در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توصیه های ایمنی در سفرهای نوروزی

توسط shafagh 2 » سه شنبه 13 اسفند 1392 21:36

1- بمحض دیدن نیسان گاوی در اینه فورا راهنما زده ، کنار جاده رفته پارک کنید تا رد بشود و برود. چنانچه ان نیسان یک گاو هزار کیلویی هم در قسمت بار خود داشت به توقف در کنار جاده اکتفا نکرده از شانه جاده هم پایین بروید.

2- لطفا به تابلو "جاده کمین دارد " توجه کنید زیرا تعدادی پلیس با تجهیزات سرعت سنج و دوربین های دید در شب و روز و تابلو ایست برای رسیدن شما با سرعت غیر مجاز در انطرف پیچ لحظه شماری می کنند. در این شرائط اعمال قانون فراموشتان نشود.

3- مادر زن و خواهر شوهرتان را در سفر همراه نبرید و چنانچه ناچارا همراه شما امدند به بهانه الوده بودن هوای جاده ناشی از دود کامیون ها ی بالای سی سال انها را تشویق به استفاده از ماسک کنید زیرا حرف زدن و غر زدن مدام انها حواس راننده را پرت می کند.

4- اگر با اتوبوس مسافرت می کنید در تمامی طول شب با یک دوربین حرکات راننده را تحت نظر داشته باشید که خدای نکرده یکوقت چرت نزند و اگر زد با صدای بلند اواز دشتی بخوانید و چنانچه با اعتراض مسافران مواجه شدید ببرای انها توضیح دهید که برای بیدار کردن راننده سر و صدا کرده اید. در ضمن مواظب باشید برای نماز خواندن که میروید راننده شما را جا نگذارد.

5- اگر با قطار مسافرت می کنید لحاف و تشک هم به اندازه کافی همراه ببرید و در ضمن چند روز هم مرخصی بدون حقوق اضافی هم از اداره اتان درخواست نمایید چون ممکن است بلیط برگشتن تا اطلاع ثانوی موجود نباشد.

6- اگر مایلید با هواپیما سفر کنید از هم اکنون بفکر یک وام پنج میلیون تومانی با بهره 25% باشید. برای خرج سفر هم پول به اندازه کافی در کارت بانک های خود داشته باشید.

7- برای صرفه جویی در مخارج سفر سعی کنید گوشت و پیاز و سیب زمینی و برنج و نمک و فلفل و زردچوبه و مقداری لوازم اشپزخانه ( به استثناء یخچال منزل) را همراه ببرید تا به رستوران بین راه و شهرها در ایام نوروز محتاج نشوید در غیر اینصورت بدلیل کسر بودجه از همان نیمه سفر مجبور خواهید شد به شهر خودتان برگردید.

علیرغم این مطالب طنز سفر خوش و خاطره انگیزی را برای همگی شما عزیزان ارزو دارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
Java, Mahdi1944, TD

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان