در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
167

تشکر کرده: 1954 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 بهمن 1387 15:42

تهران

آرشيو سپاس: 150 مرتبه در 60 پست

درخواست نرم افزار انیمشن سازی 2 بعدی برای مصارف خاص

توسط khashayar1 » چهارشنبه 6 فروردین 1393 14:33

با سلام و عرض تبریک بابت سال نو
مدت زیادی است که در وب دنبال نرم افزاری میگردم که با آن انیمیشن 2 بعدی بسازم. اما کار من شبیه سازی پدیده های فیزیکی است که کاملا با فرمول های ریاضی برنامه نویسی میشه. برای همین نرم افزارهای موجود برای کار من بدرد نمیخورد و من نرم افزاری با چنین خصوصیتی میخواهم:

1-یک انیمیشن را بتوان به کمک یک آرایه چند بعدی از رنگهای rgb ایجاد کرد بصورتی که
مولفه اول آرایه شماره فریم مربوطه را معرفی کند.
مولفه دوم و سوم مختصات پیکسل مربوطه را در صفحه مشخص کند.
مولفه بعدی مربوط به 3 عدد رنگ پیکسل مربوطه (rgb) باشد.و یک آرایه دیگر که تاخیر زمانی برای فریم مربوطه را نشان دهد.

2-در صورت امکان سورس آزاد باشد.

3-اگر بتواند با توابع ریاضی هم بخوبی ارتباط برقرار کند که بسیار خوب است.

لطفا اگر مطلبی در این مورد و یا نرم افزاری را میشناسید پاسخ دهد.

البته با نرم افزار متلب یک کارهایی میتوانم بکنم ولی اولا متلب سورس آزاد نیست و در ضمن به راحتی نمیتوانم با آن انیمیشن بسازم.

لطفا اگر تاپیک مناسبی را انتخاب نکرده ام با اطلاع به بنده آنرا منتقل کنید
پیشاپیش سپاسگزارم 
آخرين ويرايش توسط khashayar1 on چهارشنبه 6 فروردین 1393 14:55, ويرايش شده در 2.
فردوسی

ندانی که ایران نشست منست***جهان سر به سر زیر دست منست

امام خمینی

شما حالا بايد از اول شروع كنيد و قصدتان بر اين باشد كه خودتان مستقل در همه چيز باشيد، در صنعت مستقل باشيد؛
وقتي بنا را بر اين گذاشتيد مي توانيد كه كشور خودتان را نجات بدهيد و كشور خودتان را مستقل كنيد.
از ورود كالاھای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگيري نمايند و به آنچه دارند بسازند (قناعت کنند) تا خود ھمه چيز بسازند.
مادامي كه بخواهيم مستقل باشيم و زير بار وابستگي نرويم، بايد تحمل اين مشكلات و قدرت مبارزه با آن را پيدا كنيم.

Major II

Major II

نماد کاربر
167

تاريخ عضويت

تهران

Re: درخواست نرم افزار انیمشن سازی 2 بعدی برای مصارف خاص

توسط khashayar1 » چهارشنبه 6 فروردین 1393 14:36

در سایتهای فارسی دیگه پرسیدم 3DMAX را معرفی کردند و گفتند با maxscript میتوانی در آن برنامه نویسی کنی ولی گشتم دیدم چیزی که من میخواهم را جواب نمیده. حالا انیمیشن از نگاه خودم را برای شما تعریف میکنم. این هم شبه کدی که شبیه به آن برای تعریف انیمیشن احتیاج دارم.

ANIMATION[شماره فریم][عرض پیکسل][طول پیکسل][رنگ پیکسل مثلا RGB];
DELAY[زمان توقف در فریم مربوطه];

و با تعریف یک حلقه به صورت زیر انیمیشن را بسازم

for frame in فریمهای انیمیشن
     for width in تعداد پیکسل های عرض فریم
          for length in تعداد پیکسل های طول فریم
               for color in تعداد مولفه هایی که برای تعریف رنگمان وجود دارد مثلا در RGB سه مولفه قرمز و سبز و آبی وجود دارد
                    AMIMATION[frame][width][length][color]=انتساب یک عدد برای میزان رنگ مولفه  color به کمک یک سری فرمولهای ریاضی و توابع ریاضی;
               end
            end         
     end    
DELAY[frame]=یک عدد به اندازه زمانی که بعد از فریم مربوطه باید توقف کرد;            
end

saveas(ANIMATION,DELAY,مسیر سیو فایل انیمیشن که می خواهیم ایجاد کنیم,نام فایل انیمیشنی که میخواهیم ایجاد کنیم,فرمت فایل مربوطه);

و انیمیشن مربوطه ایجاد شود   من فقط یک نرم افزار میخواهم که اینگونه برایم انیمیشن ایجاد کند اگر سورس آزاد باشد و بتواند با توابع ریاضی هم خوب ارتباط برقرار کند که چه بهتر 2 بعدی هم باشد برایم کافیست.
میدانم که به این نوع ایجاد گرافیک RASTER GRAPHIC میگویند ولی هرچه سرچ کردم که چگونه با برنامه نویسی این نوع گرافیک ایجاد میشود پیدا نکردم بعضی از دوستان ADOBE FLASH را معرفی کردند. آیا چنین کارایی دارد؟ اگر میتوانید کلمات کلیدی ای که باید برای سرچ کردن استفاده کنم را ارایه کنید و در ضمن اگر باز هم نرم افزارهای دیگری میشناسید دریغ نکنید.

پیشاپیش سپاسگذارم
فردوسی

امام خمینی

شما حالا بايد از اول شروع كنيد و قصدتان بر اين باشد كه خودتان مستقل در همه چيز باشيد، در صنعت مستقل باشيد؛
وقتي بنا را بر اين گذاشتيد مي توانيد كه كشور خودتان را نجات بدهيد و كشور خودتان را مستقل كنيد.
از ورود كالاھای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگيري نمايند و به آنچه دارند بسازند (قناعت کنند) تا خود ھمه چيز بسازند.
مادامي كه بخواهيم مستقل باشيم و زير بار وابستگي نرويم، بايد تحمل اين مشكلات و قدرت مبارزه با آن را پيدا كنيم.

Major II

Major II

no avatar
81

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 دی 1392 21:36

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 50 پست

توسط golabas » چهارشنبه 6 فروردین 1393 17:29

adob flash cs6 عالیه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب golabas تشکر کرده اند:
khashayar1

Major II

Major II

نماد کاربر
167

تاريخ عضويت

تهران

توسط khashayar1 » چهارشنبه 6 فروردین 1393 19:14

golabas نوشته است:adob flash cs6 عالیه

سپاس اگر جای مناسبی برای آموزش و دانلود آن میشناسید لطفا بگویید.

در ضمن آیا میدانید این نرم افزار سورس آزاد هست یا نه

در ضمن من ویندوز 64 بیت 7 دارم.

خیلی هم در زمینه گرافیک حرفه ای نیستم.
فردوسی

امام خمینی

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

توسط arsham33 » جمعه 8 فروردین 1393 00:06

سلام
من دقیقا نمی دانم نیاز شما به چگونه است. اما اگر شما یکسری اطلاعات به صورت آرایه دارید و می خواهید آنرا تبدیل به یک انیمیشن کنید به راحتی می توانید در هر یک از زبان های برنامه نویسی مثلا دان نت این کار را انجام دهید. اگر هم زمان رندر شدن تصویر برایتان مهم نیست و تنها انیمیشن نهایی را می خواهید دیگر حتی نیازمند دسترسی مستقیم به حافظه هم نیستید. و می توانید از دستورات روتین برای ساخت فایل تصویر برای هر فریم استفاده کنید(مثل setpixel در دات نت) روش کلی آن است که یک تصویر بیت مپ برای هر یک از فریم ها ایجاد کنید. با داشتن آرایه ای که معرفی کردید این کار بسیار ساده است. سپس تصاویر بیت مپ (یا هر فرمت دیگر) حاصله را می توانید به راحتی با هر نرم افزاری که مد نظرتان است تبدیل به انیمیشن نمایید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
khashayar1

Major II

Major II

نماد کاربر
167

تاريخ عضويت

تهران

توسط khashayar1 » جمعه 8 فروردین 1393 01:01

arsham33 نوشته است:سلام
من دقیقا نمی دانم نیاز شما به چگونه است. اما اگر شما یکسری اطلاعات به صورت آرایه دارید و می خواهید آنرا تبدیل به یک انیمیشن کنید به راحتی می توانید در هر یک از زبان های برنامه نویسی مثلا دان نت این کار را انجام دهید. اگر هم زمان رندر شدن تصویر برایتان مهم نیست و تنها انیمیشن نهایی را می خواهید دیگر حتی نیازمند دسترسی مستقیم به حافظه هم نیستید. و می توانید از دستورات روتین برای ساخت فایل تصویر برای هر فریم استفاده کنید(مثل setpixel در دات نت) روش کلی آن است که یک تصویر بیت مپ برای هر یک از فریم ها ایجاد کنید. با داشتن آرایه ای که معرفی کردید این کار بسیار ساده است. سپس تصاویر بیت مپ (یا هر فرمت دیگر) حاصله را می توانید به راحتی با هر نرم افزاری که مد نظرتان است تبدیل به انیمیشن نمایید.

درود بر شما دوست عزیز
دقیقا همین چیزی را که گفتید میخواهم یعنی هر فریم با آرایه به صورت بیت مپ تولید کنم و در نهایت انیمیشن بسازم.
ولی به خدا چشمانم از حدقه بیرون زد آنقدر تو اینترنت گشتم و نرم افزار دانلود کردم و اینستال کردم ولی هیچ کدام به این مورد اشاره نکرده بود مشکل این است که من در برنامه نویسی مانند زبان سی تسلط دارم ولی در گرافیک یا بخشهای دیگر برنامه نویسی خیلی کارآزموده نیستم. اینهایی که شما گفتید خوب است ولی هر چه دانلود میکنم یا حتی پی دی اف میخوانم به این صورت اجازه کد نویسی را نداده .
اگر منبع ساده ای در این مورد میشناسید دریغ نکنید.

در ضمن ممنون فکر نمیکردم گرافیک به دات نت ارتباط داشته باشد حالا شاید بتوانم بهتر جستجو کنم.

پیشاپیش ممنونم
فردوسی

امام خمینی

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

توسط arsham33 » جمعه 8 فروردین 1393 22:29

سلام
در دات نت از دستور از زیر استفاده کنید.
لینک زیر را ببینید. در لینک زیر کد مورد نظر شما تقریبا آمده است.  و نیاز به منابع دیگری ندارید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... itmap.aspx
روش ایجاد فایل بیت مپ و استفاده از دستور setpixel و دستور color.fromargb که مورد نیاز شما است در همان لینک بالا آمده. شما فقط به همین سه دستور نیاز دارید.
همچنین در لینک زیر می توانید روش ایجاد بیت مپ را با استفاده از دستور setpixel ملاحظه فرمایید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... pixel.aspx
در لینک زیر نیز می توانید دستور color.fromargb ملاحظه فرمایید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... margb.aspx

همانطور که گفتم اگر زمان رندرینگ تصویر برایتان مهم نیست(فقط خود شما کاربر نرم افزاری که می نویسید هستید) همانی که در بالا ذکر شد کافی است. اما در غیر اینصورت شما برای افزایش سرعت رندرینگ باید از روش های دیگری استفاده کنید که بحث دیگری است.

اگر هم از متلب استفاده می کنید کار شما حتی ساده تر هم است و فقط کافی است از دستور imwrite استفاده کنید و فایل بیت مپ را از آرایه بسازید.  البته طبیعی است همانطور که مطلعید آرایه شما باید به شکل مورد نظر در دستور ایجاد شود.

موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
khashayar1

Major II

Major II

no avatar
81

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 دی 1392 21:36

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 50 پست

توسط golabas » جمعه 8 فروردین 1393 23:21

khashayar1 نوشته است:

http://www.majidonline.com/ این آموزشش این انجمن تخصصی گرافیکه هر چی بپرسی بهترین اساتیدش بهت جواب میدن
دانلودش هم که تو بیشتر سایتا هستش

ضمنا خیلی گنگ نوشتی چیکار میخای بکنی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب golabas تشکر کرده اند:
khashayar1

Major II

Major II

نماد کاربر
167

تاريخ عضويت

تهران

توسط khashayar1 » شنبه 9 فروردین 1393 11:41

golabas نوشته است:
khashayar1 نوشته است:

http://www.majidonline.com/ این آموزشش این انجمن تخصصی گرافیکه هر چی بپرسی بهترین اساتیدش بهت جواب میدن
دانلودش هم که تو بیشتر سایتا هستش

ضمنا خیلی گنگ نوشتی چیکار میخای بکنی

درود بر شما
سپاس بابت راهنمایی البته این سوال را در آنجا هم پرسیدم یکی جواب داد بعد هم تاپیک را حذف کردند و هر چه ایمیل زدم کسی پاسخگو نبود که چرا تاپیک حذف شده.
ولی حتما برای مطالعه نرم افزار آنجا خواهم رفت.
فردوسی

امام خمینی

Major II

Major II

نماد کاربر
167

تاريخ عضويت

تهران

توسط khashayar1 » شنبه 9 فروردین 1393 11:43

arsham33 نوشته است:سلام
در دات نت از دستور از زیر استفاده کنید.
لینک زیر را ببینید. در لینک زیر کد مورد نظر شما تقریبا آمده است.  و نیاز به منابع دیگری ندارید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... itmap.aspx
روش ایجاد فایل بیت مپ و استفاده از دستور setpixel و دستور color.fromargb که مورد نیاز شما است در همان لینک بالا آمده. شما فقط به همین سه دستور نیاز دارید.
همچنین در لینک زیر می توانید روش ایجاد بیت مپ را با استفاده از دستور setpixel ملاحظه فرمایید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... pixel.aspx
در لینک زیر نیز می توانید دستور color.fromargb ملاحظه فرمایید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... margb.aspx

همانطور که گفتم اگر زمان رندرینگ تصویر برایتان مهم نیست(فقط خود شما کاربر نرم افزاری که می نویسید هستید) همانی که در بالا ذکر شد کافی است. اما در غیر اینصورت شما برای افزایش سرعت رندرینگ باید از روش های دیگری استفاده کنید که بحث دیگری است.

اگر هم از متلب استفاده می کنید کار شما حتی ساده تر هم است و فقط کافی است از دستور imwrite استفاده کنید و فایل بیت مپ را از آرایه بسازید.  البته طبیعی است همانطور که مطلعید آرایه شما باید به شکل مورد نظر در دستور ایجاد شود.

موفق باشید

درود بر شما به نظر می آید که همین دستورها کافی باشند حتما من به لینک ها مراجعه میکنم و روشهای بالا را تست خواهم کرد.

سپاس

فردوسی

امام خمینی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب khashayar1 تشکر کرده اند:
arsham33