در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1747

تشکر کرده: 3595 مرتبه
تشکر شده: 4373 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط bamn » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 18:24

ظاهراً بالاخره بعد از حدود یک سال از شروع درگیری ها در شرق اوکراین ، دولت کیف توانسته مدرک انکار ناپذیری از دخالت روسیه در اوکراین کشف کند!

نیروهای اوکراینی روز شنبه گذشته در نزدیکی شهرک چتچاستیا دو نظامی روسی به نام های سروان اروفییف و گروهبان الکساندروف را بازداشت کرده و طی چند روز گذشته انواع و اقسام نمایشات را برگزار کرده اند تا مطمئن شوند همه خبر دستگیری این دو نظامی روسی را خواهند شنید! گفته می شود این دو نظامی طی اعترافاتشان گفته اند از حدود یک ماه قبل (یعنی مدتها بعد از شروع آتش بس!) در قالب یک گروه 200 نفره از نظامیان روسی وارد منطقه تحت کنترل شورشیان لوگانسک شده اند تا در ماموریت های اطلاعاتی و آموزشی در کنار جدایی طلبان باشند .

دولت اوکراین در شرایطی از دستگیری این دو نظامی روس نمایش سیرک راه انداخته که صدها نظامی اوکراینی پناهنده شده یا دستگیر شده در مرزهای روسیه طی جنگ ، با همکاری مسکو به اوکراین بازگردانده شده اند .

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

1189

تشکر کرده: 1241 مرتبه
تشکر شده: 9589 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 23:13

آرشيو سپاس: 241 مرتبه در 33 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط mpo » يکشنبه 17 خرداد 1394 10:26

آلکساندر زاخارچنکو' رييس جمهوري خودخوانده منطقه جدايي طلب دونتسک اوکراين مدعي شد که بيش از 400 سرباز اوکرايني در درگيري اخير در منطقه 'مارينوفکا' در حومه شهر دونتسک کشته شده اند.

به گزارش شبکه تلويزيوني NTV روسيه، زاخارچنکو روز يکشنبه به خبرنگاران گفت که حدود يکهزار نفر ديگر از نيروهاي دولتي اوکراين نيز در جريان درگيري روز سوم ژوئن در اين منطقه زخمي شده اند.
وي افزود: نيروهاي مردمي دونتسک (شبه نظاميان) هم اکنون مناطق مرکزي شهر مارينوفکا و نقاط راهبردي آن را تحت کنترل دارند و از آن بر تمام مناطق شهر اشراف دارند.
رييس جمهوري خودخوانده دونتسک گفت: نيروهاي اوکرايني حمله به مارينوفکا را ساعت دو بامداد روز چهارشنبه سوم ژوئن شروع کردند. در طول چندين ساعت مواضع نيروهاي مردمي گلوله باران شده و با سلاح هاي سنگين مورد حمله قرار گرفت.
وي ادامه داد: نيروهاي مردمي در جريان اين حمله به منطقه 'ترودفسکي' عقب نشيني کردند و سپس درگيري هاي شديد در مرکز شهر مارينوفکا آغاز شد و نيروهاي اوکرايني با آتشبارهاي سنگين به مناطق شهر حمله کردند.
به گفته رييس جمهوري خودخوانده دونتسک، گردان رياست جمهوري دونتسک در درگيري هاي مارينوفکا، شرکت کرد و بر اثر زد و خوردهاي مسلحانه 15 شبه نظامي کشته و 32 نفر ديگر مجرئح شدند.
در اين درگيري ها چند نظامي اوکرايني به اسارت گرفته شده اند.
رييس جمهوري خودخوانده دونتسک همچنين گفت که فرماندهي نيروهاي اوکرايني در مارينوفکا را رييس ستاد کل نيروهاي اين کشور شخصا برعهده داشت.
مناطق مناقشه در استان دونتسک در روزهاي اخير شاهد تشديد خشونت ها بوده است و به گزارش رسانه هاي روسي، نيروهاي اوکرايني چندين شهر و بخش اين استان را گلوله باران کرده اند که بر اثر آن دهها نفر اکثرا از ساکنان اين مناطق کشته و مجروح شده اند.

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

982

تشکر کرده: 5355 مرتبه
تشکر شده: 2970 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط Hesam - 1994 » چهارشنبه 24 تیر 1394 17:58

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Dozor B نسل جدیدی از زره پوش های ساخت اوکراین است که توسط یک شرکت بومی در این کشور به نام KMDB طراحی و ساخته شده است.
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
hnhnnhnh
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان