در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي جي‌ال‌ايکس به بحث و تبادل نظر نماييد

New Member

no avatar
8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 بهمن 1392 00:11

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

لئون یا لاستر؟-----اسپایدر یا جی5؟

توسط amingh2914 » چهارشنبه 23 بهمن 1392 22:42

سلام

دوستانی که در مورد این گوشی ها اطلاعات دارن...

بین لاستر و لئون برا خرید کدوم بهتره؟ چرا؟

بین اسپایدر و جی 5 برا خرید کدوم بهتره؟ چرا؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب amingh2914 تشکر کرده اند:
milad.z

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: لئون یا لاستر؟-----اسپایدر یا جی5؟

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 23 بهمن 1392 23:59

amingh2914,  
گوشي‌هاي لاستر و لئون رو که به هيچ عنوان به هيچ کسي توصيه نميکنم خريدش رو ...
اين گوشي‌ها قابل دفاع هستند: Snowy,Sky,G3,G4,G4NFC,G5,Spider
در مورد اسپايدر و G5 هم هر دو عالي هستند. اما اگر هزينه براتون اهميت نداره قطعا Spider بهتر هست. اما بايد ديد چه انتظاري از يک گوشي داريد ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
ARafiee, MASTER, SMH, amingh2914

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

توسط amingh2914 » پنج شنبه 24 بهمن 1392 02:55

mahdi1944,

از اونجایی که میدونم پست هایی که میدین با دلیله و از روی تعصب یا ... نیست لطفا با ذکر دلیل بفرمایید....
چرا لئون و لاستر توصیه نمیکنین؟
چرا بین جی 5 و اسپایدر ، اسپایدر بهتره؟ ( انتظاراتم: فضای آزاد رم و سرعت رم ، زاویه دید بهتر و صفحه نمایش بهتر در مقابل نور آفتاب ،  قدرت cpu ، اجرای روان بازی ها و نرم افزارها ، تاچ خوب ،قابلیت سوپ داشتن)
لطفا اگه براتون زحمت نیس جی 5 و اسپایدر در موارد بالا مقایسه کنین

SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 24 بهمن 1392 11:45

amingh2914,  
دليل اينکه گوشي‌هاي لاستر، لئون و هم رده‌هاي اون رو توصيه نميکنم استفاده از چيپ‌هاي ضعيف و غير استاندارد spb و bcm، استفاده از اندرويد بسيار قديمي 2.3 که اغلب برنامه‌هاي جديد با اون ناسازگار هستند، در دسترسي نبودن اطلاعات توسعه دهندگان براي اين چيپ‌ها و در نتيجه دشواري در نوشتن کاستوم ريکاوري و روت کردن استاندارد اون و مواردي مانند اين هست

به طور کلي از چيپ‌هايي که در گوشي‌هاي چيني استفاده ميشه فقط MTK استانداردهاي لازم رو داره و اون هم زير 6577 اصلا قابل قبول نيست و خود 6577 هم در لبه‌ي قابل پذيرش بودن هست. اولين نسل استاندارد MTK هم 6589 هست که در Spider,G5 استفاده شده

اسپايدر حافظه‌ي داخلي بيشتري داره که تضمين ميکنه براي نصب برنامه به مشکل نخواهيد خورد. کيفيت بدنه و صفحه نمايش بهتر. باريک‌تر و طريف‌تر، 4 سنسور بيشتر از G5 داره، دوربين بهتر، شارژ بيسيم و NFC‌ هم داره. اما در مجموع G5 اگر با سايز اون مشکلي نداريد و حافظه‌ي حداکثر 2.5GB‌ براي پارتيشن ديتا (نصب برنامه) کافي هست. انتخاب بسيار مناسبي هست. کيفيت صفحه و زاويه ديد بسيار عالي هست. تاچ هم همينطور، قدرت پردازشکر در حد Galaxy S3 هست بر اساس بنچمارک‌ها و از لحاظ رم بسيار بهينه هست

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ARafiee, nima-rad, MASTER, milad.z, amingh2914, SMH, saeedjiji

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

توسط amingh2914 » پنج شنبه 24 بهمن 1392 14:53

Mahdi1944

فضای آزاد رم در جی 5 و اسپایدر چقدره؟
این جمله ==> " اما در مجموع G5 اگر با سايز اون مشکلي نداريد و حافظه‌ي حداکثر 2.5GB‌ براي پارتيشن ديتا (نصب برنامه) کافي هست. " متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح بدین
باطری جی 5 قویتره و شارژ بیشتر نگه میداره

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تشکر کرده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 16 آذر 1392 15:07

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 10 پست

توسط milad.z » جمعه 25 بهمن 1392 02:27

من g5 رو ب کسایی پیشنهاد میکنم که زیاد دوربین براشون مهم نیست هر چند عکس های آپلود شده در mobile.ir کیفیت قابل قبولی رو نشون میده nfc هم که فعلا کاربرد زیادی نداره تو ایران و2.5گیگ حافظه نصب هم فکر کنم کافی باشه چون بعد از اتصال sd حافظه دیتای بازیها به اون انتقال پیدا میکنه و هزینه کمتری روهم پرداخت میشه از نظر من کسایی که عاشق صفحه نمایش بزرگ هستن میگم در خریدش درنگ نکنید خود من هم تا یکی دو هفته دیگه میخرمش :-)
میزنم به سلامتیه حرفای دلم ک ب کسی نگفتم/ب سلامتیه اینکه کوه درد بودم ولی دم نزدم

ب سلامتیه تنهایی هام...ولی تنهایی رو دوست نداشتم / ب سلامتیه آرزوهایی که نتونستم لمسشون کنم...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب milad.z تشکر کرده اند:
amingh2914, SMH, Mahdi1944

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 25 بهمن 1392 11:29

amingh2914,  
هر دو گوشي Spider , G5 زم دسترس 969MB هست که از اين ميزان در مورد اسپايدر که تست کردم ابتداي خريد و فقط با نصب Dodol Launcher اگر اشتباه نکنم 405MB اشغال شده بود که بعد از روت و حذف BloatWare ها 301MB اشغال شده بود و بعد از نصب تمام برنامه‌هايي که هميشه نصب ميکنم (حدود 550 تا 600 برنامه) و مديريت رخدادهاي اونها چيزي بين 370 تا 430 مگابايت معمولا اشغال هست که بعد از دو ماه کار کردن همه چيز همچنان عالي و روان هست و مصرف رم هم همين حدود هست همچنان
در مورد G5 هم فکر ميکنم جمله واضح هست، براي من به شخصه 5.7 اينچ خيلي بزرگ هست و فضاي 2.5GB هم براي نصب برنامه برام کافي نيست. الان اسپايدر رو به صورت 6.5GB اسوپ کردم و کاملا کافي هست. اما براي اغلب 2.5GB کافي هست و کم نخواهد اومد

SMH, MASTER, amingh2914

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

توسط amingh2914 » شنبه 26 بهمن 1392 00:55

یکی از کاربرای سایت mobile.ir بعد از خرید جی 5 گفت فضای آزاد رم 430 مگه که نسبت به اسپایدر کمتره. آیا این فضا آزاد کم نیست و مشکل ساز نمیشه؟
آیا با کاستوم رام و پاک کردن بعضی از برنامه ها این فضا آزاد بیشتر میشه و به اندازه فضای آزاد رم اسپایدر میرسه ؟
اصلا کاستوم رام بهینه برای جی5 منتشر شد؟
تو این سایت قرار بود یکی از کاربرا که با جی ال ایکس کار میکرد کاستوم رام بهینه برا جی 5 آپلود کنه که ظاهرا یهو منصرف شد

SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 26 بهمن 1392 01:34

amingh2914,  
متاسفانه چک نکردم که بتونم نظر دقيقي بدم. اما سيستم عامل G5 فعلا 4.2.1 هست و اسپايدر 4.2.2 که ممکنه دليل همين باشه. اما علت ديگه ممکنه خود برنامه‌اي که با اون تست کردند بوده باشه، براي مثال اگر Go Launcher نسخه‌هاي جديد نصب باشه مصرف رم وحشت‌ناک هست و يا TaskKiller ها و TaskManagerهايي که استفاده ميشه خودشون هم رم رو اشغال ميکنند. بهينه‌ترين حالت استفاده از Dodol Launcher هست که با اون ميشه با کمترين سربار، مصرف رم رو ديد. به هر حال با روت کردن و حذف BloatWare ها ميشه اون رو بهبود داد
فعلا اين گوشي در اخنيار ما قرار نگرفته که کاستوم ريکاوري و ... براي اون ارائه کنيم. فقط اون رو در فروشگاهشون ديدم و کمي با اون کار کردم. در مورد دوستي که قرار بود کاستوم فريموير ارائه کنند هم متاسفانه اطلاع ندارم، شايد مشغله‌هاي کاري داشته باشند

SMH, MASTER, amingh2914, ARafiee

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تشکر کرده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 16 آذر 1392 15:07

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 10 پست

توسط milad.z » يکشنبه 27 بهمن 1392 04:01

Mahdi1944
به دلیل اینکه افراد زیادی توانایی خرید گوشی های گرونتر رو ندارن ویا افرادی که شغیلشون مثل مکانیکی،تراشکاری ویا بنایی که احتمال آسیب رسیدن به گوشی زیاد هست یه جور ریسکه خرید گوشی گرون قیمت شما تو رنج ۲۰۰تا۳۰۰چه پیشنهادی دارین؟
میزنم به سلامتیه حرفای دلم ک ب کسی نگفتم/ب سلامتیه اینکه کوه درد بودم ولی دم نزدم

ب سلامتیه تنهایی هام...ولی تنهایی رو دوست نداشتم / ب سلامتیه آرزوهایی که نتونستم لمسشون کنم...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب milad.z تشکر کرده اند:
SMH

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 28 بهمن 1392 16:40

milad.z,  
فکر ميکنم با کاهش قيمت‌هاي جديدي که GLX داده، اسنوي در رنج 300 هست الان. اين گوشي بسيار مناسب و کارامد هست در اين رنج

milad.z, amingh2914, SMH

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 تیر 1392 23:47

آرشيو سپاس: 16 مرتبه در 7 پست

توسط ghiasoddin » دوشنبه 28 بهمن 1392 22:18

اسنوی تو فروشگاه‌های جی‌ال‌ایکس ۳۹۹ هست که قیمتش با اسکای و جی۳ برابره البته دیجی‌کالا اسنوی رو ۳۳۹ می‌ده. آقامهدی شما بین اسنوی و اسکای و جی۳ به تربیت کدوم رو بهتر می‌دونین؟ فک می‌کنم قبلا گفته بودین اسکای مشکلاتش کمتره ولی فک می‌کنم یه مقداری صفحه‌ش زیادی بزرگه! رزولوشن و کیفیت بالای صفحه‌ی جی۳ به مشکلات بیشتری که داره می‌ارزه به نظر شما؟

بعدي