشمااین سهوواشتباه رو،ازبابت فکرنکردن به مسئله موردبحث(درزمان نوشتن منظورآقای محمدآسمونی اونم به شکل تایپیش)نزارید!

ولی (لیکن)درطرح چنین مسائل مهمی بایدحتی به نحوه چینش حروف هم دقت کردچه رسدبه غلط املاییو....(واسه موضوع به این مهمی،حداقل قبل ارسال دکمه پیش نمایش روبزنید ومتن خودتون روحداقل یک یادوباربخونید)

شایدمطلبی روکه همین الان ارسال میکنم دارای اشکال باشه،که به بزرگی خودتون منوببخشید(اماسعی کردم که اشکالی نباشه)

**
«نیت المعصیه العزم علیها معصیه یغفرهاالله للمؤمنین» نیت گناه و تصمیم بر ارتکاب آن گناه و معصیت است ولی خداوند مؤمنان را دراین باره می بخشد.

با توجه به آیات قرآن و روایات درباره فکر و نیت گناه نتیجه می گیریم که:

1- این که در اذهان عامه مردم این گونه تلقین و تفهیم شده که فکر و نیت گناه، گناه نیست یک برداشت سطحی و بدون اسناد علمی و روش تحقیقی است.

2- این که در برخی روایات نیت و قصد گناه را گناه نمی داند و روایاتی که آن را گناه می داند، باید به طور دقیق با مراجعه به کتب تفسیری و فقهی، کلامی و عرفانی بین این گونه روایات به تبیین و تفسیر آن روایات پرداخته شود.

3- مطلب دیگر این که اگر در برخی از احکام فکر گناه، گناه نیست و همین امر در کلام و عرفان گناه است این امر ناشی از این است که هر یک از جهت و نگاه خاص به مسئله پرداختند، (حسنات الابرار سیئات المقربین) ممکن است امری برای فردی خوب و حسنه باشد و همین امر برای مقامات مقربین و اهل قرب الهی گناه باشد.
4- از نگاه و منظر قرآن و روایات نیت گناه، گناه است و این که در برخی روایات فرمود: نیت گناه را ملائکه نمی نویسند یا مورد عفو الهی قرار می گیرد و خداوند می بخشد یا این که اگر به مرحله عمل نرسد گناه نیست مطلب دیگر است در همه این روایات نیت و قصد گناه را گناه می داند اما اگر به مرحله عمل نرسد شامل فضل و رحمت و بخشش خدا قرار می گیرد این مطلب دیگری است.

منبع:تبیان

لینک مطلب:

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=173746
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
SMH

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2582

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 5 فروردین 1393 20:42

M.Abooali نوشته است:MOHAMMAD_ASEMOONI,  کلا تو اکثر مسائل به نظر من میاد شما کلا به حرف های خودت فکر نمیکنید چون خیلی پر تنافض هستند اکثرا.
انسان بابت چیزی که ارادش نبوده باید پاسخگو باشه؟مثلا من اراده کنم فلان گناه را مرتکب شوم چون ارادی بوده مشکلی نداره و حساب و کتابی نیست در موردش  :-)  فکر کنم منظور شما برعکس این بوده اما یک کم غرق جملات شدی اشتباهی گفته باشین.
سلام . بله , حق با شماست . اشتباه نوشتم بنده . اشتباه چاپی هست .با تشکر از یادآوریتوندر ضمن هر جا تناقض دیدین مطرح کنین . امام حسین ع فرمود : عقلها تکامل پیدا نمیکند جز با تبعیت و پیروی از حق

SMH

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 6 فروردین 1393 00:06

serat&mersad,  عزیز،

مسئله مطرح شده توسط من عیب جویی از دیگران نیست، که حق با شماست در این مسئله و هر کس ممکن است به دلایل مختلف پست ارسالیش پر از اشکالات باشد.

MOHAMMAD_ASEMOONI فردی بسیار اهل تحقیق و البته بحث هستند. اون نظری که من دادم یک قضاوت عجولانه نسبت به این پست نبود، مطمئنا با مرور واکنش های بنده در چندین پست قدیمی تر در مباحث مختلف از ایشان این قضیه کاملا  روشن خواهد شد. من معمولا از کنار پست های ایشان عبور می کنم. نه چون مخالف نظراتش هستم یا مثلا موافقش. چون کلیت کلامشون به نظرم فاقد شفافیت هست.

اینجا هم قصد بنده نقد بر بینش و باطل دونستن نظریات ایشان نبود،  فقط سعی داشتم نسبتا ظریف و با مخاطب قرار دادن خودشان نکته ای را بهشون توصیه کنم که  به مبدا و مقصد کلامشون هم دقت کنند و اصلا با غلط املائی یا نگارش و ... کاری ندارم من.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
serat&mersad, SMH, Mahdi1944

قبلي