در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: کمک در مورد چاپ روی شیشه با دقت بالا...لطفا کمک کنید

توسط Solver » يکشنبه 10 فروردین 1393 04:33

شما چرا از تلق استفاده نمی کنید؟

تلق بهتر از شیشه هست تو این زمینه خصوصا اگر قراره تو دوربین هدف گیری استفاده کنید.

البته من یک جا طرحی از دوربینی دیدم، (دوربین سلاح نبود) که دو لایه شیشه بود و تلقی که روش درجات چاپ شده بود قرار داشت و پرس شده بود، به این ترتیب خطوط هم هرگز دچار رنگ پریدگی در اثر عوامل محیطی و گذر زمان نمی شدند. این شیوه البته ممکنه در مورد شما کارایی نداشته باشد.

متاسفانه من تو این زمینه اطلاعی ندارم در اختیار شما بزارم، با این وجود براتون پرس و جو خواهم کرد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

توسط esijoon » يکشنبه 10 فروردین 1393 05:05

kingday نوشته است:نوع فیلم دقیقا همون فیلمهای سیاه و سفید عکاسی هستند و شفافیت اون هم قابل قبوله البته باید خودتون از نزدیک ببینید.
من چند شماره از تهران دارم میتونید تماس بگیرید و از نزدیک برید اونجا ادرسش هم جمهوری چهارراه سی تیر هستش
66731257
میتونید طرحتون رو ایمیل کنید براشون و با پیک براتون بفرسته.

متشکرم دوست عزیز....

ولی تهران فقط سفارش رو میگیره و چاپ میزنه و میفرسته....نمیتونم برم و از نزدیک ببینمش....دنبال جایی هستم که که نزدیکم باشه . بتونم چند نمونه چاپ کنم تا به کیفیت و ظرافت دلخواه برسم....

راستی این مرکزی که فرمودید چه تیراژی چاپ میزنه؟؟؟

شکلی که من قصد چاپش رو دارم اندازه یک سکه 25 تومانی قدیمی هست و حدود 100 عددش در یک صفحه A4 چاپ میشه....آیا این مرکز قبول میکنه یه صفحه A4 رو پرینت بزنه یا همانند چاپخانه ها با تیراژ بالای 1000 تا میزنه فقط؟؟؟

M.Abooali نوشته است:شما چرا از تلق استفاده نمی کنید؟

تلق بهتر از شیشه هست تو این زمینه خصوصا اگر قراره تو دوربین هدف گیری استفاده کنید.

البته من یک جا طرحی از دوربینی دیدم، (دوربین سلاح نبود) که دو لایه شیشه بود و تلقی که روش درجات چاپ شده بود قرار داشت و پرس شده بود، به این ترتیب خطوط هم هرگز دچار رنگ پریدگی در اثر عوامل محیطی و گذر زمان نمی شدند. این شیوه البته ممکنه در مورد شما کارایی نداشته باشد.

متاسفانه من تو این زمینه اطلاعی ندارم در اختیار شما بزارم، با این وجود براتون پرس و جو خواهم کرد.

میلاد جان تلقی سراغ داری که شفافیت در حد شیشه باشه؟؟؟؟با چه چاپگری به اون ظرافت میشه روی تلق چاپ زد؟؟؟؟

جایی سراغ داری برم نمونه بزنم و کیفیت رو ببینم؟؟؟؟

دوستان این دوربین رو ببینید...

درونش یه شیشه با چاپ درجات به شکل زیر نصب شده :

یا به عنوان مثال این شکل کل:::

که وقتی در دوربین نصب میشه به این شکل تصویر رو میبینیم :

این هم نمونه نصب شده در دوربین PSO-1 مربوط به اسلحه دراگانوف یا همون قناصه

میبینید...به حدی ظریف و با کیفیت هستند که حتی بعد از قرار گرفتن پشت لنز و بزرگنمایی هم کیفیتشون رو از دست ندادند و از همه مهمتر شفافیت تصویر رو کم نکردند........

حالا به نظرتون چاپ روی تلق و یا فیلم شفاف میتونه این شفافیت رو بده...نکته دیگه اینکه آیا روش های چاپی که فرمودید میتونه به این ظرافت و نازکی یه خط رو چاپ کنه؟؟؟؟؟این خط ها چیزی حدود 0.02 میلیمتر ضخامت دارند که در پشت لنز اینطور دیده میشند

یا علی

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 10 فروردین 1393 05:18

من فکر میکنم شما سری به بازار انقلاب و پلاتری ها سری بزن اونها اگر نتوانند هم خودشان انجام بدهند، حتما میتوانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

البته یک نوع چاپ نوری داریم اما من نمیدونم شیراز جایی باشه یا خیر، شبیه زیراکس کار میکنه اون، پودر را می پاشند روی سطح مورد نظر، بعد با تابش نور رنگ از خودش واکنش نشون میده و میچسبه و هر جا نور تابانده شود رنگ چسبیده میشود و هر جا که نه با از خروج سطح از دستگاه به سادگی پاک می شود. به این ترتیب فقط به اندازه باریکه نور رنگ روی سطح می ماند. برای چاپ عکس روی لیوان و اینها هست.

من یک جا برای این مورد بهتون آدرس میدم برید یک سری بزنید، روبروی دفتر  قبلی شرکت خودمان است.

خیابان اردیبهشت شیراز برید، برج الکترونیک شیراز، طبقه 2، از آسانسور که وارد شدین، روبرو شما یک واحدی هست که کار شاسی و چاپ عکس رو لیوان و ... انجام میدهد. اونجا مطمئنا میتونن شما را راهنمایی کنند. من شیراز نیستم اگر نه براتون ازشون می پرسیدم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
esijoon, Mahdi1944

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
374

تشکر کرده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

توسط kingday » يکشنبه 10 فروردین 1393 08:40

M.Abooali نوشته است:من فکر میکنم شما سری به بازار انقلاب و پلاتری ها سری بزن اونها اگر نتوانند هم خودشان انجام بدهند، حتما میتوانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

البته یک نوع چاپ نوری داریم اما من نمیدونم شیراز جایی باشه یا خیر، شبیه زیراکس کار میکنه اون، پودر را می پاشند روی سطح مورد نظر، بعد با تابش نور رنگ از خودش واکنش نشون میده و میچسبه و هر جا نور تابانده شود رنگ چسبیده میشود و هر جا که نه با از خروج سطح از دستگاه به سادگی پاک می شود. به این ترتیب فقط به اندازه باریکه نور رنگ روی سطح می ماند. برای چاپ عکس روی لیوان و اینها هست.

من یک جا برای این مورد بهتون آدرس میدم برید یک سری بزنید، روبروی دفتر  قبلی شرکت خودمان است.

خیابان اردیبهشت شیراز برید، برج الکترونیک شیراز، طبقه 2، از آسانسور که وارد شدین، روبرو شما یک واحدی هست که کار شاسی و چاپ عکس رو لیوان و ... انجام میدهد. اونجا مطمئنا میتونن شما را راهنمایی کنند. من شیراز نیستم اگر نه براتون ازشون می پرسیدم.

جسارتا چاپ پیشنهادی شما همون سابلیمیشن هستش که دقت و همینطور شفافیت مورد نطر ایشان را ندارند .

مناسبترین گزینه همون فیلم   هستش با دقت 0.005 میلیمتر و میتونید مستقلا اونرو بدون نیاز به چسبوندن به شیشه داخل دوربین قرار بدین
من بارها با دقتهای بسیار بالاتر از مورد شما مثل فیلم انکودر ها رو براحتی مورد استفاده قرار دادم و کاملا با دقت بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
esijoon

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » يکشنبه 10 فروردین 1393 14:31

kingday نوشته است:
M.Abooali نوشته است:من فکر میکنم شما سری به بازار انقلاب و پلاتری ها سری بزن اونها اگر نتوانند هم خودشان انجام بدهند، حتما میتوانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

جسارتا چاپ پیشنهادی شما همون سابلیمیشن هستش که دقت و همینطور شفافیت مورد نطر ایشان را ندارند .

مناسبترین گزینه همون فیلم   هستش با دقت 0.005 میلیمتر و میتونید مستقلا اونرو بدون نیاز به چسبوندن به شیشه داخل دوربین قرار بدین
من بارها با دقتهای بسیار بالاتر از مورد شما مثل فیلم انکودر ها رو براحتی مورد استفاده قرار دادم و کاملا با دقت بود.

ممنون از لطفتون.....اون شماره ای که فرمودید  همین کار رو انجام میدن؟؟؟

در چه تیراژی چاپ میکنند?

آشنا هستند با شما?

قیمت چاپ  یه صفه از اون فیلم به اندازه کاغذ  A4 حدودا چقدر میشه?

به نظرتون شیراز هم گیر میاد همچین مرکزی?

راستی ساعت کاریشون  چه ساعاتی هست?

ببخشید که زیاد سوال می پرسم.....آخه خیلی برا این کار قبلا هزینه کردم و برام مشکله هزینه بیشتر صرف کنم  و نتیجه نگیرم....به نظرتون نتیجه ای که میخوام رو میگیرم?

ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﻟﻄﻔﺘﻮﻥ

امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » يکشنبه 10 فروردین 1393 20:45

kingday,  جان
من یه سرچ زدم در مورد اون شماره...مربوط به شرکت اسپید هست....کارشون لیتوگرافی هست..

به دنبال لیتوگراف در شیراز سرچ زدم...چند مورد پیدا کردم...چند دقیقه پیش با یکیشون تماس گرفتم...یه لیتوگراف رو به من معرفی کرد که می گفت دستگاهشون پیشرفته تر و مجهز تره

میگفتن چاپ فیلم منسوخ شده و مستقیم از روی کامپیوتر چاپ میزنن...البته خیلی متوجه حرفاش نشدم...آخه اصلا نمیدونم لیتوگرافی چطوری هست....

اگر منظور شما هم همون لیتوگرافی بوده میشه لطف کنید کمی در مورد کارش برام توضیح بدید؟؟؟؟

تو اینترنت خیلی واضح تشریح نشده بود

و اینکه برای چاپ طرحم روی اون فیلم هایی که فرمودید باید چه کارهایی کنم؟؟؟؟مراحلش چطوریه؟؟؟آخه نمیدونم چطوری هست...می ترسم برام کم بزارند....میگفتند خیلی هزینه بر نمیداره ولی حدود چند هفته بعد کار رو تحویل میدن

راستی وقتی طرح روی فیلم چاپ شد بعدش چطوری دور هر کدوم از اشکار رو تمیز برش بزنم؟؟؟؟با لیزر برش بدم فیلم رو خراب نمیکنه؟؟؟؟ذوبش نمیکنه؟؟؟؟روش خاصی به نظرتون نمیرسه؟؟؟برش ها به شکل دایره ای هست

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » يکشنبه 10 فروردین 1393 20:57

آقاالان هم زنگ زدم یکی دیگشون.....بنده خدا گفت لیتوگراف دقتش خوبه...ولی از اون بهتر دقت ایمج ستر هست.....اگر ممکنه کمی هم در این مورد توضیح بدید :grin:

راستی فیلم هایی که این دستگاه روشون چاپ میزنه محکم هستند؟؟؟با دست کشیدن روش پاک نمیشه؟؟؟؟خش نمی افته؟؟؟شل و و ل نیستند؟؟؟؟

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
374

تاريخ عضويت

توسط kingday » دوشنبه 11 فروردین 1393 10:41

سلام
بله روش تهیه زینک توسط فیلم در لیتوگرافیها در حال منسوخ شدن هست و الان از دستگاههای پلیت ستر برای تهیه زینک در چاپ افست استفاده میشه.

اما برای تهیه مدارات چاپی الکترونیک هنوز هم از فیلم استفاده میشه و شماره ای که بهتون داده بودم کارشون همین هست
اول طرحتون رو با نرم افزار کورل دراو طراحی میکنید و فایل رو ایمیل میکنید براشون
در ضمن خود فیلم بسیار محکم و ضد خش هستش و برای برش اون میتونید از گردبر استفاده کنید

موفق باشید

esijoon

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » سه شنبه 12 فروردین 1393 20:05

سلام دوباره

دوستان در چاپ ایمج ستر روی فیلم آیا دستگاه قابلیت دریافت فایل مورد نظر رو از نرم افزار کورل درا داره یا فقط فرمت های تصویری رو میخونه؟؟؟

نیازی هست تبدیل کنم فایلم رو یا همون خروجیه کورل درا رو میتونه مستقیم چاپ بزنه

سوال بعدی این این که آیا در چاپ طرح روی فیلم با ایمج ستر آیا میتونم از رنگ های دیگه هم استفاده کنم یا دستگاه فقط رنگ سفید و سیاه رو چاپ میکنه؟؟؟؟

اگر مثلا از رنگ قرمز و سبز و سیاه در طرح استفاده کنم بعد از چاپ تصویر دارای رنگ واضح هست؟؟؟

ممنون از لطفتون

یا علی

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
374

تاريخ عضويت

توسط kingday » چهارشنبه 13 فروردین 1393 23:15

esijoon نوشته است:سلام دوباره

دوستان در چاپ ایمج ستر روی فیلم آیا دستگاه قابلیت دریافت فایل مورد نظر رو از نرم افزار کورل درا داره یا فقط فرمت های تصویری رو میخونه؟؟؟

سوال بعدی این این که آیا در چاپ طرح روی فیلم با ایمج ستر آیا میتونم از رنگ های دیگه هم استفاده کنم یا دستگاه فقط رنگ سفید و سیاه رو چاپ میکنه؟؟؟؟

اگر مثلا از رنگ قرمز و سبز و سیاه در طرح استفاده کنم بعد از چاپ تصویر دارای رنگ واضح هست؟؟؟

ممنون از لطفتون

یا علی

سلام
همون خروجی کورل به تنهایی و البته با ورژن نه چندان بالا مثلا 12 و طرح کاملا تک رنگ باشد.

esijoon

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » پنج شنبه 14 فروردین 1393 00:40

kingday نوشته است:
esijoon نوشته است:سلام دوباره

ممنون از لطفتون

یا علی

سلام
همون خروجی کورل به تنهایی و البته با ورژن نه چندان بالا مثلا 12 و طرح کاملا تک رنگ باشد.

ممنونم...یعنی هیچ راهی نداره بتونم از رنگ قرمز و مشکی همزمان استفاده کنم؟؟؟؟

اگر قرمز هم توش باشه خیلی بهتر میشه.....راهی به نظرتون نمیاد؟؟؟

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » سه شنبه 17 فروردین 1395 16:24

سلام دوستان

بعد از حدود یک سال و نیم برگشتم اینجا..

در این مدت روش های زیادی رو تست کردم.. حک لیزر… ایمج ستر… ظهور فیلم… حتی چاپ مستقیم روی شیشه و البته چند رنگ

هر کدام کم و کاستی های خودشون رو دارند در این طرح

فیلمی که لیتوگراف میده بسیار ظریف هست ولی کمی تاره

حک لیزر هم کمی ضخیمه

چاپ خوبه.. شیشه کاملا شفاف میمونه ولی کمی کم میاره در این ظرافت

هنوز دنبال روش مناسب هستم

یک روش اسید شویی شیشه هست… دقت بسیار بالایی میده… شفافیت هم حفظ میشه

ولی شیراز هر چی گشتم پیدا نشد که نشد

کسی از دوستان سراغ داره ??

یه دستگاه هم شنیدمبسیار با دقت چاپ میزنه… به اسمه ترمالت… ولی چیزی در موردش نتونسستم پیدا کنم.. در ایین مورد هم کسیاز دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه.

با تشکر

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي