در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تشکر شده: 267 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط sand_fighter » يکشنبه 11 اسفند 1392 03:42

روسیه ریخته خاک مملکت اکراینو تصرف کرده بعضی جه حرف ها که نمی زنند ! :x

روسیه منطقه ی خودمختار کریمه را به تصرف خود درآورده است... اما مردم اوکراین دو راه بیشتر ندارند، یا ننگِ اشغال و تهدید نظامی خاک خود رو بپذیرند و یا همانند افغان ها پوزه ی روسیه رو به خاک بمالند!

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
pedmehr, thunder blitz, iran4946

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط sazan1978 » يکشنبه 11 اسفند 1392 08:23

mpo نوشته است:
sazan1978 نوشته است:حال ميده يه جنگ مشتی بين روسيه و اوکراين در بگيره ، يکم پوزه اين روس های کثيف به خاک ماليده بشه که اينقدر فکر تجزيه کشور ها نباشند .


متاسفم که دارم با همچین آدم های کم عقلی توی این کشور زندگی میکنم
شما هنوز متوجه نشدی که این ها همش نقشه امریکا است ، دارن روس ها رو در دو موضع تحت فشار میزارن
1- شروع جنگ داخلی در اوکراین و درگیر کردن روسها که نفعش فقط برای امریکاست تا کارخونه های اسلحه سازیش بیشتر اسلحه بفروشن
2- از طریق افکار عمومی و بین المللی و حق حاکمیت کاری بکن که روسیه وارد عمل نشه و تا ناتو رو ببرن اوکراین و روسیه رو محاصره کنن
که اگر روس ها شکست بخورن برای ایران و سوریه و مقاومت تو منطقه گران تمام میشه
اونوقت عربستان بجای فرستادن تکفیری هاش به سوریه میفرسته به ایران


به به چشممون به جمال نماينده تام و الاختيار پطر کبير در سرزمين آريايی روشن . دوست پر مغز اگه من کم عقل هستم شما فاقد اين گوهر گرانبار هستيد .شما انگار خيلی نگران همسايه گردن کلفت شمالی و احيانآ يکم استثمارگر هستيد و رگ گردن برای دوست عزيز تر از جانتان  کلفت می نماييد . اين تکفريها هم که هی خطرشان را گوشزد میکنيد کف روی آب هستند و پوزه گردن کلفت تر از آنها يا به عبارتی برادر بزرگتشان صدام کافر با تمام يال و کوپال و کمک و اجماع همه دولتهای عربی که مادر تکفيرو سلفيگری هستند را هم ما ملت ايران خاک مالی کرده ايم که مطمئن باش از اين غلط ها خوابش را هم نمی توانند ديد که ايرانی غيرتش پوزه هرچی تکفيری و سلفی و کوفت و زهر مار است را خرد می نمايد ، در ضمن سوريه را با خاک ميهن جمع نزن که آن خاک بيگانگان هست وغيره
  از نظر بنده همه دشمنان اين آب و خاک چه داخلی چه خارجی انشالله راهی جهنم شوند چه امريکا چه انگليس چه روس  چه چين چه فرانسه چه عراق چه افغان چه پاکستان چه عربستان ... و همه دشمنانی که چشم طمع به آب و خاک و ناموس و مال اين مردم نجيب دارند آمين .
در  ضمن اين روس های گردن کلفت همانند   انگليس اين روباه پير و امريکای جنايتکار چند بار سعی در تجزيه خاک ما داشتند که خدا خواست و غيرت اين ملت مظلوم نگذاشت که بشود . بنظر بنده شما بيشتر نگران خاک وطنت باش   . در آخر برای شما آرزوی پيروزی نخواهم کرد که تنها پيروز باد ملت هميشه پيروز ايران
«گاوآهِن»

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sazan1978 تشکر کرده اند:
iran4946, thunder blitz, sand_fighter

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تشکر شده: 267 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط sand_fighter » يکشنبه 11 اسفند 1392 14:29

ارتش روسیه نظامیان اوکراین در کِریمه را خلع سلاح کرد
یک منبع در وزارت دفاع اوکراین هم گفت نظامیان روسیه سلاح کمری، سبک و مهمات پایگاه راداری در نزدیکی شهرک سوداک و پایگاه آموزشی نیروی دریایی واقع در شهر سیمفروپول متعلق به ارتش اوکراین را مصادره و به وسیله خودرو از آنجا خارج کردند.
تحولات جدید در روسیه نشان از حرکت این کشور به سمت آماده سازی و تدارک حمله نظامی به منطقه کریمه اوکراین دارد.

