در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

1189

تشکر کرده: 1241 مرتبه
تشکر شده: 9589 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 23:13

آرشيو سپاس: 241 مرتبه در 33 پست

سیستم دفاع لیزری اسراییل

توسط mpo » شنبه 26 بهمن 1392 12:48اسراییل در جریان نمایشگاه هوایی سنگاپور که از 11 تا 16 فوریه برگزار می شود، جدیدترین سیستم دفاع لیزری را به نمایش می گذارد. این سیستم توانایی نابود کردن بهپادها، موشک ها و دیگر اجسام پرنده کوچک را دارد که سیستم های پدافند هوایی از ردیابی و انهدام آن عاجز هستند.
متخصصان تضمین می کنند که 90 درصد اجسام پرنده توسط این سیستم لیزری نابود شوند.شرکت نظامی دولتی اسرائیل "رافائل" گفت که در نمایشگاه "سنگاپور - نمایشگاه هوایی " که از 11 تا 16 فوریه برگزر می شود، یک سیستم جدید لیزری دفاع ضد خوایی را عرضه خواهد کرد. روز جمعه آژانس "آسوشیتد پرس" این مطلب را گزارش داد.
به گفته نمایندگان "رافائل"، این سیستم با نام "پرتوی آهنین" به منظور سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین کوچک، موشکها و گلوله های خمپاره انداز طراحی شده است در صورتی که این اهداف مذکور توسط سیستم دفاع ضد موشکی اسرائیلی "گنبد آهنین" رهگیری نشود. لیزرهای "پرتوی آهنین" می تواند بیش از 90 درصد از اهداف را اصابت کند. 15 مهندس به مدت پنج سال بر روی طراحی و ساخت این فن آوری با استفاده از اشعه لیزری قدرتمند کار کردند.
در حال حاضر، اسرائیل مشغول به تعدیل سیستم "پیکان – 3" قادر به رهگیری موشک ها در فضای ترانس جو و یک سیستم "فلاخن داوود" طراحی شده برای از بین بردن موشک های کوتاه و میان برد است. انتظار می رود که سیستم فلاخن داوود" در سال جاری مستقر شود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mpo تشکر کرده اند:
demorgan, Mahdi1944, Shahbaz, ne13

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان