در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
174

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 خرداد 1392 14:25

آرشيو سپاس: 375 مرتبه در 114 پست

اصلاح فرهنگ ترافیک

توسط مدافعان حرم » سه شنبه 20 اسفند 1392 06:39

به نام خدا
سلام
یه بنده خدایی دیروز فرموده بود که نرخ جریمه های رانندگی باید افرایش یابد. در ادامه هم فرموده بود هدف از افزایش نرخ جریمه درآمد زایی برای دولت نیست و صرفاً برای بالا بردن میزان بازدارندگی جریمه ها این پیشنهاد را میکند. و باز در ادامه فرموده بود که در سال گذشته 165000 برگ جریمه صادر شده که 1000000000000 تومان از بابت این جریمه ها به خزانه دولت واریز شده است . و همچنین فرموده بود که بعضی ها به مردم آدرس غلط میدهند که هدف از جریمه کردن ها درآمد زایی برای دولت است که این صحیح نیست. من که مات و مبهوت جلوی تلوزیون نشسته بودم و به صحبت های ایشان گوش میدادم و نمیدانستم با این تناقضاتی که از این صحبتها و طرز عملکرد آن بندگان خدایی که در خیابان مشغول نوشتن جریمه هستند چه کنم. از شما چه پنهان در طول این چند سالی که راننده شده ام 4 بار جریمه شده ام که حداقل 2 بار آن را نا جوانمردانه بود و یک چیزی در وجودم می گفت که این نوعی درآمد زایی است . حال بگذریم.
اما چند پیشنهاد :
برادر گرامی !
ای شمایی که نگران میزان تلفات و تصادفات هستی !
اگر واقعا راست میگویی ، بیا یک لطفی در حق مردم و خودت بکن !
از پول همین جریمه هایی که به نیّت خیر نوشته می شود کم کم و در طول یک زمان معقول دوربین جاده ای و سایر کنترلرهای نوینی که در دنیا رایج است بخر و در معابر نصب کن و با جوانمردی قبل از آنها هم تابلو نصب کن که خلق الله بدانند که شما هواست هست و داری آنها را رسد می کنی !
همچنین در جهت آگاهی مردم و فرهنگ سازی ، به صورت مداوم برنامه های سازنده و جذاب تلوزیونی بساز و برای مردم پخش کن !
همچنین نقاط خطر ساز معابر و جاده ها را با همکاری ارگانهای مربوطه اصلاح کن !
همچنین با همکاری ارگانهای مربوطه از تولید خودروهای غیر استاندارد جلوگیری کن !
آنوقت من قول میدهم به همین نیت خیری که در سر داری خواهی رسید !

نظر شما چیه؟