به گزارش عصر ایران، مهمترین تحولات مربوط به موضوع تنش اوکراین و روسیه به این شرح به روز می شود:

- خبرگزاری اینترفکس روسیه روز یکشنبه نوشت: نظامیان ارتش روسیه با حمله به دو پادگان ارتش اوکراین در منطقه کریمه، نظامیان اوکراین را خلع سلاح کردند. شبه جزیره کریمه واقع در شمال دریای سیاه به عنوان منطقه ای خودمختار بخشی از خاک اوکراین است اما ناوگان دریای سیاه روسیه در این شبه جزیره مستقر است.

یک منبع در وزارت دفاع اوکراین هم گفت نظامیان روسیه سلاح کمری، سبک و مهمات پایگاه راداری در نزدیکی شهرک سوداک و پایگاه آموزشی نیروی دریایی واقع در شهر سیمفروپول متعلق به ارتش اوکراین را مصادره و به وسیله خودرو از آنجا خارج کردند.


- مجلس سنای روسیه (پارلمان) دخالت نظامی این کشور در منطقه کریمه اوکراین را تصویب کرد. این رای گیری به درخواست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه انجام شد.

- شهر سیمفروپل مرکز منطقه خودمختار کریمه اوکراین روز شنبه شاهد تظاهرات و تحصن هایی در حمایت از موافقت پارلمان روسیه با دخالت نظامی در اوکراین بود.

- ارتش روسیه در دو منطقه مرکزی و غربی (در مرز اوکراین) همچنان در وضعیت آماده باش قرار دارد.

- باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی 90 دقیقه ای با همتای روس خود پوتین نسبت به دخالت نظامی مسکو در اوکراین هشدار داد و گفت که این اقدام هزینه خواهد داشت. این دومین تماس تلفنی سران آمریکا و روسیه در 8 روز اخیر است.

- آمریکا تهدید کرد در صورت دخالت نظامی روسیه در اوکراین، اوباما در نشست جی هشت در سوچی روسیه حاضر نخواهد شد. همچنین روابط واشنگتن - مسکو نیز آسیب خواهد دید.

-  پوتین گفت: روسیه حق دارد از منافع خود در اوکراین حمایت کند. روسیه در اقدام برای حفاظت از منافع و شهروندان روس در اوکراین درنگ نخواهد کرد.


آماده باش نظامیان ارتش روسیه در مرز اوکراین

- کانادا در اعتراض به موضع گیری های روسیه در برابر اوکراین، سفیر خود را از مسکو فراخواند. کانادا همچنین نشست گروه 8 (جی هشت) در شهر سوچی روسیه را تحریم کرد. کانادا اعلام کرد نخست وزیر این کشور در نشست جی هشت (هشت کشور صنعتی جهان) حضور نخواهد داشت.

- ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس برای اعلام حمایت از اوکراین به پایتخت این کشور کی یف سفر کرد.

- شورای امنیت سازمان ملل متحد  نشستی را درباره تحولات اوکراین برگزار کرد. اوکراین در این نشست خواستار اعزام نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل به این کشور شد. آمریکا، فرانسه و انگلیس نیز در شورای امنیت از این تصمیم حمایت کرده اند.

- سفیر روسیه در سازمان ملل متحد گفت: هنوز تصمیمی برای دخالت نظامی روسیه در خاک اوکراین اتخاذ نشده است. او خواستار تشکیل دولت وحدت ملی و بازگشت به روند سیاسی در اوکراین شد.

تجمع حامیان روسیه در منطقه کریمه اوکراین- ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی روسیه در منطقه کریمه اوکراین مستقر است اما تاکنون خبرهای رسمی و تاییده شده ای از تجاوز نظامیان روسیه به اوکراین منتشر نشده است.

- ناتو در واکنش به تحولات اوکراین، امروز یکشنبه نشستی در سطح نمایندگان کشورهای عضو، در بروکسل برگزار می کند.

- سرگی دیشچریتسا وزیر خارجه اوکراین از ناتو خواست همه راه های ممکن برای کمک به حفظ یکپارچگی سرزمینی اوکراین و حاکمیت این کشور
را بررسی کند.

- دولت اوکراین در تماس با قدرت های غربی از آنها خواسته است به صورت فوری برای جلوگیری از حمله نظامی روسیه به این کشور تلاش کنند.آماده باش نظامیان ارتش روسیه در مرز اوکراین

http://www.asriran.com/fa/news/323854/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%90%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D9%84%D8%B9-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
امام قلي خان, CAPTAIN PILOT, civaa, Present, salam_2407, Mahdi1944

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط TD » يکشنبه 11 اسفند 1392 18:16

رزمناو فرماندهی ناوگان اوکراین به روسیه پیوست                    
گتمان ساگایداچنیˈ رزمناو فرماندهی ناوگان اوکراین در دریای سیاه با روسیه اعلام همبستگی کرد.

به گزارش ایرنا، کانال تلویزیونی میر24 روز یکشنبه در گزارشی از سیمفروپل اعلام کرد: فرماندهان و خدمه رزمناو ˈگتمان ساگایداچنیˈ نیروی دریایی اوکراین از انجام دستورات حکومت جدید اوکراین سرپیچی کرده و به روسیه پیوستند.

بر اساس این گزارش، خدمه این رزمناو اوکراینی بر روی عرشه ناو پرچم نیروی دریایی روسیه به نام ˈآندریفسکی فلاگˈ را به جای پرچم نیروی دریایی اوکراین به اهتزاز درآوردند.

در همین حال یک سناتور شورای فدراسیون روسیه به نام ایکور موروزوف در گفتگو با میر24 خبر پیوستن رزمناو ˈگتمان ساگایداچنیˈ به نیروی دریایی روسیه را تایید کرد.

رسانه های خبری روسیه پیشتر از خروج این رزمناو و چند ناو دیگر نیروی دریایی اوکراین از بندر سواستوپل به مقصد نامعلوم و خودداری از اجرای دستورات حکومت جدید اوکراین خبر داده بودند.

رسانه های خبری روسیه روز جمعه گذشته از محاصره پایگاه اصلی نیروی دریایی اوکراین در بندر سواستوپل توسط چند ناو و ناوچه موشک انداز روسی خبر داده بودند.

نیروی هوابرد روسیه نیز در بندر سواستوپل مراکز نیروی دریایی اوکراین ازجمله مرکز ناوبری دریایی و هوایی آن را که ناوبری منطقه کریمه را برعهده داشت محاصره کردند.

نیروهای روسیه لنگرگاه بالاکلاوسک در سواستوپل لنگرگاه ناوهای اوکراینی را هم به محاصره درآورده اند.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TD تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, Mahdi1944, &mmt, mohammad area51, امام قلي خان, Present, morteza tomcat, sylvester

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

82

تشکر کرده: 8 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 خرداد 1389 21:19

محل سکونت

ترکیه

آرشيو سپاس: 180 مرتبه در 51 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط sylvester » يکشنبه 11 اسفند 1392 18:31

sazan1978 نوشته است:حال ميده يه جنگ مشتی بين روسيه و اوکراين در بگيره ، يکم پوزه اين روس های کثيف به خاک ماليده بشه که اينقدر فکر تجزيه کشور ها نباشند .

چاییدی داداش!
تزارویچ پوتین چنان تو دهنی به این لاشخورهای غربی میزنه که نفهمن از کجا خوردن
کل ارتش اکراین و ناتو انگشت کوچیکه ی ارتش روسیه نمیشه
حتی خود آمریکا هم جرات رویارویی نظامی با روسیه رو نداره

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

Furious Poster

Furious Posterنماد کاربر
پست ها

368

تشکر کرده: 21 مرتبه
تشکر شده: 48 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 بهمن 1385 15:53

آرشيو سپاس: 187 مرتبه در 59 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط iran4946 » دوشنبه 12 اسفند 1392 00:04

ناراحت کننده این است که یک کشور با قلدری و گردن کلفتی قصد اشغال و زورگویی به کشوری دیگر را دارد و ناراحت کننده تر اینکه عده ای محدود از این عمل زشت طرفتاری می کنند !

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب iran4946 تشکر کرده اند:
sazan1978, pedmehr, thunder blitz, sand_fighter

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 12 اسفند 1392 01:17

sylvester,  جکه جالبی گفتی !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
sand_fighter

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط sazan1978 » دوشنبه 12 اسفند 1392 08:15

sylvester نوشته است:
sazan1978 نوشته است:حال ميده يه جنگ مشتی بين روسيه و اوکراين در بگيره ، يکم پوزه اين روس های کثيف به خاک ماليده بشه که اينقدر فکر تجزيه کشور ها نباشند .

چاییدی داداش!
تزارویچ پوتین چنان تو دهنی به این لاشخورهای غربی میزنه که نفهمن از کجا خوردن
کل ارتش اکراین و ناتو انگشت کوچیکه ی ارتش روسیه نمیشه
حتی خود آمریکا هم جرات رویارویی نظامی با روسیه رو نداره


هاچه هاچه آره بدجور چاييدم ،اما شما ويروسی شدی اونم از نوع ويروس روسيه پا بذار رو سرمون ، بعضیا از ته قلب آرزو دارند پوتين مستر پوتين و واکس بزنند .اين و واقعآ راست میگم .
البته گور بابای روس و.آمريکا و انگليس و ناتو و هر کوفت و زهرمار ديگه ، من به اين کار ندارم کدوم گردن کلفت تر هستند که همشون اگه هم گردن کلفت باشند برای ما هم گردن کلفت بازی در ميارند ، من دوست دارم گردن اينا شکستن جای خود بلکه قطع بشه تا ملت ما يه نفس راحت يه آب خوش از گلوشون بره پايين.
اما تو دوست عزيز سنگ هيچ کشور بيگانه و به سينه نزن چون دور از جون شما عين گوسفند قربونی هم تو عزا و هم تو عروسی قربانی میشی فقط برای کيف و عيش و نوششون ، از ما گفتن بود .
فقط و فقط و فقط زير علم کسی سينه بزن که شرافت بهت بده هم دنياتو آباد کنه هم آخرتت را  و اون علم چيزی نيست جز علم پر افتخار ميهنت با نشان مبارک الله .  يا علی
«گاوآهِن»

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sazan1978 تشکر کرده اند:
sand_fighter, Present

Major II

Major IIno avatar
پست ها

135

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 19 مهر 1392 12:46

آرشيو سپاس: 661 مرتبه در 135 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط netwet » دوشنبه 12 اسفند 1392 09:52

100 سال پیش رومی ها طومار امپراطوری تزارهای روسیه رو در هم پیچیدند:

1917-t24282.html

امروز که جای این دو در کثرت فساد و خباثت عوض شده هیچ بعید نیست که این بار طومار امپراطوری غرب توسط همین خرس شمال در هم پیچیده بشه!

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب netwet تشکر کرده اند:
امام قلي خان, X.Nima, Present

Captain

Captainno avatar
پست ها

2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط Present » دوشنبه 12 اسفند 1392 12:47

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بحران اوکراین نشان داد که باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا واقعا گزینه‌ای ملموس و فیزیکی بر روی میز دارد.
به گزارش مشرق، رئیس‌جمهور آمریکا طی سال‌های گذشته بارها از عبارت گزینه روی میز خود علیه کشورمان سخن گفته است. برداشت عامه از گزینه‌های روی میز،  اقدام نظامی بوده است به گونه‌ای که گویا اگر ایران از قواعد مد نظر واشنگتن پیروی نکند، احتمال درگیری نظامی با ایران وجود خواهد داشت.

اما ایران تنها هدف گزینه‌های روی میز اوباما نیست. واشنگتن این روزها و پس از دخالت نظامی روسیه در اوکراین و بالاخص شبه جزیره کریمه،‌در خصوص مقابله با تدابیر روس‌ها نیز از گزینه روی میز سخن گفته است. بحران اوکراین نشان داد که شخص باراک اوباما گزینه‌ای کاملا مشخص بر روی میز کارش در کاخ سفید دارد و در استفاده از آن ابایی هم ندارد.

گزینه روی میز آقای اوباما ساخته کارخانجات اسلحه‌سازی آمریکا نیست. اتفاقا این گزینه را «الکساندر گراهام بل» سال‌ها پیش اختراع کرده است: «گوشی تلفن»! اتفاقا اوباما راست می‌گوید،‌از این گزینه بر روی تمام میزهای کاخ سفید و پنتاگون یکی هست، آن هم از نوع پیشرفته! با همین گزینه بود که اوباما قریب به یک ساعت و نیم با پوتین حرف زد و نگرانی‌هایش را در خصوص اوکراین شرح داد.

سیاست عرصه طنز نیست اما از قدیم الایام نیش و کنایه در آن جای داشته است. ادبیات سیاسی ادبیاتی عموما پر نیش و کنایه است. رئیس‌جمهور آمریکا  انگار خود را ظرفی کاملا متناسب با کنایه‌های سیاسی تعریف کرده است.

یک روز در سوریه خط قرمز تعریف می‌کند و سپس در اولین فرصت از زیر آن در می‌رود. یک روز دیگر از شورش‌های اوکراین حمایت می‌کند و سپس تنها کاری که در حمایت از آن می‌کند گفت‌وگوی تلفنی و چند تهدید توخالی از زبان وزیر خارجه است. اوباما همچنین اخیرا در نقش یک راننده کمپرسی شرکت‌های خارجی تعامل کننده با طرف‌های ایرانی را تهدید کرده بود که بر سر آنها آجر خالی خواهد شد!

قرار نبود اوباما با سلاح هسته‌ای به جنگ روسیه برود که بگوییم «موازنه وحشت» مانع از آن شد. شاید یک مانور نظامی ناتو در آب‌های منطقه هم می‌توانست جلوی ترکتازی مسکو در کریمه را بگیرد.

واقعیت آن است که اوباما هیچ تمایلی به خطر کردن ندارد. اگر امروز به جای او «میت رامنی» در کاخ سفید بود شاید شرایط تغییر می‌کرد اما شخص اوباما همواره در برابر قاطعیت  و ایستادگی، بازنده است. به نظر می‌رسد «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه تاکنون این قاطعیت را از خود نشان داده است.

به هر حال، در خصوص ایران نیز به نظر نمی‌رسد چیزی بیش از تحریم در چنته رئیس‌جمهور آمریکا باشد که البته آن نیز سختی‌های خود را دارد. اما گزینه دیگر روی میز اوباما در خصوص ایران نیز احتمالا چیزی بیش از همان گوشی تلفن نیست!

اتفاقا اوباما یک بار، با اصرار زیاد و تماس‌های مکرر با هیأت ایرانی حاضر در نیویورک موفق شد از این گزینه استفاده کند و دقایقی را با رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران سخن بگوید! رئیس‌جمهور آمریکا حتی برای استفاده از همین گزینه در خصوص ایران نیازمند التماس است.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
Emmanuel Rubenstein, bazyari, KH.I.A.2500, X.Nima, Mahdi1944

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1741

تشکر کرده: 3587 مرتبه
تشکر شده: 4371 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط bamn » دوشنبه 12 اسفند 1392 18:29

با سلام .
دوستان عزیز ، به نظر بنده اینکه ما باید طرفدار روسیه باشیم یا اوکراین نکته اصلی نیست ، بلکه نکته اصلی پیش فرض هایی است که ما باید برای انتخاب خودمان داشته باشیم .

اولاً : حوادث اوکراین ، مصر ، تایلند ، ونزوئلا و ... نشان می دهد که مرگ دموکراسی با تعریف غرب نزدیک است! صبر ملت ها در تحمل دولت هایی که با اکثریت نسبی به قدرت رسیده و منافع رای دهندگان به خود را به منافع کل کشور ارجح می دانند ، رو پایان است . در اوکراین 40% مردم هوادار دائمی حزب یانکوویچ هستند و 40% مردم هوادار دائمی حزب تیموشنکو . بنابراین رقابت دو قطب همواره بر سر به دست آوردن رای آن 20% است که بر اساس اقتضای شرایط جهتشان را انتخاب می کنند و این افراد سال 2010 به حزب یانکوویچ رای دادند . حالا با تعریفی که غرب از دموکراسی دارد ، حرکت طرفداران تیموشنکو ، توهین به طرفداران یانکوویچ نبوده بلکه توهین به رای آن 20% بوده است . اما ممکن بوده که این 20% در این سه-چهار سال نظرشان عوض شده باشد بنابراین تن دادن به انتخابات زودهنگام (طبق توافقی که به عمل آمده بود) بهترین راه حل بوده است .

دوماً : اکثریت جمعیت شبه جزیره کریمه روس تبار هستند و بنابراین این حق آنهاست که درخواست زندگی در کشور روسیه را داشته باشند . اما آیا این حق شامل زمین های آنها هم می باشد؟ زمین هایی که تا حدود یک قرن قبل در اختیار اکثریت تاتارهای مسلمان کریمه بود اما در دوران حکومت کمونیستی شوروی بسیاری از این تاتارها نابود شده یا به کوچ اجباری وادار گردیدند و روسها جایگزینشان شدند (شوروی این سیاست را در قبال بسیاری از مناطق و اقلیت های داخل مرزهایش اعمال کرد چون چنین روزهایی را پیشبینی می نمود)

سوماً : توان نظامی روسیه چندین برابر اوکراین است و فراموش نکنید که تعداد زیادی (دست کم 40%) مردم اوکراین از دولت انقلابی جدید حمایت نمی کنند (همانگونه که دیدیم بیشتر قوای دریایی اوکراین به دولت خودمختار کریمه پیوستند) بنابراین اوکراین بدون حمایت نظامی مستقیم غرب توان نبرد با روسیه را ندارد . اما مقامات اوکراین می دانند که چنین رویارویی یعنی جنگ جهانی سوم و شاید اوکراین تنها میدان این نبرد نباشد ، لیکن بدون شک ویران ترین میدان خواهد بود . بنابراین بنده تصور می کنم مقامات دولت فعلی کیف تن به شرایط فعلی داده و صرفاً به فشارهای سیاسی غرب بر روسیه دلخوش باشند . از طرف دیگر غرب (و بویژه آمریکا) قول های زیادی به گرجستان داده بودند که به آنها عمل نکردند و حالا تنها کاری که از دستشان بر می آید به رسمیت نشناختن آبخازستان و اوستیای جنوبی است ، اما فکر می کنید به رسمیت شناخته نشدن از سوی غرب برای مردم این دو جمهوری چقدر مهم است تا وقتی که از طرف روسیه تامین می شوند؟ حالا باید دید بدقولی های غرب در قبال اوکراین هم تکرار می شود یا خیر؟

چهارماً : ما نباید همه تخم مرغ هایمان را در یک سبد بگذاریم بلکه باید براساس دو شرط عدالت و منافع ملی تصمیم گیری نماییم و فراموش نکنیم طرف های مقابل فقط براساس منافع ملی خود تصمیم می گیرند . همین روسها ؛ زمانی که بلشویک ها در روسیه به قدرت رسیدند با میرزا کوچک خان جنگلی متحد شدند چون میرزا با انگلیسی ها می جنگید و انگلیسی ها هم از سلطنت طلب های روس حمایت می کردند . اما زمانی که حکومت لنین با کشورهای غربی مصالحه کرد و آنها نیروهای خود را از روسیه خارج کرده و ارتش سفید سلطنت طلبنان را تنها رها کردند ، ارتش سرخ هم نیروهایش را از گیلان خارج کرد و به آن گروه از یاران میرزا که کمونیست شده بودند دستور خیانت و ترک میرزا را دادند . همه اینها درس هایی است که نباید در سیاست خارجی فراموش شود .

با تشکر .

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bamn تشکر کرده اند:
mo6489, امام قلي خان, thunder blitz, bazyari

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تشکر شده: 267 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

Re: آخرین تحولات اکراین

توسط sand_fighter » دوشنبه 12 اسفند 1392 19:02

هیچ بحثی وجود ندارد ! حمله و تجاوز به خاک یک کشور به هر دلیلی محکوم است !!!!!! اگر فرض بعضی از دوستان درست بود باید خوزستان هم ما دو دستی می دادیم عراق !!!!

خواهس بعضی بحث سیاسی را وار بحث جنگ و تجاوز نکنند !

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
sazan1978

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان