در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
439

تشکر کرده: 157 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

Re: فوری / یکی از 5 مرزبان ربوده شده به شهادت رسید

توسط R.A.F » دوشنبه 4 فروردین 1393 19:12

ایران تایید کرده است که یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده توسط گروه "جیش العدل" کشته شده است.

علی اصغر میرشکاری، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان به خبرگزاری رسمی ایران گفته است که "بر اساس تحقیقات به عمل آمده، خبر شهادت یکی از پنج مرزبان ایرانی تایید شده است."

این مقام ایرانی گفته است که جمشید دانایی‌فر، تنها درجه‌دار در بین این گروه گروگان گرفته شده بود.

این اظهارات آقای میرشکاری ساعاتی پس از آن منتشر شد که به دنبال ادعای گروه جیش‌العدل مبنی بر "اعدام" این مرزبان ایرانی، مقامات ایران این ادعا را رد کردند.

این پنج مرزبان در ماه بهمن توسط گروه "جیش العدل" گروگان گرفته شدند.

جیش‌العدل از حکومت ایران خواسته است که برای آزادی این سربازان ۵۰ عضو زندانی این گروه، ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ نفر از زنان سنی را که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند، آزاد کند.

جیش العدل درحالی خبر کشتن یکی از مرزبانان ایرانی را منتشر کرد که تصور می‌شد ایران تماس هایی با این گروه برقرار کرده باشد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در روز ۲۹ اسفند (۲۰ مارس) گفت که خبر دارد "صحبت‌های مثبتی" برای آزادی ۵ مرزبان انجام شده است.

او در انتقاد از پاکستان گفت "نباید طوری شود که جریان‌های تروریستی و اغتشاشگر بتوانند از سرزمین پاکستان استفاده کنند."

ایران می گوید که افراد گروه جیش العدل در پاکستان پناه گرفته‌اند، اما مقامات اسلام آباد این ادعا را رد می‌کنند.

در همین رابطه تسنیم اسلم، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، به بی بی سی گفته است که "ما خاک خود را وجب به وجب برای [یافتن] گروگانها جستجو کرده ایم ولی ردی از آنها پیدا نکرده‌ایم. کمیته ویژه‌ای مشترکی با شرکت مقامات ایران و پاکستان تشکیل شد، اما مقامات ایرانی هیچگاه [در این باره با ما] تماسی برقرار نکردند."

مقام‌‎های ایرانی تاکید کرده‌اند که گروه جیش العدل را تروریستی می‌دانند و حاضر به مذاکره با آن نیستند و در اینباره تنها با دولت پاکستان گفتگو می‌کنند.

گروه جیش‌العدل که خود را مدافع منافع مسلمانان سنی منطقه معرفی می‌کند، پیش از این هم مسئولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته بود.

BBC
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب R.A.F تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, salam_2407, امام قلي خان, khashayar1, ne13

Major II

Major II

no avatar
102

تشکر کرده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 اردیبهشت 1389 19:53

آرشيو سپاس: 137 مرتبه در 40 پست

توسط حسين لاويو » سه شنبه 5 فروردین 1393 00:13

اگر این خبر درست باشه جیش العدل تیشه به ریشه خودش زد..خیلی احمقانست گروهی که به هر عنوانی تشکیل میشه بدون داشتن پایگاهی مردمی بتونه دوام بیاره مگر اینکه اسما حافظ منافع اقلیتی باشه... اینقده مایه سرافکندگی اقلیت محبوب سیستانی ما نباشن...یاحق
آخرين ويرايش توسط CAPTAIN PILOT در سه شنبه 5 فروردین 1393 00:17, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: لطفا" از ادبیات در شان انجمن علمی استفاده نمائید. ویرایش شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب حسين لاويو تشکر کرده اند:
khashayar1

Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

توسط Chaparral » سه شنبه 5 فروردین 1393 00:18

متاسفم برای حکومت جمهوری اسلامی ایران (نه فقط برای دولت !!!) که علی رغم همه هیاهوی تبلیغاتی در مورد قدرت سپاه و ارتش ، توانایی مبارزه قاطع با یک مشت سلفی وحشی رو نداره ...
امید ندارم به نجات بقیه ...
خداوند به 4 جوان باقی مونده رحم کنه ... انشاالله !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Chaparral تشکر کرده اند:
omidzare, mohamad javon irani, aaa84, khashayar1, henaselakesan, pedram79

Captain

Captain

نماد کاربر
2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » سه شنبه 5 فروردین 1393 01:24

رییس جمهور در ویلای فرح آباد مشغول ام اس بازی با ملت ...وزیر امور خارجه توی فیس بوک مشغول جک گفتن  :-D

تدبیر و امید ...هرکی هرچقدر سواد داره بکشه, ببره !!!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

Emmanuel Rubenstein از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب كيارش تشکر کرده اند:
mohammad area51, aaa84, netwet, khashayar1, X.Nima

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تشکر کرده: 51 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 تیر 1392 10:55

آرشيو سپاس: 38 مرتبه در 12 پست

توسط Behzad.ir » سه شنبه 5 فروردین 1393 02:17

جالبه که ورشکستگان دولت ممه و لولو این جا هم دست از عقده گشایی برنمیدارند ::ss

واکنش مقتدرانه دولت سفیر فطرتها!! :-O  به گردن زدن دهها ایرانی در عربستانی که هر روز براش رجز خوانی میشد رو هم دیدیم! ::ss

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Behzad.ir تشکر کرده اند:
sand_fighter, امام قلي خان, ali 313, omidzare, khashayar1, R.A.F, jiyar rojhelat, pedmehr, aaa84, yvahid

Major II

Major II

نماد کاربر
174

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 خرداد 1392 14:25

آرشيو سپاس: 375 مرتبه در 114 پست

توسط مدافعان حرم » سه شنبه 5 فروردین 1393 05:45

تو پرانتز عرض کنم که یکی از دوستان مطلع فرموده بودند که برخی از این ضربه هایی که از اشرار می خوریم از حرفه ای بودن اونها نیست ، از سهل انگاری خودمونه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب مدافعان حرم تشکر کرده اند:
mohammad area51, khashayar1, aaa84

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
67

تشکر کرده: 61 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 فروردین 1388 08:29

آرشيو سپاس: 165 مرتبه در 47 پست

توسط omidzare » سه شنبه 5 فروردین 1393 07:08

انجمنهای سنترال جون میده برای بحث های بی پایان حزبی اصول گرایی و اصلاح طلبی و ...
وارد هر مبحثی که می شی به صفحه دوم نرسیده هستند دوستانی مثل ....و.....  که  استعداد این کارو به خوبی دارند
یکی یکی دارن از ما می کشن حتی نمی تونیم اتحاد خودمون و حفظ کنیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب omidzare تشکر کرده اند:
khashayar1, X.Nima

Captain

Captain

نماد کاربر
2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » سه شنبه 5 فروردین 1393 08:33

من کجا با دولت قبل مقایسه کردم  :-(  ...شما هنوز عقده های اون دوران رو دارید  و به بقیه ربط می دین ؟!؟  :shock:
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب كيارش تشکر کرده اند:
mohammad area51

New Member

no avatar
10

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 مرداد 1391 20:14

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 9 پست

توسط salvador » سه شنبه 5 فروردین 1393 13:12

خاک نو سر سپاه و ارتش و ناجا همگی از دم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب salvador تشکر کرده اند:
X.Nima, aaa84, vahid_kh

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
179

تشکر کرده: 113 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 30 مهر 1386 19:00

بی سرزمین تر از باد

آرشيو سپاس: 289 مرتبه در 58 پست

توسط jiyar rojhelat » سه شنبه 5 فروردین 1393 15:46

عدم مدیریت  بحرانهای  قومی و مذهبی آفت  بزرگ  این کشور  بوده و هست و خواهد بود.

اگه تکثر  گرا باشیم ، کمی  از ایده آل بودن فاصله بگیریم، همه چیز رو فقط برای خودمون نخوایم، خیلی  از  بحرانهای  این  35 ساله پیش  نمی اومد.

اگه جامعه ای  چند صدایی بود و اینقده به اقلیتهای  قومی و مذهبی سخت نمی گرفتند و مطابق  قانون اساسی  باهاشون تا می کردند  هیچکدوم از  این وضعیتها ابدا پیش نمی  اومد  ولی متاسفانه  قدرت  ماهیتی  داره که باید در قبضه عده ای  خاص  باشه. دوستان  من کورد هستم. سنی مذهب  هم هستم. لب مرز هم میشینم. ولی  چرا به خاطر  نژاد و مذهبم که هیچکدومشون انتخاب  خودم نبودن و هیچ تاسفی  هم ندارم   بلکه افتخار  می کنم  که یک  کورد هستنم, باید  شهروند در جه چند حساب  شم؟؟ چرا ؟چرا نباید  فرماندار  شهرم یک  کورد باشه؟ یا استاندار  استانم کورد باشه؟  مدیر لایق نداریم؟ با سواد کم داریم؟ یا قضیه از  جای  دیگری  اب  می خوره؟؟ دوستان اعتراض  دارم به این مسئله من اسلام رو بد نمی دونم  ولی  اگه اسلام  برابری و برادریه! اونی  که من تا اینجا شاهدش  بودم  نه برادری بوده و نه برابری!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jiyar rojhelat تشکر کرده اند:
omidzare, serat&mersad, khashayar1, Behzad.ir

Major II

Major II

no avatar
102

تشکر کرده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 اردیبهشت 1389 19:53

آرشيو سپاس: 137 مرتبه در 40 پست

توسط حسين لاويو » سه شنبه 5 فروردین 1393 17:18

جناب کاپیتان پایلوت گرامی حضور ارزشمند شما پتانسیل بالقوه ای تو جذب مخاطب این سایته و این حقیر همیشه از وجود گرانبارتون نهایت بهره رو بردم..خواهش دارم عنایت داشته باشید که وقتی به ناموس این سرزمین تجاوز میشه استفاده از ابیاتی که در شان متجاوزه٫ بیانگر احساس درونی فرد میتونه باشه٫ خواهش دارم اگر نگارش حقیر ایراد داشت کل پست رو پاک میکردین نه اینکه با سانسورش غیض من هموطن رو که نشات گرفته از بغض فرو خوردم هستش به نقص بکشین...با احترام و ارادت ویژه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب حسين لاويو تشکر کرده اند:
khashayar1, esijoon

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
22

تشکر کرده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 23 آبان 1390 20:57

آرشيو سپاس: 36 مرتبه در 11 پست

توسط aaa84 » سه شنبه 5 فروردین 1393 19:05

سلام دوستان

درسته به شهادت رسيدن اين عزيز وطن بدليل بي كفايتي تمامي كسايي كه سر چيزهاي ناچيز رگ گردنشون اندازه كابل فشار قوي ميشه و در اين موارد دست رو دست ميذارن نميخوام تئوري سازي كنم ولي نميشه گفت اين قضيه با همكاري سازمان اطلاعاتي تركيه و عربستان و پاكستان انجام شده باشه ؟

شما در نظر بگير زدن هواپيماي سوري و به شهادت رسيدن اين عزيز وطن شايد برا سردرگم كردن ايران خواستن با به شهادت رساندن اين فرزند وطن جلوي تحركات احتمالي ايران در قضيه هواپيماي سوري رو بگيرن ؟ هر چند كه باز بغض گلوم رو ميگيره كه اگه قدرت تحركي دارن چرا برا فرزندان وطن اينكار رو نميكنن !!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aaa84 تشکر کرده اند:
khashayar1

قبليبعدي