در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 بهمن 1392 13:30

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل شتاب سورن معمولی

توسط shoaib63 » سه شنبه 29 بهمن 1392 13:36

با سلام
من ی سورن مدل 89 دارم اول خیلی شتابش عالی بود باهر کی کل کل میکردم فورتش میداد اما ی مدته خیلی شتابش اومده پایین، شمع ها، صفحه کلاچ، پمپ بنزین و صافی بنزین و استوپ موتور رو هم عوض کردم اما هنوز اون ماشین اول نشده ، دوستان کسی میدونه مشکل از کجاس؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم...

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: مشکل شتاب سورن معمولی

توسط ramin-am » چهارشنبه 30 بهمن 1392 03:39

به خاطر سبک تند تیز رانندگی شما گیربکس یه مقداری ضعیف شده
در ضمن بنزین هم زیاد تعریفی نداره هر چقدر هم بگید سوزن انژکتورها خود موتور مثل رینگ پیستونها ضعیف شدن
به احتمال قوی موترو ماشینتون xu7 هست و روغن هم کم میکنه اگه کمی دقت کنید میبیند کم کردن روغنش از نیم لیتر در 10000 کیلومتر بیشتر شده
مشکل تو خیلی جاها هست ماشین منم الان بعد از یک بار تعمیر موتور و تعویض رینگ پیستون و بوشها دیگه اون کشش لازم رو نداره
اگه بخوایید بازم موترو سر حال بیا باید یک پمپ بنزین قویتر بذارید کل لاین سوخت رسانی عوض بشه
سرسیلندر تعمیر بشه بوش سیلندر ها و رینگ پیستونها نو بشن کوئل و شمعها به نوع خیلی مرغوب تعویض بشه شما مثلا شمعها رو عوض کردین ولی وایرها رو فکر نمیکنیم استپ موتور و نه استوپ موتور
ربطی به توان و کشش ماشین نداره و به این زودی ها خراب نمیشه که شما عوضش کردید
صفحه کلاچ به تنهایی زیاد جابگو نیست الان دنده های گیربکس شما فکر میکنم دچار مشکل شدن و با توجه به کل کل کردنتون یک سرویس جزنی تو بخش جلوبندی و شفتها و دیفرانسیل توی گیربکس لازمه
انزکتورها شاید دیگه اون توان پاشش اولیه رو ندارن خب یه قطعه الکتریک هستن و طبیعی هست که بعد از یه مدت اون کیفیت و توان اولیه رو نداشته باشن بخصوص در فشار بالای کاری
پس یه مقداری این کاهش کارایی ماشینتون طبیعی هست بعد از این باید به فکر تقویت و استفاده از لوازم به اصطلاح افتر مارکت باشید یعنی نوسازی کامل برای ماشینی با 4 سال کارکرد این مشکلات عادی هست مثل ماشین خود من
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
shahab313, Mahdi1944